Skocz do zawartości
IGNORED

Elegancja


vcore

Rekomendowane odpowiedzi

Przez słowo elegancja wiele osób rozumie próżność - tak oczywiście nie jest, jeśli traktujemy ją w odpowiedni sposób. Z pewnością wielu z nas spotyka się z elegancją na co dzień, czy to z racji wykonywanego zawodu, czy z poczucia estetyki - dla samego siebie albo po prostu z potrzeby budowania własnego wizerunku (nie zaprzeczajmy, że nie jest to ważne w sprawach zawodowych). Elegancja ma dwie kluczowe gradacje, które w pewnym momencie się przeplatają: formalność - nieformalność i skromność - awangarda. W przypadku pierwszym jako skrajności można podać smoking oraz dżinsowe spodnie i kolorową, rozpiętą marynarkę. W przypadku drugim będzie to na pewno czarny garnitur z mało kontrastującym krawatem (standard wśród polityków) oraz kompletny, trzyczęściowy garnitur w dużą kratę, kontrastowa poszetka i wzorzysty krawat.

 

Chciałbym aby clue tego wątku była rzeczowa dyskusja o elegancji - tej klasycznej jak i współczesnej (nieco spaczonej), z naciskiem na jakość - zarówno materiałową jak i stylistyczną.

 

Jaką rolę w waszym życiu odgrywa elegancja? Jest to coś koniecznego, do czego nie przykładacie się szczególnie i wystarcza wam czarny, prosty garnitur? Czy przykładacie wielką wagę do jakości samego ubioru i szyjecie doskonale spasowane garnitury u krawca, od podstaw? A może na wyjątkowe okazje ubieracie tylko niezbędne minimum, odcinając się w każdy możliwy sposób od formalności?

 

W tym wątku można poruszać kwestię zarówno kontrastowego obszycia butonierki, ułożenia poszetki, koloru butów do danego koloru spodni, jak i dyskutować na temat skrętności wełny i jakości samych tkanin.

 

Żeby nie zostać odebranym źle, nie jestem alfa i omega w tym temacie, ale od wielu miesięcy zagłębiam się w ten temat.

Elegancja to bardzo obszerne i niezwykle ciekawe zagadnienie… przy dobrej kompozycji możemy się sami zdziwić, że wyglądamy znacznie lepiej niż w dżinsowych spodniach i t-shircie.

 

Spiritus movens wątku - jeden z moich ulubionych stylistów - Nick Wooster

 

tumblr_mnebasKADQ1snes61o1_500.jpgtumblr_mn9im0fHWo1qm36xxo1_500.jpgtumblr_mh1teml7wB1rr8w60o1_500.jpgtumblr_m3zbm7k6Ag1r0rqlso1_500.jpg

 

I na rozluźnienie :-)

 

Printul-Charles-in-Romania1-350x289.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Czarny prosty garnitur, bój się Boga :-) Liczba okazji, w których może przydać się garnitur akurat w tym kolorze, jest skrajnie ograniczona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecone wasy jeszcze ujda ale za krotkie spodnie w kraciastym garniaku juz nie...

to nie jest moim zdaniem elegancja tylko ekstrawagancja i proba zwrocenia na siebie uwagi niekoniecznie w dobrym stylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba okazji, w których może przydać się garnitur akurat w tym kolorze, jest skrajnie ograniczona.
… do pogrzebu :-) Choć nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Większość osób nie widzi alternatywy dla skrajnie nudnego czarnego garnituru - a szkoda. Czarny garnitur może być ciekawy, pod warunkiem, że nie jest to gładki poliestrowy garniak z sieciówki. Jeśli marynarka ma mocne stebnowanie, ładne guziki, dobrze widoczną fakturę lub inne niestandardowe rozwiązania to może być ładna. Dodatkowo, jeśli czarną marynarkę w drobną kratkę, połączymy z grafitowymi spodniami w dużą kratę, mamy całkiem fajny zestaw dla kogoś kto się w czerniach lubuje.

