Skocz do zawartości
IGNORED

"te dni"


fxx

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyliście może że są takie dni że system po prostu nie gra? A czasem gra jak marzenie. Pytanie od czego to zależy? ciśnienie? wilgotność? a może napiszmy sobie czasem kiedy nie gra a kiedy gra? u mnie dziś nie gra :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zmora szczególnie, że tych dni przybywa. Wydaje mi się, że w systemie gdzie słuchawki są przetwornikami takich problemów nie ma co nie znaczy iż wina leży po stronie głośników. Tak się dzieję i nie mogę od paru lat znaleźć odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, system to tez uszy, czasami sa zmeczone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zalezne od dwoch rzecze od wilgotnosci powietrza i pory dnia, oraz od ilosci zaklocen w sieci energetycznej. Nie mniej istotne sa zaklocenia od slonca jesli jest tam spora burza magnetyczna.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez palton, 15 Września 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 15 Września 2013 - wpis nie na temat

Może już czas, Panowie Moderatorzy cir oraz palton, by przenieść ten wątek tam, gdzie jego miejsce, czyli do "Bocznica"?

Zgodnie z Waszą filozofią, że nie jest on ściśle związany z daną zakładką, a jest raczej "rozmową na luźny temat", ogólny.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 15 Września 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 15 Września 2013 - wpis nie na temat

eMeReKo - dlaczego chcesz temat przenieść? Jak Ci nie odpowiada nie zaglądaj tu i już.

fxx - zablokuj tego pana powyżej bo widać temat go nie interesuje a tylko troluje.

Które urządzenie może być najbardziej podatne na to, że system nie gra - wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 15 Września 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 15 Września 2013 - wpis nie na temat

fxx - zablokuj tego pana powyżej bo widać temat go nie interesuje a tylko troluje.

Pisze powaznie, takie sa mechanizmy tego ze raz gra dobrze a raz zle. Tylko ze jesli nie macie wiedzy to wydaje wam sie ze to trolling.

Wszystko to jest sprawa ilosci zaklocen wysokoczestotliwosciowych na elektronike. I warunkow propagacji fal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 16 Września 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 16 Września 2013 - trolling

Stasiop - chorobę już znamy ale teraz co na to zaradzić?

Przecież jak idziesz do lekarza to nie tylko aby postawił diagnozę ale i zalecił coś na uzdrowienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

stasiop, chyba ci sie cos pomylilo, to nie ciebie chca blokowac:)

 

co do watku, duzy wplyw moze miec prad w sieci, raz lepszy, raz gorszy, w wyladowania na sloncu raczej bym nie wchodzil:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany że zakładka jest właściwa.. Według mnie jeśli analizujemy wszystko co wpływa na dźwięk, akustyka, kable, podkładki itp. to są warunki .. nie wiem czego ciśnienia, samopoczucia, wilgotności że jest albo świetnie albo bardzo źle albo przeciętnie. Chciałbym wiedzieć jakie jest Wasze zdanie: wpływa na to nasza psychofizyka czy raczej mikroklimat pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop - chorobę już znamy ale teraz co na to zaradzić?

Przecież jak idziesz do lekarza to nie tylko aby postawił diagnozę ale i zalecił coś na uzdrowienie.

Sieciowki z jak najczystszego materialu splecione razem w warkocz w srodku kabelek mumetalowy powinno sie BARDZO poprawic. Nowa linia zasilania do licznika elektrycznego czysta miedzia w ekranie. Ekrany w scianach weglowe lub z materialow odbijajacych fale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem człowiek jest tutaj najistotniejszym elementem wpływającym na odbiór. Jego stan psycho-fizyczny (w szerokim tego słowa znaczeniu). To oraz akustyka. Zakłócenia w sieci, wybuchy na słońcu, wilgotność pomieszczenia itp. mają mniejsze znaczenie, ale i tak dużo istotniejsze niż np. podkładki antywibracyjne, stoliki czy kable. ;) Generalnie chodzi o zapewnienie optymalnych warunków akustycznych i odsłuchowych, reszta jest w naszych głowach. Dla mnie muzyka najlepiej brzmi w lecie. Dotyczy to także moich instrumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli idealnym rozwiązaniem byłoby montaż wiatraka i z niego ciągnąć prąd do swojego sprzętu. Jak dla mnie niestety niewykonalne.

W moim przypadku można by zastosować trafo separujące dużej mocy ale wielu twierdzi, że to degraduje dźwięk czyli z deszczu pod rynnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany że zakładka jest właściwa.. Według mnie jeśli analizujemy wszystko co wpływa na dźwięk, akustyka, kable, podkładki itp. to są warunki .. nie wiem czego ciśnienia, samopoczucia, wilgotności że jest albo świetnie albo bardzo źle albo przeciętnie. Chciałbym wiedzieć jakie jest Wasze zdanie: wpływa na to nasza psychofizyka czy raczej mikroklimat pomieszczenia?

