Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner AV + zestaw głośników 5.0 do 6.500 zł


GutekPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prosiłbym o pomoc w doborze amplitunera AV + zestaw głośników 5.0 (sub + blu-ray planuję zakupić w późniejszym okresie).

 

- pomieszczenie : ok. 4,3 x 4,3 m – 19,5 m2

- zastosowanie : muzyka 40%, koncerty 40%, filmy 20% (czyli generalnie do muzyki)

- gatunki muzyki : stary rock, pop, country, Folk (muzyka celtycka)

- amplituner z obsługą sieci + obsługa dysku zewnętrznego 3,5’’ - (zakup na dłuższy okres dlatego powinien być dość dobrze wyposażony w

złącza np. pre-out ....)

- jeżeli chodzi dźwięk to lubię jak jest szczegółowy z dynamicznym basem i szeroką sceną

- całość do kwoty 6.500 zł (planowałem taki podział +- 2.500 na AV i +- 4.000 na zestaw głośników choć

nie trzymam się tego sztywno )

 

Moje typy zestawu po przekopaniu forum :

 

Amplituner AV

 

- Onkyo TX-NR616 lub (w zależności od ceny Onkyo TX-NR717)

- Yamaha RX-V775

- Denon AVR-X2000

Inne firmy też brałem pod uwagę (Marantz, HK) ale nie ma rozeznania czy w podobnej cenie było by coś podobnego do w/w amplitunerów.

 

Zestawy głośników

 

 

- Monitor Audio MR6 + MR2 + MR Center

- MONITOR AUDIO BX5 + BX1 + BX CENTER

- MONITOR AUDIO BX6 + BX1 + BX CENTER (czy warto jest dozbierać do tych głośników ?)

- Roth Audio Oli 4020 Oli40+Oli20+C20

- Klipsch RF-52 II + RC-52 II + RS-52 II

 

 

 

Może jeszcze warto zwrócić uwagę na jakieś inne firmy ?

 

Jeszcze jedno pytanko jaki sklep byście polecili w Poznaniu lub w okolicach Poznania (możliwość odsłuchu, dobre ceny)

 

Za ewentualną odpowiedź dzięki i pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robercie,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróciłbym Twoją uwagę na amplitunery marki Marantz, ewentualnie Denon. W przypadku Marantz zwróć proszę uwagę na model SR 5008 (http://www.q21.pl/marantz-sr-5008.html) lub model wyprzedażowy, ale z wyższej serii SR 6007 (http://www.q21.pl/marantz-sr-6007.html). W przypadku Denon optymalny będzie AVR-X3000, ostatecznie AVR-X2000.

Onkyo i Yamaha to urządzenia, które moim zdaniem lepiej sprawdzą się w typowym kinie domowym, wspomniałeś natomiast że system będzie użytkowany przede wszystkim do odsłuchu muzyki.

Kwestia wyboru kolumn w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji brzmieniowych. Na pewno posłuchałbym Monitor Audio Bx6 / Bx1 / BxC, Dali Zensor 7 / 1 / C (z Dali można posłuchać także amplituner Onkyo) oraz Paradigm Monitor 7 v.7 set 5.0

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, poza wymienionymi powyżej konfiguracjami będziesz miał do wyboru jeszcze wiele innych urządzeń i kolumn. Z Poznania masz do nas autostradę.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn , że nie słuchałeś żadnych z tych kolumn , kolego odsłuchaj najpierw te a później zobaczysz czy warto szukac dalej ,

z ampli z Twoich propozycji zdecydowanie Yamaha 775 jednak jak pisze Q21 do muzy proponowany niestety prawie o tysiąc droższy Marantz SR6007 ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu za ok 3200 , jeśli koncerty będą zajmowały ok 40 % to musi byc sub , taki , który da sobie radę w muzie , bez tego się nie obędzie , koncerty przecież też mają ścieżkę 5.1 więc ta jedynka jest przeznaczona właśnie dla suba .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Marantz'a SR6006 - mi udało się kupić z wyprzedaży w dobrej cenie. Z RTVmax nie mają chyba gwarancji oficjalnego dystrybutora...

