Skocz do zawartości
IGNORED

Kable z Chin - wasze doświadczenia / spostrzeżenia


bart74

Rekomendowane odpowiedzi

Zmora czy zbawienia audiofila ?

http://www.ebay.pl/itm/Wholesale-all-kinds-of-audio-cable-XLO-TARALABS-SILTECH-AQ-VDH-KIMBER-/181214507269
Jak widać na aukcji do wyboru do koloru :)

Wasze doświadczenia odnośnie "tanich" kabli z Chin - czy zawsze grają mizernie, czy może ciężko odrożnić od oryginału ?
Skoro i tka znaczna cześć produkowana jest oficjlanie za wielkim murem - to czy zawsze mamy do czynienia z prdróbkami, a może to orygianały sprzedawane bez udziału Brand'odawcy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat. Zamawiał ktos z tego źródła. Czy to oryginalne kable?
http://www.aliexpress.com/store/805661/search?SearchText=kimber

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='panerai_47' timestamp='1379429294' post='2936096']
podepne sie pod temat. Zamawiał ktos z tego źródła. Czy to oryginalne kable?
[url="http://www.aliexpress.com/store/805661/search?SearchText=kimber"]http://www.aliexpress.com/store/805661/search?SearchText=kimber[/url]
[/quote]
Nie, a przynajmniej 12TC 2.5m za $200 na pewno nie jest oryginalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Szymon' timestamp='1379434196' post='2936183']
Teraz wiadomo jakich kabli nie kupować.
[/quote] Oczywiście że kupować tyle tylko że z pewnego zródła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bart74' timestamp='1379422156' post='2935997']
Wasze doświadczenia odnośnie "tanich" kabli z Chin
[/quote]
[url="http://allegro.pl/xlr-siltech-sq-88b-g5-srebro-nowka-super-okazja-i3545943034.html"]http://allegro.pl/xlr-siltech-sq-88b-g5-srebro-nowka-super-okazja-i3545943034.html[/url]
Miałem ten kabelek na gościnnych odsłuchach.Nie jest to orginał,gdyż nie ma złotych napisów,a i kolor koszulki i jej pewien kształt swiadczą o tym,że nie pochodzi on z własciwej wytwórni.
Dźwiękowo też nie było szału.W porównaniu z orginalnym SQ80 G3 ,ten kabelek dawał dźwięk nieco zamglony,sztucznie powiększony z rozbuchanym basem(dużym i niezbyt dobrze kontrolowanym).To na pewno nie był dźwięk Siltecha :)
Może porównanie nie było sprawiedliwe,gdyż SQ88 to półka wyżej w stosunku do SQ80.Z doświadczenia jednak wiem,że wyższe modele Siltecha z reguły grają lepiej,co wynika z konsekwentnej polityki firmy,za którą też słono się płaci.Jednak w relacji cena/jakość,ciężko będzie znaleźć kabel ,który jest tak dobrze wykonany.Pozostaje tylko kwestia ,czy jest wykonany ze srebra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenie odnosnie drogich kabli jest dosc negatywne (w przeciwienstwie do drogich kolumn, wzmacniaczy badz zrodel), wiec rownie dobrze mozna brac te tansze z Chin, watpie aby gralo to jakos slabiej skoro w oryginalach nie ma zadnych cudow jeno drut zapakowany w gume. Tutaj pewnie najstotniejsza bedzie jakosc samych wtykow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pastwa' timestamp='1379458262' post='2936585']
watpie aby gralo to jakos slabiej skoro w oryginalach nie ma zadnych cudow jeno drut zapakowany w gume
[/quote]

To może najtaniej będzie kupić po prostu drut w sklepie żelaznym.

Porównaj na przykład Qeda Silver Anniversary i Kimbera 4TC. Głuchy usłyszy różnicę. Piszesz androny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie xindak FS-0.5 kosztował 30% polskiej ceny. Kolega mi kupil w ich sklepie w chinach. Grały o niebo lepiej niz inne kable kupiony w polsce za 300zł. Od producenta mozna miec za ok 1/4 ceny. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jajacek1410' timestamp='1379459726' post='2936592']
To może najtaniej będzie kupić po prostu drut w sklepie żelaznym.

