Skocz do zawartości
IGNORED

Transformator wyjściowy toroidalny Push Pull UL


krzem3

Rekomendowane odpowiedzi

Transformator wyjściowy toroidalny o bardzo dobrych parametrach Push Pull UL, Raa 3,3K, wyjścia 4 - 8 ohm, ile powinien zawierać sekcji? Pomijam jakość zastosowanego rdzenia, wiadomo jak najlepszy. Moim skromnym zdaniem transformator powinien mieć minimum 10 sekcji na lampę. Wiadomo, że przy zamówieniu wykonawcy transformatorów sugerują mniejszą ilość sekcji, tłumacząc pogorszeniem parametrów przy większej ilości sekcji, a moim zdaniem powinno być na odwrót. Czy wciskanie kitu to z lenistwa, z oszczędności, albo zrobię 6 sekcji, a kasę klient zapłaci jak za 10 sekcji. .

 

krzem3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej sekcji i niesymetrycznie, poszukaj w wiedzy

 

..."zbyt duża ilość sekcji może dać słaby rezultat ponieważ pojemność wewnętrzna będzie zbyt duża.

chociaż im większa ilość sekcji tym mniejsza indukcyjność rozproszenia to rezultat może być gorszy z powodu nadmiernej pojemności.

Następna rzecz jest taka że indukcyjność rozproszenia jest znacznie większa przy parzystej ilości sekcji niż przy nieparzystej.

Przy nieparzystej ilości z kolei gorszy będzie taki który ma wszystkie sekcje równa od takiego w którym pierwsza i ostatnia ma połowę zwojów

w stosunku do pozostałych sekcji tego samego uzwojenia"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu zamieszczam parametry transformatorów firmy Amplimo, więcej sekcji ale jakie wspaniałe parametry i uzyskana moc. Często nawijający sugerują 6 sekcji na jedną lampę, Kilka lat temu Telto na zamówienie Amplifon wykonywał 10 sekcyjne transformatory wyjściowe TGR 150 do wzmacniacza WL36, więc sprawa jest dyskusyjna. Na pewno trudno będzie znaleźć polską firmę, która wykona transformatory wyjściowe o podobnych parametrach jak firma Amplimo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24571-0-47951900-1378659009_thumb.jpg

post-24571-0-07887000-1378659026_thumb.jpg

post-24571-0-39067800-1378659043_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podniecajcie się tymi parametrami nie wiem jak to jest mierzone ale w realnym układzie to jest nie realne

a dobre toroidy zrobi trafber

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sądzisz, że podane parametry są nierealne i zawyżone, to na jakiej podstawie tak uważasz. Transformator z lepszymi parametrami kosztował w 2005 roku około 300 euro 1 szt. Osobiście nie kupię, zamieściłem tylko dla informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sądzisz, że podane parametry są nierealne i zawyżone, to na jakiej podstawie tak uważasz. Transformator z lepszymi parametrami kosztował w 2005 roku około 300 euro 1 szt. Osobiście nie kupię, zamieściłem tylko dla informacji.

 

Ja wiem ile kosztują te trafa. Jak już to ktoś napisał problemem sa pojemności . I w realnym układzie o impedancji powiedzmy 3k jest to zabójcze

i nawet szkoda tego liczyć bo jest to nierealne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ile kosztują te trafa. Jak już to ktoś napisał problemem sa pojemności . I w realnym układzie o impedancji powiedzmy 3k jest to zabujcze

 

Podaj źródło wiedzy, ktoś sobie może pisać różne rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tajemnica tkwi w zastosowanych rdzeniach, takich parametrów nie uzyska żaden producent krajowy. Wiedza ze starych książek właściwie dotyczy transformatorów EI, nowej literatury dotyczącej transformatorów wyjściowych toroidalnych raczej brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświadczenie:)

Twoje doświadczenie mówi jedynie o tym co Tobie udało się osiągnąć w dziedzinie transformatorów . Jak można z tego wyprowadzić wniosek że komuś innemu nie może udać się to lepiej, nie opuszczając jednocześnie obszaru zdrowego rozsądku, to nie mam pojęcia. Logika podpowiada, że jedyna pewna wiedza o tym czy dane tych transformatorów odpowiadają rzeczywistości może pochodzić jedynie z pomiarów tych transformatorów i z niczego więcej, jeśli już w te dane ktoś nie jest skłonny uwierzyć z jakiegokolwiek powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno uwierzyć, myślę jednak, że przy dobrych zmysłach producent transformatorów Amplimo nie podaje parametrów z kapelusza.

