Skocz do zawartości
IGNORED

I'Pod Nano vc Sony walkmann - który kupić.


szymon1977

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru w podobnej cenie 3 używane odtwarzacze MP3:

 

1. IPod Nano 4th 8GB

2. Sony nwz-S638F 8GB

3. Sony nwz-E444 8GB (co do modelu nie mam 100% pewności).

 

Posiadam słuchawki Sony ZX-300.

 

Nie słucham muzyki elektrycznej, dzień zaczynam od ostrego metalu a kończę słuchając Adele i Lena Del Rey. Dźwięk lubię delikatny i naturalny bez podbijania basów i sopranów.

 

Żadne dodatkowe funkcje mnie nie interesują, obsługa odtwarzacza z założenia ograniczyć się ma do wczytania płyty, ustawienia głośności i wciśnięcia przycisku "PLAY".

 

Proszę o pomoc w wyborze, chociażby przedstawienie jakichś zasadniczych różnic pomiędzy markami mogące mnie naprowadzić na właściwy wybór.

 

PS. Wiadomo w odtwarzaczu przenośnym czas pracy na baterii też się liczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to Ipod 4 gen odradzam z racji wieku baterii sam go mam od nowości i muszę powiedzieć że bateria nie jest już taka jak kiedyś a niestety nie jest wymienna.

Jeżeli wystarczy Ci z 6-8 godz na ładowaniu (nowy gra 24 godz) to ipoda polecam bo gra fajowo.

 

Zapomniałem dodać ze w Ipod działa na zasadzie list więc dobrze jest mieć dobrze opisane mp3 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony NWZ-S638F to bardzo dobry odtwarzacz w swojej cenie, a nawet dwukrotnie wyższej, dużo znajomych ma iPody i Sony moim zdaniem dźwiękowo bez problemu sobie z nimi radzi. Bateria trzyma odpowiednio długo, nie pamiętam dokładnie ile, bo rzadko słucham muzyki z przenośnego sprzętu. Ponad to wyjątkowo nie trawię obsługi iPodów... NWZ-E to gorsze playery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NWZ-E to gorsze playery
Gorsze pod względem jakości dźwięku czy dodatkowych funkcji?

 

Zainteresuj się Nano1/Nano2 ewentualnie Nano6 lub serią Classic 6/7 lub Video.
To już chyba wyższa cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Nwz-E xxx ogolnie jest gorsza. Kiedys mialem Sony z serii A to milo go wspominam. Niestety brak obslugi flac spowodowal ze go sprzedalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NWZ-S638F gra nieźle. NWZ-E jest gorsza dźwiękowo. Nano 1/2 gra lepiej od późniejszych, ale osobiście i tak bym wolał Sonego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem kilkudniową przygodę z Sony NWZ-S638F + Sony ZX-300. byłem zachwycony, ale przyznać muszę, że do tej pory słuchałem muzyki z telefonu kupionego za 1 pln w promocji. Pora dokonać zakupu, oto co w zakładanym budżecie mam do wyboru:

- Sony NWZ-E384 £69.00 (nowy)

- Sony NWZ-E474 £79.00 (nowy)

- IPod 7th gen £ 82.00 (używany ale jak nowy i z roczną gwarancją)

 

Ewentualnie po naciągnięciu budżetu:

- Sony NWZ-E585 £109.00 (nowy)

- Sony NWZ-E574 £109.00 (nowy)

 

Przypominam, że w połączeniu ze słuchawkami Sony ZX-300 ma grać dobrze muzykę gitarową, od ostrego rocka aż po death metal.

 

Co wybrać Sony czy IPod?

Czym różnią się poszczególne modele Sony?

 

W Sony NWZ-s638 podobało mi się:

- obsługa

- solidna obudowa (chyba częściowo stalowa)

- obsługa za pomocą przycisków (ekranów dotykowych nie lubię, ale jak warto to się będzie trzeba przyzwyczaić)

 

Jeszcze jedna opcja przyszła mi do głowy - słuchawki Bluetooth do mojego telefonu:

- Philips SHB7000 £ 70.00

- Philips SHB4000 £ 50.00

- Sony NFC £ 100.00

I przy okazji pytanie:

Mój telefon to poczciwa Nokia 6700. Czy fakt posiadania przez telefon opcji "Play via Bluetooth" wystarczy aby mieć pewność, że będzie współpracować ze słuchawkami przez Bluteooth?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki bluetooth SONY to model DR-BTN200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Sony NWZ-S mi się podobał bo był to pierwszy odtwarzacz MP3 z jakim miałem do czynienia od jakichś 10 lat. Więc w sumie to lekki szok przeżyłem.)

 

-----

 

Pozostały mi dwa modele do wyboru:

Sony NWZ-E585 vs IPod nano 7th.

 

Zależy mi tylko na jakości dźwięku, żadne bajery mnie nie interesują. Muzyka, którą słucham to od rocka do metalu. Cena zbliżona więc pozostaje jedno proste pytanie: który zagra lepiej?

 

-----

 

Czy NWZ-E585 to te same "bebechy" co tańsze modele tylko w ładniejszej obudowie? Nie chodzi mi o wodotryski typu większa rozdzielczość wyświetlacza czy dłużej trzymająca bateria ale o jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.