Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PD-S710 jako transport


Jacek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam tego Pioneera od nowości. Poczytałem chyba wszystkie wątki na tym forum, w których występuje i nie znalazłem odpowiedzi czy jest sens kupić zewnętrzny DAC omijając przetwornik i sekcję analogową? Myślałem, że problemy z jakością dźwięku (bałagan na scenie i agresywne wysokie tony) odpowiada wzmacniacz (Akai A-39) jednak po restauracji gramofonu i odsłuchaniu kilku płyt musiałem zwrócić mu honor. Feler tkwi jednak w źródle sygnału co potwierdziła lektura postów na tym forum. Sam napęd CD odtwarza płyty bez problemu więc chciałbym go wykorzystać.

Z lektury schematu wynika, że sygnał na TOSLinka idzie wprost z procesora CXD2500AQ a z kolei jego DataSheet nie mówi nic o żadnym filtrowaniu w ramach obróbki sygnału więc wygląda, że powinno być OK. Myślę o kupieniu konwertera opartego na TDA1543. Tytułem uzupełnienia kolumny Monitor Audio BX5 a pomieszczenie ok 20m2.

Może ktoś z Was wesprze radą :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że może pracować jako transport. Co do wyboru Dac'a,to jest kwestia budżetu jaki chcesz przeznaczyć na przetwornik,oraz twoich oczekiwań względem dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet raczej niezbyt duży. Myślałem o używanym Pro-Ject'cie, choć nie ma najlepszej opinii na WhatHiFi ewentualnie jakimś kicie opartym na przetworniku o dobrej opinii (jak ten TDA). Zależy ma na lepszej przestrzeni, szczegółowości i spokojniejszych sopranach (Pioneer ma sybilanty jak słabo wytłoczony winyl na tępej igle ;)... oczywiście przesadziłem )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od razu nie kupuj w ciemno,spróbuj wypożyczyć .

Może tu za kaucją czy w sklepie,lub popytać na forum,może ktoś ma i blisko mieszka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żeby nie było. Nie jest to moje ogłoszenie (nawet nie wiem czy aktualne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zakup w ciemno jest ryzykowny ale znalazłem ciekawą ofertę na tego Pro-Jecta. Jest jeszcze podobnej konstrukcji pudełeczko z Chin pn. Muse Mini DAC 4 x TDA1543. Zastanawiam sie jeszcze czy nie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu i kupić nowego Marantza PM6005...

Edit. ProJect nie aktualny. Poszeeeedł. Może i dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jeszcze o Lampucerze maxi kosztuje około 1tyś ,zlampozowana trochę więcej. Poszukaj na Alle może może coś będzie. Jak umiesz polutować i wiesz co z czym,to w zakładce DIY też pewnie są jakieś projekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt słaby przetwornik może nie zagrać dużo lepiej niż ten Pionek,różnice mogą być niewielkie. Przy mniejszym budżecie chyba lepiej iść w DIY niż kupować gotowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o Rotelu RA-12? Ma wbudowany DAC podobne jak Marantz i chyba lepiej pasuje do tych kolumn niż mój wiekowy Akai?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jestem po pierwszej próbie z zewnętrznym DACiem. Dzięki uprzejmości właściciela sklepu miałem w domu przez weekend DacMagica 100. Miałem też dla porównania Arcama CD17. Skończyło się na tym, że Cambridga słuchałem może przez 1 godzinę a przez resztę czasu źródłem był Arcam. Co prawda dźwięk z DACa był znacznie lepszy niż z Pioneera: separacja źródeł, stereofonia, czyste wysokie tony, jednak nie bardzo się zgrał z resztą sprzętu. Bas wydawał mi się mało melodyjny raczej suchy. Natomiast Arcam...... powiem krótko, jego dźwięk po porostu mi sie podobał. Bas melodyjny, wspaniała stereofonia, szczegóły i smaczki. Miód na uszy ;) No i teraz pytanie: czy powodem takiej różnicy między DACiem i kompletnym źródłem był tylko inny charakter sprzętu CA i np. rDAC czy rLink ze stajni Arcama i leciwy Pioneer zagrają podobnie jak CD17 czy nie masie co łudzić, że PD-S701 na coś się jeszcze przyda i trzeba się będzie wykosztować (odwrotu nie ma, teraz już nie dam rady słuchać Pioneera)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola transportu jest niezdrowo wyolbrzymiana na tym forum. Zostaw go sobie jeśli tylko się podoba wizualnie i zadowala Cię jego funkcjonalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Nie ma się co łudzić by DAC był w stanie wiele z niego wyciągnąć?

 

Wbrew pozorom DAC w 701 jest bardzo dobry. Pioneer zbudował na nim wiele znakomitych urządzeń od PD-75 począwszy. Niedomaga jego aplikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola transportu jest niezdrowo wyolbrzymiana na tym forum. Zostaw go sobie jeśli tylko się podoba wizualnie i zadowala Cię jego funkcjonalność.