Pomiędzy 6006 a 6007 nie ma za wiele różnic, różnią się w zasadzie wyposażeniem, ale w porównaniu z niższą serią dźwięk jest inny.

Mam podobne rozmiary pomieszczenia i Dali Zensor 7 bez problemu dają radę - jak dla mnie sub w szczególności do słuchania muzyki nie jest konieczny (słucham mniej więcej tego co Ty). W około 7 tys powinieneś zmieścić się w 4.0 - centralny mógłbyś dokupić później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Onkyo TX-NR616 lub (w zależności od ceny Onkyo TX-NR717)

- Yamaha RX-V775

- Denon AVR-X2000

Inne firmy też brałem pod uwagę (Marantz, HK) ale nie ma rozeznania czy w podobnej cenie było by coś podobnego do w/w amplitunerów.

 

Zdecydowanie ta Yamaha. to wyższy model od Denona, Ewentualnie Marantz 6006

 

- Monitor Audio MR6 + MR2 + MR Center

- MONITOR AUDIO BX5 + BX1 + BX CENTER

- MONITOR AUDIO BX6 + BX1 + BX CENTER (czy warto jest dozbierać do tych głośników ?)

- Roth Audio Oli 4020 Oli40+Oli20+C20

- Klipsch RF-52 II + RC-52 II + RS-52 II

 

 

 

Może jeszcze warto zwrócić uwagę na jakieś inne firmy ?

 

wybierasz do stereo każdego z tych glosników musisz posłuchać. Ze swojej strony dodam jeszcze (oprócz tych które wymieniłeś)

Tannoy V4, Dali Zensor 5, Heco metas 500, Magnat Quantum 6xx,

bez odsłuchu się nie obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie propozycje i uwagi.

 

"Q21" Propozycje amplitunerów na pewno są godnie uwagi tylko że znacząco przekraczają mój budżet (6500 zł za całość AV+ głośniki 5.0), chyba że przy zakupie całości jesteśmy się wstanie zbliżyć do tej kwoty.

Przy wyborze zestawu staram się znaleźć jakiś złoty środek czyli przyzwoite stereo i w miarę dobre kino oczywiście do wyżej podanej kwoty (słucham też sporo koncertów).

Co do głośników to Dali Zensor 7 / 1 / C i Paradigm Monitor 7 v.7 set też brałem pod uwagę ale znowu musiałbym dozbierać parę groszy.

Dlatego pierwsze moje typy to Monitor audio MR6 i BX5 bo to kwota od 4000-4500zł.

Z braku czasu (małe dziecko) nie byłem jeszcze w żadnym porządnym sklepie ze sprzętem pomijając marketu. Jestem z Piły a u nas takich sklepów brak najbliżej to właśnie Poznań. Jak wygospodaruje sobie jakiś dzień wolny to na pewno się odezwę.

Ile dni wcześnie trzeba się umówić ?

 

"Adek45" Nie słuchałem jeszcze żadnych zestawów sugerowałem się na razie opiniami z forum + prasa w celu zawężenia modeli które później chcę odsłuchać w sklepie i podjąć ostateczną decyzję.

Wiem że marantz to świetny sprzęt do muzy ale niestety 1000 zł więcej. Yamaha 775 lub Denon AVR-X2000 to taki dla mnie kompromis pomiędzy stereo a kinem.

Jeżeli chodzi o suba to planuję zakup ale w późniejszym okresie.

 

"pacman" Tak jak piszesz śledzę ceny może i mi się trafi jakiś wyższy model w akceptowanej dla mnie cenie.

