Skocz do zawartości
IGNORED

Elegancja


vcore

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Ten przykład może koledze nie wyszedł, ale gdy zobaczę kogoś w takim entourage na Audio Show, będę już wiedział kto to taki.

 

swoją drogą to dziwne podejście do estetyki mają eleganccy panowie. Tacy bardzo konserwatywni są. Aż dziw bierze, jeśli popatrzy się na modę zegarkową. Gruby stalowy łańcuch (z rozrządu), na nim kilo stali i człowiek boi się podejść, bo w wypadku pełnej godziny wyskoczy kukułka i rękę up***doli...

 

Hę? W jakim sensie, tj. kto ma ten łańcuch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę? W jakim sensie, tj. kto ma ten łańcuch?

 

 

wielbiciele breitlingów, edoxów i innych pysznych cacuszek. No bo to przecież takie eleganckie, jak pod mankiet nie mieści się koperta 5cm gruba na 2cm. Btw. co dokładnie jest w tych zegarkach? To są jakieś modele inspirowane Bondem? Wtedy rozumiem, że mają tam jakieś wyposażenie przydatne każdemu eleganckiemu szpiegowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno ma wielki wpływ na elegancję ubioru.

 

Elegancja to nie tylko ubiór, mon cherie.

Elegancja oznacza m.in.- nie donosić do SB.

TW będzie obrzydliwym typem, choćby ubierał się wyłącznie na Savile Row.

 

wielbiciele breitlingów, edoxów i innych pysznych cacuszek. No bo to przecież takie eleganckie, jak pod mankiet nie mieści się koperta 5cm gruba na 2cm. Btw. co dokładnie jest w tych zegarkach? To są jakieś modele inspirowane Bondem? Wtedy rozumiem, że mają tam jakieś wyposażenie przydatne każdemu eleganckiemu szpiegowi.

 

Breitlingi są masywne a nie eleganckie. :)

Nawiasem mówiąc - żaden nie ma 5cm, nawiększe Breitlingi mają średnicę 47mm.

Są jednak mężczyźni, którym Breitling pasuje.

Na pewno nie są to zegarki dla ciot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie są to zegarki dla ciot.

 

 

 

Wiadomo przecież, że dla Prawdziwych Mężczyzn. Takich, co fujarą gwoździe wbijają :) Chop to musi być chop!

 

Elegancja to nie tylko ubiór, mon cherie.

Elegancja oznacza m.in.- nie donosić do SB.

TW będzie obrzydliwym typem, choćby ubierał się wyłącznie na Savile Row.

 

hmm dziwne. W szpitalu nie mówili? Bo SB już nie ma od ponad 20stu lat!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

SB nie jest chyba tematem wątku, który poświęcony jest klasycznemu męskiemu strojowi.

Natomiast co do zegarków, to do głowy by mi nie przyszło nazwać jakiegoś breitlinga eleganckim. W kwestii inspiracji Bondem, to do czasu podpisania umowy marketingowej z Omegą, zegarkiem Jamesa Bonda był Rolex Submariner. Ian Fleming miał takiego i "przekazał" go swojemu literackiemu bohaterowi. Tak więc jest tylko jeden stricte bondowski zegarek, bardzo dobry do nurkowania na dno oceanu w celu ratowania Imperium i apetycznych panienek. Natomiast noszenie go np. do stroju wieczorowego (co Bond praktykował) jest ekstrawagancją, na którą może pozwolić sobie osoba z takim jak on dorobkiem w męskich sportach, ale raczej nie przeciętny gentleman. W każdym razie ja bym odradzał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breitling wbrew pozorom ma w ofercie eleganckie zegarki. Transocean miał swoją premierę w 2012 roku. Breitling Superocean Heritage też prezentuje pewien stopień elegancji - choć na pewno nie jest to zegarek odpowiedni do garnituru.

Bond oprócz Rolexa i Omegi nosił elektroniczne Seiko, Breitlinga (bodajże w Thunderball) i TAG'a. Ale Submariner na okropnym, za wąskim pasku NATO to okropieństwo.

