Skocz do zawartości
IGNORED

SOLID TECH - RACK OF SILENCE 3 REGULAR


piano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się na tym modelem.

 

Interesują mnie opinie użytkowników.Ma ktoś może ten j/w lub rozbudowany z tej serii?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Z jakich względów wybrałeś tą firmę,tylko względy wizualne,czy coś innego?

Niestety nie znam produktów tej firmy.

 

P.S.

Spojrzałem na cenę,wydaje się bardzo atrakcyjna na tle konkurencji.

Tylko półki są dodatkowo płatne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat doświadczenia w antywibracjach, do czegoś zobowiązuje:))

 

Na serio, to chcę się rozeznać w temacie, dlatego pytam czy ktoś ma ten/podobny model.

 

W sumie interesuje mnie tylko rack na pre i playera.Wieżowca nie będę budował, bo podobnie jak Ty, lubię niską zabudowę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lat doświadczenia w antywibracjach, do czegoś zobowiązuje:))

 

Na serio, to chcę się rozeznać w temacie, dlatego pytam czy ktoś ma ten/podobny model.

 

W sumie interesuje mnie tylko rack na pre i playera.Wieżowca nie będę budował, bo podobnie jak Ty, lubię niską zabudowę:)

Ale interesowałeś się także innymi firmami?

Finite,HRS itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.Wizualnie, to jest tylko jedna, która mnie porusza do głębi:)) - Harmonix RS15-ANV

Ale ta cena!!!

Estetyka, estetyką, ale najbardziej interesuje mnie zminimalizowanie wibracji.

Żonka mnie trochę dusi na "skupienie sprzętu", bo osobiście, to poszedłbym w Finite Elemente Pagode Sign.w wersji black i po sprawie.

 

Z HRS, em nie miałem stycznosci, natomiast biorę jeszcze pod uwagę Artesania Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich miesiącach sprawdziłem trzy najbardziej interesują mnie firmy:

właśnie Harmonix RS15-ANV,Finite Elemente platformy HD-09 Pagode Edition,także stolik,i platformy HRS M3X.

 

Wszystkie znakomicie wykonane,świetnie wyglądające i co najważniejsze "działające" :).

Wybór zależy od indywidualnych preferencji i oczywiście niestety od zasobności portfela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o platformach PAB ? Mam taką u siebie:

 

zred.jpg

 

- jest świetna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem,ale dla mnie odpadają wizualnie :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jest świetna.

 

Jest świetna, bo stoi na Fenicie:))

Tak, myślałem, a nawet już rozmawialiśmy o tym:)Podobno jak już, to tylko acryl.

Panowie, tylko problem nie leży w platformach, a w racku na pre i player.

Na górnej półce player, a niżej pre.

Dla przykładu załączam fotkę.

 

 

 

Końcówka stoi osobno na innej platformie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre ale już nie produkowane przez Finite Elemente model Spider i cena też przystępna na rynku wtórnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Albo Soundstyle za grosze - tyle co na waciki.

2776707294.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy jest dostępny od niezawodnych Chińczyków na ebay za 1/10 ceny.

 

I zawsze się zastanawiałem - czy to oryginał wyprowadzony 'tylnymi drzwiami', czy 'produkt inspirowany' :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

$150 i drugie tyle przesyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie jest to ten sam rack co oryginalny Spider. Wykonanie chińczyka jest dużo gorsze, jakiś czas temu ktoś zrobił porównanie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. To rozwiewa wszelkie wątpliwości. Kolejna chińska podróba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem WBTy i też mało co nie wpakowałbym się na minę.Cena nieco korzystniejsza niż u dystrybutora.Okazało się, ze podróba(potwierdzona) i.., ostatecznie kupiłem u dystrybutora.

 

 

 

Marek.S,

 

Cenna informacja.Dzięki:)

Osobiście Spiderem nie jestem zainter.ale może komu innemu się przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się na tym modelem.

 

Interesują mnie opinie użytkowników.Ma ktoś może ten j/w lub rozbudowany z tej serii?

 

 

to nie jest specjalnie zrobione do audio :)

sprzedaja to jako gotowe elementy oczywiście w Azji nastepnie dostosowuje sie tylko wymiary jakie ma miec wyrób gotowy

jest kilka niemieckich firm sprzedajacych swoje wyroby z elektroniki pomiarowej profi zamontowane dokładnie na tych szafkach , wersje róznia sie nieco sposobem wykończenia np. dokładaja upiorne fioletowe diodowe iluminacje -chyba to pomysł na Azje :), kanały na kable, trafo separacyjne pod stolikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość passer

(Konto usunięte)

Na początek mała dygresja:

 

- wszystkie dotychczasowe wypowiedzi od osób, które nie widziały nie mają, nie wiedzą.... sic!

 

Od ponad roku posiadam dwa stoliki firmy Solid Tech Rack of Silence. 30 cm 1 półka i 60 cm 3 półki.

Nie porównywałem tych stolików z platformami, za drogie, nie te warunki lokalowe, nie te wymiary sprzętu (kolejność przypadkowa).

Zakup opierałem na porównaniu różnych szafek w sklepie audio (nazwa kodowa "Legionów 13") ówczesnego dystrybutora firmy Solid Tech w Polsce - kilka lat temu, poprzednia wersja szafki.

Od strony funkcjonalnej chciałbym zwrócić uwagę na możliwość płynnej regulacji wysokości półek i możliwość rozbudowy o dodatkowe elementy tłumiące drgania.

