Skocz do zawartości
IGNORED

Mitch & Mitch


jotesz

Rekomendowane odpowiedzi

W Kołobrzegu będąc trafiłem na festiwal czy przegląd rockowy, na którym usłyszałem i zobaczyłem zespół Mitch & Mitch. Wybałuszyłem oczy i uszy, bo czegoś tak znakomitego nie słyszałem od dawna, a może nawet nigdy! Dziewięciu instrumentalistów dało taki show, że po nich występujące Voo Voo zabrzmiało (mi) blado. Do Acid Drinkers nie dotrwałem, ale sądzę, że też by mi tego wieczora nie zaimponowali.

 

Trzy dęciaki, trzy gitary i trzech perkusistów (jednym z nich był wibrafonista). Widocznie jestem niedouczonym i niedosłuchanym melomanem czy muzykolubem, i za bardzo tkwię w przełomie 60s/70s, ale nic o tej grupie nie słyszałem. Moja wina, więc zacząłem się dokształcać, choć w sieci tak wiele nie ma. Dotarłem do sklepu, który rozprowadza ich muzykę, i zamówiłem trzy płyty, które za dni kilka trafią mi do uszu.

 

Przeszukałem audiostereo, ale też niewiele znalazłem - parę jednozdaniowych i zdawkowych wypowiedzi. Dlatego odważyłem się założyć ten temat, bo może są koneserzy M&M, ludzie, którzy znają ich, słuchają i oglądają. Poczytałbym, co mieliby do napisania...

 

W czasie show cały czas byłem uśmiechnięty od ucha do ucha - ich muzyka to szczęście słuchania i uczestniczenia. Jako stary muzyczny trep porównałbym ich muzykę, precyzję zgrania, humor i instrumentarium (gitary, wibrafon, puzon) do niektórych nagrań Franka Zappy. Spełniają na pewno zappowskie kryterium Does Humor Belong in Music?

 

Gdy dojdą płyty, to się ponownie odezwę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowanie potwierdzam. Miałem szczęście widzieć ich na żywo rok temu w Poznaniu w Meskalinie.

Był to bardzo udany wieczór, energia, dobre granie, humor, jeden z chłopaków Mad miał akurat tego dnia urodziny, i w prezencie musiał zagrać na każdym instrumencie Swoich braci i kolegów, a trochę ich jest, ale doskonale dał radę, jak widać na filmiku.

 

Po koncercie zakupiłem "XXII Century Sound Pioneers" którą wtedy promowali. (12 + 7) Płyta tak w ogóle wydana polskim nakładem Lanquidity Records.

Bardzo dobre brzmienie, w przystępnej cenie. Coś ok. 50 zł. z tego co pamiętam.

 

Coś innego, żywego, warte polecenia.

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może coś się wreszcie zacznie dziać w tej polskiej "martwej" scenie muzycznej ...

Uważam, że nie jest aż taka martwa, tylko niekomercyjnej muzyce bardzo ciężko się przebić. Przeciętny Cebula słucha papki którą mu podaje rozgłośnia typu eska. rmf, lub viva. itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio koncertują z samym Zbigniew Wodeckim :) (od 3.20min) Tu zdaję się ze studia radiowej trójki, ale ostatnio dali razem świetny koncert na OFFie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za "niezaglądanie" i dziękuję za odpowiedzi. W kwestii że istnieją parę lat to się zgadzam, bo od razu dźwiękowiec (siedziałem obok konsolet dźwiękowca i oświetleniowca) w Kołobrzegu mi powiedział, dodając, że nagrali też z pięć płyt. Tym bardziej mnie to zdumiało, bo wydawało mi się, ze jestem jakoś z grubsza zorientowany w tym, co się dzieje na polskim rynku. To była pierwsza nieprawda. Ale też poszukiwania w audiostereo niewiele mi dały. A w internecie też wcale nielepiej - myślałem, że pełno komentarzy, że jakieś artykuły prasowe, recenzje - a tu raczej posucha. Na taki szołmeński, precyzyjny, kolorowy muzycznie zespół to stanowczo za mało i niesprawiedliwie.

 

A płyty u ich dystrybutora po ok. 30 zł!

 

Na dodatek, ku mojemu rozczarowaniu, we Wrocławiu już grali w zeszłym roku, co przegapiłem, a może i czytałem, ale wtedy Mitch & Mitch to dla mnie było coś anonimowego i nieznanego. Cała nadziej, że znowu przyjadą do Wrocka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża część katalogu Lado ABC jest godna uwagi: Baaba, LXMP, Levity, Masecki, Profesjonalizm, Sarbak. Pewnie i inne ale nie wszystko znam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czeka na mnie na poczcie komplecik trzech płyt Mitch & Mitch z Lado! Już bym pobiegł a mogę dopiero w środę.

:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam! Zacząłem dawkowanie.

Lado ABC zachowało się bardzo kurtuazyjnie i dołączyło cd Sampler zawierający poszczególne utwory z wielu płyt przez nich wydanych!

Dziękuję.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

PILNE!!!

POSZUKUJĘ:

"Luv Yer Country" (Zgniłe Mieso Rekords, 2003) - to płyta duetu Mitch & Mitch, której nie można nigdzie zamówić. Pytałem w Lado ABC, ale odpowiedzieli, ze nie ma szans na wznowienie. Chętnie odkupię od kogoś, kto ma a wcale mu się muzyka nie podoba, albo tylko trochę... Wystarczyłaby też jakaś kopia na cd-r albo choćby pliki mp3. Wszystkie moje płyty Mitch & Mitch są oczywiście legalne, oryginalne i zakupione w Lado ABC, który to sklep niniejszym bardzo chwalę! Szybko, solidnie i niedrogo - tak trzymać.

 

Ostatnia płyta Mitch & Mitch, czyli: Felix Kubin mit Mitch & Mitch "Bakterien & Batterien", ma same zalety i JEDNĄ WADĘ: jest za króóóóóóótka - no 32 minuty to jakiś żart Macia Morettiego. W słuchaniu - znowu zaskoczenie - to jakaś nieznana awangarda, świetnie grana, zmiksowana, lekko kosmiczna!

 

Koncertówkę "Blackmail / Extortion DVD" (Lado ABC, 2009) zamówiłem razem z Bakteriami i kolejne zaskoczenie - realizacja czarno-biała, a właściwie brunatno-biała, jak z bardzo starego VHS. Numery już znam, bo słyszałem je w Kołobrzegu 2013, choć wydaje mi się, że amfiteatr, mimo że nie całkiem wypełniony, to rozbawił się dużo bardziej niż widownia klubowa zarejestrowana na DVD. Dokładne odsłuchanie i oglądnięcie przede mną.

 

Czekam na odzew na apel z początku postu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fajnie bo to dla mnie jedna z najlepszych ekip w Polandzie. Śledzę od bodaj '90, kiedy Macio i Manetka grali w równie genialnych Starych Singers. Oczywiście było to baaaardziej punky i derrrty, ale ten sam szalony dowcip. Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta "country" okazała się przezabawnym pastiszem muzyki wiejsko-kowbojskiej z porywającym wokalem w uniwersalnym lengwidżu. Mitche czego nie tkną, to przefasonują po swojemu i jest to zawsze zabawne! Frank Zappa pewnie im błogosławi z muzycznego nieba, bo oni realizują jego frazę "Does Humor Belong in Music?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i jest, pierwsza płyta Wodeckiego na żywo...

ZBIGNIEW WODECKI WITH MITCH & MITCH

1976: A Space Odyssey

 

do kupienia na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo w Empiku... W innych być może też, nie sprawdzałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Wiele lat temu stałem na widowni i rozmawiałem z Jarkiem Kozłowskim.Wtedy perkusistą mojego ulubionego Pogodno u szczytu "sławy".

Na scenie Mitch & Mitch.

Jarek był nawet trochę przestraszony bo Pogodno miało grać następne.

Powiedział, że ciężko będzie po tak dobrym zespole.

Za dwa , może trzy lata został jednym z Miczów. Gra tam do dziś.

 

p.s. niestety ( moim zdaniem) płyty rozczarowują.

Mitch & Mitch to klasycznie koncertowa grupa.

Zabawa jaką funduje publiczności Macio Moretti jest nie do podrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No proszę! Prawie półtora roku nie zaglądałem do wątku a tu takie miłe wpisy, no może poza tym, który rozczarowany płytami...

 

Ja od założenia wątku zdobyłem wszystkie płyty Mitczów, w tym ostatnie z Wodeckim, bo tam i cd i dvd. Przyznam też rację, że koncerty Mitczów są nie do nagrania! Takiej energii i wariactwa nie można nagrać, ale należy próbować.

 

Swoją drogą, to zbyt długo Mitch&Mitch nie grał we Wrocławiu! Przypominam, że w roku 2016 Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury. Micze - przyjeżdżajcie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

muzyka łagodzi obyczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 19

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.