Skocz do zawartości
IGNORED

Rowerzyści- sadyści!


shane63

Rekomendowane odpowiedzi

To już przesada, codziennie jestem zganiany z chodnika, bo jakiś baran zapieprza wbrew prawu po chodniku i ma do mnie pretensje ,ze mu przeszkadzam w jeżdżeniu! co ,mam fruwać? przecież to obłęd do kwadratu! najgorsze są kobiety- do nich nic nie dociera, co mam jechać jezdnią? żeby mnie kierowcy zabili? na przejściu dla pieszych panuje horror, trzeba uważać, aby nie być rozjechanym przez szalonego małolata. do tego policja i straż miejska, jak zwykle wszystko ma gdzieś , po prostu nie reaguje, udaje, że nie widzi. Nie ma na nich siły? sam mam wymierzać sprawiedliwość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przesada, codziennie jestem zganiany z chodnika, bo jakiś baran zapieprza wbrew prawu po chodniku i ma do mnie pretensje ,ze mu przeszkadzam w jeżdżeniu! co ,mam fruwać? przecież to obłęd do kwadratu! najgorsze są kobiety- do nich nic nie dociera, co mam jechać jezdnią? żeby mnie kierowcy zabili? na przejściu dla pieszych panuje horror, trzeba uważać, aby nie być rozjechanym przez szalonego małolata. do tego policja i straż miejska, jak zwykle wszystko ma gdzieś , po prostu nie reaguje, udaje, że nie widzi. Nie ma na nich siły? sam mam wymierzać sprawiedliwość?

 

Może zacznij jeździć na rowerze ?

A tak na serio , to jak pogodzić kulturę przemieszczania się przechodniów i rowerzystów na tym wąskim kawałku chodnika i ścieżki rowerowej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubię rowerzystów bo jestem kierowcą.Na drodze to oni są uprzywilejowani a to kierowcy płacą podatki na drogi.Niech sobi jeżdżą po ścieżkach rowerowych i lasach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij jeździć na rowerze ?

A tak na serio , to jak pogodzić kulturę przemieszczania się przechodniów i rowerzystów na tym wąskim kawałku chodnika i ścieżki rowerowej ?

Co tu godzić?

Wystarczy egzekwować przepisy prawa ruchu drogowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda rowerem po chodniku

 

 

Generalna zasada brzmi: rowerem po chodniku jeździć nie wolno (artykuł 26 Prawa o Ruchu Drogowym).

Od tej zasady istnieją jednak trzy wyjątki. Rowerzysta może jechać po chodniku gdy:

  1. jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub
  2. podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub
  3. są spełnione jednocześnie trzy warunki:
    • chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości,
    • ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym),
    • brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego.
       

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zdjęcie (Kraków) po prawej ilustruje wyjątek numer trzy. Przy drodze jest znak podnoszący dopuszczalna prędkość ponad 50km/h (jest do 70 km/h), zakładamy że widoczny z prawej strony chodnik ma co najmniej 2 metry szerokości oraz brak jest wydzielonej ścieżki, lub pasa dla rowerów. W takim wypadku możemy jechać po widocznym chodniku, Jesteśmy oczywiście zobowiązani zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pierwszeństwa pieszemu.

Prawo o Ruchu Drogowym

Oddział 7

Przecinanie się kierunków ruchu

Art. 26.

3.
Kierującemu pojazdem
zabrania się:

[...]

3)
jazdy wzdłuż po chodniku
lub przejściu dla pieszych.

 

Art. 33.

5.
Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem
jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

 

1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;

 

2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;

 

3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.

 

6.
Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym
.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubię rowerzystów bo jestem kierowcą.Na drodze to oni są uprzywilejowani a to kierowcy płacą podatki na drogi.Niech sobi jeżdżą po ścieżkach rowerowych i lasach.

Ale jakoś muszą dojechać do tych lasów... bynajmniej ścieżek rowerowych z reguły nie uświadczysz w wystarczającej ilości...

 

To już przesada, codziennie jestem zganiany z chodnika, bo jakiś baran zapieprza wbrew prawu po chodniku i ma do mnie pretensje ,ze mu przeszkadzam w jeżdżeniu! co ,mam fruwać? przecież to obłęd do kwadratu! najgorsze są kobiety- do nich nic nie dociera, co mam jechać jezdnią? żeby mnie kierowcy zabili? na przejściu dla pieszych panuje horror, trzeba uważać, aby nie być rozjechanym przez szalonego małolata.

A ja zauważam, ze w przemieszczaniu po centrum nie przeszkadzają cykliści, lecz sami piesi...

