Skocz do zawartości
IGNORED

Natywne 100Hz...


henrix343

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Nie chcę wsadzać kija w mrowisko ale plazmy wypadły raczej cieniutko w tym porównaniu.

 

Szczególnie Panasonic mocno przycina z włączonym upłynniaczem.

A to bardzo ciekawe spekulacje, ale lepiej na żywo ocenić co przycina a co nie przycina.

Na minimum upłynniacza może i przycina, brak tej informacji jaki tryb tego upłynniacza.

Poza tym, dziwnym trafem dostał ocenę 8.0 w tym teście, czyli najwyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawe spekulacje, ale lepiej na żywo ocenić co przycina a co nie przycina.

Na minimum upłynniacza może i przycina, brak tej informacji jaki tryb tego upłynniacza.

Poza tym, dziwnym trafem dostał ocenę 8.0 w tym teście, czyli najwyżej.

Długo to trwało. Już myślałem że wszystkie mrówki zdechły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej o Sony W9

 

''Jedyny telewizor który realnie wyświetla 200/240Hz to Sony W905. Nie używa jednak tego do 3D. Ostrzejszego obrazu od sony i wolnego od artefaktów nic innego nie da.''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Taka mała uwaga odnośnie dodatkowych (poza typowymi które też oczywiście są) specyficznych (tj migotających czy jak to niektórzy nazywają strobowych) upłynniaczy stosowanych przez Sony. Pierwszym podstawowym tego rodzaju upłynniaczem jest upłynniacz zastosowany w modelu W6 (i działający w grach) i nazwany jest trybem LED (zwiększa on płynność i rozdzielczość obrazu przy dosyć mocnym spadku jasności oraz pewnym migotaniu), praktycznie identyczny w wyższych modelach jest tryb >impuls< ale mniej migocze prawdopodobnie z powodu 100hz matryc w wyższych modelach. Kolejnymi rozwinięciami tego typu są tryby >wyraźny< i >wyraźny plus<, tryb >wyraźny plus< odróżnia się minimalnie większą jasnością od dwóch pozostałych, ale tryb >wyraźny< ma od pozostałych wyraźnie większą jasność ale jest w nim dalej pewna strobowość.

 

A pytanie jest takie jak oceniacie tego typu tryby upłynniające ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jest takie jak oceniacie tego typu tryby upłynniające ?

Ja te systemy stroboskopowe oceniam po prostu źle. Nie po to kupowałem LCD a nie Plazmę, by mieć niestabilny obraz. Swoją drogą spostrzeżenie: SONY EX720 da się ustawić tak, że jest w pełni stabilny, tak że kamera nie wykrywa śladu stroboskopu ... natomiast LG LW4500 jeszcze mi się nie udało tak ustawić, by był w pełni stabilny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, coś mi się wydaje że za natywne 100hz, bo to jest dostępne dopiero w modelach 3D (a co za tym idzie upłynniacz) w Sony w tym roku, przyjdzie zapłacić jeszcze więcej niż w zeszłym, bo w roku 2013 to dopiero model W8 miał upłynniacz, a model o oczko niżej czyli W6 kosztował na początku około 2700/2800, a teraz dochodzi jeszcze model W7 który według poniższych danych ze stronki Sony też nie ma 3D, to i pewnie upłynniacza też nie będzie, chociaż kto wie, może akurat będzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

EDIT:

 

Dziwne że tylko przy modelu W8 piszą (może dlatego że zaczyna się od tego modelu ? a może to przypadek) o 3D, więc może W7 też będzie je miał ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Buhaha !, dla kikiego i locoloco żaden z poniższych tv podanych przez pytającego nie ma 100hz (w sensie upłynniacza) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ma go mieć tylko ten co go kiki poleca, he he.

 

A przy okazji tematu przypominam że żaden tv z nowej oferty Sony w rozmiarze 42'' i mniejszym, nie posiada systemu upłynniającego motionflow. Motionflow jest teraz dostępny tylko od rozmiaru 50'', można domniemywać że Sony zrobiło tak dlatego, że chcą po prostu na nas wymusić (bo brak motionflow dla większości jest nieakceptowalny) kupowanie dużych tv, w celu przestawienia/przyzwyczajenia się na rozmiary odpowiednie dla 4k, bo właśnie głównie na tym formacie ta firma ma się w przyszłych latach skupiać według komunikatów prasowych.

