Skocz do zawartości
IGNORED

Reduktor Szumu Youtube


bartek1987

Rekomendowane odpowiedzi

nie, bo bezpiecznik nie znajduje się w "torze audio", tak samo jak bezpieczniki w skrzynce mieszkaniowej albo na klatce schodowej.

 

Dlaczego by nie dokształcić się z podstawowej elektroniki, dlaczego nie zająć się choćby tym tak interesującym i rozwijającym zagadnieniem, dlaczego zamiast się czegoś dowiedzieć łatwiej jest zapłacić za złote bezpieczniki i zrobić z siebie idiotę?

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

hm.... wygląda na to, że was nie przekonam. Trwajcie sobie w swoich przekonaniach skoro taka wasza wola. Ja nie straciłem niczego próbując modyfikować, wy nie zyskujecie nic nie próbując.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście logika podpowiada to co napisałeś. A czy bezpiecznik w wzmacniaczu lub innym elemencie toru audio nie jest wąskim gardłem? Dlaczego nie zająć się choćby tym jednym tak łatwym do poprawienia?

 

Gdyby to miało faktycznie znaczenie to wymiana tylko jednego bezpiecznika nic by nie dała, to tak jakbyś wymienił bezpiecznik na złoty czy tam inny i zaraz przed nim zastosował podobny do tego, który właśnie wymieniłeś. Czyli dalej masz wąskie gardło, nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Gdyby to miało faktycznie znaczenie to wymiana tylko jednego bezpiecznika nic by nie dała, to tak jakbyś wymienił bezpiecznik na złoty czy tam inny i zaraz przed nim zastosował podobny do tego, który właśnie wymieniłeś. Czyli dalej masz wąskie gardło, nic się nie zmieniło.

tak by się zdawało.... Ja również byłem jeszcze parę miesięcy wstecz niedowiarkiem jak Ty, do czasu aż wymieniłem w jednym elemencie toru na AHP, następnie zachęcony skutkiem i zaciekawiony- na AMR a na końcu na Furutecha (ten tkwi w wzmacniaczu do dziś).

Po co ja to piszę? Żeby znów się narazić na obraźliwe słowa? Wycofuję się z dyskusji w tym wątku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam.

Kiedyś dawno temu twierdzono, że z nieba nie mogą spadać kamienie, bo w niebie nie ma kamieni. A dziś dziecko wie co to meteoryt. Jak to ludzie mają w sobie mało pokory, myśląc, że już wszystko zostało zbadane, odkryte i nauka wszystko wie. A za ileś tam lat okaże się, że lewitacja, telekineza i telepatia to coś, co może zostać wyjaśnione naukowo. Zresztą już się słyszy o różnych teoriach z fizyki kwantowej.

Ja nie zaliczam siebie do tych słyszących, czy nie słyszących. Nie jestem ortodoksyjny w swoich przekonaniach. Jeśli mam możliwość, to sam weryfikuję.

Zmianę przewodów głośnikowych wyraźnie słyszałem, mimo że kolumny za 2200 zł a wzmacniacz to dziadek NAD 3020.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat wstecz wątpiąc w kierunkowość kabli nie uznałem tego za bzdet lecz po prostu spytałem doktoranta fizyki czy to jest możliwe. Potwierdził, a nawet zmierzył! Chodzi mi o to, że wątpliwości powinny być krokiem do podjęcia prób weryfikacji.