 

Festiwal filmowy w Gdyni, jak użytkownik pewnego forum określił „Pogrzeb polskiej kinematografii”

 

5b62089216eb5825fee6d0265655668c.jpg

 

 

krecone wasy jeszcze ujda ale za krotkie spodnie w kraciastym garniaku juz nie...

to nie jest moim zdaniem elegancja tylko ekstrawagancja i proba zwrocenia na siebie uwagi niekoniecznie w dobrym stylu

Ekstrawagancja to cecha wielu eleganckich kreacji, akurat te spodnie mogły by być dłuższe ale moim zdaniem to zabieg zamierzony, a nie niedopatrzenie - przykrótkie spodnie to w zasadzie jego znak rozpoznawczy. Nick jest bardzo niski (165cm), a spodnie z mankietami skracają optycznie sylwetkę - szczególnie, jeśli opadają na buty w standardowy sposób, co jest doskonale widoczne na zdjęciu poniżej (obok zdjęcie z butami za kostkę). Poza tym moim zdaniem to są spodnie stworzone do butów za kostkę i tutaj ich długość jest całkowicie odpowiednia - odkrywają odrobinę cholewki, czyli prawidłowo. Poza tym, kto z nas nie chce się wyróżniać? :-) On robi to z wyczuciem, łamie też wiele zasad bo tworzy własne.

 

tumblr_mgjmgenuvB1r86wflo1_500.jpg2013-09-14_181947.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecone wasy jeszcze ujda ale za krotkie spodnie w kraciastym garniaku juz nie...

to nie jest moim zdaniem elegancja tylko ekstrawagancja i proba zwrocenia na siebie uwagi niekoniecznie w dobrym stylu

 

Jestem podobnego zdania i uważam , że elegancja , szyk , wdzięk , czar , powab ,urok osobisty, itp., itd. nie zależą tylko od naszego ubioru , lecz w dużej mierze od naszej osobowości i poczucia estetyki , dla mnie takim uosobieniem klasy i elegancji była nie żyjąca już aktorka Audrey Hepburn , która kiedyś powiedziała , cytuję :

 

" Lepiej, żebyś był tym jedynym w swetrze pośród garniturów, a nie jedynym w garniturze wśród koszul i swetrów. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czuje się komfortowo w garniturze.

za to uwielbiam taliowane koszule, ot taka mała elegancja; coś innego od wszędobylskich t-shirtów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audrey to piękna kobieta i faktycznie, wzór kobiecej klasycznej elegancji :) W tym cytacie jest też wiele prawdy, do garnituru, czy choćby samej marynarki potrzeba odpowiedniej osobowości - a przynajmniej poczucia pewności siebie. Ubiór musi pasować do naszego charakteru, budowy ciała i oczywiście okazji. Elegancja to nie ograniczanie, a sposób wyrażania siebie jak każdy inny typ ubioru - tylko, że tutaj nie wystarczy oczojebna koszulka z Croppa, a wyczucie i poznanie wielu zasad (które paradoksalnie można łamać)

 

Według rocha Wooster w przykrótkich spodniach jest żałosny, tylko dlatego, że są za krótkie? W takim razie, 90% ludzi na ulicy jest godnych pożałowania, większość ma za długie spodnie, za szerokie spodnie, za duże koszule, za krótkie kurtki, okropne buty, białe skarpety do eleganckich butów, za długie rękawy w marynarkach. On świadomie złamał zasadę i dzięki temu ukrył cechę jaką jest niski wzrost, nie widzę w tym nic żałosnego.