Jak dla mnie wersja podstawowa jest w zupełności wystarczająca. Nie przewiduję zmian.

 

Firma Solid Tech jest firmą szwedzką i jej produkty są specjalnie projektowane pod audio. Nie widziałem jakichkolwiek oznak, że są produkowane u naszych "dalekich przyjaciół".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się na tym modelem.

 

Interesują mnie opinie użytkowników.Ma ktoś może ten j/w lub rozbudowany z tej serii?

 

 

 

Piano uderz do Premiumsound, mają to na wyposażeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Cir, chyba nie o szwedzkim Solid Tech piszesz. Ta firma zajmuje się dedykowanymi dla audio rozwiązaniami, które mają na celu tłumić wibracje. Po więcej informacji zapraszam na naszą stron, lub stronę producenta.

 

pozdrawiam

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Cir, chyba nie o szwedzkim Solid Tech piszesz. Ta firma zajmuje się dedykowanymi dla audio rozwiązaniami, które mają na celu tłumić wibracje. Po więcej informacji zapraszam na naszą stron, lub stronę producenta.

 

pozdrawiam

pisze o stolikach na takich samych optycznie elementach które sprzedaja Niemcy do elektroniki profi

niech szedzki Solid Tech ujawni gdzie to odlewa albo od kogo kupuje

Niemcy nie chcieli ujawnic gdzie to kupują ale przynajmniej o specjalnym tłumieniu wibracji nie piszą w materiałach reklamowych

jest to kontrukcja bardzo uniwersalna bo umozliwia rózne wersje zabudowy czyli skrajnie uniwersalna -widziałem je w róznych firmach co juz pisałem

widzaiłem równiez wersje nie na 4 nogach a na dwóch z półkami wiszacymi do przodu

jesli jest skrajnie uniwersalna to skąd wiadomo co tłumi jesli kazdy moze zabudowac ja inaczej ?

bajki o projektowaniu takich stolików specjalnie do audio to czytam od 20 lat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solid Tech to wiarygodna firma. Pomimo, że szwedzka, to wyceniająca swoje wyroby rozsądnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Piano,

 

Fajny stolik do audio to ciężki temat. Zawsze miałem niskie platformy pod każde urządzenie (Finite MR, Acoustic Revive z kwarcem i pompowane a także deski do krojenia z Ikea - poważnie!). Ostatnio musiałem przejść na stolik i skończyło się na zamówieniu Finite Pagode Signature - uważam, że są stanowczo za drogie, ale po przejrzeniu ogromnej ilości konstrukcji (wspomniane Solid Techy, polskie konstrukcje, Artesania, HRS itd.) zdecydowałem jak wyżej.

 

Dla mnie strona estetyczna jest również ważna i na klocowaty, siermiężny mebel bym się nie zdecydował. HRS'y są fajne, ale drogie jak FE. Podobnie Artesania, bo ich modele z podstawowej serii, bez tych wiszących konstrukcji to nic ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finite Pagode Signature

Rozumiem twoje początkowe wątpliwości i ostateczny wybór.

 

Finite Pagode Signaturę ma b. dobrą estymę.

-----------------------------------------

Osobiście, preferuje koncept platforma - urządzenie i w tym zamyśle jakiś czas temu podejmowałem działania celem zakupu platform PAB SE.

Wydaje się, że ten produkt pozostaje w dobrym stosunku jakość/cena.

 

Nie bez znaczenia miał te sposób odizolowania urządzenia i wpływu różnych czynników.

Mnie przekonuje to proste i skuteczne rozwiązanie zawieszenia. Bez czarów, magii...

Rozumiem, ze nie każdemu przypadnie ono do gustu i to z równych powodów.

--------------------------------

Wszystko było fajnie dopóki nie zakupiłem dzielonego źródła, bo to wymusiło zakup kolejnej platformy PAB SE, która zabrała cenne miejsce. Zrobiło się za gęsto na podłodze:)

W efekcie, zdecydowałem się sprzedać platformy, jednak po konsultacjach wybrałem inny jeszcze koncept.

 

Nie chciałem się rozstawać platformami SE.Ten sam producent przygotował stolik pod już posiadane platformy i.., dziś wygląda to mniej więcej tak;

 

Stolik wykonany pod wymiar platform SE z tą różnicą, że na zdjęciu powyżej jest wersja z regulowanymi półkami. Ja zamówiłem czarną z trwale zamocowanymi półkami, bo regulacje mam już na platformach SE.

W sumie, niedrogo i skutecznie.

------------------------------

Będąc niedawno w Gdańskim Premium Sound, widziałem bardzo starannie wykonane Solid Tech. do tego z możliwością doboru kolorystyki.

Bardzo ładny i rozsądnie wyceniony produkt.

 

Serdecznie pozdrawiam,

M,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... koncept z platformami jest imho najlepszy o ile mamy na takie rozwiązanie miejsce i gratów nie jest za dużo. Potem robią się schody. Twoje rozwiązanie jest ok i jeśli jeszcze cena jest akceptowalna to super. Stoliki, platformy itp. akcesoria są, moim zdaniem absurdalnie wycenione. Na palcach jednej ręki można policzyć konstrukcje gdzie faktyczny wkład materiałowy i know-how generuje wysoką cenę. Niestety, w większości przypadków cena jest z... no wiadomo skąd ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.