Wystarczy popatrzeć jak ta trzoda zapieprza na przejściu dla pieszych, ławą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsi to są piesi zasuwający całą szerokością ..ścieżki rowerowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubię rowerzystów bo jestem kierowcą.Na drodze to oni są uprzywilejowani a to kierowcy płacą podatki na drogi.Niech sobi jeżdżą po ścieżkach rowerowych i lasach.

 

, a ci co mają samochód i też płacą podatki na drogi i jeżdżą rowerem to mogą używać dróg do przemieszczania się ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku, rynek jest wydzieloną strefą tylko dla pieszych, jednak cykliści nic sobie z tego nie robią, dochodzi do potrąceń pieszych, wszyscy nawzajem się opieprzają, gdzie tu sens? logika? Grzegorz- piesi mają prawo łazić po przejściu ławą, jak trzoda, pieszy ma prawo poruszać się po chodniku ,jak mu się żywnie podoba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za socjalistyczne myślenie...

Każdy zarabiający w Polsce płaci podatki. I każdy ma prawo korzystać z infrastruktury transportowej.

 

Grzegorz- piesi mają prawo łazić po przejściu ławą, jak trzoda, pieszy ma prawo poruszać się po chodniku ,jak mu się żywnie podoba...

Nie!

Na drodze oznaczałoby to, że samochody jeżdżą jak chcą, lewą stroną albo prawą... Na skrzyżowaniach, kto pierwszy ten lepszy...

Zastanów się po co są zasady ruchu. Dotyczą one wszystkich przemieszczających się, Myślących przemieszczających się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za socjalistyczne myślenie...

Każdy zarabiający w Polsce płaci podatki. I każdy ma prawo korzystać z infrastruktury transportowej.

A rowerzyści bardziej ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze z grubsza nikt z tej trójki(dwuślady, piesi, jednoślady) się nie lubi.

Motocykliści klną na kierowców, ze nie patrzą w lusterka, ci ostatni, ze rowerzyści robią co chcą, a na cyklistów wkurzają się piesi.

Kierowcy aut nawalają się wzajemnie, a piesi, że ustąp chamie bo pieRsi na przejściu i tak w kółko.

Przepisy w pewnym stopniu to regulują, ale co z tego, skoro niewielki procent rowerzystów zna choćby podstawy ruchu drogowego, a piesi uważają, ze idąc poboczem drogi nie muszą mieć choćby odblasku, bo przecież samochód ma światła i kierowca wszystko widzi i deszcz czy mgła mu nie straszna.Rzucają krwistym mięchem w kierowcę, gdy ten ich ochlapie,bo przecież, to ze jest kałuża, to ewidentna wina kierowcy.Rowerzysta szosowy nie pojedzie po drodze rowerowej, bo to obciach i ujma, więc nawala szosą, gdy obok ma drogę rowerową.

 

Ja jestem po części każdym z tej trójki.Przelewam Rostowskiemu co miesiąc niezłą kaskę w paliwie też.Przepisy wszystkiego nie załatwią, więc pozostaje apel o kulturę i zrozumienie, ale to ostatnie, jakoś ostatnimi czasy takie nie modne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a jak rowerzysta wyprzedza wszystkich kierowców na prawym pasie, bo Ci stoją na czerwonym - po co, przecież i tak szybciej nie pojedzie, a kierowcy znowu muszą go wyprzedzać? Nie tyle o kulturę, co o logiczne myślenie! O to tutaj chodzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, nie dyskutujemy o samochodach, tylko o cyklistach i pieszych. To wskaż mi, gdzie jest napisane w kodeksie, że np. nie mogę chodzić po chodniku wężykiem? albo skakać? a na przejściu dla pieszych chodzić w kółko, oczywiście tylko przy zapalonym zielonym świetle? co nie jest zakazane jest dozwolone! chodnik to święte miejsce dla pieszego razem z przejściem- porusza się tam również kobieta z wózkiem, moja 80-letnia babcia, pozbawiony wzroku, o białej lasce kombatant! on też ma uważać na cyklistów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... on też ma uważać na cyklistów?

Przepisy zabraniają cykliście przejeżdżania po pasach. Nakazują przeprowadzanie roweru.

Na chodniku to nie pieszy ma uważać na rowerzystę, lecz odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o p a s a c h / p r z e j ś c i u d l a p i e s z y c h.

Nie mówię o wydzielonej drodze/ścieżce rowerowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shane, mówię o zdrowym rozsądku.

Zasady nie muszą być opisane prawem pisanym.

