Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana słuchawek do 1500zł Obecnie Sennheiser HD 555 z Asus Xonar Essence STX


Franek_41870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie posiadam Sennheiser HD 555 z Asus Xonar Essence STX i tak sobie myślę mając do wydania 1500zł na sprzęt audio aby zmienić słuchawki. Zastanawiam się mocno nad Sennheiser HD 650, słucham głównie rocka progresywnego i spokojnej muzyki elektronicznej i chyba te słuchawki do takiej muzyki byłyby ok. Sam lubię dźwięk swoich HD 555, jednak brakuje mi w nich: szczegółowości, lepszej separacji instrumentów, cieplejszej barwy i grania trochę wolniej tam gdzie trzeba wolno i są straszne przytłumione, dźwięk z nich jest jakiś zgaszony. Jeśli chodzi o ich plusy to: niskie tony jak dla mnie troszeczkę za dużo, ale jest naprawdę dobrze, całkiem fajne wokale i z tej ciemnej barwy jestem zadowolony, tylko jest trochę za zimno. Może ktoś robił taką wymianę, to by się podzielił ze mną swoimi postrzeżeniami, bo to dość popularny sprzęt. Czy dobrym tropem podążam i czy będzie duża różnica w jakości dźwięku między tymi modelami na korzyść 650?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie i to spora, posiadam 650tki xonarem essence ale ST. kiedyś 555 miałem - fajne ale wiadomo postęp :P

Obawiam się jednak że do takiej muzyki mogą się nie sprawdzić 650tki. może ktoś Ci poradzi coś innego. Audio technica ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) W Polsce 100% drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słuchając na nich muzyki rockowej, takich zespołów jak np. Pink Floyd czy Yes nie będzie najgorzej? W jakiej muzyce sprawują się najlepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj Beyerdynamic DT150,albo jak bardziej dokładnie i trochę lżej to AKG K550,K701,Q701.Już DT150 zagrają lepiej jak HD555 (grają po ciemniejszej i cieplejszej stronie z pazurem) AKG to bardziej zroównoważone granie lżejsze i grzeczniejsze ale też szczegółowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFiManów HE-300 nie słyszałem, więc nie skomentuje. HD650 to może nie być dobry kierunek, skoro HD555 odbierasz jako przytłumione. Spróbuj 32-omowe wersje Beyerdynamic DT880, ewentualnie DT990. Słuchawki zamknięte to raczej nie jest kierunek do słuchania spokojnej elektroniki. Mocniejszej to i owszem. DT990 ma więcej basu i mniej szczegółu od DT880. Na wykresach CSD DT880 wypadają lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650......i dłuuugo nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam K701 i HD650. Wolę AKG, ale to kwestia gustu chyba, bo Sennheisery też są super! Tylko to dwa, bardzo różne światy i trudny wybór. Lepiej posłuchać samemu.

 

AKG budują zdaje się nieosiągalną dla większości słuchawek, oderwaną od głowy przestrzeń, ale mają dość szczupły dźwięk i potrzebują wzmacniacza z wykopem.

Jeżeli ktoś wybaczy im brak miażdżącego głowę basu, K701 zrewanżują się magicznym wręcz dźwiękiem i piękną, analityczną sceną.

 

Przesiadając się z nich na 650-tki ma się na początku wrażenie, że dźwięk stał się nagle monofoniczny, ale po chwili zaczynamy przyzwyczajać się do innej, bardziej skupionej prezentacji i dociera do nas wyrafinowanie Sennheiserów, finezja w barwie, w detalu... Wielka klasa!

 

Przy gorszym sprzęcie towarzyszącym obie słuchawy potrafią pokazać nieco brzydszą twarz. Przy zbyt analitycznym źródle i "kaśliwym" wzmacniaczu K701 potrafią zamęczyć detalami, które nijak nie chcą się poskładać w muzykę. Z kolei w HD650 napędzone niemrawym wzmacniaczem brzmią jak pudełka po butach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli jeszcze nie kupiłeś, to udaj się do klona sklepu nie dla idiotów dokładnie do Saturna. Tam, a przynajmniej w mojej Bydgoszczy można spokojnie odsłuchać większość posiadanych przez nich modeli słuchawek.

Kilka miesięcy temu jak szukałem takowych dla syna wpadły mi na uszy Jakieś drogie nauszne Klipschy cena oscylująca około 1500zł.

Nie pamiętam ich oznaczenia, ale był to raczej najwyższy model tej firmy jaki mieli wtedy na składzie. W porównaniu do innych jakie w tym dniu przesłuchałem a było tego ze 20 sztuk różnej maści w tym Sennheiser i AKG te spowodowały, że autentycznie tak jak niektórzy mówią "szczena mi opadła, a zaraz potem na ustach pojawił mi się wielki banan" :)

Daj znać jak uda ci się je dopaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a uważacie, że STX są sobie spokojnie radę z tymi słuchawkami, które wymieniacie? Bo mi nie chce się wierzyć, że da rade np z K701. Chyba że po RCA i pomiędzy jakiś dodatkowy wzmacniacz jak np LC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem Sennheiser HD 650, słuchałem na nich trochę po 70h wygrzewania i na razie jest średnio, gra dość przeciętnie.Porównując do HD 555, to grają spokojniej, scena jest prawie taka sama i nie ma różnicy po za tym. Będzie jakaś zasadnicza zmiana w dźwięku dajmy na to po 200h? a i są zdecydowanie mniej wygodne od 555, na początku to była tragedia, chyba że się wyrobią pady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtopiles kase do 650tek

