Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw audio do kina i do muzyki za około 3tys.


Fast.Project

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem niedawno TV Panasonic TX-L47FT60E i teraz zabieram się do szukania kina domowego do pokoju 25m2 gdzie stoi TV.

 

Na kolumnach zamierzam słuchać także muzyki. Stosunek 60% filmy, 40% muzyka. Muzyka jaką słucham to najchętniej house, trans, ale nie stronie od spokojniejszych takich jak muzyka grana przez Schillera, czy spokojniejszy rock.

 

Mój założony budżet na teraz około 3tys zł (po przesłuchaniu kilku kolumn wzrósł z 2tys).

 

Najchętniej zakupiłbym zestaw kolumn 5.1 lub 5.0 z możliwością późniejszego dokupienia subwoofera, ale po wstępnych odsłuchach stwierdziłem, że na początek mogę zadowolić się tylko parą średnich ale w miarę dla mnie dobrych kolumn przednich. Mogę także na początek zadowolić się używanym amplitunerem.

 

Na tą chwilę słuchałem (Odsłuch był tylko na głośnikach przednich stereo na kilku utworach):

- Taga Harmony Blue

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- JBL Loft

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Dali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- KEF C7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wrażenia ciekawe jak i wnioski, po których stwierdziłem, że wolę poczekać i dozbierać sobie na porządny zestaw, bo warto-stąd zamierzam wydać 3tys a nie pierwotne 2tys. I tak porównując JBL a Taga Harmony, to zdecydowanie Taga Harmony (mowa o wymienionych modelach) żwawiej, bardziej realistycznie i całkiem ładny basik (choć chwilami jakby zabijający inne dźwięki-kwestia kalibracji może).

 

Porównując Dali i Taga, to te Dali tak jak dla mnie jakby ciut lepiej ale nieznacznie tak wiec na pewno nie dopłacał bym do tych Dali bo różnica w cenie spora. JBL Loft zdecydowanie odrzucam.

 

Podsumowując kolumny które mnie interesują:

1. Taga Harmony Blue

2. Kef C7

 

Może jak posłucham i jeszcze ujdą mi w ucho to:

3. Jamo s606

4. Jamo s608

 

Ciekawią mnie także Indiana Line Nota 555 czy Indiana Line Nota 550, ale raczej nie będę miał możliwości ich posłuchania. Podoba mi się ich wygląd. Co o nich sądzicie?

 

Ze słuchanych najbardziej pasuje mi chyba KEF C7, gdyż zastanawiam się czy pozostałe kolumny, które mają głośnik niskotonowy z boku będą pasowały do mojego ustawienia mebli w pokoju??. Kolumny przednie chciałbym postawić w miejscu w którym aktualnie stoją kolumienki od mini-wieży (zdjęcie załączam). A może można te kolumny postawić głośnikami niskotonowymi do siebie...miały by przestrzeń za TV do dyspozycji?

 

Tak więc biorąc pod uwagę powyższe pozycje to prosiłbym o sugestie (np po 2-3szt propozycje dla każdej pozycji z uzasadnieniem dlaczego taki amplituner a nie inny) co do wyboru amplitunera z okolicach do 1500zł.

Ważne aby amplituner taki z bajerów miał oczywiście HDMI, gniazdo Ethernet, możliwość podłączenia z DLNA, oraz dotwarzanie mp3, Flac itp z zewnętrznego pendriva USB. Czy poza wymienionymi funkcjami warto zwracać jeszcze na jakieś uwagę?

 

Tak wstępnie zainteresował mnie YAMAHA HTR 4065

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BTW jak trochę poczytałem na forach to zauważyłem, że rzadko poleca się sprzęt Pioneera..dlaczego...gdy byłem nastolatkiem ta marka byłą bardzo pożądana i chwalona.

post-51454-0-05813700-1378914109_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziłeś po sklepach takich jak EURO, Media? Powinny Cię zainteresować te trzy: Yamaha BD-S473T, Pioneer BDP-150K, ewentualnie jest dobra 9.1 też LG BH9530TW po dołożeniu 200, ale nie wiem czy jesteś tym zainteresowany. Nie lepiej od razu kupić suba? W Euro możesz zobaczyć jak to działa. Nie wiem jak Ty, ale moi koledzy są zdania, że lepiej wziąć do kina domowego gotowy zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce malutkich plastikowych zestawów. Wole najpierw kupić narazie tylko 2 na stereo w miarę dobre kolumny, a później dokupować pozostałe satelity i centralny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy ty żartujesz sobie z tymi popierdółkami od LG ? Czy tak na poważnie ?

 

Jamo to beznadziejny pomysł do muzyki, to znaczy mam na myśli serię S. KEF ok jeśli lubisz trochę mocniejszą górę. Indiana Line Nota bardzo fajne i faktycznie pięknie się prezentują, ale mogą być trochę słabe jak lubisz mocniej przyłożyć basem, tak do 18-20m jeszcze powinny być wystarczające (bas jest pełny, nisko schodzi ale szybciutko się "kończy"). Pokój goły, trochę pogłosu jeśli masz, to może tutaj Indiana Line Tesi 560 byłyby bardziej optymalne (grają zwartym, gęstym dźwiękiem) ale są sporo droższe i wybór zaczynałbyś od nowa, startując z innym budżetem.... Całe audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogłos faktycznie mogę tam mieć, ale jakiś dywan na pewno się tam znajdzie bo ten pokój bez dywanu jest jeszcze mało przytulny. Podobają mi się także ELAC 58.2 ale są już dużo droższe i z Yamaha RX-V473 (lub Onkyo TX-NR414 bo też go biorę pod uwagę ) już znacznie przekraczam budżet.

