Jump to content
IGNORED

Kable z Chin - wasze doświadczenia / spostrzeżenia

bart74

Recommended Posts

Zmora czy zbawienia audiofila ?

http://www.ebay.pl/itm/Wholesale-all-kinds-of-audio-cable-XLO-TARALABS-SILTECH-AQ-VDH-KIMBER-/181214507269
Jak widać na aukcji do wyboru do koloru :)

Wasze doświadczenia odnośnie "tanich" kabli z Chin - czy zawsze grają mizernie, czy może ciężko odrożnić od oryginału ?
Skoro i tka znaczna cześć produkowana jest oficjlanie za wielkim murem - to czy zawsze mamy do czynienia z prdróbkami, a może to orygianały sprzedawane bez udziału Brand'odawcy?

[quote name='panerai_47' timestamp='1379429294' post='2936096']
podepne sie pod temat. Zamawiał ktos z tego źródła. Czy to oryginalne kable?
[url="http://www.aliexpress.com/store/805661/search?SearchText=kimber"]http://www.aliexpress.com/store/805661/search?SearchText=kimber[/url]
[/quote]
Nie, a przynajmniej 12TC 2.5m za $200 na pewno nie jest oryginalny.

[quote name='bart74' timestamp='1379422156' post='2935997']
Wasze doświadczenia odnośnie "tanich" kabli z Chin
[/quote]
[url="http://allegro.pl/xlr-siltech-sq-88b-g5-srebro-nowka-super-okazja-i3545943034.html"]http://allegro.pl/xlr-siltech-sq-88b-g5-srebro-nowka-super-okazja-i3545943034.html[/url]
Miałem ten kabelek na gościnnych odsłuchach.Nie jest to orginał,gdyż nie ma złotych napisów,a i kolor koszulki i jej pewien kształt swiadczą o tym,że nie pochodzi on z własciwej wytwórni.
Dźwiękowo też nie było szału.W porównaniu z orginalnym SQ80 G3 ,ten kabelek dawał dźwięk nieco zamglony,sztucznie powiększony z rozbuchanym basem(dużym i niezbyt dobrze kontrolowanym).To na pewno nie był dźwięk Siltecha :)
Może porównanie nie było sprawiedliwe,gdyż SQ88 to półka wyżej w stosunku do SQ80.Z doświadczenia jednak wiem,że wyższe modele Siltecha z reguły grają lepiej,co wynika z konsekwentnej polityki firmy,za którą też słono się płaci.Jednak w relacji cena/jakość,ciężko będzie znaleźć kabel ,który jest tak dobrze wykonany.Pozostaje tylko kwestia ,czy jest wykonany ze srebra ?

Moje doswiadczenie odnosnie drogich kabli jest dosc negatywne (w przeciwienstwie do drogich kolumn, wzmacniaczy badz zrodel), wiec rownie dobrze mozna brac te tansze z Chin, watpie aby gralo to jakos slabiej skoro w oryginalach nie ma zadnych cudow jeno drut zapakowany w gume. Tutaj pewnie najstotniejsza bedzie jakosc samych wtykow.

[quote name='pastwa' timestamp='1379458262' post='2936585']
watpie aby gralo to jakos slabiej skoro w oryginalach nie ma zadnych cudow jeno drut zapakowany w gume
[/quote]

To może najtaniej będzie kupić po prostu drut w sklepie żelaznym.

Porównaj na przykład Qeda Silver Anniversary i Kimbera 4TC. Głuchy usłyszy różnicę. Piszesz androny.

[quote name='jajacek1410' timestamp='1379459726' post='2936592']

Porównaj na przykład Qeda Silver Anniversary i Kimbera 4TC. Głuchy usłyszy różnicę. Piszesz androny.
[/quote]
A najlepsze jest to ze nie mozna tego wytlumaczyc, nawet nie chodzi tu o jakies pomiary. Acz tak normalnie, na chlopski rozum.

?👈

[/quote]
Drut zwykle jest lepszy od linki, a jeśli miedziany pewnikiem będzie grał nie gorzej od drogiego kabla.
[/quote]
Moim zdaniem to Ty piszesz androny. Kable które wymieniasz powodują dużą degradacje dźwięku, ale też i duże spustoszenia w kieszeni.
Oczywiście owa degradacja, przez tzw. audiofilów odbierana jako polepszenie dźwięku... hehehe...
Zwykły drut miedziany, dobrej jakości będzie nie gorszym przewodnikiem. Przede wszystkim tańszym.

