Skocz do zawartości
IGNORED

Elegancja


vcore

Rekomendowane odpowiedzi

Definicja:

Elegancja za

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

rzeczownik, rodzaj żeński

- dobry smak w ubiorze i zachowaniu

synonimy:

- klasa, styl, wysoki poziom, wysoka kultura, kultura osobista, gracja, szyk, wytworność, wyrafinowanie

antonimy:

- prostactwo, brak kultury, chamstwo

 

_origin_Audrey-Hepburn-6.jpg

 

Czy ja wiem ?

 

Odpowiednie pozy i atrybuty bywa, dodają erotyzmu... na obrazkach...

W sytuacji intymnej taka kobieta jest obrzydliwa.

Jakbyś lizał dno popielniczki, ale śmierdzielowi nie przeszkadza śmierdzielka...

 

Widzę, że na dodatek poprawność polityczna się wdarła. A z fajką? Czy z fajką mogę być elegancki?

Żadna poprawność. Zawsze mi to przeszkadzało.

Pamiętam czasy komuny i sobiepaństwa...

Szef Instytutu zwykł na zebraniach wewnętrznych palić fajkę.

Byłem najmłodszym szczunem w Instytucie.

Nasiadówki trwały po kilka godzin. Byliśmy oczadzeni...

Za którymś razem kategorycznie zwróciłem uwagę szefowi aby w mojej obecności nie palił.

Szef posłuchał...

Widzieć miny adiunktów; bezcenne :)

 

...

Taki zagraniczny Jacyków - nie mam nic do pokazania, nie mam nic do powiedzenia, nic nie umiem i nie jestem nawet ładny,

ale mogę ubrać się jak czubek na ucieczce z psychiatryka i lansować się na spędach takich samych telewizyjnych pustaków.

Nie mam uprzedzeń tego typu, choć z Twoim wywodem zgadzam się.

 

Człowiek w moim towarzystwie nie może śmierdzieć, jeżeli mówimy w kategoriach elegancji (dobry smak w zachowaniu).

Co do dobrego smaku w ubiorze, jest wskazany; ale jakże subiektywny.

Weźmy takiego Pana Jacykowa z postu Parantulli. Klasyczna elegancja widać nuży dyskutujących, ekstrawagancja krzyczy... Śmierdziel zawsze śmierdzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Dandys.

W dodatku wygląda na kurdupla z krótkimi nożkami.

 

Ma 165 cm wzrostu :-)

 

Wprawdzie nie znam się na modzie , ale nie wyobrażam sobie tak się ustroić , i szczerze mówiąc nie mogę w tej kreacji doszukać się smaku , a o klasycznej elegancji nawet nie wspominając , tę wściekle żółte buty wyglądają tragikomicznie na tle czarnego garnituru , a przykrótkie spodnie burzą proporcje między tułowiem , a kończynami sprawiając wrażenie , jakby Nick Wooster był nisko skanalizowany , oczywiście jest to kwestia gustu .

 

Smak niestety nie zawsze jest odczuwalny, czasami jego kreacje są po prostu zabawne (i to pewnie jest zamierzone) - zdjęcia z nim które krążą po sieci to w dużej mierze jego eksperymenty. Żółte buty - do tego bez skarpetek - do czarnej marynarki to oczywiście złamanie wszelkich zasad i nie sądzę, że Nick chciał w tym momencie wyglądać jak klasyczny elegant. Przykrótkie spodnie to cecha charakterystyczna większości jego kreacji i jest to zabieg który rekompensuje jego niski wzrost (na jednym ze wcześniejszych zdjęć widać, jak zabawnie wygląda w spodniach o standardowej długości). Na pewno nie prezentuje on klasyki w czystej formie, ale to w końcu stylista który musi wymyślać coś nowego i pozwolę sobie zacytować H. Forda „Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.”

 

Wszystko co modne i eleganckie jest wynikiem eksperymentów, a jednym z takich eksperymentatorów jest Wooster. Lubię większość jego kreacji, a na pewno wiele z nich mnie inspiruje. Jednak żadnej z nich nie skopiowałbym w proporcjach 1:1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dla porównania :

 

cary-grant.jpg

 

Odpowiednie pozy i atrybuty bywa, dodają erotyzmu... na obrazkach...

W sytuacji intymnej taka kobieta jest obrzydliwa.