 

marcinw899 - ja garnituru nie ubieram w zasadzie w ogóle. Łączę jedynie marynarki z różnymi spodniami i takie zestawy tzw. koordynowane dają olbrzymie pole do popisu. W marynarce można się czuć komfortowo o ile dobrze się ją dopasuje, ja akurat mam standardową sylwetkę, więc mogę wybierać w marynarkach z wieszaka, czasem jednak wymagane są poprawki. Idealna marynarka nie krępuje ruchów - można osiągnąć to bez problemu i takie ubranie będzie drugą skórą. Mam jednak problem ze spodniami, dlatego szyję je u krawca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe skarpety, za krótkie spodnie...

.., a co z elegancją języka?

 

Na forum nie widzimy się wzajemnie, więc może elegancja sformułowań jest równie ważna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Według rocha Wooster w przykrótkich spodniach jest żałosny, tylko dlatego, że są za krótkie?

 

Wg rocha żałosne jest silenie się faceta w słusznym wieku na wygląd w stylu młodzika.

A garnitur w kratę z trzeciego zdjęcia wygląda na gościu makabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę garniturów, marynarek, krawatów... nienawidzę formalnych strojów.

Niestety - w pracy jestem przymuszony do ubierania się w w/wym sposób, bo obowiązuje dress code.

Wiele razy męczyłem o to mojego bossa.

Jaki to jest sens, występować w garniturze w najbardziej zakazanej dzielnicy Dublina, gdzie 90% chorych przychodzi W PIŻAMACH(!!!) bo skumbagom nie chce się wieczorem nawet ubrać!!!

A szef zawsze cierpliwie mi tłumaczy, że to m. in. właśnie strój odróżnia "nas" od "nich" i niezależnie od ubioru pacjenta, lekarz musi iść swoją odzieżową drogą.

Czasem zdarza mi się obstalować garnitur u krawca. Ale nie robię tego w Dublinie tylko w Polsce.

Teraz podczas wakacji kupiłem ładny garnitur z szarej wełny oraz 2 marynarki i 2 pary spodni. idzie ten stuff teraz w paczce do Irlandii.

Ale jeszcze raz powiadam - ja to robię z konieczności a nie z zamiłowania do odzieżowego zbytku.

Niestety - komunistyczna zgrzebność nie nauczyła mnie ładnie i gustownie się ubierać i już nie mam szans na elegancki luz w stylu brytyjskiej rodziny królewskiej.

Takie rzeczy - jak i gdzie się dobrze ubierać - są tam nauczane w prywatnych szkołach od młodych lat - ja tej szansy nie miałem.

Żałuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - komunistyczna zgrzebność nie nauczyła mnie ładnie i gustownie się ubierać i już nie mam szans na elegancki luz w stylu brytyjskiej rodziny królewskiej.

Takie rzeczy - jak i gdzie się dobrze ubierać - są tam nauczane w prywatnych szkołach od młodych lat - ja tej szansy nie miałem.

 

 

komunistyczny reżim uciska nawet 24 lata po upadku :(((( Ale mieli złe szkoły, bo nie kazali płacić za akademię medyczną (orientujesz się, ile kosztuje obecnie semestr na państwowym uniwerku medycznym?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiór musi pasować do naszego charakteru, budowy ciała i oczywiście okazji. Elegancja to nie ograniczanie, a sposób wyrażania siebie jak każdy inny typ ubioru - tylko, że tutaj nie wystarczy oczojebna koszulka z Croppa, a wyczucie i poznanie wielu zasad (które paradoksalnie można łamać)

 

 

Też tak to widzę i uważam , że nie powinniśmy ulegać tylko i wyłącznie modzie , lecz dopasowywać ubiór do naszego wyglądu , sylwetki oraz okoliczności , jako że nie każdemu jest dobrze w niebieskim kolorze lub nie każda kobieta powinna chodzić w spódniczce mini , a i na pogrzeb nie przystoi ubrać się w pstrokatą koszulę , powinniśmy wypracować własny styl ubierania się , i tu znów nie będę oryginalny , ale wyjątkowo trafnie wyraziła to Coco Chanel " Moda przemija, styl pozostaje."