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Kupic dobry kabel nie oznaczy ze musi on byc bardzo drogi.
Ostatnio z ciekawosci porownalem u siebie dwa kable typu solid core, Acoustic Revive SPC Reference ze zwyklym solid core z Castoramy polecanym tu na forum. Ciekawe doswiadczenie ukazujace, ze nie zawsze to co jest polecane jest dobre.
Aby jednak przekonac sie czy kable wnosza cos do systemu trzeba sprobowac.
Pzdr

----------------------------------------------------

[quote name='sybic' timestamp='1379481212' post='2936626']
Moim zdaniem to Ty piszesz androny. Kable które wymieniasz powodują dużą degradacje dźwięku, ale też i duże spustoszenia w kieszeni.
Oczywiście owa degradacja, przez tzw. audiofilów odbierana jako polepszenie dźwięku... hehehe...
Zwykły drut miedziany, dobrej jakości będzie nie gorszym przewodnikiem. Przede wszystkim tańszym.
[/quote]

Jeżeli te kable powodują degradację dźwięku, to zakładasz, że istnieją kable, które tej degradacji nie powodują. Zapewne będą "nieco" droższe od zwykłego drutu miedzianego. Czyż nie tak?
Niestety brak wiedzy wynikający z braku doświadczenia aż nadto widoczny. Słuchać i jeszcze raz słuchać. Nie ma innej rady.

Sorry. Nie czuję w sobie misji do nawracania świata.
Wszedłem tu przypadkiem i uciekam czym prędzej.

[quote name='squad05' timestamp='1379485734' post='2936648']
ze zwyklym solid core z [b]Castoramy polecanym tu na forum.[/b]
[/quote]

Uciekam jeszcze szybciej.

[quote name='jajacek1410' timestamp='1379486999' post='2936654']
Jeżeli te kable powodują degradację dźwięku, to zakładasz, że istnieją kable, które tej degradacji nie powodują. Zapewne będą "nieco" droższe od zwykłego drutu miedzianego. Czyż nie tak?
[/quote]
Nie. Będą kosztować tyle ile drut miedziany 2.5 mm2.
Zapomniałem dodać, że degradacja dźwięku o której wspominałem, może się podobać.

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

[quote name='jajacek1410' timestamp='1379486999' post='2936654']
...
Sorry. Nie czuję w sobie misji do nawracania świata.
Wszedłem tu przypadkiem i uciekam czym prędzej.
[/quote]

uciekaj, uciekaj, nikogo tu nie nawrócisz ani do niczego nie przekonasz.

----------------------------------------------------

[quote name='matee' timestamp='1379488366' post='2936672']
przepraszam, ale czy są jeszcze kable nie pochodzące z chin?
[/quote]
Tak, są. Te w systemach naszych forumowych audiofili.
Zwłaszcza jak ktoś ma coś na zbyciu i nie chce oddawać za grosze (cena rynkowa używanego kabla, to ok. 30% ceny nowego)
to przed sprzedażą warto uświadomić potencjalnych nabywców ile to stracą kupując "chińskie podróbki" z niepewnych źródeł.
Srutu tutu pęczek drutu.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.

Moje zdanie jest takie, jeżeli kable znanych marek są produkowane w Chinach w ich fabrykach, pod ich nadzorem
to jest wszystko O.K.?? Jedne modele są bardziej udane, inne mniej, jak ze wszystkim.? Ale jeżeli te same kable są
klepane w Chińskim garażu, robione tak naprawdę nie wiadomo z czego (kopiowane)?, a potem logowane nie swoją ,(znaną marką), to już uważam że jest to po prostu oszukaństwem, bez względu na to jak one brzmią, i wyglądają.Pozdr.

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva / Qed ...And Justice For All . Pozdrawiam .   ?

[quote name='matee' timestamp='1379488366' post='2936672']
przepraszam, ale czy są jeszcze kable nie pochodzące z chin?
[/quote]

Np. Oyaide, Van den Hul, z polskiej miedzi dostępne w sklepach elektrycznych :)
Ale i tak bez znaczenia, które zastosujemy... ;)

When the music's over turn out the lights...