 

Czy Onkyo tx-nr414 i Yamaha RX-V473 mogą odtwarzać pliki muzyczne bezpośrednio z pendriva USB, czy tylko z iPhone, iPad itp?

 

Wiem, że forum to bacznie śledzą dystrybutorzy i sprzedawcy, a więc proszę o ofertę na zestaw z tymi amplitunerami i KEF C7 (tylko przody narazie) oraz ELAC 58.2 (może przy dobrej ofercie skuszę się)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac fs 58.2 i Tagi mają basreflex z tyłu wiec musisz wziąc pod uwagę odpowiednią odległośc kolumn od ściany dodatkowo w Tagach głośnik basowy na boku , możesz miec problem z umieszczeniem ich w tym miejscu o którym piszesz ( w miejscu kolumienek od wieży) ,

 

A może można te kolumny postawić głośnikami niskotonowymi do siebie...miały by przestrzeń za TV do dyspozycji?

 

 

pewnie , że można tylko jak wcześniej pisałem mają tunele bass reflex z tyłu więc muszą byc odsunięte od ściany wiec głośniki basowe miały by na wprost szafki na której stoi tv i kicha ,

 

popatrz też na Roth Audio Oli 40 , patrzyłeś na jakieś z Heco , np Metas XT 501 albo z Monitor Audio , np MR 6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio MR 6 patrzałem, jednak wolałbym już ELAC FS 58.2 i to one najbardziej odpowiadają mi wyglądem i opiniami, oraz usytuowaniem basrefleksów. Zrezygnowałem całkowicie z kolumn z głosnikami basowymi z boku (za mało miejśca by miały). Te z bas refleksem od tyłu pasowały by bo conajmniej 30-40cm od ściany można by je odsunąć. Ale...przeważyły względy finansowe więc...

 

Kupiłem i jadą do mnie kolumny KEF C7. Używane, ale jeszcze z roczną gwarancją (kupione za 1320zł za 2szt).

 

W tej chwili kolejność co do amplitunerów widzę tak (wszystkie można kupić z serii wyprzedażowych z drobnymi ryskami).

1. Pioneer VSX-527 870zł z wyprzedaży (nowe około 1100zł)

2. Onkyo tx-nr414 930zł z wyprzedaży (najnowszy nowy znalazłem za 1050zł)

3. Yamaha RX-V473 900-950zł używany (nowe około 1250zł)

 

Wyszukałem kilka zestawów gdzie są KEF + ten Pioneer, dobrze to zagra razem?

 

Mam też na oku C3 + C6LCR w dosyć dobrej cenie (jutro jadę je obejrzeć)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie Panowie polecić jakieś modele amplitunerów z USB, ale niekoniecznie z Ethernetem? Chodzi mi aby miały lepszy dźwięk jak np Yamaha 473 ale posiadały chociaż USB, bo na necie aż tak mi nie zależy. Np modele typu DENON AVR-1911

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy ty żartujesz sobie z tymi popierdółkami od LG ? Czy tak na poważnie ?

...

 

Hola, to propozycja gotowego zestawu, po który można pójść do sklepu i kupić i używać. Multimedialne rozwiązanie, nie dostrzegłem, że Fast.Project chce rozbudowywać większy zestaw. Spoko, wiem co mówię, mój brat robi przy RTV AGD. Pogląd że to tanie plastiki to ściema, do naciągania na droższe zestawy. Same grają dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz też na Roth Audio Oli 40

 

Teraz trzeba patrzeć na Melodika BL40

http://www.audiostereo.pl/rafko-rezygnuje-z-kolumn-roth-oli-wprowadza-melodika-bl-back-in-black_105904.html

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba patrzeć na Melodika BL40

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawa informacja. Skoro marka własna, to pewnie ceny będą też kusząco niskie ?? :)

 

Z tego co widzę pojawiły się też nowe Roth RA4 w podobnej cenie do starych 40-stek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to zabieg niestety nieudany, te same głośniki, sporo mniejsza i lżejsza skrzynka, totalna zmiana wyglądu pod kątem sprzedaży w brytyjskim Tesco, niekończące się problemy z dostępnością - miała być wiosna, może będzie jesień. To nie jest to, czego oczekiwaliśmy.

 

Co do cen - będą w listopadzie, jak towar będzie na miejscu w Polsce. Na pewno staniemy na wysokości zadania, każdy, kto będzie wątpił, że to te same kolumny dostanie możliwość otwartego testu.

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to zabieg niestety nieudany, te same głośniki, sporo mniejsza i lżejsza skrzynka, totalna zmiana wyglądu pod kątem sprzedaży w brytyjskim Tesco, niekończące się problemy z dostępnością - miała być wiosna, może będzie jesień. To nie jest to, czego oczekiwaliśmy.

 

Co do cen - będą w listopadzie, jak towar będzie na miejscu w Polsce. Na pewno staniemy na wysokości zadania, każdy, kto będzie wątpił, że to te same kolumny dostanie możliwość otwartego testu.

 

Widze że przejęliście produkcję z Chin od Roth :) A nowym dystrybutorem Roth Audio został Horn. Pewnie i tak prawdy sie nie dowiemy, czy to wy zrezygnowaliście z nich, czy oni z was :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.