 

 

Zresztą obrazy lepiej wyrażą moje słowa :

 

 

 

 

 

szczyt ekstrawagancji (te dwie kolorowe malowanki -kobitki ) oraz przykład nienapuszonej elegancji , w którym się wyjątkowo lubuję (kobieta w biało-czarnej sukni )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19955-0-20479200-1379196738_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.., a co z elegancją języka?

 

Na forum nie widzimy się wzajemnie, więc może elegancja sformułowań jest równie ważna?

Oczywiście, że jest ważna. Dlatego staram się jak mogę, ale zarówno w kwestii elegancji jak i ortografii i interpunkcji zdarzają mi się uchybienia, jak i tobie.

 

Wg rocha żałosne jest silenie się faceta w słusznym wieku na wygląd w stylu młodzika.

A garnitur w kratę z trzeciego zdjęcia wygląda na gościu makabrycznie.

 

Jest raczej odwrotnie bo uważam, że masz na myśli obecnych hipsterów - to oni czerpią inspiracje z klasycznej elegancji i sądzę, że o tym wiesz. Kwestia gustu, mi tak wielkie wzory też się nie podobają - ale jakby nie było, to klasyczny wzór, klasyczna tkanina i styl. Żeby jeszcze podgrzać atmosferę, poniżej zdjęcie Nicka jako bandyty z westernu, napadającego na dyliżans i…w zasadzie nie wiem kto…ale nie są to kadry z filmów :) To już jako odskocznia od głównego wątku.

 

tumblr_mixr1xi5WI1rt2gepo1_500.jpggqnyfw27.jpeg

 

Nienawidzę garniturów, marynarek, krawatów... nienawidzę formalnych strojów.

Niestety - w pracy jestem przymuszony do ubierania się w w/wym sposób, bo obowiązuje dress code.

Wiele razy męczyłem o to mojego bossa.

Jaki to jest sens, występować w garniturze w najbardziej zakazanej dzielnicy Dublina, gdzie 90% chorych przychodzi W PIŻAMACH(!!!) bo skumbagom nie chce się wieczorem nawet ubrać!!!

A szef zawsze cierpliwie mi tłumaczy, że to m. in. właśnie strój odróżnia "nas" od "nich" i niezależnie od ubioru pacjenta, lekarz musi iść swoją odzieżową drogą.

Czasem zdarza mi się obstalować garnitur u krawca. Ale nie robię tego w Dublinie tylko w Polsce.

Teraz podczas wakacji kupiłem ładny garnitur z szarej wełny oraz 2 marynarki i 2 pary spodni. idzie ten stuff teraz w paczce do Irlandii.

Ale jeszcze raz powiadam - ja to robię z konieczności a nie z zamiłowania do odzieżowego zbytku.

Niestety - komunistyczna zgrzebność nie nauczyła mnie ładnie i gustownie się ubierać i już nie mam szans na elegancki luz w stylu brytyjskiej rodziny królewskiej.

Takie rzeczy - jak i gdzie się dobrze ubierać - są tam nauczane w prywatnych szkołach od młodych lat - ja tej szansy nie miałem.

Żałuję.

 

Elegancki nie znaczy od razu formalny, można ubrać garnitur i wyglądać wręcz sportowo choć oczywiście do pewnego stopnia. Akurat większość pracodawców jeśli narzuca dress code to zazwyczaj są to skrajnie nudne czarne garnitury i w zasadzie zero pola do manewru. Z marynarką można połączyć nawet bojówki - w tym momencie nie żartuję.

 

Trousers_Blue_Cargo_Trousers_B306_Suitsupply_Online_Store_1.jpg

 

szczyt ekstrawagancji (te dwie kolorowe malowanki -kobitki ) oraz przykład nienapuszonej elegancji , w którym się wyjątkowo lubuję (kobieta w biało-czarnej sukni )

 

Zgodzę się z niezacytowaną częścią wypowiedzi, ale te dziewczęta to przejaw subkultury „goth” (jeśli się nie mylę) i nie ma to zupełnie żadnego związku z elegancją. Ekstrawagancję w temacie kobiecej elegancji można dostrzec w tych kreacjach:

 

tumblr_ls9na2HZId1qhdkado1_500.jpg004.jpg012edit.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - komunistyczna zgrzebność nie nauczyła mnie ładnie i gustownie się ubierać i już nie mam szans na elegancki luz w stylu brytyjskiej rodziny królewskiej.