Dziwi mnie duża ilość sekcji, przy tym uzyskując tak wyśrubowane parametry. Zwiększona ilość sekcji poprawia parametry transformatorów na rdzeniach EI. Raczej cała tajemnica jest w zastosowaniu bardzo dobrej jakości rdzeni, przy niższej jakości rdzeniach widocznie należy stosować dużo mniejszą ilość sekcji, co zresztą podkreślił bardzo trafnie kolega mamel. Jednak w uzyskaniu tak wysokich parametrów można tylko pomarzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale Amplimo i Plitron to chyba to samo. Plitron od samego początku miał transformatory z bardzo szerokim pasmem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja nie powiedziałem że parametry są wzięte z kapelusza tylko zależy jaką metodę pomiarów się zastosuje. Raczej nie jest to mierzone w rzeczywistym układzie lampowym. Poza tym pomiar na 100% przy mocy 1W. jest tam odnośnik (5) do bardzo mądrej książki Vanderwenna i przypuszczam że wyszło by jak to jest mierzone.

Ale nie koniecznie bo z tego co wiem ta książka to jedno wielkie lanie wody a autor poproszony o wyjaśnienie nieścisłości zasłania się tajemnicą zawodową:)

2. ten transformator nie ma wcale dużo sekcji a w zasadzie tyle ile mieć powinien przypuszczam że zrobiony jest identycznie jak trafa które ja robiłem (4 pierwotne 6 wtórnych z czego po trzy na 4 ohm i trzy na 8 ohm równolegle)

3. Te parametry są podane przy minimalnej mocy tak że wpływ rdzenia jest bez znaczenia. Stratności wynikające z przemagnesowania przy 1/70 mocy trafa będą pomijalne nawet przy kiepskim rdzeniu. Nie ma na to wpływu tez ilość sekcji.

4. Ja uzyskiwałem z traf toroidalnych w rzeczywistym układzie nawet ponad 200kHz ale przy 1W i coś koło 90khz przy pełnej mocy 40W (WT40) ale tam trfo miało Raa=1200ohm i z lampą o dużym pradzie i małym wzmocnieniu jest to możliwe. Ale o uzyskaniu tego z EL34 o większym wzmocnieniu i Raa=2750ohm można tylko pomarzyć.

Realne jest natomiast tak na oko 80-100kHz i powinno się to uzyskać bez problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki nie widziałem ale są dostępne różne artykuły jego autorstwa na ten temat które na lanie wody nie wyglądają.

Np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część opisową tak, tych długich piętrowych wzorów nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Na pewno trudno będzie znaleźć polską firmę, która wykona transformatory wyjściowe o podobnych parametrach jak firma Amplimo.

 

Od jedenastu lat mam w push-pullu na KT88 trafa przeciwsobne, 17-sekcyjne na kształtce EI120, blacha 0,35 mm. Pasmo wzmacnaicza 6 - 65000 Hz @ 1W bez sprzężęnia, zniekształcenia dla całego wzmacniacza 0,03% @ 1kHz @ 1W bez sprzężenia. Trafa nawinięte w Krakowie, mierzone "komisyjnie" na AudioPrecision. Przy 12 dB sprzężenia pasmo przekroczyło 220 kHz.

 

A teraz sobie piszcie, że to niemożliwe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe jak najbardziej możlwe :)) pozdrawiam :)

 

ps. tym niedowiarkom pragnę dodać ,iż pasmo to dotyczy samych transformatorów a nie całego wzmacniacza - wszak wiadomo,ze ogranicza się pasmo przenoszenia do "normalnych " poziomów np. poprzez dodanie kondestatora oraz rezystora na wejsciu tranzystora lub lampy ;) czytajcie schematy ze zrozumieniem drodzy niedowiarkowie a będzie wam dane ... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pragnę dodać tobie, że mierzenie trafa bez lamp, w jakichś wirtualnych, nierealnych warunkach, jest zwyczajnie głupie.

?

układ potrafi poprawićparametry trafa?

wszak wiadomo,ze ogranicza się pasmo przenoszenia do "normalnych " poziomów np. poprzez dodanie kondestatora oraz rezystora na wejsciu tranzystora lub lampy ;)

sposób czysto komercyjny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jedenastu lat mam w push-pullu na KT88 trafa przeciwsobne, 17-sekcyjne na kształtce EI120, blacha 0,35 mm. Pasmo wzmacnaicza 6 - 65000 Hz @ 1W bez sprzężęnia, zniekształcenia dla całego wzmacniacza 0,03% @ 1kHz @ 1W bez sprzężenia. Trafa nawinięte w Krakowie, mierzone "komisyjnie" na AudioPrecision. Przy 12 dB sprzężenia pasmo przekroczyło 220 kHz.