 

"5z0p3n" Chcę w pierwszej kolejności odsłuchać Yamahę 775 i Denona X2000 i a później kilka modeli z waszych propozycji (wyższe modele) i zobaczę co dalej, czy warto będzie dozbierać trochę kasy.

 

Jeszcze raz dzięki za propozycje sprzętu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem optymalnym wyborem byłby wychodzący właśnie z oferty Marantz SR5007. Można go nabyć średnio za 2700 zł.

 

Biorąc pod uwagę gabaryty pomieszczenia i planowane rozbudowanie zestawu w przyszłości o subwoofer wziąłbym pod uwagę kolumny:

 

Monitor Audio BX5

Dali Zensor 5

Klipsch RF 52 II

 

Monitor Audio MR6 muzycznie brzmią dość przeciętnie, mają sporo słabo kontrolowanego basu, Magnaty Quantum 675 są ciekawą opcją, warto posłuchania.

 

Zaproponowane sety 5.0 wraz z wspomnianym amplitunerem zmieszczą się w zakładanym budżecie, wydaje mi się, że warto poświęcić chwilę i odsłuchać powyższe zestawienia.

 

Pozdrawiam,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wziąc pod uwagę tego marantza , którego zaproponował Planeta Dźwięku czyli SR5007 i BX5 Monitor Audio to wyjdzie ponad 7 tys , jeśli kolumny Zensor 5 to mieści się w tych 6,5 tys natomiast sam zestaw kolumn Klipsch RF 52 II kosztuje ok 6 tys więc z tego co widac Dali mieści się w budżecie ale to małe kolumienki

 

a Heco Metas XT 301 surr. , XT Center i XT 501 front to ok 4,5 tys to trochę przekroczy (podobnie jak MA BX5) ale posłuchaj ich też jeśli wybierasz się na odsłuch .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Adek45" Przekopałem trochę prasę i forum na temat proponowanych głośników Heco Metas XT 301 surr. , XT Center i XT 501 i muszę przyznać że posiadają dość dobrą opinię. Dopisuje je do listy na odsłuch. Dzięki

 

"Planeta Dźwięku" Oprócz Yamahy i Denona na pewno będę chciał odsłuchać coś z Marantza np. SR5007. Chociaż jest to dość drogi sprzęt porównując wyposażenie jakie oferuje w stosunku do konkurencji. Zapewne dużą część tej kwoty płacimy za dobry dźwięk.

 

Mam pytanko znalazłem w sieci taki sprzęt Yamaha RX-A820 jak pod względem jakości dźwięku wypada ten sprzęt w stosunku do proponowanego Marantz SR5007 bo są w podobnej cenie ?

 

Czy głośniki Monitor Audio BX5 i Klipsch RF 52 II do mojego pomieszczenia tj. ok. 20m2 nadają się, nie będą za słabe ?

Czy warto dozbierać do Monitor Audio BX6 (jak to może być różnica w kasie) ?

 

PS. Jak będę gotowy do zakupu to odezwę się o dobrą ofertę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dozbierać do Monitor Audio BX6 (jak to może być różnica w kasie)

 

jakiś tysiąc

 

"Adek45" Nie słuchałem jeszcze żadnych zestawów sugerowałem się na razie opiniami z forum + prasa w celu zawężenia modeli które później chcę odsłuchać

 

 

ok wiadomo o co chodzi , normalne postępowanie .

 

Mam pytanko znalazłem w sieci taki sprzęt Yamaha RX-A820 jak pod względem jakości dźwięku wypada ten sprzęt w stosunku do proponowanego Marantz SR5007 bo są w podobnej cenie ?