 

Tak właśnie firma Sony wsłuchuje się w potrzeby klientów, cały rok (bo poskąpiono tego systemu właśnie w roku ubiegłym, około 8 lat wstecz już ten system był) ludzie prosili o dodanie/przywrócenie motionflow w tej klasie cenowej (u wszystkich producentów włącznie z Sony w której zawsze ten system był), i co zrobili ? jeszcze bardziej rozszerzyli tą antyinnowację na wyższą serię 42'' W8 nawet w najwyższym modelu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie 2500 zł matrycę natywną ma tylko Panasonic 42Et60.

Sony ma natywne 100 Hz w modelu 42W805 ale nie mieści się w klasie podanej przez użytkownika .

Philips ma natywne 100Hz w serii od PFL 6008.

 

Upłynniacze możesz sobie włożyć w buty.

Widać że nie którym marketing zaszkodził na dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej klasie jest chociażby Samsung F6500/6400, migawkowe 3D bezwzględnie wymaga 100hz natywnej matrycy. Jeżeli chodzi o 42W805, to przy szybkim ruchu Samsungi mają bardziej ostry obraz. (no może poza strobowym trybem impuls/wyraźny+ w Sony) Zresztą w pomiarach (trybów niestrobowych, w Samsungach strobowanie można załączyć włączając tryb LED) też wychodzi lepsza rozdzielczość dynamiczna Samsungów, możliwe że ten soniak jest na 60hz matrycy + strobing, pomiary mieszczą się w granicach takiego rozwiązania, zresztą maciej pisał w którymś wątku że kamera wykrywała rozbłyski świadczące o wspomaganiu upłynniacza strobowaniem. Odnośnie pomiarów rozdzielczości dynamiczej tego panasa, to przydałoby się żeby Maciej użył kamery szybkorejestrującej w celu stwierdzenia czy jest wspomagana strobowaniem, bo producenci tą częstotliwosć strobowania też wliczają do chwalenia się ilością hz.

 

Nie jestem fanem Samsunga, ale gdyby nie problemy z podświetlaniem matryc i kolory wymagające pewnych poprawek, to w rozmiarze 40'' w modelach (f6500/6640) gdzie są matryce S-PVA, nie miałyby aktualnie konkurencji (poza kątami oczywiście, chociaż S-PVA i tak ma dobre ze względu na strzałkowaty kształt pikseli podobny do pikseli matryc IPS) bo Sony W9 40'' już nie jest produkowany, ale swoje też kosztował.

 

Zalety matryc S-PVA

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W klasie 2500 zł matrycę natywną ma tylko Panasonic 42Et60

 

Czy ta matryca z tego modelu jest analogiczna do matryc LG z serii 6 czy 8 ?.

 

Widać że nie którym marketing zaszkodził na dobre.

 

Mnie marketingowe dane zupełnie nie interesują, tylko i wyłącznie pomiarowe, a przy pomiarze rozdzielczości dynamicznej TX-L65WT600 wykazywał max 600 linii co świadczy o max 100hz matrycy (cytat z poniższego czasopisma) a taki Samsung seria 6500 osiąga rozdzielczość dynamiczną 750 linii, a wysokie modele przy włączeniu dodatkowego trybu LED osiągają 1080 linii.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jeszcze tabelka z pomiarami działania upłynniacza Sony W8, od trybu wyraźny zaczynają się pomiary trybów wspomaganych poprzez backlight blinking – migoczące podświetlenie, wcześniejsze tryby są bez wspomagania podświetlaniem ( odzwierciedlają to co może natywnie z upłynniaczem uzyskać sama matryca 60hz), czyli zaledwie 300~350 linii max (a czy może nieco więcej ?) , Do pasywnego 3D 60hz wystarczy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tv z 3D aktywnym czyli te co muszą być na 100hz natywnych matrycach, o ile wiem w trybach nie wspomaganych strobowaniem uzyskują co najmniej drugie tyle linii rozdzielczości dynamicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kiki dalej wmawia ludziom że Panas ET60 jest jedynym tv w cenie do 2500, który ma natywną matrycę 100hz :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W tej cenie znalazłyby się jeszcze ze 3 modele (na 120hz natywnych matrycach) z aktywnym 3D na matrycy VA.