 

A teraz sobie piszcie, że to niemożliwe ;-)

 

Bardzo ładnie, ale temat dotyczy transformatorów toroidalnych oraz ilości zastosowanych sekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

układ potrafi poprawić parametry trafa?

 

A może potrafi spieprzyć? Jak nie ma REALNEGO układu, to takie wirtualne pomiary tak naprawdę nic nie mówią.

 

Bardzo ładnie, ale temat dotyczy transformatorów toroidalnych oraz ilości zastosowanych sekcji.

 

Jakbyś nie zauważył, to jest tam cytat, do którego odnosi się moja wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jedenastu lat mam w push-pullu na KT88 trafa przeciwsobne, 17-sekcyjne na kształtce EI120, blacha 0,35 mm. Pasmo wzmacnaicza 6 - 65000 Hz @ 1W bez sprzężęnia, zniekształcenia dla całego wzmacniacza 0,03% @ 1kHz @ 1W bez sprzężenia. Trafa nawinięte w Krakowie, mierzone "komisyjnie" na AudioPrecision. Przy 12 dB sprzężenia pasmo przekroczyło 220 kHz.

 

A teraz sobie piszcie, że to niemożliwe ;-)

 

Myślę, że 11 lat temu obsługujący Audio Precision posiadali już pewne doświadczenie w pomiarach za pomocą tak precyzyjnego urządzenia pomiarowego. Nie podważam wyniku pomiaru pasma przenoszenia transformatora, ale tak wspaniałe wyniki nie muszą decydować o jego super jakości, czy jego przeciętności. Dlaczego? Nie podano wyników pomiaru zniekształceń, przy małej i większej mocy wyjściowej wzmacniacza w całym paśmie akustycznym. Podany poziom zniekształceń 0,03% przy mocy 1W w dodatku bez USZ dla całego wzmacniacza, może budzić sporo wątpliwości. Same lampy w wzmacniaczu wprowadzają kilkakrotny poziom zniekształceń od 0,03%. Nie wspomnę nawet o jakości innych elementów oraz jakości samego montażu wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: każdy mierzy własną miarą. To, że nie umiesz zbudować wzmaka, który nie zniekształca, to niczyja wina, tylko twoja. Jakbym ci podał SNR, to byś się dopiero zdziwił.

 

Nie uwzględniłem jeszcze zniekształceń samego transformatora, nikt nie mierzy własną miarą bo dopiero wyjdą fikołki.

A tak szczerze, to pomiary zalatują audiofilizmem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Ręce opadają... Wiesz co? Przyjedź i sobie zmierz. Albo podskocz do Wrocka na polibudę i powiedz im tam, że są debilami i nie umieją zmierzyć transformatora. Aha, i koniecznie pokaż im i naucz, jak się to prawidłowo robi!

 

Wiedziałem, że trafi się co najmniej jeden koleś, któremu nie zniekształcający lampiak o dobrych parametrach technicznych nie mieści się w pale, dlatego właśnie napisałem "A teraz sobie piszcie, że to niemożliwe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają... Wiesz co? Przyjedź i sobie zmierz. Albo podskocz do Wrocka na polibudę i powiedz im tam, że są debilami i nie umieją zmierzyć transformatora. Aha, i koniecznie pokaż im i naucz, jak się to prawidłowo robi!

 

Wiedziałem, że trafi się co najmniej jeden koleś, któremu nie zniekształcający lampiak o dobrych parametrach technicznych nie mieści się w pale, dlatego właśnie napisałem "A teraz sobie piszcie, że to niemożliwe".

 

Więc piszę co potrzeba.

 

1. Szkoda, że nie zrobili charakterystyki częstotliwościowej w całym paśmie, której nie masz.

2. Pokaż pomiary stabilności wzmacniacza chociaż przy 50% mocy wzmacniacza, nawet nie piszę na krańcach. Przy mocy 1W mogą wyjść różne cuda.

Proszę o zachowanie kultury w pisaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

1. Szkoda, że nie zrobili charakterystyki częstotliwościowej w całym paśmie, której nie masz.

 

Oj, musisz się dokształcić z jasnowidzenia, bo charakterystyka została wykreślona :-) Gdybyś miała pojęcie, jak działa AP "Two", to byś wiedział, że NAJPIERW jest charakterystyka, a POTEM punkty trzydecybelowe.

 

2. Pokaż pomiary stabilności wzmacniacza chociaż przy 50% mocy wzmacniacza, nawet nie piszę na krańcach. Przy mocy 1W mogą wyjść różne cuda.

 

W twoim wzmacniaczu może i się dzieją, ja chciałem znać pełny przebieg THD=f(f), więc dokładnie wiem, co się dzieje w całym zakresie oddawanej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.