Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Nakamichi CDP-2e


frobek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio CD Nakamichi CDP-2e w wyśmienitym stanie. Podłączyłem do Denona PMA-1060 i modyfikowanych a'la McGyver Magnatów Vector 55 - zagrało przepięknie, jak na możliwości zestawu. Następnie podłączyłem słuchawki do gniazda słuchawkowego w cd-ku i dopiero wtedy usłyszałem jak gra ten odtwarzacz. Przełączyłem słuchawki do wzmacniacza i połowa dźwięków znikła, jakby wzmacniacz powiedzmy rozmył, spłaszczył szczegóły. Generalnie odsłuch na słuchawkach z wyjścia cd-ka jest dużo przyjemniejszy niż przez PMA-1060, więc doszedłem do wniosku że czas na inny wzmacniacz. Zatem uniżenie proszę o radę jakiego wzmacniacza poszukać, żeby nie ograniczał CD-ka jak obecny Denon. Jeśli to możliwe, to wolę sprzęt starszy, raz ze względu na cenę, dwa bo kiedyś robiono z sercem i wiedzą inżynierską, nie bacząc aż tak bardzo na koszty. Sprawę kolumn w tej chwili pomijam, cel jest taki żeby na słuchawkach grało tak samo z cd jak i wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o Marantzu. Najlepiej byłoby posłuchać, ale nie mam takich możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Nakamichi. Na jakiś czas, mam nadzieję że długi, temat nieaktualny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór. Raz że będzie pasował wizualnie a dwa to mimo że niepozornie wygląda to nie ma problemu nawet z dosyć trudnymi głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znasz Nakamichi. Ja do tej pory miałem tylko w aucie. Niewiele osób sie wypowiada na temat tego sprzętu, moim zdaniem mocno niedocenionego w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle niedoceniana co mało znana. A doradzałem Ci Naka bo jestem zwolennikiem zestawów jednego producenta. Ma swoje, firmowe brzmienie i skoro odtwarzacz Ci odpowiada to myślę że wzmacniacz też będzie. I jest do tego ładny.

 

Mam teraz Receiver 2. Przedwzmacniacz nie działa ale sprawdzałem końcówkę przez pre-in. I powiem że opadła mi szczęka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.