 

Może nie przykładałeś do ubioru takiego znaczenia , ja zresztą też - uczyłem się , uprawiałem sport , a wolnej chwili konstruowałem kolumny i nawet przez chwilę się nie zastanawiałem nad tym , jak się ubrać , niemniej uważam , że Polki za PRL-u bardzo ładnie się ubierały , moja mama większość kreacji szyła wespół z ciotką , a i zdarzało się , iż ubierały się u zawodowego krawca , zresztą sam zobacz :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19955-0-68132900-1379198422_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunistyczny reżim uciska nawet 24 lata po upadku :(((( Ale mieli złe szkoły, bo nie kazali płacić za akademię medyczną (orientujesz się, ile kosztuje obecnie semestr na państwowym uniwerku medycznym?)

 

Niestety - następstwa życia w komunie cały kraj wciąż jeszcze znosi i będzie znosił, jak długo rządzi (jawnie lub skrycie) w Polsce komunistyczny aparat przemocy.

Ale ja nie o tym.

Co do ceny semestru na uniwerku medycznym - serdecznie mnie to wali. Nie wybieram się tam po raz drugi. :)

To już niech się inni martwią... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te dziewczęta to przejaw subkultury „goth” (jeśli się nie mylę)

 

 

Bardzo możliwe , nie znam się aż tak bardzo na modzie , niemniej lubię elegancję z odrobiną ekstrawagancji , tak aby zachować smak , np :

 

zdjęcie z ubraną na czarno dziewczyną podoba mi się , natomiast ten kolorowy ubiór już mi się nie podoba , zresztą każdy ma inny gust .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19955-0-92446300-1379199420_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, choć to też nie jest elegancja a po prostu ciuch (a raczej kostium) - ta druga to trochę styl „pin-up”.

Zapraszam do obejrzenia piątkowego odcinka „Dzień dobry TVN” w której wypowiadają się założyciele Stowarzyszenia „But w Butonierce” - sądzę, że wypowiedź Tomasza Millera doskonale klaruje pojęcie jakim jest elegancja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, choć to też nie jest elegancja a po prostu ciuch (a raczej kostium) - ta druga to trochę styl „pin-up”.

Zapraszam do obejrzenia piątkowego odcinka „Dzień dobry TVN” w której wypowiadają się założyciele Stowarzyszenia „But w Butonierce” - sądzę, że wypowiedź Tomasza Millera doskonale klaruje pojęcie jakim jest elegancja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak , jak mówiłem , nie znam się na modzie , dlatego też wkleiłem zdjęcia , aby wyrazić , co mi się podoba i dzięki za link , chętnie obejrzę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

dla mnie takim uosobieniem klasy i elegancji była nie żyjąca już aktorka Audrey Hepburn , która kiedyś powiedziała , cytuję :

" Lepiej, żebyś był tym jedynym w swetrze pośród garniturów, a nie jedynym w garniturze wśród koszul i swetrów. "

 

Małe uzupełnienie: Hepburn powiedziała to w czasach, gdy wszyscy nosili garnitury, smokingi i żakiety. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło i dziś człowiek w swetrze nie stanowi szoku kulturowego tylko widok masowy - zupełnie jak 50 laty temu człowiek w marynarce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie: Hepburn powiedziała to w czasach, gdy wszyscy nosili garnitury, smokingi i żakiety. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło i dziś człowiek w swetrze nie stanowi szoku kulturowego tylko widok masowy - zupełnie jak 50 laty temu człowiek w marynarce.