 

 

Moim zdaniem, wpływ na odbiór muzyki z naszego sprzętu ma przede wszystkim wypoczęty organizm- czyli jak dla mnie poranny odsłuch z ewentualnym lekkim zaciemnieniem pomieszczenia.

Czyli w tym wypadku pomogą zasłony, nie tylko ze względów akustycznych.

 

Podzielam pogląd innych, że ogromny wpływ na odsłuch ma czysty prąd bez zakłóceń, które zanikają w naszej sieci późno wieczorem gdy większość urządzeń przemysłowych i domowych jest już wyłączonych.

Niestety trudno to pogodzić z porannym odsłuchem- no może w niedzielę.

 

Kolejnym czynnikiem jest wilgotność powietrza. Proponuję przekonać się o tym wietrząc dobrze pomieszczenie, szczególnie po deszczu lub burzy (jonizacja powietrza). Wpłynie to także na obniżenie temperatury otoczenia.

Upał raczej nie sprzyja audiofilskim uniesieniom.

 

Okresowa demagnetyzacja całego systemu (płyty demagnetyzacyjne) oraz 

wygrzany sprzęt muzyką lub sygnałem przyspieszającym ten proces, a także nie bezpośredni odsłuch po włączeniu go do sieci.

Naprawdę musi jakiś czas pograć.

 

Ale dopełnieniem całości będzie z całą pewnością nasze dobre samopoczucie i towarzystwo z jakim delektujemy się naszą ulubioną muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LeClerc

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez palton, 15 Września 2013 - wpis nie na temat
Ukryte przez palton, 15 Września 2013 - wpis nie na temat

Jestem przekonany że zakładka jest właściwa.. Według mnie jeśli analizujemy wszystko co wpływa na dźwięk, akustyka, kable, podkładki itp. to są warunki .. nie wiem czego ciśnienia, samopoczucia, wilgotności że jest albo świetnie albo bardzo źle albo przeciętnie. Chciałbym wiedzieć jakie jest Wasze zdanie: wpływa na to nasza psychofizyka czy raczej mikroklimat pomieszczenia?

 

jeżeli psychofizyka czy mikroklimat wpływa na odtwarzanie muzyki na sprzęcie klasy Hi-End, to chyba nie jest dobrze - bo jak to wtedy słuchać kabli, jak nie wiadomo dlaczego słychać inaczej?

Odnośnik do komentarza

jeżeli psychofizyka czy mikroklimat wpływa na odtwarzanie muzyki na sprzęcie klasy Hi-End, to chyba nie jest dobrze - bo jak to wtedy słuchać kabli, jak nie wiadomo dlaczego słychać inaczej?

 

Jeśli ma się dobrze dobrany system, urządzenia są odpowiedniej jakości, kable porządne a do tego normalne zasilanie w gniazdku to system będzie dobrze grał każdego dnia. Czasami zagra dobrze a kiedy indziej bardzo dobrze. Im dłużej będzie grał po włączeniu (przynajmniej tak mają pewne urządzenia - w tym high endowe). Natomiast dobry system nigdy nie zejdzie poniżej pewnego poziomu jakości - nawet jak wrócimy do domu po mega popijawie będzie zapewniał nam super wrażenia. Pisanie o ,,tych dniach" to okłamywanie siebie... też zdarzały mi się te dni do kiedy po prostu nie zestawiłem ze sobą urządzeń o odpowiedniej klasie dźwięku.

 

To jak z dobrym płaszczem z czystego kaszmiru. Zawsze będziesz czuł jego jakość. Nawet jak promieniowanie kosmiczne Ciebie będzie zabijało:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Kolejnym czynnikiem jest wilgotność powietrza. Proponuję przekonać się o tym wietrząc dobrze pomieszczenie, szczególnie po deszczu lub burzy (jonizacja powietrza). Wpłynie to także na obniżenie temperatury otoczenia.

Upał raczej nie sprzyja audiofilskim uniesieniom.

 

Powyższy cytat, wydaje się być odpowiedzią.

Autor wątku zauważył, że dźwięk ze słuchawek jest mniej podatny na te negatywne zjawiska. Temat był kilkukrotnie wałkowany, rozmawiałem też o tym z kilkoma doświadczonymi osobami. Powietrze wokół nas jest tym, co różni słuchanie ze słuchawek i kolumn. Ładunki elektromagnetyczne są temu winne. Na sprzęcie również osiadają ładunki, które mogą dodatkowo pogarszać warunki dla pracy urządzeń.

Po burzy dźwięk jest lepszy, podobnie jest w nocy kiedy się ochłodzi i zwiększy się wilgotność. "Czysty" prąd nocą też może dodatkowo pomóc, ale według mnie, to mniej istotna sprawa.