Funkcjonalność jest całkiem spora. Właściwie niczego nie brakuje. Czyli Twoim zdaniem zastosowanie innego DACa niż CA przyniosłoby zadowalające efekty?

Wbrew pozorom DAC w 701 jest bardzo dobry. Pioneer zbudował na nim wiele znakomitych urządzeń od PD-75 począwszy. Niedomaga jego aplikacja.

Aplikacja, czyli to co jest za nim? Jeżeli tak to zewnętrzny DAC podłącza się przecież przed częścią analogową więc powinno być OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja to jest zastosowanie go w danym urządzeniu, sposób w jaki został zainstalowany, sposób implementacji. Kiepska aplikacja tzn że został źle uźyty, za słabo jak na swoje moźliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli słaba może być zarówno część analogowa jak i cyfrowa przed przetwornikiem, a cyfrowy sygnał może być zdegradowany? To by był argument przeciw zewnętrznemu DACowi... Najlepiej byłoby jednak posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas wydawał mi się mało melodyjny raczej suchy. Natomiast Arcam...... powiem krótko, jego dźwięk po porostu mi sie podobał. Bas melodyjny, wspaniała stereofonia, szczegóły i smaczki.

 

Jacek66

Miałem sposobność u siebie słuchania (przez około miesiąc) kilku urządzeń Arcam i CA równocześnie. Podobnie odbieram różnicę w brzemienu. CA to szkoła analityczna, precyzyjna, poukładana jednak dla mnie sucha i pozbawiona emocji. W Arcamie jest dużo więcej muzykalności i ogólnie duszy.

 

Myślę, że koniecznie powinieneś posłuchać rDaca. Można je wypożyczyć. Powinien idealnie trafić w twoje gusta. Jedynym słabem elementem jest zasilanie i jego zmiana (np. Tomanek mini) daje bardzo dużo.

 

W tej klasie sprzętu zostaw pioneera jako transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rDACiem jest problem bo w okolicy jest tylko na zamówienie. Z tego co czytałem na stronie Arcama juz chyba rDAC nie jest produkowany i zastąpił go irDAC. Znalazłem tylko rLinka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że koniecznie powinieneś posłuchać rDaca. Można je wypożyczyć. Powinien idealnie trafić w twoje gusta. Jedynym słabem elementem jest zasilanie i jego zmiana (np. Tomanek mini) daje bardzo dużo.

Ha! No właśnie podejrzewam, że w zasilaniu mogła też tkwić przyczyna słabości tego DacMagica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródełko okazało się znacznie lepsze niż się spodziewałem i mam w domu zarówno CD17 jak i rDACa. Wrażenia z odsłuchu rDACa są całkiem przyjemne, na pewno bardziej miłe dla mojego ucha niż to co pokazał DacMagic. Dźwięk z CD wydaj się nieznacznie przyjemniejszy, bardziej naturalny jednak DAC gra na oryginalnym gniazdkowym zasilaczu impulsowym a zasilanie w CD17 jest porządne. Zastanawiam się jak zagrałby rDAC z lepszym zasilaniem? Może wykorzystać 4 baterie alkaliczne? Ma to sens? Byłoby to w miare łatwe do zorganizowania przez weekend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek66

 

Miałem rDaca z dobrym zasilaczem. Bardzo zyskuje przestrzeń i lokalizacja źródeł. Scena rośnie. Poza tym dźwięk się bardziej otwiera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno testowalem Peachtree Dac It vs rDAC.Do obu tez mialem Tomanki.Bezdyskusyjnie lepszym byl ten 1szy.Zadzwon do Top HiFI czy maja jeszcze w promocji za 1100(normalnie 1700).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wygrywa jednak CD17. DAC nie daje tego co CD i to niezależnie czy za transport robi Pioneer czy Arcam (tu jednak jest wyraźnie lepiej). Cena i funkcjonalność zdecydowanie dla rDACa jednak dźwięk z CD17 jest lepszy. Spróbowałem zasilić rDACa 4 bateriami alkalicznymi jednak efekt był marny. Podejrzewam, że baterie nie są w stanie dać wystarczającego prądu bo dźwięk z oryginalnego zasilacza był lepszy (subiektywnie).

 

niedawno testowalem Peachtree Dac It vs rDAC.Do obu tez mialem Tomanki.Bezdyskusyjnie lepszym byl ten 1szy.Zadzwon do Top HiFI czy maja jeszcze w promocji za 1100(normalnie 1700).

Na stronie TopHiFi cena 1700. Zadzwonić można dopiero w poniedziałek ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do sklepu w Sopocie,bo tam sprowadzali dla mnie z glebi kraju.chyba jutro wysle Tomanki do producenta i bedziesz mogl pozyczyc.ja gralem przez coax

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.