 

przeciez senki od modelu 515 graja podobnie do modelu 650tek

 

roznica jest naprawde malo wyczuwalna

 

 

ja mialem 515, kupilem 598, roznica po wygrzaniu? prawie zadna.... mialem okazje porownywac majac podlaczone oba modele rownoczesnie (na asus essence xonar st) i zmieniajac co chwile je na glowie puszczajac rozne utwory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa... pewnie, jeszcze wzmacniacze bede kupowal, zeby dodatkowo kase wtopic, nawet jesli............ teoretycznie modele nizej tez lepiej zagraja na lepszym wzmaku

 

hehe, a co da niby lepszy wzmak skoro sluchawki sa jakie sa, czyli delikatnie mowiac - nierewelacyjne jak na swoja cene.....

 

moim zdanie lepiej kupic model nizszy i cieszyc sie w miare fajnym dzwiekiem niz topic kase w najwyzsze modele ktore nie powoduja opadanie szczeny tylko bardzo zblizone granie do modelu o polowe tanszego np. hd 598 do hd 518

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

518 w stosunku do 598 to jak dół tabeli polskiej ekstraklasy piłkarskiej..... do czołówki tabeli...

A 650 to jak FC Barcelona :)

Jeśli ktoś tego nie słyszy to jest głuchy.... albo po prostu nie słuchał tylko pierdzeli farmazony.

To nie kwestia gustu czy upodobań brzmieniowych.... To różnica klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się wypisać to trzeba być zapisanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majac dwa modele sluchawek sennheiser samoistnie jestem juz zapisany

 

wypisze sie dopiero za kilka lat jak zmienie obecne 598 i napewno nie beda juz to senki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Pomyśl logicznie. Jeden producent- wcale nie od macochy- upycha 3, czy ile tam naliczyłeś, modele słuchawek w cenach 400-1200zł, które grają tak samo?

No pomyśl logicznie misiu.

Jak pomyślisz wyjdzie, że oszukuje cie słuch, albo sprzęt niedomaga. Jestem optymistą, zakładam, że nie jesteś głuchy, stąd zasugerowanie kierunku przesłuchania innych, lepszych, wzmacniaczy słuchawkowych.

 

Wzmacniacze słuchawkowe łatwo wypożyczyć. Zwykle za kaucją. Proponuje nie indyczyć tak. Mniej podniety, więcej myślenia i godzin słuchania w różnych konfiguracjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek_41870,

napisałeś w pierwszym poście o HD555 - , brakuje mi w nich szczegółowości, są straszne przytłumione, dźwięk z nich jest jakiś zgaszony

 

Z tym nowym zakupem chyba wpadłeś z deszczu pod rynnę.

HD650 mają dokładnie te same cechy dżwięku, plus przesadzony bass i pewnego rodzaju przygaszoną średnicą, niektórzy nazywają to graniem zza kotary.

One nie mają grać detalicznie i szczegółowo dając pełen obraz muzyczny, HD650 to granie relaksacyjne, misiowate.

 

Polecam posłuchać słuchawek z inną charakterystyką np. Beyerdynamic DT880

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosciu, jak ja mialem model sluchawek ktory kosztowal 350zl 8 lat temu i teraz kupilem sluchawki tej samej firmy podobno 3 "klasy" wyzej za 2 razy wiecej i po wygrzaniu ja ledwo czuje jakakolwiek roznice miedzy obydwoma modelami no to cos tu chyba nie halo ze strony sennheisera

 

i nie wmowisz mi ze wzmacniacz cos da, bo oczywiscie ze da, ale slabsze modele tez beda lepiej graly na lepszym wzmaku....

 

nie to zebym nie byl zadowolony z dzwieku jakim dysponuje firma sennheiser ale po co kupowac drogie modele? skoro dla zwyklego sluchacza to minimalna roznica....

 

teraz tak patrzac na to z gory najbrardziej optymalnym zakupem z seri sennheiser bylby model hd 558, nie drogi a dzwiek porownywalny (smiem powiedziec taki sam jak modele wyzej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może te wysokie modele słuchawek grają tak jak mi nasz tor pozwala? Lubię beyerdynamics, dużo czytam, sam mam dwie średnio-niskie pary, które sobie cenię. Czytałem na headfi, że DT770 PRO 250 ohm po wykonaniu moda w postaci podłożenia husteczki higienicznej pomiędzy przetwornik a gąbkę zmienia je w T1. Ciekawe to bardzo, temat został pociągnięty dalej i wyszło,że owszem T1 to nic specjalnego jak się ich nie sparuje z naprawde dobrym torem audio - rozmowa była długa na ten temat i dojście do takiego wniosku zajęło trochę postów... Ja zrozumiem konsumpcjonizm, pogoń ludzi za uj wie czym, kasę i takie tam - ale znowu za dużo ludzi w to wierzy, żeby było prostym nabijaniem w butelkę. Albo np linia słuchawek danego producenta - nie różnią się zewnętrznie niczym, specjalnie są malowane, kolorowane inaczej żeby rozróżnić. W środku 2 różne przetworniki na 7 modeli - a każdy ma grać inaczej. Ceny podobne - - rozpiętość od najtańszego do najdroższego modelu do przełknięcia - i co nie ma różnic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.