Skocz do zawartości
IGNORED

jakie kondensatory do Unisona S6?


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchac, sluchac, sluchac.

Mojego S6 nie mam zamiatu sprzedawac, dalej bede go sluchal po modyfikacji, jak cos sie zmieni napisze.

 

Nie mialem zadnego interesu piszac inaczej niz slysze. Poczekalem ok. 80 godzin.

Jesli jeszcze lepiej ma byc po 300-u to ... jeszcze lepiej.

 

Pryzpominam, ze ... na poczatku Knopfler syczal i ... sie malo podobalo.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z S6 trudno się rozstać, też mam zamiar żyć z nim długo, bo żeby pójść wyżej potrzeba takich pieniędzy, że ja podziękuję. Przynajmniej przez najbliższe kilka lat.

Wiem, że nie masz żadnego interesu, albo inaczej, masz interes w tym żeby było lepiej :). Oby. Dzielimy się jednak swoimi doświadczeniami z "tuningiem" i wielu z nas przekonało się, że nie zawsze wsadzenie topowych elementów w miejsce fabrycznych daje spektakularne efekty. Szczerze mówiąc chciałbym, aby w przypadku naszych wzmaków modyfikacja była pomyślna, dlatego z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pryzpominam, ze ... na poczatku Knopfler syczal i ... sie malo podobalo"

 

A wiadomo czy modyfikacja nie pyzymulila czasem wzmaka? Za syczenie najczesciej odpowiada źródło. Lampy zwykle tylko to przepuszczaja dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz syczy mniej a zrodlo sie nie zmienilo.

Moim zdaniem kondy sie ucywilizowaly.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z S6 trudno się rozstać, też mam zamiar żyć z nim długo, bo żeby pójść wyżej potrzeba takich pieniędzy, że ja podziękuję

 

A do tego przy wymianie innych elementów toru można łatwo dopasować brzmienie zabawą lampami-wdzięczna bestia jest i można modelować dźwięk praktycznie dowolnie.

 

Ale zdarzają się okazje,pamiętam kilka lat temu na allegro przez jeden dzień stał S8 za 5tys w opcji kup teraz,sprzedawała to jakaś kancelaria adwokacka,która używała go jako ozdoby do jednego z gabinetów.W tym czasie sprzedawałem akurat monobloki Phasta i chętny na moje diabły szybko zrezygnował i kupił tą S8-mkę.

Dobrze zrobił.Ja też miałem na tego Unisona chrapkę ale wtedy bez sprzedaży monobloków to mogłem sobie co najwyżej fotki pooglądać;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubel, zmieniaj kondy, odkryjesz nowy wzmacniacz i nowy dzwiek jakiego do tej pory nie bylo.

Jestem baaardzo zadowolony.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownalem dzisiaj S6 do Krella.

Ta zmiana kondow zdjela z niego koc.

Mi sie podoba. Jak sie nie spodoba zawsze mozna wrocic.

W koncu Francuzi moda opisywali.

 

Pozdo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś na Harbeth'ach?U mnie z bowersami nie ma odczucia jakiegokolwiek koca,jest transparentnie do bólu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, tylko na Harbethach.

Do tej pory przed modem bylem przeciez okropnie zadowolony a teraz ... jestem bardziej zadowolony.

O szczegolach brzmienia juz pisalem.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Ci. Te zolto czerwone krajobrazy jak swieci slonce sa przepiekne.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

No dobra, wziąłem się za swoją S6 i zmieniłem na początku tylko kondensatory na wejściu. Pastylki poszły w cholerę. Żeby to zrobić trzeba jednak wybebeszyć główną płytę, a to wiąże się z demontowaniem kilku elementów. Dałem radę samodzielnie bez problemów. Jeśli ktoś chce instrukcji jak to zrobić - pomogę. Zastosowałem Mundorfy Supreme Silver/Oil. Wrażenia? Właściwie bardzo szybko poprawiło się niemal wszystko: porządek na scenie (oraz jej rozbudowanie wgłąb i wszerz), lokalizacja źródeł pozornych, namacalność i detal - to pierwsze pozytywy rzucające się w ucho. Po niedługim czasie dźwięk zaczął zyskiwać na płynności. Nie spodziewałem się aż takiej poprawy. Jako minus: lekkie osłabienie basu i barwy. To drugie właściwie już minęło po 2 godz grania. Myślę, że i bas się dotrze.

Myślę, że to jest najbardziej newralgiczne miejsce, mające zasadniczy wpływ na brzmienie. Tym bardziej nasuwa się pytanie dlaczego zastosowano tak nędzne kondensatory? Czy nie był to celowy zabieg mający na celu ustawienie S6 w odpowiednim miejscu oferty Unisona? Być może w stosunku do S8 byłaby za mała różnica jakościowa, aby uzasadnić różnicę cenową? Nie wiem, ale takie pytania same się cisną gdy słyszy się zachodzące zmiany. Posłucham trochę i wymienię kondy sprzęgające, aby sprawdzić czy będzie dalszy postęp. Nie wiem czy ruszę elektrolity, nawet nie znalazłem w ofercie Mundorfa elektrolitów 220uF, a takie są w S6. pmcomp, co tam wstawiłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że tak będzie? Ja okresliłem, że ze wzmacniacza zdjęto koc. Tomaszewskie też mówił, że najważniejsza jest wymiana tych wejściowych 470nF.