Porównaj na przykład Qeda Silver Anniversary i Kimbera 4TC. Głuchy usłyszy różnicę. Piszesz androny.
[/quote]
A najlepsze jest to ze nie mozna tego wytlumaczyc, nawet nie chodzi tu o jakies pomiary. Acz tak normalnie, na chlopski rozum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jajacek1410' timestamp='1379459726' post='2936592']
To może najtaniej będzie kupić po prostu drut w sklepie żelaznym.
[/quote]
Drut zwykle jest lepszy od linki, a jeśli miedziany pewnikiem będzie grał nie gorzej od drogiego kabla.
[quote name='jajacek1410' timestamp='1379459726' post='2936592']
Porównaj na przykład Qeda Silver Anniversary i Kimbera 4TC. Głuchy usłyszy różnicę. Piszesz androny.
[/quote]
Moim zdaniem to Ty piszesz androny. Kable które wymieniasz powodują dużą degradacje dźwięku, ale też i duże spustoszenia w kieszeni.
Oczywiście owa degradacja, przez tzw. audiofilów odbierana jako polepszenie dźwięku... hehehe...
Zwykły drut miedziany, dobrej jakości będzie nie gorszym przewodnikiem. Przede wszystkim tańszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy kupują drogie kable wydaje się, że gra lepiej...
A że zauważają, że nieco im ubyło z portfela, wydaje się, że musi grac lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic dobry kabel nie oznaczy ze musi on byc bardzo drogi.
Ostatnio z ciekawosci porownalem u siebie dwa kable typu solid core, Acoustic Revive SPC Reference ze zwyklym solid core z Castoramy polecanym tu na forum. Ciekawe doswiadczenie ukazujace, ze nie zawsze to co jest polecane jest dobre.
Aby jednak przekonac sie czy kable wnosza cos do systemu trzeba sprobowac.
Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sybic' timestamp='1379481212' post='2936626']
Moim zdaniem to Ty piszesz androny. Kable które wymieniasz powodują dużą degradacje dźwięku, ale też i duże spustoszenia w kieszeni.
Oczywiście owa degradacja, przez tzw. audiofilów odbierana jako polepszenie dźwięku... hehehe...
Zwykły drut miedziany, dobrej jakości będzie nie gorszym przewodnikiem. Przede wszystkim tańszym.
[/quote]

Jeżeli te kable powodują degradację dźwięku, to zakładasz, że istnieją kable, które tej degradacji nie powodują. Zapewne będą "nieco" droższe od zwykłego drutu miedzianego. Czyż nie tak?
Niestety brak wiedzy wynikający z braku doświadczenia aż nadto widoczny. Słuchać i jeszcze raz słuchać. Nie ma innej rady.

Sorry. Nie czuję w sobie misji do nawracania świata.
Wszedłem tu przypadkiem i uciekam czym prędzej.

[quote name='squad05' timestamp='1379485734' post='2936648']
ze zwyklym solid core z [b]Castoramy polecanym tu na forum.[/b]
[/quote]


Uciekam jeszcze szybciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jajacek1410' timestamp='1379486999' post='2936654']
Jeżeli te kable powodują degradację dźwięku, to zakładasz, że istnieją kable, które tej degradacji nie powodują. Zapewne będą "nieco" droższe od zwykłego drutu miedzianego. Czyż nie tak?
[/quote]
Nie. Będą kosztować tyle ile drut miedziany 2.5 mm2.
Zapomniałem dodać, że degradacja dźwięku o której wspominałem, może się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jajacek1410' timestamp='1379486999' post='2936654']
...
Sorry. Nie czuję w sobie misji do nawracania świata.
Wszedłem tu przypadkiem i uciekam czym prędzej.
[/quote]

uciekaj, uciekaj, nikogo tu nie nawrócisz ani do niczego nie przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale czy są jeszcze kable nie pochodzące z chin?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='matee' timestamp='1379488366' post='2936672']
przepraszam, ale czy są jeszcze kable nie pochodzące z chin?
[/quote]
Tak, są. Te w systemach naszych forumowych audiofili.
Zwłaszcza jak ktoś ma coś na zbyciu i nie chce oddawać za grosze (cena rynkowa używanego kabla, to ok. 30% ceny nowego)
to przed sprzedażą warto uświadomić potencjalnych nabywców ile to stracą kupując "chińskie podróbki" z niepewnych źródeł.
Srutu tutu pęczek drutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, jeżeli kable znanych marek są produkowane w Chinach w ich fabrykach, pod ich nadzorem
to jest wszystko O.K.?? Jedne modele są bardziej udane, inne mniej, jak ze wszystkim.? Ale jeżeli te same kable są
klepane w Chińskim garażu, robione tak naprawdę nie wiadomo z czego (kopiowane)?, a potem logowane nie swoją ,(znaną marką), to już uważam że jest to po prostu oszukaństwem, bez względu na to jak one brzmią, i wyglądają.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