 

A tak naprawdę to nie mam pełnej pewności czy tam na 100% jest matryca natywna 100hz (proszę o linka z dokładną specyfikacją tej matrycy), do pasywnego 3D wystarcza matryca 60hz a upłynniacze w niektórych modelach 60hz LG 3D są zrealizowane przy pomocy strobowania podświetlaniem matrycy. ..

 

Następna sprawa to to, że panas podaje herce w BLS (np BLS 600 Hz) co oznacza podświetlenie ekranu pracujące z częstotliwością 600Hz, tak że w tym przypadku te podawane herce nie są podawane z natywnej częstotliwości pracy matrycy tylko częstotliwości migotania jej podświetlania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe co teraz Pan locoloco odpowie. Pewnie zaszczyci nas milczeniem ;)

 

Dodać też należy, że wbrew obiegowej opinii, matrcya 120Hz, a nawet 240Hz nie daje obecnie NIC (jak Pan locoloco twierdzi), jeśli nie korzysta z upłynniacza. Smużenie nie powstaje bowiem przez czas reakcji, a przez efekt S&H, który można usunąć jedynie upłynniaczem lub strobowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy pleść andronów.

Tak telewizor 42" to jest jedyny model 42"z matrycą natywna 100Hz Panasonic ET60.

I całkiem śmieszne, bo poza pisaniem, że są nikt innych nie wymienił.

A nie wymienił bo modeli 42" z matrycą natywną w tej klasie cenowej nie ma !!!

Można się ślinić , denerwować , wkurzać - nic nie pomoże.

 

Nigdy się nie spodziewałem, że nieomylny może opowiadać takie rzeczy.

Że nie ma różnicy pomiędzy upłynnianiem natywnej matrycy 50 Hz i 100 Hz.

Odsyłam po naukę do artykułu z Chip.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie mam nic więcej do dodania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak telewizor 42" to jest jedyny model 42"z matrycą natywna 100Hz Panasonic ET60.

 

Daj fotkę menu serwisowego tego Panasa z symbolem zastosowanej matrycy i linka do dokładnej specyfikacji tej matrycy to obadamy czy jest czy nie jest. Jest kilka tv z matrycami 120 hz ale w nieco mniejszym rozmiarze tj 40''.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie spodziewałem, że nieomylny może opowiadać takie rzeczy.

Że nie ma różnicy pomiędzy upłynnianiem natywnej matrycy 50 Hz i 100 Hz.

 

Nie mam nic więcej do dodania...

 

A ja wręcz przewidywałem, że szanowny locoloco vel. Kiki nie przeczyta mojej odpowiedzi ze zrozumieniem (a może to celowe mącenie wody??)

 

Postawiłem wyraźnie tezę, że matryca 120/240Hz BEZ użycia upłynniacza nic nie daje, a patrzcie jakie słowa mi próbuje wsadzić w usta, że UPŁYNNIANIE na matrycy 60/120Hz niczym się nie różni. Normalnie teatr Sławomira Mrożka jakby to @Bobcat napisał.

 

Rozwijając postawioną przeze mnie tezę, w niektórych przypadkach 120/240Hz na niewiele się zdaje, jeśli upłynniacz generuje zbyt dużo artefaktów, lub irytujący efekt teatru w filmach 24p.

 

I dlatego właśnie podniecanie się samą ilością herców ma średni sens...

 

A co to takiego S&H ? ;)

 

Sample and Hold to sposób działania wyświetlacza, który powoduje smużenie, gdy oko śledzi przesuwający się na ekranie przedmiot. W artykule przeklejonym z chip'a jest to całkiem nieźle wytłumaczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ocenia wg siebie.

Jeśli ktoś mąci sam wodę zawsze myśli, że inni to też robią.