 

Ja myślę , iż A.Hepburn tymi słowami chciała powiedzieć coś więcej , mianowicie , że elegancja , wytworność w ubiorze , to nie wszystko , lecz także , a może przede wszystkim sposób bycia i zachowania oraz umiejętność znalezienia w różnych sytuacjach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek o elegancji na Bocznicy audiostereo...

Tego rodzaju ekstremum będę śledził z zainteresowaniem.

Jeżeli mogę coś delikatnie zasugerować to dajmy sobie spokój z modą damską - nasze proste męskie umysły raczej nie są w stanie tego ogarnąć ;-).

 

Co do Woostera - widać, że facet ma swój styl. Przykład klasycznej elegancji na 4 fotce 1 wpisu.

 

Elegancja to dla mnie również spójność koncepcji. Widać, że Wooster ma modowe konwencje w małym palcu i bawi się nimi. Pewne zestawienia można uznać za przesadne np. obydywie stylizacje z wpisu z pogrzebem są dla mnie OK w tym ta z brązowymi butami. Zaskakująca, ale te buty są również na swój sposób klasyczne i połączenie ich z klasyczną górą w brytyjskim stylu z której jakość materiału aż wali po oczach jest odświeżające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzech eleganckich dżentelmanów z czasów, kiedy stawałem się dorosły: tubbs-miles-davis-crockett-miami-1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku brakuje mi ........... jako przedstawiciela galicyjskiej kultury mieszczańskiej interesującej zwlaszcza w odmianie kopcowej (od niedzielnych wymarszów do kościoła i na Kopiec Kościuszki), tzw "elegancja Krakowska".

Całkowitym jej zaprzeczeniem jest powstała na zasadzie zaprzeczenia jest podkultura piwniczna której najwybitniejszym przedstawicielem był Piotr Skrzynecki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TW w tej Piwnicy siedział na TW a to już mało eleganckie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

TW w tej Piwnicy siedział na TW a to już mało eleganckie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To na pewno ma wielki wpływ na elegancję ubioru.

 

Trochę tytułem żartu… Elegancja lat minionych - obecnie, swoiste ekstremum :)

 

Ale to trochę dziwny strój: żakiet z butami typu brogues. Poza tym według współczesnych zasad do żakietu powinno się nosić plastron, a nie muszkę.

 

Widać, że Wooster ma modowe konwencje w małym palcu i bawi się nimi. Pewne zestawienia można uznać za przesadne np. obydywie stylizacje z wpisu z pogrzebem są dla mnie OK w tym ta z brązowymi butami. Zaskakująca, ale te buty są również na swój sposób klasyczne i połączenie ich z klasyczną górą w brytyjskim stylu z której jakość materiału aż wali po oczach jest odświeżające.

 

Połączenie tweedu z butami tego typu to klasyczny styl countryside, ale same buty są mało klasyczne ze względu na podeszwę, którą Wooster sadystycznie eksponuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie tweedu z butami tego typu to klasyczny styl countryside, ale same buty są mało klasyczne ze względu na podeszwę, którą Wooster sadystycznie eksponuje.

 

No właśnie chodzi o takie smaczki/sztuczki/wariacje na temat. Niby każdy może sobie spróbować ale nie każdemu wyjdzie zgrabna kompozycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby tak zebrać do worka kilka wpisów z tego wątku, to wyszło by coś takiego:

 

-No pani szanowna sąsiadko, no kto to widział?! Bój się boga!

 

 

(uprasza się o poprawienie sztucznej szczęki).

 

swoją drogą to dziwne podejście do estetyki mają eleganccy panowie. Tacy bardzo konserwatywni są. Aż dziw bierze, jeśli popatrzy się na modę zegarkową. Gruby stalowy łańcuch (z rozrządu), na nim kilo stali i człowiek boi się podejść, bo w wypadku pełnej godziny wyskoczy kukułka i rękę up***doli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.