Jakbyś lizał dno popielniczki, ale śmierdzielowi nie przeszkadza śmierdzielka...

 

Grzegorz miałem na myśli okazjonalnie palące palaczki , natomiast kobiety nałogowo palące papierosy nie napawają apetycznie i tu masz rację .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jednak żadnej z nich nie skopiowałbym w proporcjach 1:1.

 

I słusznie , nie warto w imię oryginalności hołdować modnej brzydocie !

 

H. Forda „Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.”

 

"Moda jest tak nieznośną formą brzydoty, że musimy zmieniać ją co sześć miesięcy."

Oscar Wilde

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Człowiek w moim towarzystwie nie może śmierdzieć, jeżeli mówimy w kategoriach elegancji (dobry smak w zachowaniu).

 

Jeśli trafisz na kogoś, kto wybrał na swą drogę życia wodę toaletową Profumum Roma "Fumidus", możesz doznać szoku :-) Te perfumy w pierwszej nucie cuchną jednoznacznie i bez żadnych metafor palonymi oponami, a w drugiej dnem cygarowej popielniczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykrótkie i za wąskie spodnie są obecnie szczytowo modne, ale Wooster szlifuje tutaj krawędzie mody :-)

 

Czego się nie robi , aby zaistnieć na wyeksploatowanym rynku mody , tyle że jedni robią to z polotem i smakiem , a inni w sposób karykaturalny (żółte buty i przykrótkie czarne spodnie ) byle tylko zwrócić na siebie uwagę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moda jest bardzo nudna ...patrzac w perspektywie 20 lat.Ciagle to samo.

 

tylko baba sie na to nie łapie.

 

Dlatego musimy ją zmieniać , co sześć miesięcy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Żeby odwrócić uwagę od Woostera, poniżej mniej kontrowersyjny, ale bardzo interesujący zestaw. Nikt mi nie powie, że to źle wygląda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pan w niedopinającej się przykrótkiej (rękawy też) marynarce z brzuszkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

No cóż, pan w niedopinającej się przykrótkiej (rękawy też) marynarce z brzuszkiem.

 

Litości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości...

 

No właśnie Litości [moderacja].

 

Odpowiednie pozy i atrybuty bywa, dodają erotyzmu... na obrazkach...

W sytuacji intymnej taka kobieta jest obrzydliwa.

Jakbyś lizał dno popielniczki, ale śmierdzielowi nie przeszkadza śmierdzielka...

 

 

 

 

Za mało palących kobiet lizałeś piszę to jako osoba nie paląca od 9 roku życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Co ja ci poradzę Rafaelu, że tak wygląda zwykła marynarka? Ja też mam w szafie ze dwa ciuchy kupowane na zasadzie "nie ma ZA DUŻYCH marynarek". Szkoda mi je wyrzucić, bo są niezłej jakości, ale trudno mi dziś już nosić kapotę, która zjeżdża na ramionach, ukrywa mankiety koszuli i ma w brzuchu potencjał na pomieszczenie jeszcze jednego, niewielkiego Józwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pan w niedopinającej się przykrótkiej (rękawy też) marynarce z brzuszkiem.

Rękawy są idealnej długości - mankiet koszuli wystaje tak jak powinien. Marynarka się dopina, ale dolnego guzika nie zapina się z zasady (marszczy się, bo tak być powinno - chyba, że ktoś jest płaski jak deska). Tak samo jak nie nosi się rozpiętej marynarki dwurzędowej. Mogłaby być odrobinę dłuższa, ale to kwestia gustu. Nie wydaje się za mała. P. Ireneusz podobnie jak Wooster ma dużo do powiedzenia w temacie elegancji i z całą pewnością wie co robi. Garnitur jest produkcji krajowej. Na uwagę zasługują w szczególności opadające ramiona wszyte metodą Amerykańską, nie odstają jak włoskie Pagoda shoulders. Pragnę również zauważyć, że nie jest to do końca formalna marynarka, a raczej klubowy blezer. Oczywiście w komplecie ze spodniami mamy garnitur który nadaje się na większość okazji.

 

No właśnie Litości czuł bym się jak ciota jak bym tak wyglądał.