 

Problem w tym że kabel może "nabyć" kierunkowości ale w specyficznych warunkach, np. w wyniku długoterminowych obciążeń dużymi prądami jednokierunkowymi. Da się to zmierzyć bez problemu, być może "jakiś doktor" chciał Ci coś przekazać wartościowego ale Ty z braku zrozumienia zagadnienia wrzucasz wszystko do jednego wora i tak powstają mity.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuch się pogarsza z wiekiem i nie pomoga na to żadne wynalazki

Prawda, ale nie każdemu jednakowo i w tym samym stopniu. O tym należy pamiętać. Znam osoby po 60-tce, które mają lepszy słuch/wzrok niż 30-latkowie... nie dlatego, że ci drudzy doznali jakiś urazów. Nie ma reguły. Poznasz 1000 ludzi, którzy zmieszczą się w twoim schemacie, a 1001 osoba wprawi cię w osłupienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Znam osoby po 60-tce, które mają lepszy słuch/wzrok niż 30-latkowie...

Dobry słuch w potocznym znaczeniu nie oznacza dobrego słyszenia pełnego pasma dźwięku. Ograniczenie słyszalności pasma następuje z wiekiem i zaczyna się już około 20 lat. Jest nieuchronne i nie są znane wyjątki od tej reguły. 60 lat to wiek w którym większość nie słyszy nic powyżej 10 tysięcy Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry słuch w potocznym znaczeniu nie oznacza dobrego słyszenia pełnego pasma dźwięku. Ograniczenie słyszalności pasma następuje z wiekiem i zaczyna się już około 20 lat. Jest nieuchronne i nie są znane wyjątki od tej reguły. 60 lat to wiek w którym większość nie słyszy nic powyżej 10 tysięcy Hz

 

Po pierwsze nie chodziło mi o dobry słuch w "potocznym" tego słowa znaczeniu, czyli np. samego głosu itp., tylko w "pełnym paśmie" - chyba oczywiste, zważywszy na rodzaj tego forum...

 

Tak, jak napisałam wcześniej, na co chyba nie zwróciłeś uwagi:

"Nie ma reguły. Poznasz 1000 ludzi, którzy zmieszczą się w twoim schemacie, a 1001 osoba wprawi cię w osłupienie".

Zmiany z wiekiem występują, oczywiście na gorsze, ale w rożnym stopniu i natężeniu. U jednych już w wieku 30-40 lat, u innych dużo później (jak wspomniane przypadki znanych mi osób badanych u laryngologa na profesjonalnej aparaturze). I nie są to jakieś nadzwyczajne wyjątki, bo takich osób znam wiele. To dotyczy nie tylko słuchu... Skąd to się bierze? Geny, styl życia, dieta, szczęście... nazwij to jak chcesz - to fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

U jednych już w wieku 30-40 lat, u innych dużo później (jak wspomniane przypadki znanych mi osób badanych u laryngologa na profesjonalnej aparaturze).

Wiesz o tym, że profesjonalna aparatura laryngologiczna mierzy do 8kHz? Tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o tym, że profesjonalna aparatura laryngologiczna mierzy do 8kHz?

To prawda, ale nie w tym wypadku. Testy odbywały się u prywatnej osoby, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu z komputerem, słuchawkami i czymś tam jeszcze. Zakres badania do 20kHz... To było dawno, nie pamiętam szczegółów. Tak, czy inaczej: wyjątki zdarzają się częściej, niż myślisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

To prawda, ale nie w tym wypadku. Testy odbywały się u prywatnej osoby, w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu z komputerem, słuchawkami i czymś tam jeszcze. Zakres badania do 20kHz... To było dawno, nie pamiętam szczegółów. Tak, czy inaczej: wyjątki zdarzają się częściej, niż myślisz!

 

Zatem wszystko wskazuje na to, że był to test "profesjonalny". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wszystko wskazuje na to, że był to test "profesjonalny". ;)

Możesz się śmiać i próbować zdyskredytować moje słowa... niemniej był to profesjonalny sprzęt, obsługiwany przez laryngologa-inżyniera-audiofila-pasjonata w pomieszczeniu, którego mogłoby pozazdrościć wielu tzw. "audiofilii" i wiele tzw. "klinik"/"szpitali". Co mogę dodać do tego, co do tej pory napisałam? Chyba już nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o tym, że profesjonalna aparatura laryngologiczna mierzy do 8kHz? Tylko.