 

Nie ma telewizorów na świecie bez procesorów wpływających na pracę telewizora. Więc teoria nie trzyma się kupy.

Mowa była o telewizorach 42" 100Hz w klasie cenowej 2500 zł

Panasonic jako jedyny mieści się z matrycą natywną 100Hz w klasie cenowej.

Dlatego jest polecany bo po pierwsze inne modele 42" w tej klasie nie maja takiej matrycy, po drugie matryca natywna 100 Hz w telewizorze jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż matryca 50Hz innych modeli innych firm.

 

A tu czytam ze zdumieniem, że nieomylny twierdzi iż matryca 100 Hz czy 200Hz nie daje NIC w telewizorze.

No proszę Was...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu czytam ze zdumieniem, że nieomylny twierdzi iż matryca 100 Hz czy 200Hz nie daje NIC w telewizorze.

No proszę Was...

 

Kończę z Tobą dyskusję w tym temacie bo po raz drugi CELOWO dezinterpretujesz moją bardzo prostą wypowiedź. Tym razem bezczelnie uciałeś ostatni człon zmieniając całkowicie sens! Wiesz co Ci powiem? Wstydź się! Taki stary wyga, a do takich tanich sztuczek się ucieka w rozmowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest natywne 100Hz a nie opowieści o opowieściach...

 

Pomijam że wpisy jedynego nieomylnego "A ja wręcz przewidywałem, że szanowny locoloco vel. Kiki nie przeczyta mojej odpowiedzi ze zrozumieniem (a może to celowe mącenie wody??)"

Są po prostu nie grzeczne i licują z Twoją wypracowaną pozycją - którą szanuję.

Wolę trudną ale merytoryczną rozprawę a nie próby wyprowadzania kogoś z równowagi.

 

Ale do rzeczy.

Z całą pewnością nie mam czego się wstydzić.

Rozmowa dotyczy natywnej matrycy Panasonic 100Hz w modelu ET60. Dopisywanie teorii nie wiedzy czy dezynwoltury - uważam nie nic nie wnosi do tematu.

Zarzucanie komuś niewiedzy różnicy płynności obrazu wynikającej z różnicy natywnej matrycy 100 Hz trzeba poprzeć argumentami. A tu one poza ble, ble, ble - nie padły.

I nie denerwuj się.

Matryca natywna 100 Hz a szczególnie 200Hz ( stosowana wyłącznie w najdroższych modelach topowych modeli firm) jest naprawdę znacznie lepszym rozwiazaniem

Niż jak sugerujesz same upłynniacze w niższych (50 Hz ) matrycach.

 

Wiele razy przy testach Firma podaje że matryca jest 100 Hz, opisuje to nawet w danych fabryczych, a zwykły test płynności obnaża ich intencje.

Trzymając się tytułu wątku - natywna matryca 100Hz ma duże znacznie dla każdego użytkownika w obliczu wyboru modeli - gdy inne modele mają upłynniacze ale tylko do natywnej matrycy 50 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest natywne 100Hz a nie opowieści o opowieściach...

 

Pomijam że wpisy jedynego nieomylnego "A ja wręcz przewidywałem, że szanowny locoloco vel. Kiki nie przeczyta mojej odpowiedzi ze zrozumieniem (a może to celowe mącenie wody??)"

Są po prostu nie grzeczne i licują z Twoją wypracowaną pozycją - którą szanuję.

Wolę trudną ale merytoryczną rozprawę a nie próby wyprowadzania kogoś z równowagi.

 

Ale do rzeczy.

Z całą pewnością nie mam czego się wstydzić.

Rozmowa dotyczy natywnej matrycy Panasonic 100Hz w modelu ET60. Dopisywanie teorii nie wiedzy czy dezynwoltury - uważam nie nic nie wnosi do tematu.

Zarzucanie komuś niewiedzy różnicy płynności obrazu wynikającej z różnicy natywnej matrycy 100 Hz trzeba poprzeć argumentami. A tu one poza ble, ble, ble - nie padły.

I nie denerwuj się.

Matryca natywna 100 Hz a szczególnie 200Hz ( stosowana wyłącznie w najdroższych modelach topowych modeli firm) jest naprawdę znacznie lepszym rozwiazaniem

Niż jak sugerujesz same upłynniacze w niższych (50 Hz ) matrycach.