 

ogólnie ludziska wypisują , że Marantz będzie się lepiej sprawował w muzie a Yamaha w kinie

 

Chcę w pierwszej kolejności odsłuchać Yamahę 775 i Denona X2000 i a później kilka modeli z waszych

 

kolego nie wiem czy usłyszysz różnicę w brzmieniu , chyba , że oba ampli też bierzesz pod uwagę podczas kupna więc zrozumiałe lecz myślę , że tu raczej chodzi o brzmienie kolumn , nie wiem czy ampli będa miały aż tak słyszalny wpływ na dźwięk kolumn , spróbowac nie zaszkodzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, podepnę się do tematu. Właśnie nabyłem Marantz SR5007 za okazyjną cenę w salonie firmowym denona. Teraz pozostaje dokupić głośniki, słuchałem Dali Lector 6 na marantz nr 1504. Czy polecacie je do SR'a? A jeśli nie to coś podobnego cenowo, tylko co? Słuchałem też Klipsch Synergy F20, grały ładnie, ale niestety wygląd jest łagodnie rzecz ujmując niezachęcający;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robercie , zasada jest taka przy wyborze czegokolwiek , wybierasz pod swój gust i preferencje a nie pytasz się ludzi którzy mają inne ( najprawdopodobniej) upodobania dźwiękowe niż Ty czy może byc ten i ten , ludziska mogą zawęzic Ci poszukiwania a co do tego , który konkretnie wybrac musisz sam decydowac bo to Ty będziesz go/ich słuchał a nie ludzie , nie raz było tak , że proponowane były jakieś tam kolumny i elektronika a po pewnym czasie okazało się , że kolega wybrał całkiem co innego bo mu brzmienie proponowanych nie odpowiadało , jeśli chodzi o brzmienie to dopasowujesz sprzęt do swoich preferencji i jeśli Ci podchodzi to je bierzesz , ewentualnie ludzie mogą podpowiedziec co do awaryjności danego wybieranego przez Ciebie sprzętu ,

a tu , myślę , że różnicy wielkiej w brzmieniu Lektorów nie będzie jeśli chodzi o odsłuch jaki przeprowadziłeś na 1504 a jaki będzie na Twoim 5007,

jakiej wielkości masz pomieszczenie ,

zaproponowałbym Ci jeszcze Monitor Audio z MR6 na przodach , MR2 na surroundach i MR Center , jesli masz małe pom. to na surroundach starczy MR1 ,

oraz Mission i MX5 na przodach , surround MX-S i centr.MX-C1 ,

Kef C7 na przodach , surround oraz centralny może obskoczyc C6LCR6 lub C3 na surroundy ,

Wharfedale Diamond 10.7 set ,

ciekawy dźwięk prezentują też kolumny firmy Mirage OMNI i zestaw 35-15-15C , ciekawy przestrzenny dźwięk

oraz Boston Acoustic i A360 na przodach , A 25 na surroundach i 225C jako centralny,

odsłuchaj i wybieraj

powodzonka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pre outa a ani Denon a ni Onkyo wymienione przez Ciebie go nie mają.

A to faktycznie oże się przydać jesli zwiekszysz zapotrzebowanie na muzyke.

Polecam zatem 773 jako tańsza alternatywa. Ewentualnie Marantza jednak on w kinie nie daje takich wrażeń.

