Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PD-S710 jako transport


Jacek66

Rekomendowane odpowiedzi

Granie po optyku traci wyraźnie na jakości .

rDAC musi mieć zasilacz na regulatorze Tedy Pardo .

Reszta jest namiastką tego co ten DAC potrafi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem wcześniej i okazało się, że ten Pioneer nie ma SPDIFa...

Podłączyłem na próbę CD17 przez kabel RCA i wydaje mi się, że jest lepiej niż po Toslinku ale może tylko mi się wydaje.

Tak, czy siak CDek Arcama gra najlepiej.

Skoro optyk jest nienajlepszym połączeniem to kolejny argument by przejść na komplet: nowe źródło i nowy transport.

Trochę szkoda bo możliwość podpięcia komputera czy innego "gęstego" źródła jest kusząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie po optyku traci wyraźnie na jakości .

 

To jest subiektywne odczucie czy też twierdzenie wynikające z... no właśnie, czego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do mnie pytanie ale odniosłem wrażenie, że przy połączeniu CD17 z rDACiem przez SPDIF i to zwykłym kablem audio dźwięk był nieco bardziej naturalny niż przez Toslinka. Ale może tylko mi się wydawało. Nie czuje się ekspertem. W przypadku Pioneera brak wyjścia elektrycznego uniemożliwia porównanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest subiektywne odczucie czy też twierdzenie wynikające z... no właśnie, czego?

Z wielokrotnych odsłuchów i porównań na wielu napędach , DACach , wzmacniaczach , kablach i kolumnach .

Zawsze po optyku dźwięk tracił szybkość , precyzję , dynamikę . Zawsze siadała przejrzystość .

Napisano dziś, 08:47

To nie do mnie pytanie ale odniosłem wrażenie, że przy połączeniu CD17 z rDACiem przez SPDIF i to zwykłym kablem audio dźwięk był nieco bardziej naturalny niż przez Toslinka. Ale może tylko mi się wydawało. Nie czuje się ekspertem. W przypadku Pioneera brak wyjścia elektrycznego uniemożliwia porównanie.

To samo spostrzeżenie .

 

Dlatego sam mam PD-9700 który ma tez coaxa i jest świetny jako napęd do DACa.

Dużo taniej można wyrwać Marantza CD52 który jest też bdb napędem do DACa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprawnie zbudowanych urządzeniach nigdy nie usłyszałem jakiejkolwiek różnicy wyjścia coax w stosunku do optyka, ba zdając się na opinie tych słyszących nawet zgrywałem próbki kilkuminutowe i jakoś zgodne co do bita były, ale jakie to może mieć znaczenie jak przecież niektórzy "słyszą".

 

P.S. Stare marantze akurat są kiepskim materiałem na transport, często wyjechane egzemplarze nigdy nie mogą uzyskać powtarzalności bitowej nawet na jednym kawałku z płyty oryginalnej nie mówiąc o CDR, ile razy by nie czytać zawsze wyjdzie inna chks ale tutaj wg niektórych jest super hm... ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprawnie zbudowanych urządzeniach nigdy nie usłyszałem jakiejkolwiek różnicy wyjścia coax w stosunku do optyka

Przykro się czyta takie wypowiedzi osoby o której modyfikacjach czytałem kiedyś z wypiekami na twarzy .

Trudno stwierdzić czy to wina Twojego sprzętu , pomieszczenia , muzyki albo i wieku ( bez urazy , mi latek też ubywa ) .

Nawet na takim rDACu i przeciętnej reszcie słychać te różnice .

Kable cyfrowe też słychać ale są to tak marginalne zmiany że naprawdę jest problem to usłyszeć. Chociaż niektórzy twierdzą że kabel cyfrowy w cenie DACa wyniesie go na wyżyny w co już nie uwierzę .

 

 

P.S. Stare marantze akurat są kiepskim materiałem na transport, często wyjechane egzemplarze

Można kupić zadbany , mało używany egzemplarz w stanie perfekcyjnym ale trzeba poszukać i zapłacić znacznie powyżej średniej .

 

 

zgrywałem próbki kilkuminutowe i jakoś zgodne co do bita były, ale jakie to może mieć znaczenie jak przecież niektórzy "słyszą".

Brałem kiedyś udział w takim sporze .

Zrobiłem kopie na PDR-05 Pioneera który dogrywa do materiału kod / zabezpieczenie przed ponowną kopią.

Test porównawczy " stwierdził " że zgodność jest co do bita .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawet na takim rDACu i przeciętnej reszcie słychać te różnice .

 

rDAC nie jest dla mnie żadną atrakcją, jeśli słychać różnice między wejściami tego samego formatu to osobiście uznałbym to za wadę takiego urządzenia.