 

Wiele razy przy testach Firma podaje że matryca jest 100 Hz, opisuje to nawet w danych fabryczych, a zwykły test płynności obnaża ich intencje.

Trzymając się tytułu wątku - natywna matryca 100Hz ma duże znacznie dla każdego użytkownika w obliczu wyboru modeli - gdy inne modele mają upłynniacze ale tylko do natywnej matrycy 50 Hz.

 

locoloco, To Twoja wypowiedź jest niezrozumiała i wprowadza dużo zamieszania, bo rzeczy o których piszesz nie pojawiają się w wypowiedziach Maćka! Nie oskarżaj kogoś o błędy które sam popełniasz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przewidywałem, że szanowny locoloco vel. Kiki nie przeczyta mojej odpowiedzi ze zrozumieniem (a może to celowe mącenie wody??)

 

Postawiłem wyraźnie tezę, że matryca 120/240Hz BEZ użycia upłynniacza nic nie daje, a patrzcie jakie słowa mi próbuje wsadzić w usta, że UPŁYNNIANIE na matrycy 60/120Hz niczym się nie różni. Normalnie teatr Sławomira Mrożka jakby to @Bobcat napisał.

Czy to nie jest tak, że "natywne" wyższe odświeżanie to wielki pic na wodę i marketing, a główne znaczenie mają jedynie zastosowane w danym modelu procesory ruchu ? Wiadomo że im droższy model to coraz lepsze (i szybsze) algorytmy, a co ma prędkość matrycy do tego ?

 

Maciek, może znasz jakieś modele, obojętnie jakiej marki, które posiadają różne matryce (jedna z natywną 100/120 a drugą z 50/60) ale zastosowane są TAKIE same parametry upłynniacza lub backlight scanning ? Wystarczyłoby wtedy porównać szybkość matrycy na odpowiednich materiałach i nie będzie niedomówień.

Może nawet są już w sieci testy z takimi pomiarami, wiele poważnych portali, testujących sprzęt, używa wartości mierzalnych do dokładnego określenia poziomu czerni albo szybkości matrycy, nie tak jak w tych niby testach na hdtv, gdzie trzeba wierzyć na słowo w "super czerń" na IPS'owych Philipsach albo Panasonicach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze nie prawda.

Każde dziecko wie że różnica płynności matrycy natywnej 100 Hz jest widoczna gołym okiem i na każdym sygnale.

Są droższe bo są lepsze.

I tu jest właśnie problem, bo producenci dwa lata temu wszyscy stosowali je w telewizorach 32", teraz tylko Philips.

Dlaczego - bo 32" ma być tanie i tyle.

Nikt już nie pracuje nad jakością w tych telewizorach.

Za chwilę będzie to samo w wielkości 39i 40".

W zasadzie to już jest...

 

Test jest bardzo prosty - proszę postawić obok siebie dwa telewizory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze nie prawda.

Każde dziecko wie że różnica płynności matrycy natywnej 100 Hz jest widoczna gołym okiem i na każdym sygnale. Są droższe bo są lepsze.

Pytanie było, czy to ze względu na różnicę w natywności samej matrycy, czy dlatego że zastosowano inne, szybsze algorytmy procesorów ruchu. Im droższy tv tym więcej tych różnych hercy posiada wg danych marketingowych, tylko jak odnieść do tego tą natywność matrycy. Czy to nie kolejny chwyt marketingowy...

 

 

Test jest bardzo prosty - proszę postawić obok siebie dwa telewizory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To ten Ridż Forester ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam telewizora bez procesorów.

Bez procesorów jest tylko matryca.

Sama nie gra....

 

Różnice między natywnymi 50Hzi 100 Hz w telewizorach są bardzo duże.

Kto mówi, że jet inaczej czas wracać do podstawówki na korepetycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, za obraz odpowiadają procesory, nam chodzi w tym momencie o te konkretnie odpowiadające za samo poprawienie ruchu (wstawianie klatek albo backlight scanning). O tym cały czas dyskutujemy i próbujemy coś ustalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji.