 

MR-CS-Breitling-Transocean-Chronograph.jpgbreitling-superocean_heritage-19080-1.jpgThunderball-Rolex.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Fakt, jest parę breitlingów przyzwoitych. Natomiast ten rolex u Connery'ego (tak?) to faktycznie pogarda dla materii :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB nie jest chyba tematem wątku, który poświęcony jest klasycznemu męskiemu strojowi.

 

 

wątek poświęcony jest elegancji, a nie "klasycznemu męskiemu strojowi". Temu, co za elegancję rozumiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Nie wiem, czy takie było zamierzenie autora, ale w każdym razie osobiście nie widzę powodów, aby robić z tego kolejny wątek o tym, jak brzydkie było SB 30 lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_origin_Audrey-Hepburn-6.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

MARLENE_DIETRICH007.jpg

 

Czy ja wiem ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Niedawno słyszałem, jak to dziwił się ktoś z zagranicy, ilu to u nas jest sportowców (pewnie żarcik jakiś). Cóż się dziwić, co drugi na ulicy ma dres i spodnie adidasa. Teraz widzę nową modę "idę na ryby". Koniecznie trzeba mieć spodnie po niższym bracie sięgające do połowy łydki, jakby rzeka miała wylać... Do tego czapka z daszkiem i reszta retro. Ogólnie dosyć ciekawie, tylko jakoś tych kusych spodni nie rozumiem.

Tutaj mały przegląd naszych gwiazdek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda przemija - całe szczęście…

 

Mam w swojej szafie marynarki z lat 90, którym nie dorównuje jakością i stylem większość współczesnych produktów - bez wstydu można je założyć bo ciągle są doskonałe. Dopracowane i wykonane ze świetnej jakościowo tkaniny - mimo, że kosztowały równowartość pół litra.

Próbuję sobie wyobrazić, jak w dzisiejszych czasach wyglądałby ktoś ubrany zgodnie z modą z tamtych lat… U mnie, ciuchy które modne były kilka lat temu (nie moje oczywiście), obecnie służą jako szmaty do podłóg :)

 

Nasze gwiazdki wyglądają nieźle, choć u panów - z wyjątkiem pana Koksa - trochę zbyt ostrożnie (żeby nie powiedzieć nudno).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie interesowałem się modą a szczególnie męską ale zaciekawiły mnie kreacje Woostera. Trafiłem na jego stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i przeleciałem prawie do końca. Oprócz wlasnych rzeczy wrzucił tam to, co go zaciekawiło, zainspirowało, wpadło mu w oko (jak sie domyślam).

Tak sobie przegladam i przeglądam i nagle stop! coś znajomego. Okazuje się, że Woosterowi wpadł w oko Malczewski.tumblr_mkgcxeyZVM1rv7wcro1_1280.jpg

 

Dostrzegłbym nawet pewne inspiracje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Człowiek z papierosem nie może być elegancki.

 

Widzę, że na dodatek poprawność polityczna się wdarła. A z fajką? Czy z fajką mogę być elegancki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko można wyglądać nawet pijąc piwo czy łowiąc ryby - wszystko zależy od tego w jaki sposób to robimy. Idąc z papierosem w kącie ust na pewno trudno wyglądać elegancko.

 

classy-gentleman-drinks-beer-reads-magazine.jpgTweed.jpg

 

Choć szczerze przyznam, że wypadu na ryby nie wyobrażam sobie w kaszkiecie i tweedowej marynarce :) u mnie obowiązkowo: ciuchy z demobilu, flanelowa koszula i wodery Stomil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nasi mężczyźni powinni zadbać o swoje włosy (jeżeli je jeszcze mają), ta tendencja strzyżenia się na 2 mm jest straszna, taka niby praktyczność a wygląda z lekka jak z penitencjarnych klimatów.

U nas jest chyba najwyższy odsetek łysych mężczyzn w Europie na metr kwadratowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest chyba najwyższy odsetek łysych mężczyzn w Europie na metr kwadratowy.