[quote name='matee' timestamp='1379488366' post='2936672']
przepraszam, ale czy są jeszcze kable nie pochodzące z chin?
[/quote]

Np. Oyaide, Van den Hul, z polskiej miedzi dostępne w sklepach elektrycznych :)
Ale i tak bez znaczenia, które zastosujemy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='eMeReKo' timestamp='1379510674' post='2936968']
Np. Oyaide, Van den Hul, z polskiej miedzi dostępne w sklepach elektrycznych :)
[/quote]
Żebyś się tylko nie zdziwił jak w nich znajdziesz chociaż okruch polskiego pochodzenia.
Prawdopodobnie zamówienie u Chińczyka kilometrowej szpuli dowolnego miedzianego kabla wyjdzie z transportem taniej
niż kupno w KGHM sztab samego surowca potrzebnego do wyprodukowania tego samego kilometra identycznego kabla.
Skoro węgiel bardziej się opłaca sprowadzać pociągiem z RPA niż na Śląsku wydobywać, to już wszystko jest możliwe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

[quote name='parantulla' timestamp='1379511883' post='2936987']
Żebyś się tylko nie zdziwił jak w nich znajdziesz chociaż okruch polskiego pochodzenia.
Prawdopodobnie zamówienie u Chińczyka kilometrowej szpuli dowolnego miedzianego kabla wyjdzie z transportem taniej
niż kupno w KGHM sztab samego surowca potrzebnego do wyprodukowania tego samego kilometra identycznego kabla.
Skoro węgiel bardziej się opłaca sprowadzać pociągiem z RPA niż na Śląsku wydobywać, to już wszystko jest możliwe...
[/quote]

Wiele racji w tym, co piszesz, a raczej stosowanej rynkowej praktyki, jednakże [u]polskie kable[/u] wciąż są do nabycia!
Nawet w nie tak odległych ode mnie Czechowcach-Dziedzicach, w Śląskiej Fabryce Kabli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości i bez ironii, jest jakaś linia kolejowa przez całą Afrykę z południa na północ i dalej do Europy? Zakładam, że węgiel to raczej statkiem, ale zastanowiła mnie opcja podróży pociągiem przez całą Afrykę, taka alternatywa dla transsyberyjskiej.

A w temacie zasmuciło mnie, że posiadany przeze mnie Kimber 8PR degraduje dźwięk. Przyjąłem już, że kable nie grają i kupiłem go bo pasował kolorystycznie, ale żeby dla koloru degradować dźwięk? Znowu będę musiał coś zmieniać. Cholerne forum!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek_s. ja byłem sceptyczny co do kabli, do czasu kiedy wpiąłem kimbera 4TS, ten kabel mnie zabił jakością dzwięu w sensie co zrobił w moim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='eMeReKo' timestamp='1379512440' post='2937000']
Wiele racji w tym, co piszesz, a raczej stosowanej rynkowej praktyki, jednakże polskie kable wciąż są do nabycia!
Nawet w nie tak odległych ode mnie Czechowcach-Dziedzicach, w Śląskiej Fabryce Kabli :)
[/quote]

W tej fabryce już nie wiele zostało z produkcji kabli a na pozostałym terenie wybudowano centrum handlowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

[quote name='kartonik' timestamp='1379526186' post='2937187']
W tej fabryce już nie wiele zostało z produkcji kabli a na pozostałym terenie wybudowano centrum handlowe :)
[/quote]

Wiem :)
I sprzedają tam polskie parówki [i]Morliny[/i] z Chin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie długo będzie czas na Polskiego karpia z Chin?
Święta bez karpia, to tak jak system bez audiofilskich
kabli ??Także pobyt będzie duży. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

[quote name='kiza' timestamp='1379530731' post='2937254']
Nie długo będzie czas na Polskiego karpia z Chin?
Święta bez karpia, to tak jak system bez audiofilskich
kabli ??Także pobyt będzie duży. Pozdrawiam.
[/quote]

Phi, co tam karp...
Na święta zapowiadają [i]"Kevin sam w Chinach"[/i]! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest film psychologiczny, "raz udało mi się obejrzeć", ale nie zrozumiałem tak do końca, o co w tym wszystkim chodzi !!?
Także jestem za, może w końcu załapię, bo dzieciaki już nie chcą tego oglądać, pewnie za trudna lektura. Pozdrawiam :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.