Jako głosniki. w tej cene Świetne Heco metas XT 501, Tannoy V4, Dali Zensor, Magnat Quantum 675,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci abyś posłuchał tych kolumn,założe się że nikt z polecających ciągle te same kolumny powtarzające się w tym wątku ich nie widział na żywo,a tym bardziej nie słyszał,przecież to Taga,jak polecają ci Kefy,czy MA BX ,posłuchaj też te,a potem sam wybierzesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnowidz,nie ale co watek te same kiepskie amplitunery i takie same kolumny drogie i guzik warte są tu polecane,poczta ptasia,jeden posłucha,lub kupi,i wszyscy musza kupic to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek45 dzięki za obszerną wypowiedź. Do tej poey słyszałem jedynie Dali Lektor 6, Klipsch f20, a po twoich poradach poczytałem o Boston Acoustic A360. Okazuje się, że są to głośniki firmowane tym samym producentem co Marantz i Denon, wiec powinny zagrać dobrze z moim ampli. Pytanie czy ktoś je słyszał w takiej konfiguracji? Wg testów są 8 ohm i nic mniej, czy przy wzmacniaczu 7x100W nie będą za ciche w porównaniu z 6 omowymi. W sumie piszą, że to zestaw specjalnie dla Marantz bo te ampli są właśnie 8 ohmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dariuszu , a ja myślę ,skoro tak "mówisz" , że proponowane są drogie ,nic nie warte kolumny , żebyś Ty podał jakąś propozycje kolumn , żeby zmieściły się w zakładanym budżecie założyciela tematu , proszę bardzo , chciałbym zobaczyc jakie Ty zaproponujesz , jaki zaproponujesz amplituner skoro polecane są kiepskie . Zamiast tylko wtrącac swoje trzy grosze i krytykowac pochwal się swoją wiedzą i doświadczeniem , masz okazję , masz kwotę do wydania i założenia kolegi GutekPL , przypuszczam , że i sam założyciel tematu chciałby zobaczyc Twoje propozycje . Moze faktycznie "uderzamy" nie tam gdzie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio,Kef,Heco,Bostony,to ,najczęsciej polecane kolumny do wszystkiego.Ciekawe czemu.Sprzedają je każde salony audio,.Kiedyś była moda na Siesty które notabene nie są gorsze,podobnie Maestro,czy doskonałe Paradigm,a takze Tagi,i inne polskie nowe STX.Bija na głowę,jakością,wykonaniem i nawet ceną ,wyjątkiem Paradigmy które tanie nie są.Co do amplitunerów co mam napisać że wszystkie te amplitunery to jedno i to samo,że dzwiek rózni sie tylko dlatego że jest inny zestaw kolumn podłączony pod dany amplituner,że Marantz zszedł na psy jak połączył sie z Denonem i jest to samo,że Yamaha robi takie badziewia że aż wstyd..Każdy kto troche siedzi w temacie wie o czym piszę.Amplitunery dostały bajery funkcje sieciowe,zabrano im porządne bebechy odchudzono o połowe,zatopiono to w kiepskiej jakości plastyki.Dlatego po co pisac o róznicach miedzy praktycznie takimi samymi amplitunerami,jak ich nie ma.Dobre sprzety pewnie są ale w USA ,ceny nie wysokie,ale po co je sprowadzac cło wat,zostanie zysku 20 procent,lepiej sprzedawac najgorszy szrot i miec spore zyski.Jak ktos był za granicą to wie jaki jest tam wybór,i jak wyglądają wyprzedaże.U nas było podobnie w Saturnie czy MM,ale z pięc lat temu mozna było kupic najwyższe Harmany Denony,te jeszcze porzdne przecenione o 70 proc,potem pojawiły się syfiaste amplitunery z hd i wszystko sie skończyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale reklam większości wymienionych przez Dariusza kolumn nie zobaczymy w kolorowych, branżowych mediach, więc...

Ludziska kupują świetnie zareklamowane markowe g... w często kilkukrotnie zawyżonych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