 

Kable cyfrowe też słychać ale są to tak marginalne zmiany że naprawdę jest problem to usłyszeć. Chociaż niektórzy twierdzą że kabel cyfrowy w cenie DACa wyniesie go na wyżyny w co już nie uwierzę .

 

Ja nie jestem aż tak ŚWIETNIE słyszącym, kabel musi być poprawnie zrobiony i ekranowany, na tym koniec. Radzę trochę zejść na ziemię i zweryfikować przynajmniej część własnych "wydaje mi się że..." Osobiście zamiast bawić się kabelkami wolę np. zbudować nowy zasilacz który faktycznie coś zmieni w stosunku do oryginału. Jak chcesz dopisywać jakieś teorie do brzmienia kabli cyfrowych, kabli usb, czy taśm HDD to proszę bardzo, ja nie biorę w tym udziału ani tym bardziej nie mam zamiaru Ci tłumaczyć czegokolwiek.

 

Można kupić zadbany , mało używany egzemplarz w stanie perfekcyjnym ale trzeba poszukać i zapłacić znacznie powyżej średniej .

 

Można, ale można też użyć innych źródeł sygnału, nie gorszych, bez szukania i płacenia powyżej średniej.

 

Brałem kiedyś udział w takim sporze .

Zrobiłem kopie na PDR-05 Pioneera który dogrywa do materiału kod / zabezpieczenie przed ponowną kopią.

Test porównawczy " stwierdził " że zgodność jest co do bita .

 

I wynika z tego...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli słychać różnice między wejściami tego samego formatu to osobiście uznałbym to za wadę takiego urządzenia.

Kilkanaście odtwarzaczy z różnych firm przedziałów klasowych i cenowych nie mogły mieć tej samej wady.

Ja nie jestem aż tak ŚWIETNIE słyszącym

I to wszytko wyjaśnia !

kabel musi być poprawnie zrobiony i ekranowany, na tym koniec. Radzę trochę zejść na ziemię i zweryfikować przynajmniej część własnych "wydaje mi się że..."

Nie wydaje , to słychać ale i sprzęt do tego musi być odpowiedni inaczej by wyszło że ci co mają bardzo dobry sprzęt , słuch i warunki kupują drogie kable bo mają coś z deklem i im się wydaje ?

Nawet ci którym robiłem zasilacze na regulatorze kupowanym u Teddy Pardo do rDACa jednogłośnie stwierdzali różnice pomiędzy sygnałem przesyłanym coaxem a optykiem .

Zbiorowa halucynacja ?

Osobiście zamiast bawić się kabelkami wolę np. zbudować nowy zasilacz który faktycznie coś zmieni w stosunku do oryginału

To jest oczywiste .

Jak chcesz dopisywać jakieś teorie do brzmienia kabli cyfrowych, kabli usb, czy taśm HDD to proszę bardzo, ja nie biorę w tym udziału ani tym bardziej nie mam zamiaru Ci tłumaczyć czegokolwiek.

Jak wyżej. Nic na tym forum nie napisałem o taśmach HDD ani kablach USB .

Można, ale można też użyć innych źródeł sygnału, nie gorszych, bez szukania i płacenia powyżej średniej.

Jasne , choćby JPlay , Jriver ale nie każdy chce PC AUDIO albo fatalny w obsłudze odtwarzacz DVD .

I wynika z tego...?

Że więcej nie będę nikomu nic udowadniać .

Ci co u mnie byli , byli tym tematem zainteresowani i im przełączałem kable , napędy bez problemu wychwycili różnice. A facet porównuje zgodność i potwierdza ją co do bita gdzie w kopii jest zakodowany sygnał uniemożliwiający robienie kopii z kopii .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście odtwarzaczy z różnych firm przedziałów klasowych i ceowych nie mogły mieć tej samej wady.

Nie wydaje , to słychać...

 

Nie sposób odeprzeć takiej salwy argumentów - poddaje się, masz mnie.

 

Jak wyżej. Nic na tym forum nie napisałem o taśmach HDD ani kablach USB .

 

Zatem z takim słuchem wszystko przed Tobą.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice w wyjściach optycznym i coax są znaczące, według mnie bardziej niż różnice w kablach, w każdym razie na tych kilku transportach które słuchałem, (AudioNote, MF CDT1, OPPO i kilka innych, zawsze wygrywa coax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób odeprzeć takiej salwy argumentów - poddaje się, masz mnie.

Nie zrozum mnie proszę źle . To słychać i dziwię się że grono ludzi tego nie słyszy .

Zatem z takim słuchem wszystko przed Tobą.

Raczej na pewno kiedyś spróbuję pożyczyć jakiś drogi kabel USB , na razie tego typu wydatki wpakuję gdzie indziej gdzie uzyskam lepszy stosunek brzmienia do kosztów .

Ale w pewnym momencie zostaną takie właśnie gadżety .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.