Przechodzisz przez pasy prawą stroną. Po drugiej stronie stoi ściana ludzi, którzy mogą przejść swoją prawą... Część z nich notabene zaczyna iść po skosie. Robi się burdel i przepustowość spada drastycznie. Wspomniana babcia z laską nie ma szans przejść za jednym machem przez światła.

 

Tak jest nagminnie na ulicach polskich miast.

 

Zdrowy rozsądek. Tylko tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym ty piszesz? chcesz robić porządek na przejściach? jaka prawa strona? jaka przepustowość? litości ,pieszy na przejściu jest świętą krową i może robić co chce! nawet fikołki! w granicach zielonego światła. piesi różnią się od innych uczestników tym, że nawet jak sie zderzą, to nic z tego nie wynika! każdy normalny powie przepraszam i tyle. nie porównuj pieszych do aut! jak napisałem- pieszy to święta krowa na chodniku i przejściu! zresztą nastąpi nowelizacja prawa, i pieszy będzie miał pierwszeństwo przed autem, nim dojdzie do krawędzi chodnika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie, Panowie, życie..

Jak jeżdżę rowerem działają mi na nerwy niektórzy kierowcy (zwłaszcza autobusowi i taksówkarze), a jak jeżdżę samochodem, to wkurzają mnie niektórzy rowerzyści (jadący po ulicy parami obok siebie, itp)..

Gdyby wszyscy zachowywali się w cywilizowany sposób, problemów by nie było (no, prawie;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LeClerc

(Konto usunięte)

Tak, a jak rowerzysta wyprzedza wszystkich kierowców na prawym pasie, bo Ci stoją na czerwonym - po co, przecież i tak szybciej nie pojedzie, a kierowcy znowu muszą go wyprzedzać? Nie tyle o kulturę, co o logiczne myślenie! O to tutaj chodzi!

 

logiczne myślenie jest takie, że może i szybciej nie pojedzie, ale nie stoi w korku i szybciej dojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym ty piszesz? chcesz robić porządek na przejściach? jaka prawa strona? jaka przepustowość? litości ,pieszy na przejściu jest świętą krową i może robić co chce! nawet fikołki! w granicach zielonego światła. piesi różnią się od innych uczestników tym, że nawet jak sie zderzą, to nic z tego nie wynika! każdy normalny powie przepraszam i tyle. nie porównuj pieszych do aut! jak napisałem- pieszy to święta krowa na chodniku i przejściu! zresztą nastąpi nowelizacja prawa, i pieszy będzie miał pierwszeństwo przed autem, nim dojdzie do krawędzi chodnika

Jaka Święta Krowa?

Rowerzysta na chodniku jest Świętą Krową...

Ma prawo robić co mu się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to straszny kraj. Kable nie grają. Rowerzyści zabijają pieszych na chodnikach. Rząd się pasie i nie chce posłuchać związkowców namawiających go do odejścia.

 

Po prostu horror co się w naszej Polsce dzieje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie grają?!!:))Po ostatnich zmianach jestem b. usatysfakcjonowany, a shane bardziej niż kable ceni sobie fotoradary, więc i na rowerzystów coś znajdzie, aby.., rząd mógł dalej się paść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiły do mnie argumenty o kierowcach, którzy ponoszą największy ciężar no bo kupują paliwo i te opłaty drogowe...niech rowerzyści i piesi również kupują paliwo no i płacą OC...w ten sposób też przysłużą się do walki z globalnym ociepleniem płacąc od CO i CO2...to już chyba będą dwie opłaty;)

 

To chyba jest myślenie kapitalistyczne, bo socjalizmie każdy dostawał po równo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pianinko własny tumiwisizm i sobiepaństwo, bardziej ceni od bezpieczeństwa innych....typowy Polak- szlachcic na zagrodzie.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.., a ja myslałem, że jako autor, założyciel wątku, masz konkretne propozycje i rozwiązania w temacie, a tymczasem marudzisz, narzekasz i kręcisz nosem.Tak to każdy potrafi.

Pokaż w wątku, ze Cię stać, że coś potrafisz, a powyższe posty zachowaj dla siebie, bo to co ja sobie cenię, akurat na forum nikogo - jak sadzę - nie bardzo obchodzi.

Jesli jednak chcesz sobie ze mną pokonkurować, to nie ma sprawy.

Wykopie z pod ziemi, ale dowiem się ile w sumie dostałem punktów i mandatów.Potem Można takie zaświadczenie uzyskać w komisariacie/zameldowania.Porównamy to do Twoich wyników.Będziemy mieli jako taki pogląd, który z nas ma bezpieczeństwo swoje i innych w głębokim poważaniu.Masz jaja, wchodzisz w to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.