 

 

Przechodziłem kiedyś badania w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu. Z otrzymanych wówczas wykresów wynikało, że ich aparatura mierzyła do co najmniej 16kHz.

Ale może to nie był profesjonalny instytut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Nr buta i kołnierzyka też chcesz znać? ;)

Jeśli buty lub kołnierzyk zasłaniają ci uszy, to owszem, na forum audiofilskim ma to znaczenie.

 

Ciekawe dlaczego właśnie złotousi tak bardzo nie chcą nigdy przyznać jakie spektrum naprawdę słyszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego głusi nigdy nie chcą choćby spróbować porównać ze sobą sprzęty lub kable tylko w zastępstwie wolą zalecać skakanie z balkonu.

 

P.S.

Badania robiłem w 2000r. jak klinika mieściła się na Pstrowskiego 1 w Warszawie.

Czy ty przechowujesz jakieś swoje wyniki badań sprzed 13 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nazwa - zapamiętana...

Adres - zapamiętany...

Data badania - zapamiętana...

Rodzaj badania - zapamiętany...

Możliwości aparatury testującej - zapamiętane...

 

Tylko wynik badania poszedł w niepamięć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeReKo, czy ja pisałem jakie to były badania, jaki rodzaj badań?

A aparatura i pani doktor były na tyle interesujące, że zapamiętałem.

 

Może nie przykładaj tak ochoczo własnej miarki do innych i pofantazjuj sobie na temat... np. saksofonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

eMeReKo, czy ja pisałem jakie to były badania, jaki rodzaj badań?

 

Po tym chyba nietrudno domyśleć się, że chodzi o badanie słuchu:

Użytkownik StaryM dnia 23.09.2013 - 11:09 napisał

Wiesz o tym, że profesjonalna aparatura laryngologiczna mierzy do 8kHz?

 

Przechodziłem kiedyś badania w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu. Z otrzymanych wówczas wykresów wynikało, że ich aparatura mierzyła do co najmniej 16kHz.

 

Bo chyba nie badałeś tam prostaty? ;)

I nawet jeśli wykreślimy rodzaj badania, to wiele pamiętasz... Poza najważniejszym ;)

 

Może nie przykładaj tak ochoczo własnej miarki do innych i pofantazjuj sobie na temat... np. saksofonu?

 

A co ja mam wspólnego z saksofonem?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym chyba nietrudno domyśleć się, że chodzi o badanie słuchu:

 

I tak to jest jak mały Kazio świat sobie wyobraża.

 

A nie zainteresowało cię skąd biorą się głupoty o tym, że "...profesjonalna aparatura laryngologiczna mierzy do 8kHz..."?

 

A co ja mam wspólnego z saksofonem?...

Fantazję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 

Użytkownik eMeReKo dnia 23.09.2013 - 19:08 napisał

A co ja mam wspólnego z saksofonem?...

 

Fantazję?

 

Pozwolę sobie zacytować klasyka:

 

Może nie przykładaj tak ochoczo własnej miarki do innych.

 

bo w przeciwieństwie do Ciebie, w przypadku fantazjowania, prędzej na myśl przyjdzie mi kobieta niż saksofon...

 

PS I teraz możesz zapodać ripostę, niemniej i tak już bez reakcji z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je słyszę bardzo wyraźnie,

W ślepym teście?

 

Problem w tym że kabel może "nabyć" kierunkowości ale w specyficznych warunkach, np. w wyniku długoterminowych obciążeń dużymi prądami jednokierunkowymi. Da się to zmierzyć bez problemu, być może "jakiś doktor" chciał Ci coś przekazać wartościowego ale Ty z braku zrozumienia zagadnienia wrzucasz wszystko do jednego wora i tak powstają mity.

Na czym polega kierunkowość kabli? (tzn. że w jednym kierunku przewodzą gorzej niż w drugim?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.