Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw 5.0 1600zł


Kamills

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem.

chcę sobie kupić zestaw Amplituner+Kolumny do małego pokoju, źródłem dźwięku jest w dużym stopniu komputer (karta Xonar D1 z wyjściem Optycznym) i Dekoder tv, mam głośniki typowo komputerowe Logitech G51+ wieża, ale przyszedł czas na zmianę :D, Przeglądałem allegro i wypatrzyłem w niskich cenach parę zestawów

 

-Pioneer VSX-423 + zestaw 5.0 Jamo S426

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-ONKYO TX-SR313 313 + TAGA HARMONY TAV-306

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-Yamaha RX-V375 + zestaw 5.0 Jamo S426

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-Yamaha RX-V375 375 + Prism Onyx 200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Który z tych zestawów był by najlepszy w moim przypadku?? chyba że lepiej by było kupić coś całkiem innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to słuchałeś któregoś z nich , wszystkie są mocno budżetowe i nie wiem czy ktoś Ci podpowie , który wybrac , mam pytanie : możesz dołożyc ze 4-5 stów żeby było tak ze 2-2.1 tys , jeśli nie spieszy Ci się to poczekaj , warto , a myśle , że te 4 stefy to nie jest aż tak dużo , a jak dołożysz wiecej to będzie jeszcze lepiej bo wtedy można by było złożyc w miarę dobry zestaw , nie pakuj się w marnej jakości kolumny ,

z tym co proponujesz można na dwa sposoby , albo w miarę dobre monitory ale stereo ( stereo na początek a monitory dlatego , że mały pokój jak piszesz ) , albo marnej jakości zestaw w tej cenie , którą proponujesz , gdy dołożysz te 4-5 stówek można już coś lepszego z podłogowymi jako frontami, jeśli nie masz teraz to poczekaj , nie spiesz się , opłaci się , albo kupowac po trochu , ampli i najpierw dwie frontowe , później dokupic surroundy i centralny a później suba , przy tak budżetowym zestawie musisz , powtarzam musisz miec suba ( np.Koda SW 1000 za 6 stów nowy i niezły w tym przedziale cenowym , pasił by do Twojego małego nie wiadomo jak małego pokoju), myślę , że jak kupowac to przemyślanie i dołożyc co nieco do tej kwoty bo możesz się rozczarowac ,

 

w tej chwili w sklepie RTVmax jest promocja na te kolumny frontowe :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a jako surroundy te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i centralny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to byłby dobry zestaw

 

albo jeśli podstawki to np

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a te na surroundy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i centralny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak mały jest ten pokój ,

 

można też taki zestaw 5.0

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w Mediaexpercie widziałem niedawno zestaw tych kolumn z amplitunerem Denon 1512 albo 1513 coś koło tego za ok 1600zł tylko , że frontowe to duże kolumny i mi nie za bardzo podszedł ich dźwięk ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo taki zestaw ale cena za sam zestaw kolumn to prawie tyle ile chcesz dac na wszystko ,

 

lub ten ale sub musowy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a z subem to też ok 1600 zł ,

 

lub taki i ten sub co proponowałem u góry SW 1000 ale to wyniesie ponad dwa tysie na same kolumny :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub takie podstawki :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i cztery takie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

podaję też podstawkowe bo piszesz , że masz mały pokój a nie wiem jak mały ,

 

ale podkreślę , że musisz posłuchac jak grają kolumny , bo każda gra inaczej i zależy co Tobie podejdzie ,

 

jeśli chodzi o amplituner to z tych co podałeś wziąłbym Yamahę 375 lub Pioneer VSX-423 bo mają autokalibrację , Onkyo 313 ma dodatkowo taką funkcję jak „HDMI through” - zapewnia możliwość oglądania filmu z Blu-ray Disc czy użytkowania konsoli gier dopiętych do ampli tunera, bez konieczności jego uruchamiania

 

ale myślę , że bardziej przyda się ta funkcja autokalibracji bo dopasuje Ci ustawienia kolumn do pomieszczenia , ale chyba jednak Yamahę bo ma więcej wejśc na tylnej ściance ,