Producenci właśnie dlatego przestali produkować niższe modele z matrycą 100 Hz bo podobne myślenie do Twojego, że ludzie się nie połapią - zastosowali.

A przy okazji da się więcej zarobić.

Po co się wysilać jak można napisać że ma 300Hz im będzie git... Otóż nie będzie.

My użytkownicy chcemy aby modele 32", 39" też miały 100Hz natywne.

I każdy, kto ma choćby elementarną wiedzę na temat natywnej matrycy 100 Hz i jej przewagi - nie ma cienia wątpliwości co jest grane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - nie chodzi o żadne 300hz MCR itp głupoty. Pytanie było - jedna matryca 50, druga 100hz, czy są telewizory z różnymi matrycami ale z zastosowanymi tymi samymi algorytmami ruchu ?

Jjeśli tak to jakie to są modele ? Można wtedy porównać jaka wyszła różnica w testach między nimi (mierzalna, np ilość linii w ruchu). Być może jest tak, że nie ma matrycy 50hz natywnej z dobrymi upłynniaczami i te ładują tylko do 100hz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na pokaz, koszty pokrywam.

To w 5 sekund jest wiadomo która matryca jest która, Nie trzeba być żadnym specjalistą. Wystarczy mieć tylko test.

I żaden producent kitu nikomu nie wciśnie że ma 3000 Hz czy 15000 Hz.

 

Nawet jeśli algortmy są takie same - to różnice widać ZAWSZE !!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównywałem 42'' W6 z poprzedniego roku z 42'' W8 (też z poprzedniego roku) z wyłączonym motionflow., to W8 bardziej smużył przy wyłączonym motionflow (po włączeniu motionflow obraz w W8 był oczywiście płynniejszy i ostrzejszy przy szybkim ruchu) bo miał wolniejszą matrycę IPS. Tym niemniej nie wiem na 100% czy W8 ma na pewno matrycę 100hz.

 

W8 ma oddzielone tryby interpolacyjne od strobowanych, te strobowane to są wyraźny i wyraźny+ oraz impuls. Ten pierwszy rodzaj lepiej poprawia płynność tj redukuje judder a te drugie lepiej poprawiają ostrość (redukcja rozmycia) przy szybkim ruchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - nie chodzi o żadne 300hz MCR itp głupoty. Pytanie było - jedna matryca 50, druga 100hz, czy są telewizory z różnymi matrycami ale z zastosowanymi tymi samymi algorytmami ruchu ?

Jjeśli tak to jakie to są modele ? Można wtedy porównać jaka wyszła różnica w testach między nimi (mierzalna, np ilość linii w ruchu). Być może jest tak, że nie ma matrycy 50hz natywnej z dobrymi upłynniaczami i te ładują tylko do 100hz ?

 

Don111 trochę dziwne to pytanie, bo jeśli masz matryce o różnej częstotliwości to nie zastosujesz takich samych algorytmów upłynniania ruchu. Jedna matryca daje większe możliwości, druga mniejsze. Poprawa ostrości następuje przez ograniczanie efektu S&H, można to robić zarówno interpolacją klatek jak i strobowaniem, jednak przy matrycy 60Hz zastosowanie mocnego strobowania daje duże migotanie. Zobacz np. Sony z motionflow XR200 - włączysz tryb LED to masz ostrość lepszą niż na telewizorze broadcastowym CRT Sony, który w czasach świetności kosztował ponad 30 000$. Masz jednak mega migotanie i bardzo ciemny obraz, więc funkcja ta jest bardziej ciekawostką. Podobnie z resztą jak, zdaniem moim i wielu, upłynniacz zastosowany w Philipsach. Co z tego, że 120Hz jeśli upłynniacz sypie artefaktami i działa na tyle agresywnie, że dla większości osób efekt teatru jest nieakceptowalny? A regulacja jest tylko on/off. Dlatego tym bardziej nie ma co podniecać się wartością herców, nawet tych natywnych. Jak piszesz jest to poniekąd marketing. Daje to potencjał, ale musi być on odpowiednio wykorzystany jak np. w Sony, Samsung, LG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.