Skocz do zawartości
IGNORED

Reduktor Szumu Youtube


bartek1987

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Abstrachując od filmiku, to sam zacząłem się zastanawiać czy słuch jest najważniejszym zmysłem, ale jednak to prawda, przytępia się już od 20 roku życia. Wzrok też ale jednak myślę, że ewolucyjnie ważniejszy jest dla nas dobry wzrok-on jest chyba podstawową zdolnością pozwalającą przeżyć.

 

Ale to tak offtopując ;) Ogólnie koleś od filmiku wydaje mi się niezbyt hmm przekonujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek uważam że tekst że "po głosie" to taki czy inny, jest niestosowany. Nie każdy ma głos Lucjana Szołajskiego, czy Tomasza Knapika. Ale racje może mieć. I Wg mnie ten Pan ma wiele racji. Miałem przyjemność słuchać zestawów High End, np w pałacu ambasadora pewnego kraju w pewnym kraju. Amplitunery w kwadracie metr na metr ważące chyba z 70kg każdy na każdy kanał po sztuce. Kabel gruby jak kciuk, głośniki wyższe odemnie, ważące też po kilkadziesiąt kg. W domu mam skromne Tanoy DC4 więc żaden odnośnik. Ale wg mnie trzeba podzielić strefy, gdzie coś ma wpływ na jakość odsłuchu a gdzie nie ma. Pomijając fakt że jednych stać na to czy tamto, bo to nie ma sensu. Wielu kupuje coś bo jest drogie, albo ma takie kaprycho. Urządzenie trzeba wpiąć do prądu. A w "gniazdu" mamy śmieci. Czyli trzaski sposowodowane polem magnetycznym, bo sieć energetyczna działa jak antena, innymi urządzeniami iskrzącymi, wiertarki, suszarki, spawarka u sąsiada itd. I tu się zgodzę, należy kupić jak najlepszy filtr przeciwprzepięciowy. Przekonałem sie wielokrotnie u siebie w domu, ale i klientów gdy pracowałem jako serwisant. Tam gdzie klient nie miał filtra, to była tylko kwestia czasu by trzeba było jechać do niego. Mnie jeden Dreambox też padł,drugi przeżył, generalnie to co było wpięte do filtra przeżyło, to co do gniazdka, poszło.... A więc warto by oczyścić prąd dobrym filtrem w którym zastosowano dobrą elektronikę. wystarczą już te za kilkadziesiąt złotych, ale można zaszaleć do kilkuset z bajerami typu zabezpieczenie innych kabli niż sieciowych czy eco wyłączanie. Kupowanie samych bezpieczników w cenie fortuny to tylko poprawienie samopoczucia, tak jak kobiety kupują buty których nigdy nie założą :> Na pewno warto kupić dobry kabel, ale bez przesady, nie w cenie złota, BA, często z wagi są znacznie drozsze. kabel za powiedzmy kilkanaście zł za metr w większosci wypadków jest absolutnie wystarczający. Absolutny bezsens. No ale fajnie wygląda kabel grubości kciuka, na podstawkach... do ogromnego amli. W zwykłych głośnikach powiedzmy za kilka tysiecy sztuka to sobie nie ma co zawracać głowę, ważne by były kable położone zdala od silnego pola magnetycznego, dokładnie zarobione, lub przykręcone żeby nie trzeszczało od wszcząsów. styk moze być złocony, bo nie będzie śniedział, ale nie poprawi jakości sam w sobie, tak jak Iphone od swarowskiego nie poprawi jego zasięgu :> Lepiej wydać więcej na porządnie zrobiony tuner, amplituner i głośniki to są kluczowe punkty, o jakości źródła nie wspominam. Jak ktoś słucha MP3 ripowane albo podrabiane CD nagrywane z MP3 no to sorki, diamentowe bezpieczniki mu nie pomogą. Stojaczki pod kable nie poprawiają dźwięku, sprawdziłem osobiście, bo byłem przy wymianie głośników na nowe i jedne trzeba było wynieść drugie ekipa montowała. Co do kabli między urządzeniami, jednyny powód by dać trochę więcej to staranność wykonania i estetyka. mam kilka kabli np HDMI których cena sklepowa to kikaset zł. Na szczęście nie zapłaciłem tyle, bo nie udało mi się znaleźć ani jednej różnicy z kablami wartymi kilkadziesiąt. Fakt te najtańsze były wykonane lipnie i np podczas wyjmowania z gniazda obudowa zostawała mi w ręku, albo gdy był przesuwany ciężki 30 kg amplituner do wytarcia kurzu, to został ułamany a ten droży wytrzymał kobiece szarpania :> Nie dajmy się zwariować. Kupujmy dobry towar, ale nie dajmy się marketingowym hochsztaplerom. Choć z drugiej strony jak kiedyś czytałem ile ludzie wydają na telewizyjne wróżki, to mnie wcale nie dziwi że ludzie lubią się okłamywać i jeszcze za to zapłacą. I tu sprzedawcy spełniają życzenie klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Naprawdę? A nie jest tak, że w porównaniu do innych ssaków (zwierząt ogólnie w sumie) wzrok jest u nas istotniejszy? Tzn wydaje mi się, że żyjemy do tego stopnia w kulturze obrazu, że jednak...

 

Słuch jest podstawowym zmysłem ostrzegawczym. Z punktu widzenia ewolucyjnego jest on ważniejszy niż wzrok. Pacjenci, którzy utracili nagle słuch w pewnym wieku (nie są głusi od urodzenia), znacznie trudniej funkcjonują w otaczającym świecie aniżeli pacjenci niewidomi. Poza tym głuche dziecko znacznie trudniej opanowuje mowę aniżeli ślepe.

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuch jest podstawowym zmysłem ostrzegawczym. Z punktu widzenia ewolucyjnego jest on ważniejszy niż wzrok. Pacjenci, którzy utracili nagle słuch w pewnym wieku (nie są głusi od urodzenia), znacznie trudniej funkcjonują w otaczającym świecie aniżeli pacjenci niewidomi. Poza tym głuche dziecko znacznie trudniej opanowuje mowę aniżeli ślepe.

 

Po głębszym namyślę przyznaję Ci rację :) Właśnie pod tym względem ostrzegania, słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.