[quote name='eMeReKo' timestamp='1379510674' post='2936968']
Np. Oyaide, Van den Hul, z polskiej miedzi dostępne w sklepach elektrycznych :)
[/quote]
Żebyś się tylko nie zdziwił jak w nich znajdziesz chociaż okruch polskiego pochodzenia.
Prawdopodobnie zamówienie u Chińczyka kilometrowej szpuli dowolnego miedzianego kabla wyjdzie z transportem taniej
niż kupno w KGHM sztab samego surowca potrzebnego do wyprodukowania tego samego kilometra identycznego kabla.
Skoro węgiel bardziej się opłaca sprowadzać pociągiem z RPA niż na Śląsku wydobywać, to już wszystko jest możliwe...

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.

[quote name='parantulla' timestamp='1379511883' post='2936987']
Żebyś się tylko nie zdziwił jak w nich znajdziesz chociaż okruch polskiego pochodzenia.
Prawdopodobnie zamówienie u Chińczyka kilometrowej szpuli dowolnego miedzianego kabla wyjdzie z transportem taniej
niż kupno w KGHM sztab samego surowca potrzebnego do wyprodukowania tego samego kilometra identycznego kabla.
Skoro węgiel bardziej się opłaca sprowadzać pociągiem z RPA niż na Śląsku wydobywać, to już wszystko jest możliwe...
[/quote]

Wiele racji w tym, co piszesz, a raczej stosowanej rynkowej praktyki, jednakże [u]polskie kable[/u] wciąż są do nabycia!
Nawet w nie tak odległych ode mnie Czechowcach-Dziedzicach, w Śląskiej Fabryce Kabli :)

Tak z ciekawości i bez ironii, jest jakaś linia kolejowa przez całą Afrykę z południa na północ i dalej do Europy? Zakładam, że węgiel to raczej statkiem, ale zastanowiła mnie opcja podróży pociągiem przez całą Afrykę, taka alternatywa dla transsyberyjskiej.

A w temacie zasmuciło mnie, że posiadany przeze mnie Kimber 8PR degraduje dźwięk. Przyjąłem już, że kable nie grają i kupiłem go bo pasował kolorystycznie, ale żeby dla koloru degradować dźwięk? Znowu będę musiał coś zmieniać. Cholerne forum!

[quote name='eMeReKo' timestamp='1379512440' post='2937000']
Wiele racji w tym, co piszesz, a raczej stosowanej rynkowej praktyki, jednakże polskie kable wciąż są do nabycia!
Nawet w nie tak odległych ode mnie Czechowcach-Dziedzicach, w Śląskiej Fabryce Kabli :)
[/quote]

W tej fabryce już nie wiele zostało z produkcji kabli a na pozostałym terenie wybudowano centrum handlowe :)

[quote name='kartonik' timestamp='1379526186' post='2937187']
W tej fabryce już nie wiele zostało z produkcji kabli a na pozostałym terenie wybudowano centrum handlowe :)
[/quote]

Wiem :)
I sprzedają tam polskie parówki [i]Morliny[/i] z Chin ;)

Nie długo będzie czas na Polskiego karpia z Chin?
Święta bez karpia, to tak jak system bez audiofilskich
kabli ??Także pobyt będzie duży. Pozdrawiam.

Yamaha A-S 2000 / Yamaha CD-S 2000 / Naim Ovator S-400 / Sony DVP-NS92V / TransparentAudio  / Mit / AudioQuest / SonusOliva / Qed ...And Justice For All . Pozdrawiam .   ?

[quote name='kiza' timestamp='1379530731' post='2937254']
Nie długo będzie czas na Polskiego karpia z Chin?
Święta bez karpia, to tak jak system bez audiofilskich
kabli ??Także pobyt będzie duży. Pozdrawiam.
[/quote]

Phi, co tam karp...
Na święta zapowiadają [i]"Kevin sam w Chinach"[/i]! ;)

To jest film psychologiczny, "raz udało mi się obejrzeć", ale nie zrozumiałem tak do końca, o co w tym wszystkim chodzi !!?
Także jestem za, może w końcu załapię, bo dzieciaki już nie chcą tego oglądać, pewnie za trudna lektura. Pozdrawiam :).

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.