 

przyjżyj się temu zestawowi proponowanemu zresztą wyżej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jeśli chodzi o kompa , nie próbowałeś "wypuścic" sygnał po grafie wyjściem hdmi , masz w miarę nową grafikę? , jeśli tak to myśle , że wtedy wyjdzie Ci sygnał audio i video ( trzeba się jednak dowiedziec u producenta czy wychodzi z hdmi oprócz video też i audio ) , bo nie wiem kolego czy po optyku wyjdzie Ci DTS , chociaż doczytałem się , że ma coś takiego :

"Wewnętrzne wyjście Front Panel Audio oraz SPDIF (podłączenie do karty graficznej, w celu wyprowadzenia sygnału przez wyjście HDMI)"

wiec fajna sprawa można kartą dźwiekową połączyc z grafą i puścic dźwięk przez nią ,

z tego co widziałem na zdjęciach ma wyjście mini jack wielokanałowe , nie lepiej będzie tymi wyjściami wypuścic dźwiek , pewnie "pójdzie" też i DTS i to wielokanałowo , brałeś pod uwagę takie rozwiązanie ,

a zestaw Logitecha nie miałeś właśnie tak połączony , tzn tymi wyjściami mini jack 5.1 z wejściami w subie (tez mini jack 5.1) , a te dolne wejścia czincz tzn czy to są wejścia ? bo widzę , że przy górnych ( tych mini jack) jest napisane "PC" a przy dolnych ( czincz) "speakers" czy to znaczy , że górnymi jest wprowadzany sygnał z kompa a do dolnych podłączasz głośniczki , czy tak , jeśli tak to to są wyjścia, podobnie możesz podłączyc kartę z amplitunerem , tylko , że kable musiały by miec z jednej strony mini jack (mini jack wchodzi do kompa do karty dźwiękowej ) a na drugim końcu musiały by byc czincze, dwa oczywiście , bo dwa kanały , np front lewy i prawy wychodzą z jednego gniazda mini jack z karty dźwiekowej i wtedy te czincze wpinasz odpowiednio do amplitunera ( L , R ), myslę , że takie połączenie byłoby nawet lepsze bo po odpowiednim ustawieniu w odtwarzaczu ( na tym na którym np ogladasz filmy na PC ) będziesz miał na wyjściu wielokanałowy dźwiek taki jaki masz w filmie czy to DD czy DTS ,

myslę , że choc trochę pomogłem lub nakierowałem Cie .

 

 

jeśli jednak będziesz zdecydowany wydac ( ja bym to nazwał wyrzuceniem w błoto po tym co przeczytałem na ich temat ) tą kasę z różnych powodów to poczytaj tutaj :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) o Jamo 426

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) o Taga Harmony

 

o Tagach ,ało co było ale to zabawki z ok 10-io cm-owymi głośnikami basowymi , bez jaj , to surroundy w niejednym zestawie mają większe głośniczki . Jamo miał jeszcze najlepszą z nich opinię. Ale wybór zależy od Ciebie .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) temat Prism Tornado vs Onyx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że 2tyś to nie sprawi dużego problemu, i w sumie mógł bym się wstrzymać jak narazię z tylnymi i centralnym i subem, pokój jest 3,5x3,5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy nowy punkt zaczepienia, jeszcze jest możliwość że odziedzicze po starszym zestaw 5.0 BELLWOOD EXCELLENCE 40 oddał by mi to z Amplitunerem Technics GX-320 i Procesorem SH-GE90, ale ten ampli mógł bym tylko podłączyć jako 2.0 przez Jacka więc to tak średnio mnie zadowala, wolał bym optykiem. Co do tego podłączenia Karty dźwiękowej do graficznej to raczej nie pójdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten zestaw w pokoju dokładnie jest to Technics SA-EX300, Procesor dźwięku SH-GE90 I Kolumny Bellwood 2x Excellence -40 2x Excellence -10 i Excellence Centralny, Myślałem żeby pojechać na wolumen i zamienić z dopłatą ten amplituner i procesor na jakiś Ampli z wejściem optycznym, tylko jaki? Jak słyszę, to ten Zestaw gra ładnie, jak na sprzęt który już jest pełnoletni :D, i nie chciał bym kupić czegoś gorszego, Proszę o propozycje,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jaki ampli i subwoofer do tego by pasował, w rozsądnej cenie

To tez kwestia jaki charakter lubisz muzyki ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ogólnie ma to być kino domowe, ale muzyki też słucham nie mal że cały czas, głównie Electro-house ale często się zdarza że jakieś gitarowe brzmienia też się przewiną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.