jeśli chodzi o kino i muzykę (koncerty BD) w 20m2 klipsch RF52II jest akurat.Żadne z wymienionych kolumn tutaj nie zagrają tak mocno,dynamicznie,z tak nisko schodzącym basem i jego siłą uderzenia..Po prostu w kinie jest kosmos.BX6 przy RF52II to pierdziawki. Mają ogromną skuteczność,najprostszy ampli AV je napędzi,przy małym poborze prądu..Moim zdaniem najlepiej klocki HK AV wypadają w stereo .W kinie to wszystkie sobie radzą -mimo że chwalone jest bardzo ONKYO..Ale jest druga strona medalu.Klipsch nie ma takiej (kultury) grania jak np MA (zakładając ten budżet).Cene olej,i na razie nie patrz na CENEO-tylko szukaj co ci się będzie podobało muzycznie i kinowo.Jak coś patrząc po cenach jest dwa koła droższe od zakładanego budżetu też bierz to pod uwagę.Jak będziesz kupował cały zestaw u jednego dilera,napewno chłopaki(albo dziewczyny) ładny rabat zrobią.Koniecznie w zestawie min stereo posłuchaj ze trzech modeli i już będziesz wiedział które brzmienie tobie odpowiada-i albo to już będzie to albo salon będzie ci szukał czegoś co będzie podobne do brzmienia które najbardziej ci odpowiadało -ale jeszcze lepsze( inne,z mocniejszym czymś tam itd) bo nie lubię słowa lepsze-może być inne ale nie lepsze (każdy inaczej słyszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa,może banalna,czym się kierować przy kupnie np wzmacniacza,amplitunera,kolumn.WAGA.Kolumna musi byc dobrze wykonana przynajmniej gruby mdf,dobre przetworniki,a to wazy.Podobnie amplitunery 7 końcówek mocy i waga 10 kg w porywach wyzsze modele,bo te niskie to po 7,8 kg co tam jest w środku.

Monitor audio parametry

Kolumna podłogowa MONITOR AUDIO BX5

 

Ten smukły głośnik podłogowy jest przeprojektowaną wersją poprzednika, modelu Bronze BR5. Jego brzmienie charakteryzuje się teraz szerszym pasmem przenoszenia i lepszą rozdzielczością, a wygląd nowoczesnym i pięknym zarazem projektem plastycznym. Dwuipółdrożna konstrukcja charakteryzuje się dwoma, czternastocentymetrowymi przetwornikami (niskotonowy i średnioniskotonowy) C-CAM oraz kopułką wysokotonową, w której także zastosowano technologię C-CAM. Teraz można cieszyć się spójnym brzmieniem ze smukłych, kompaktowych głośników podłogowych, doskonale nadających się dla systemów stereo, a po dołożeniu brzmieniowo dopasowanego głośnika centralnego BX-LCR oraz głośników tylnych, powstanie niewiarygodnie przestrzenny i kry-stalicznie czysty dźwięk wielokanałowy.

 

Specyfikacja

- Pasmo przenoszenia +/- 3dB: 36Hz - 30kHz

- Czułość(1W@1m): 90 dB

- Impedancja: 8 ohms

- Moc (RMS): 120 W

- Rekomendowana moc wzmacniacza (RMS): 30 - 120 W

- Obudowa: przedni i tylny bass reflex. HiVe®II

- Częstotliwość: 3.2 kHz

- Przetworniki: 1 x 140mm (5 1/2") C-CAM® basowy, 1 x 140mm (5 1/2") C-CAM® niskośredniotonowy 1 x 25mm (1") pozłacany C-CAM® wysokotonowy

- Wymiary: (H x W x D) 850 x 166 x 248 mm / (868 x 215 x 282 – z podstawą)

- Waga (indywidualnie): 11 Kg

STX FX300

 

Cena dotyczy 1 szt kolumny głośnikowej

Dane techniczne:

System - 2,5 drożny bass-reflex

Moc (Program Power AES) - 300 W

Moc (Power Handling AES) - 200 W

Nominalna impedancja - 8 Ohm

Efektywność - 90 dB (2,83 V / m)

Pasmo przenoszenia - 34 Hz - 23 kHz (-3 dB)

Waga ~26 kg netto / 1 szt (waga bez opakowania)

Wymiary (WxSxG) - 950 x 210 x 302 mm

Cena podobna,a trzy klasy róznicy na korzyść STX

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ , że są to tylko propozycje , które np wg mnie grają dobrze , którym warto się przyjrzec ,

podałeś te Tagi i dziwisz się , że padają tylko te propozycje , które wymieniłeś , bo skoro nie ma innych propozycji , i powiedzmy sprawdzonych , i tu strzelam , nie tylko z zewnątrz ale i od środka to skąd mają byc inne może i lepsze ,

