Skocz do zawartości
IGNORED

projekt -kolumny do kina domowego ze szkła


bakus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam zbudować kolumny ze kina domowego ze szkła mam dostęp do tego materiału i proszę o pomoc , ewentualne wskazówki czy taki projekt ma sens.

kino będzie mi służyć do oglądania filmów , radio internetowe i gier ( xbox), pomieszczenie ok 40mkw, nie jestem audiofilem , chciałbym uzyskać zadowalający efekt.

Myślałem nad zbudowaniem 4 kolumn prostokątnych o wymiarach 1200x200mm, głębokość 100-120mm ,

z racji tego że jestem osobą nie doświadczoną w tych tematach, a fora są pełne rożnych opinii nasuwają się pytania:

1.Czy szkło jest dobrym materiałem , czy lepiej odpuścić i kupić jakieś firmowe kolumny z drewna, jeśli nie macie zastrzeżeń do szkła to jaka powinna być grubość ścianek. ( myślałem o 4 lub 5mm )

2.Czy budować kino składające się z 4 kolumn , czy lepiej przyjąć jakieś inne rozwiązanie.

3.Jakiego rodzaju każda kolumna powinna mieć głośniki , czy w każdej zamontować 1 głośnik niskotonowy, 1 głośnik średniotonowy , i 1 wysoko, czy lepiej np 2 głośniki średnio i 1 wysoko, a dodatkowo zbudować suba z niskotonowym.

4.Jakie głośniki byscie polecali- budżet max 400zł na kolumne , założenie że głośniki mają być 4 ohm

 

Ostatnia kwestia to posiadam 4 wzmacniacze z car audio na układach tda 7384- są to wzmacniacze ok 4x35w, i zastanawiam się czy można było by je użyć , np zamontować w każdej z kolumn i podpiąć do każdego z kanałów osobno głośnik , jeśli ma to sens to jak zrealizować funkcję głośności i podziału i doprowadzenia sygnału chociażby z xboxa. Czy lepiej odpuścić ten temat i kupić na allegro jakiś wzmacniacz lub amplituner firmowy.

Bardzo proszę o wskazówki czy założenia są realne czy lepiej dać sobie spokój z tym i kupić gotowy zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he ... od razu sobie ten temat do obserwowanych wciągam, bo niezła jadka się chyba zapowiada ...

... na tyle na ile mi podpowiada intuicja, to bardzo wysoko poprzeczkę żeś postawił. Generalnie szkło jest materiałem dość specyficznym, będą tam sprawy z falą stojącą, brakiem tłumienia (no bo przecież to tych przeźroczystych kolumn nie napakujesz wełny tłumiącej, prawda ??). Były takie jedne kolumny ze szkła kiedyś, WATERFALL się nazywały ... nawet niezłe recenzje miały, ale tam kolesie to sobie technologicznie flaki wypruwali, żeby to sensownie do kupy złożyć ... ciekaw jestem czy i jak się tutaj dyskusja rozwinie ... pozdr, zjj_wwa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko i na temat: szkło zupełnie się nie nadaje na budowę skrzyń pod kolumny.

 

czy widziałeś gdzieś takie kolumny w sprzedaży? w recenzjach gazet?

 

mimo że jest to tani materiał producenci i zapaleńcy tego materiału nie stosują. dlaczego?....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym se kupił akwarium na rybki i popróbował takie 60 litrowe. Jak nie wyjdzie to by zostało dla żony lub dzieci albo żółwi. Z plexiglas (chyba) wszyscy widzieliśmy monitory odsłuchu estradowe w Bundestagu też jakieś były. A fale stojące to zawsze są i bez znaczenia czy w kartonie czy kanistrze na benzynę lub akwarium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od wycięcia otworów w szkle ...najlepiej nożykiem tak jak na filmach .

Zobaczysz wtedy dlaczego tylko na filmach się to udaje gdy szkło uwalnia naprężenia i takiego kółka nie da się wypchnąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od wycięcia otworów w szkle ...najlepiej nożykiem tak jak na filmach .

Zobaczysz wtedy dlaczego tylko na filmach się to udaje gdy szkło uwalnia naprężenia i takiego kółka nie da się wypchnąć

 

szkło tnie się wodą..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeśli chodzi o obróbkę szkła i dostępność materiału do nie ma z tym problemu bo mój brat ma zakład produkujący okna ,lustra itp, jedynie dlatego pozwoliłem sobie zadać wam kilka pytań na temat takiego projektu ponieważ nigdzie nie spotkałem się z takimi kolumnami i zastanawiam się co jest tego przyczyną . Jeśli was mogę prosić doradzcie z jakiej grubości szkła ewentualnie należałoby zbudować takie kolumny, ile trzeba poświęcić kasy na głośniki , tak abym mógł sobie na spokojnie jeszcze raz to wszystko przeliczyć i zastanowić się czy to ma sens i czy wart się za to brać czy lepiej odpuścić i kupić coś gotowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzyj sobie niektóre rozwiązania na www.waterfallaudio.com

Kilka z ich produktów było testowane w polskiej prasie i recenzenci byli zdziwieni, że w zasadzie to nie powinno grać, a było całkiem nieźle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam zbudować kolumny ze kina domowego ze szkła mam dostęp do tego materiału i proszę o pomoc , ewentualne wskazówki czy taki projekt ma sens.

kino będzie mi służyć do oglądania filmów , radio internetowe i gier ( xbox), pomieszczenie ok 40mkw, nie jestem audiofilem , chciałbym uzyskać zadowalający efekt.