 

Jesli mówisz o tych 6-u sztukach w katodach lamp mocy to wstawiłem tam Panasonic FC.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Elektrolity póki co odpuszczę, bo nie sądzę aby miały istotny wpływ na dźwięk. Najważniejsze to wejściowe, a następnie sprzęgające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się sprawdzona już prawda: wygrzewanie kondów Mundorfa, to jak jazda roller-coasterem. Dzisiaj mocny zjazd, gra do bani, płasko, ostro i bez odpowiedniej barwy, chociaż scena pozostała bardzo dobra. Trzeba przetrwać pierwsze kilkanaście godzin, ech...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie, najpierw euforia, potem otrzeźwienie i zdrowy dystans i ... tygodniowe granie 24/7 beze mnie. Minelo 100 godzin i ... to jest inny wzmak z innej ligi. Wszystko przed Tobą. Wymien jeszcze ta druga pare to unikniesz podwojnego wygrzewania.

 

Pozdro.

 

Ok, rozumiem. Elektrolity póki co odpuszczę, bo nie sądzę aby miały istotny wpływ na dźwięk. Najważniejsze to wejściowe, a następnie sprzęgające.

 

Podobno maja i to tez duzy. A koszt zaden, pewnie z 15 zl.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie tak intensywnie wygrzewać graty, większość dnia nie ma mnie w domu i pozostają wieczory. Dam radę, to nie pierwsze Mundorfy w mojej karierze :).

Co do elektrolitów, to nie chodzi o koszty, wymienić sam też potrafię. Po prostu chcę wszystkie zmiany robić etapami i porównywać wpływ kolejnych modyfikacji na brzmienie. Elektrolity powinny mieć najmniejszy wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie tak intensywnie wygrzewać graty, większość dnia nie ma mnie w domu i pozostają wieczory. Dam radę, to nie pierwsze Mundorfy w mojej karierze :).

Co do elektrolitów, to nie chodzi o koszty, wymienić sam też potrafię. Po prostu chcę wszystkie zmiany robić etapami i porównywać wpływ kolejnych modyfikacji na brzmienie. Elektrolity powinny mieć najmniejszy wpływ.

 

Jestes, jesteś ... puszczasz CD z włączonym repeat i samo gra. Chyba, że masz stracha przed zostwieniem lampy włączonej bez nadzoru :).

 

Co do znaczenia zmiany elektrolitów mam podobne zdanie.

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - z założenia nie zostawiam pracującej lampy bez nadzoru. Taką mam zasadę, zresztą taka zasada nie jest przeze mnie wymyślona. Miałem też kilka lat temu przygodę z pewnym i to bardzo dobrym lampowcem. Okazało się, że jedno z traf głośnikowych miało jakąś ukrytą wadę i zwyczajnie zaczęło się jarać. Akurat byłem w kuchni i usłyszałem, że przestała grać muzyka, wchodzę do pokoju a tam wzmacniacz dymi i właśnie zajmuje się firanka. Jeszcze chwila i byłby pożar.

Nie katuję też odtwarzacza, bo puszczony w kółko przez wiele godzin napęd potrafi się mocno nagrzewać, a to jemu nie służy. Powoli, spokojnie po 3 godz. dziennie sobie towarzystwo wygrzeję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie katuję też odtwarzacza, bo puszczony w kółko przez wiele godzin napęd potrafi się mocno nagrzewać, a to jemu nie służy.

 

Do tego służy granie z serwera. Właśnie sprzedałem CD CECa. Jak ktoś chce u mnie posłuchac płytki CD to najpierw szybki rip na Macu i wrzuta na serwer.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Bardzo dobrze. Złamałem się i poleciałem również z katodowymi, ale to raczej z założenia że tamte fabryczne mogły już mieć trochę dość po latach przebiegu, więc na wszelki wypadek włożyłem nówki FC i to ożywiło przekaz, dodało energii. Faktycznie zmiany warte zastosowania, ewidentnie Unison oszczędził w tych miejscach i to chyba celowo. Polecam zmiany każdemu, nawet jeśli nie jest w stanie wydać grubej kasy na najdroższe Mundorfy, to warto po prostu wstawić porządne kondy mkp. Ja zastosowałem Mundki Silver/Oil na wejściu i Jantzeny Superior jako sprzęgające, które w tej roli dobrze się sprawdzają. Panasonic FC to groszowy koszt, więc nawet nie ma co wspominać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.