Robiłem kiedyś doświadczenie, z przecieraniem wilgotną ściereczką sprzętu, a w szczególności kabli (zalecam daleko idącą ostrożność!). Jeden z kolegów mi to zalecił. Pewne różnice odnotowałem, a przecież nie nawilżałem/jonizowałem całego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Ładunki elektromagnetyczne są temu winne. Na sprzęcie również osiadają ładunki, które mogą dodatkowo pogarszać warunki dla pracy urządzeń.

 

Jestem bardzo daleki od audio woodoo i trochę śmiesznie dla mnie wyglądało jak zaprzyjaźniony dystrybutor przyszedł do naszego pokoju podczas Audio Show "owiać" mi kolumny specjalnym wiatraczkiem.

Bardzo tego pana lubię i być może dla tego efekt jego działań był spektakularny.

Może jednak, to po prostu miało pozytywny wpływ na dźwięk systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami palę cygaro, smakuje mi wybornie, podczas gdy innym razem czuję zwykłego peta. Piję Porto, czasem smakuje mi świetnie, innym razem tak sobie. Podobnie z żarciem, czytaniem, seksem etc. Ale nie, będziecie się doszukiwać burz na słońcu, bo przecież każde wytłumaczenie w audio musi być szlachetne! Jak w ogóle można ignorować stan psychofizyczny wymyślając takie cuda???

 

To jak z dobrym płaszczem z czystego kaszmiru. Zawsze będziesz czuł jego jakość. Nawet jak promieniowanie kosmiczne Ciebie będzie zabijało:-)

Nieprawda, bo jak będzie gorąco, ten płaszcz będzie Cię tylko pienił. A jego jakość wtedy nie będzie miała znaczenia......

 

Osobiście potrzebuję mieć smak na muzykę, to raz. Dwa, że muszę mieć psychiczny luz, wolne, spokój. Nie umiem się delektować muzyką zawsze i wszędzie. A sama muzyka? Słuchacie Oxygene Jarre o wczesnym poranku, czy jednak wolicie jakiegoś pobudzacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Niskie ciśnienie. Łeb boli, niekoniecznie zaraz mocno, ale zauważalnie. Słońca ani grama, szaro i nieco wilgotno. My tu siedzimy i zajmujemy się głupstwami, a tam niezamiecione, niewywiązane, niezałatwione. Rachunki nie popłacone, krowy nie wydojone. Jaskółczy niepokój. Nici ze słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, że raz gra a niekiedy wydaje mi się, że coś jest nie tak.

 

Zawsze jest to kwestia mego wewnętrznego nastroju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komu potrzebne rytuały, wilgotnościomierze i inne obrzędy, to nie ma sprawy:)

Osobiście, powyższym nie zawracam sobie i innym dupy.

Dla mnie stan psychofizyczny jest jedynym na co zwracam uwagę.

Gdy bańka spokojna, to chyba wszystko wchodzi, a i te dni u żoneczki mi nie straszne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano · Ukryte przez palton, 16 Września 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 16 Września 2013 - trolling

Dokładnie.

Bardziej wpływają na mój subiektywny odbiór wybuchowe pomysły Ministerstwa Finansów niż te na słońcu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Kiepski sprzęt ma to do siebie, ze reaguje na wszystko.

To zalezy od poziomu tego sprzetu, tak to prawda jesli sprzet jest najwyzszych lotow wplywy beda mniejsze, ale jednak beda. Ale z drugiej strony taki sprzet w ktorym nie slyszymy tych wplywow to taki ktory jest naprawde kiepski

 

Najwiekszy wplyw moim zdaniem i wg moich pomiarow ma sama elektronika na siebie, glownie chodzi mi tu o duzej dobroci zegary i zaklocajaca przelaczajaca elektronike. Drugim nie mniej istotnym wplywem sa zaklocenia pochodzace od sieci energetycznej, tutaj pora dnia bedzie miala najwieksze znaczenie. Najlepsza pora do odsluchow sa pozne godziny nocne, wtedy to wlasnie najmniej jest wlaczonych u sasiadow i w sasiedztwie zaklocajacych urzadzen elektrycznych - WSZELKICH bo nawet zwykla klasyczna zarowka jak sie okazalo potrafi zaklocac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano · Ukryte przez palton, 16 Września 2013 - trolling
Ukryte przez palton, 16 Września 2013 - trolling

Stasio,

 

Lubisz kręcić kota wokół własnej osi?

 

To już przeginka.:)

 

Nie, nie Panowie/Panie,

Przechlapane!Mam czekać na burzę czy na pół etatu zatrudnić szamana, aby odpędził wszystkie złe duchy co by mi grało?

Dobry zestaw ma grać i kropka.Cała reszta w stanie psychofizycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.