Myślałem nad zbudowaniem 4 kolumn prostokątnych o wymiarach 1200x200mm, głębokość 100-120mm ,

z racji tego że jestem osobą nie doświadczoną w tych tematach, a fora są pełne rożnych opinii nasuwają się pytania:

1.Czy szkło jest dobrym materiałem , czy lepiej odpuścić i kupić jakieś firmowe kolumny z drewna, jeśli nie macie zastrzeżeń do szkła to jaka powinna być grubość ścianek. ( myślałem o 4 lub 5mm )

2.Czy budować kino składające się z 4 kolumn , czy lepiej przyjąć jakieś inne rozwiązanie.

3.Jakiego rodzaju każda kolumna powinna mieć głośniki , czy w każdej zamontować 1 głośnik niskotonowy, 1 głośnik średniotonowy , i 1 wysoko, czy lepiej np 2 głośniki średnio i 1 wysoko, a dodatkowo zbudować suba z niskotonowym.

4.Jakie głośniki byscie polecali- budżet max 400zł na kolumne , założenie że głośniki mają być 4 ohm

 

Ostatnia kwestia to posiadam 4 wzmacniacze z car audio na układach tda 7384- są to wzmacniacze ok 4x35w, i zastanawiam się czy można było by je użyć , np zamontować w każdej z kolumn i podpiąć do każdego z kanałów osobno głośnik , jeśli ma to sens to jak zrealizować funkcję głośności i podziału i doprowadzenia sygnału chociażby z xboxa. Czy lepiej odpuścić ten temat i kupić na allegro jakiś wzmacniacz lub amplituner firmowy.

Bardzo proszę o wskazówki czy założenia są realne czy lepiej dać sobie spokój z tym i kupić gotowy zestaw.

Nie mając podstaw z wiedzy w budowaniu kolumn i przy takim budżecie możesz sobie śmiało darować temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym bardzo zachęcał do budowy takich kolumn, skoro chętny ma możliwości techniczne obróbki szkła. Jest możliwość powstania ciekawego projektu jak na polskie warunki. Proponuję zrobić wąskie kolumienki bass reflex z jednym głośnikiem szerokopasmowym + subwoofer. Do 400 zł za sztukę kupi się bardzo dobre (jak na kino domowe) głośniki szerokopasmowe (np. Cube Audio F155, Tang Band w4-1320, itp.). Głośniki szerokopasmowe nie mają zbyt głębokich niskich, więc nie powinny takie kolumienki dudnić, ale wydaje mi się, że 1 cm grubości ścianek to absolutnie minimum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - szkło. To dopiero początek zabawy.

Z tego co sobie przypominam to waterfall obudowę zrobił z warstwowego szkła i to nie jednego rodzaju. W ten sposób udało im się osiągnąć choć szczątkową tłumienność. Kolejnym problemem jest precyzyjne cięcie no i oczywiście samo klejenie. Żeby było efektownie i estetycznie, nie to jakiś obłęd!

Mój znajomy robi elementy reklamowe z akrylu, pierdołki, żeby to wyglądało efektownie - szalona robota.

 

W każdym razie uważam, że się da, ale na pewno nie będzie, to taniej niż tradycyjna buda. Szkło jest ciężkie, trudne w obróbce i do tego kruche. Szalenie nie przyjazne fali dźwiękowej..

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę siedzę w temacie szkła. Wydaje mi się, że jeżeli już robić skrzynie szklane to nie z surowego szkła, a z laminatu. Np. 2 mm szyby zalaminować do 1 cm grubości (czyli 5 warstw). Dzięki temu mogą być bardziej "przyjazne" akustycznie, bo dojdą warstwy elastycznego tworzywa. Ale dowodów na to nie mam.

Brat pewnie będzie wiedział o co chodzi, a jak nie to mogę coś podpowiedzieć. Mogę tu juz więcej nie wejść, ewentualnie pytaj się na PW.

 

Tytułem sprostowania. Ktoś napisał, że nie da się wyciąć kółka w szkle, bo uwalniają się naprężenia.

Kółko da się wyciąć bezproblemowo, natomiast wyjęcie go za pomocą przyssawki, jak na filmach, jest mocno wątpliwe. A naprężenia się nie uwalniają, bo podstawową zasadą w wytwarzaniu szkła jest właśnie nie dopuszczenie do powstawania naprężeń w gotowym wyrobie. W przeciwnym przypadku może pękać samoistnie. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.