To elegancja uwłacza męskości? Nawiązując do osobistej aparycji…czy ten mężczyzna wygląda na ciotę? Dla mnie nie, ale dlaczego nie wygląda? Bo ciotą nie jest. Tak więc, ciota pozostanie ciotą niezależnie od ubioru i vice versa (bez ataku personalnego oczywiście, piszę w ogólności). To nie znaczy rzecz jasna, że każdy taki ubiór musi akceptować.

 

Nick-Wooster-4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja ci poradzę Rafaelu, że tak wygląda zwykła marynarka?

Tak wygląda moda emerytów, którym się wydaje, że są zajebiści jak James Bond przynajmniej.

[moderacja]... co w tym jest eleganckiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja ci poradzę Rafaelu, że tak wygląda zwykła marynarka? Ja też mam w szafie ze dwa ciuchy kupowane na zasadzie "nie ma ZA DUŻYCH marynarek". Szkoda mi je wyrzucić, bo są niezłej jakości, ale trudno mi dziś już nosić kapotę, która zjeżdża na ramionach, ukrywa mankiety koszuli i ma w brzuchu potencjał na pomieszczenie jeszcze jednego, niewielkiego Józwy.

 

No cóż znam ten ból jak zacząłem biegać zrzuciłem 25kilo jestem piękny jak młody bóg i zajebiście czuję się w rurkach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To elegancja uwłacza męskości? Nawiązując do osobistej aparycji…czy ten mężczyzna wygląda na ciotę?

Na tym zdjęciu akurat wygląda dobrze, ale tylko dlatego, że nóg nie widać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moda emerytów, którym się wydaje, że są zajebiści jak James Bond przynajmniej.

[moderacja]... co w tym jest eleganckiego?

 

No właśnie nie lubię chodzić w wymiętych marynarkach to dosyć mało eleganckie [moderacja] tak sobie własnie wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

No cóż znam ten ból jak zacząłem biegać zrzuciłem 25kilo jestem piękny jak młody bóg i zajebiście czuję się w rurkach :)

 

Ważę tyle, ile zawsze ważyłem. Różnica w tym, że wówczas uważałem (i byłem w tym wspierany przez tzw. panie w sklepie odzieżowym), że marynarka funkcjonalnie i aparycyjnie powinna niewiele różnić się od namiotu. Po kliku latach (i kilka marynarek dalej) moja opinia uległa zmianie. Oczywiście istnieją marynarki za ciasne i za krótkie, zwłaszcza współcześnie, bo teraz popularne są właśnie wąskie i kuse modele. Ale nie mówimy tu o patologiach tylko o jakimś standardzie. A mężczyznom jest go łatwo utrzymać, bo męskie standardy ubraniowe zmieniają się wprawdzie, ale niewiele. Wyjątkiem są może oxford bags, ale moda na to minęła raczej szybko:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę tyle, ile zawsze ważyłem.

Waga może się nie zmieniać ale układ kostny tak i z wiekiem różnie to wyglada dla tego za lużne marynarki na kimś wysportowanym bedą wyglądały dobrze a na osobie pracującej "tylko głową" nie zupełnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Panowie, jedno zastrzeżenie: zgodnie z tytułem wątku wpisujemy się w miarę możliwości elegancko. Przede wszystkim proszę nie komentować wyglądu wulgarnie. Jest to stanowczy postulat moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełna bzdura .marynarki różnia sie i to wielokroc.Kieszonkom.

 

marynarki moze tylko uratowac ...kultura słowa.pier**le taakie marynarki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedno zastrzeżenie: zgodnie z tytułem wątku wpisujemy się w miarę możliwości elegancko. Przede wszystkim proszę nie komentować wyglądu wulgarnie. Jest to stanowczy postulat moderacji.

 

No dobrze ten pan na tym zdjęciu ma ruchy nieskoordynowane jak by pił mimo że nic nie pił i co go ma w jego wyglądzie uratować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Waga może się nie zmieniać ale układ kostny tak i z wiekiem różnie to wyglada dla tego za lużne marynarki na kimś wysportowanym bedą wyglądały dobrze a na osobie pracującej "tylko głową" nie zupełnie.

 

Za luźne marynarki na nikim nie wyglądają dobrze, poza ewentualnie koszykarzami w latach 90. (a i co do tego zdania są podzielone). Moda na długie i wielkie marynarki pojawiła się gdzieś w latach 90. i dawno minęła. Sprawa jest prosta: za luźne są za luźne, podobnie jak za ciasne są za ciasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.