 

Na mądrej głowie włos się nie trzyma , nadto jest więcej miejsca do całowania , a tak na serio , to mojemu ojcu włosy się sunęły na plecy .

 

Po pierwsze to nasi mężczyźni powinni zadbać o swoje włosy (jeżeli je jeszcze mają), ta tendencja strzyżenia się na 2 mm jest straszna, taka niby praktyczność a wygląda z lekka jak z penitencjarnych klimatów.

 

 

Całości "elegancji" dopełnia jeszcze ten "komiks" na ciele .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek z papierosem nie może być elegancki.

Elegancki, to jest George Clooney czy Brad Pitt na ten przykład (nawet z papierosem)

Starszy dziadunio w przykrótkich spodenkach wygląda co najmniej pretensjonalnie, żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie.

Taki zagraniczny Jacyków - nie mam nic do pokazania, nie mam nic do powiedzenia, nic nie umiem i nie jestem nawet ładny,

ale mogę ubrać się jak czubek na ucieczce z psychiatryka i lansować się na spędach takich samych telewizyjnych pustaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6358-0-22971200-1379352140_thumb.jpg

post-6358-0-18916300-1379352156_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadziunio z przykrótkimi spodniami to na pewno nie jest zagraniczny Jacykow. Jego sylwetka jest doskonale - choć nieco w skrócie - opisana tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od Jacykowa odróżnia go przede wszystkim to, że nie ubiera się w podróbki ciuchów znanych projektantów tylko projektuje własne i ma naprawdę wiele do powiedzenia w tej materii. 90% jego eleganckich kreacji to szyte na miarę marynarki i garnitury, zaprojektowane przez niego samego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wooster nie uprawia klasycznej elegancji tylko coś w rodzaju dandyzmu. To, że zwykle dobrze wygląda, to zasługa jego osobowości i dobrej jakości tworzywa. To są chwyty indywidualne, raczej nie do kopiowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Niektóre jego kreacja bardzo łatwo doprowadzić do stanu klasycznej elegancji. Kostium z tymi miodowymi trzewikami brogues na słoninie sam w sobie jest całkowicie klasyczny. Odwijamy jeden mankiet w spodniach a buty zastępujemy klasycznymi tym razem trzewikami brogues w nieco bardziej stonowanym kolorze, np. burgund, ewentualnie nawet gumiakami od Barboura, i już można Nicka pokazać królowej w czasie jej wiejskiej wizyty na zamku Balmoral. Psiejsko-czarodziejsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Na mądrej głowie włos się nie trzyma , nadto jest więcej miejsca do całowania , a tak na serio , to mojemu ojcu włosy się sunęły na plecy .

 

,,Jak ktoś ma piękne włosy to nie musi ich być k....a dużo!''

Prof. Bałtroczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Jak ktoś ma piękne włosy to nie musi ich być k....a dużo!''

Prof. Bałtroczyk

 

Jak ma ?!

 

Dziadziunio z przykrótkimi spodniami to na pewno nie jest zagraniczny Jacykow. Jego sylwetka jest doskonale - choć nieco w skrócie - opisana tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od Jacykowa odróżnia go przede wszystkim to, że nie ubiera się w podróbki ciuchów znanych projektantów tylko projektuje własne i ma naprawdę wiele do powiedzenia w tej materii. 90% jego eleganckich kreacji to szyte na miarę marynarki i garnitury, zaprojektowane przez niego samego.

 

 

Wprawdzie nie znam się na modzie , ale nie wyobrażam sobie tak się ustroić , i szczerze mówiąc nie mogę w tej kreacji doszukać się smaku , a o klasycznej elegancji nawet nie wspominając , tę wściekle żółte buty wyglądają tragikomicznie na tle czarnego garnituru , a przykrótkie spodnie burzą proporcje między tułowiem , a kończynami sprawiając wrażenie , jakby Nick Wooster był nisko skanalizowany , oczywiście jest to kwestia gustu .

 

 

 

20120614-231033.jpg?w=0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.