Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór Amplitunera z pre out


lucawar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie amplitunera pre out do którego chce podłączyć kolumny aktywne i zrobić kino domowe

Zastanawiam się nad (używanym)

H/K-AVR-645

Denon AVR-3806

Denon AVR-4306

 

Czy jednak lepiej jednak kupić coś nowego np

H/K AVR-370

 

I jeszcze jedno pytanie czy miedzy nowszym a powiedzmy 5 letnim amplitunerem jest ogromna różnica??

 

Proszę o poradę. Dziękuje i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup procesor dźwięku KD . Szukaj wątków o procesorach . Nie ma sensu do kolumn aktywnych podłączać amplituner , no chyba , że ten amplituner jest już w domu i szkoda go sprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku amplitunera wielokanałowego zwróć uwagę na wyposażenie, 5 letnie urządzenia będą niekompatybilne z wieloma systemami kodowania dźwięku.

 

Jeśli zależy Ci na dobrym przedwzmacniaczu, zwróć uwagę na amplitunery marki Marantz, dobrze sprawdzają się w swojej roli, już model SR 6007 czy najnowszy SR 6008 powinny usatysfakcjonować Cię.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, może zaprezentować system oparty na aktywnych głośnikach Genelec.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)
<br />W przypadku amplitunera wielokanałowego zwróć uwagę na wyposażenie, 5 letnie urządzenia będą niekompatybilne z wieloma systemami kodowania dźwięku.<br />

To ciekawe. Mam Onkyo 905 i jakoś żadnej niekomaptybilności nie zaobserwowałem.

Ja rozumiem ze nie zależy Ci na tym, żeby ludzie kupowali nowe klocki. To jasne i chwal to co sprzedajesz ale nie wprowadzaj dezinformacji do swoich wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ciężko uzyskać odpowiedzi na pytanie i tak się rozwinęły niechcący 2 tematy

 

Tak wiec ostateczne pytanie Co wybrać waszym zdaniem

oppe 103

H/K AVR-370

czy Marantz sr 6007

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy no oppo 103 by mi nie wystarczył zamiast amplitunera ??

 

Prawdopodobnie ten player na analogach wyprowadza tylko " Core " w trakcie odtwarzania np. DTS Master Audio HD .

 

Co do procesora to chyba cenowo nie podołam Mam do wydania 3 tys

 

, a jakieś procesory z USA są przystępne cenowo . Były linki w tematach o procesorach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ten player na analogach wyprowadza tylko " Core " w trakcie odtwarzania np. DTS Master Audio HD .

The BDP-103 supports bit-stream output of DTS-HD Master Audio. It can also internally decode DTS-HD Master Audio and output via HDMI or the 7.1ch analog audio output terminals.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he BDP-103 supports bit-stream output of DTS-HD Master Audio. It can also internally decode DTS-HD Master Audio and output via HDMI or the 7.1ch analog audio output terminals.

 

Nie wiem , nie tłumaczę , ale domyślam się , że dekoduje , lecz kto przyrówna w bezpośrednim odsłuchu na amplitunerze z dekoderami i wejściem wielokanałowym ( HDMI kontra analogi ) to może okazać się , że to co piszą to lipa . Producent celowo nie pisze , że na analogach " Core " . Dekoduje , to dekoduje , to dobrze brzmi .

Poza tym player ma okrojone ustawienia , ale może to wystarczać .

W procesorze są lepsze Dace .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

103/105'kę można użyć jako dekoder dźwięku cyfrowego ze źródła zewnętrznego - mam potwierdzenie od dystrybutora polskiego i od suportu technicznego Oppo. Do 103 sygnał cyfrowy można wprowadzić tylko za pomocą HDMI, 105'ka ma również wejście cyfrowe coaxialne/optyczne/usb. Ja zastanawiałem się czy będzie mi potrzebny ampli do dekodowania dźwięku z tunera kablówki/sat, jak właśnie 103 może dekodować audio. I ktoś, kto ma tuner i wzmacniacz w tym przypadku nie będzie potrzebował ampli. Jedyna wada (opisane w FAQ): należy pamiętać, że dźwięk z wyjść cyfrowych po upgradzie firmware'u jest ustawiany na maxa i trzeba go później ściszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

103/105'kę można użyć jako dekoder dźwięku cyfrowego ze źródła zewnętrznego - mam potwierdzenie od dystrybutora polskiego i od suportu technicznego Oppo. Do 103 sygnał cyfrowy można wprowadzić tylko za pomocą HDMI, 105'ka

 

Ja zastanawiałem się czy będzie mi potrzebny ampli do dekodowania dźwięku z tunera kablówki/sat, jak właśnie 103 może dekodować audio

 

I sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie .

 

 

 

Producen w tej tabeli nie zamieścił , że można na analogach otrzymać DTS Master Audio HD , poinformował tylko , że masz wyjście 5.1 i dedykowane stereo , lub współdzielone 7.1 .

Dlatego podejrzewam , że na analogach dostaje ' Core " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

, ale któż to wie jeśli nie sprawdzi ?

 

A czy no oppo 103 by mi nie wystarczył zamiast amplitunera ?? Cenowo chyba się pokywa

 

 

, A JAK STEROWAĆ GŁOŚNOŚCIĄ ??? !!

TEN PLAYER MA POKRĘTŁO GŁOŚNOŚCI ?

Ja tu gadu gadu , a tu taki feler .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, A JAK STEROWAĆ GŁOŚNOŚCIĄ ??? !!

TEN PLAYER MA POKRĘTŁO GŁOŚNOŚCI ?

Nie ma pokrętła, ale poziom dźwięku na wyjściach analogowych tego playera można zmieniać za pomocą przycisków Vol+/Vol- jego pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.