 

Kolego Darku , masz rację , w 100 a nawet więcej zgadzam się z Tobą , wszystko zeszło na psy i nic tego nie zmieni a już na pewno nie my ale trzeba jakoś życ z tym

fakt , nie dopatrzyłem ,przeoczyłem tą Twoją propozycję , przepraszam , ja sam mam Tagi i wcale nie narzekam , to w takim razie za każdym razem gdy pojawi się nowy temat z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu przydałoby się przytoczyc Twojego tego posta i niech sami sobie wybierają skoro wszystko to to samo tylko inna obudowa i znaczek firmy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest i my tego nie zmienimy,niech ludziska kupuja co im sie wizualnie podoba,,jak ktos ma pojęcie to nie bedzie szukał tu pomocy,bo i tak sam musi to posłuchac.A polecanie tych świetnych amplitunerów i kolumn zostawmy branży,przecież muszą z czegoś żyć.Pisza głupoty naiwniaków znajdują taka ich praca.Jak akwizytorzy.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem kolego , że waga sprzętu mówi sama za siebie bo przecież nie powkładali tam cegieł a porządną elektronikę , zasilacze, obudowę itd itp, ja to wiem , wychowałem się w końcu w czasach kiedy sprzęt miał tą słuszną wagę ,tylko wytłumacz to ludziom , którzy wybierając zestaw gdy usłyszą polskie kolumny i do tego słabo rozpowszechnioną nazwę a jak już to o złej renomie to dają sobie od razu z nią spokój , co im powiesz , popatrz na wagę kolumn , myślisz , że znają sie na tym i coś im powie waga ,

niejednokrotnie poszukiwany sprzet ma się zmieścic w 2 tys zł gdzie sam zestaw kolumn weźmy jak już to tego STX-a to prawie 1,5 tys za KD 200 a skąd kasa na ampla jak już te dwa tysie zostały wyżyłowane z budżetu domowego ,

co innego gdy jak tu kolega ma do wydania ponad 6 tysi , tu w grę wchodzi inna sprawa , mam do wydania ponad 6 tys to przecież nie kupię jakiegoś STX-a za 1500zł , (wiem , Ty piszesz o kolumnach z przedziału Hi-End ) , wstyd , przynajmniej mi się tak wydaje , że tak ludziska do tego podchodzą , a moze dlatego , że nie padła tutaj wogóle propozycja STX-a , a może dlatego , że założyciel tematu na początku zasugerował nam przedział cenowy kolumn i jakie firmy wchodzą w grę , ale przecież z STX-a z Hi-End-u też złoży się zestaw w podobnej cenie co proponowane przez założyciela tematu ,

pozdrowionka.

 

znowu masz rację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomych którzy mają salon we Wrocławiu nie będe robił reklamy,to u nich posłuchałem Platinum,najpierw wspomnieli o Kefach,i Ma jak ich wyśmiałem włączyli mi te Tagi,a nawet taniutkie 606,pod mój wzmacniacz Sansui miałem go ze sobą oni mieli jakąś popierdziawke Cambridge Audio,i chyba Marantza 15s1..Kolumny zagrały tak że zbierali szczene z podłogi,a ja wymieniłem swoje Mordaunt Shorty z których byłem bardzo zadowolony..Potem te kolumny zagrały wybornie nawet w kinie domowym,dokupiłem wszystkie do kompletu i jest ok.Cena 4 tys razem z subem,za podobne klasowe przereklamowane MA,Kefy czy inne zapłaciłbym z 10 tyś.Kolega ma za to STX-F300 jeszcze cos tam pozmieniał graja ,nawet ciężko to opisac,a sam miałem juz drogie B&W i inne kolumny,nawet nie mozna było tego porównać ,inne warunki,inny pokój,oraz wzmacniacz,ale uważam że STX-F300 sa genialne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.