Skocz do zawartości
IGNORED

AMC 3100a v Rotel RA-05SE v NAD C326 - który


Lech_50059

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza do :

kolumny Paradigm Monitor 5 - podłogowe.

 

ja słucham różnej muzyki : alternatywa, metal, trip hop, rap, punk, hardcore, hip-hop, new wave, acid jazz, reggae, dub, rock w różnych odmianach, czasem elektronika

 

Szukam ciepło grającego, rytmicznie wzmacniacza do ww. muzyki

basy zwarte rytmiczne nie spowolnione, średnica ciepła, naturalna i wysokie bez syczeń.

 

Wybór ograniczyłem do (budżet do 2 tys.) :

1. AMC 3100a - faworyt

2. Rotel RA-05SE

3. NAD C326 BEE

 

Sprzęt nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotela bym adpuścił. amc bardzo fajny w tych pieniądzach (pozytywnie mnie zaskoczył na odsłuchu) nie wiem jak wypada w porównaniu z nadem bo nigdy razem ich nie słuchałem ale AMC wydaje się najrozsądniejszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nad c326 gra tak jak c370, to nie jest to ciepłe granie. Jest szybkie, neutralne, dynamiczne. Rotel - odpuść go sobie tym bardziej, rotelom daleko do grania "ciepło". Są do bólu japońskie, wyraźna, szczegółowa góra i dosyć szybki, mocny bas. AMC nie znam kompletnie.

P.S Wypowiadam się jako obecny użytkownik c370.

Jeśli lubisz cieplejsze granie, znajdź coś co gra mniej dynamicznie i bardziej konturowo niż nad czy rotel, spróbuj MF (musical fidelity), E10, ktróe słyszałem opisałbym właśnie jako ciepłe i nasycone granie. (słyszałem z TDL RTL 3 o zaph SR71,przy czym z zaphami ten wzmak radził sobie zdecydowanie lepiej). Tylko wspomnę, że MF grający według mnie ciepło ma tendencję do zamulania basem, który bywa przeciągany i przez to dominujący nad resztą pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

AMC jets na allegro za 1900, NAD gra za bardzo dołem z Paradigmami, przez 2 minuty to wydaje się efektowne, potem miałem dość, AMC gra inaczej, idealnie pasuje do Paradigmów. Nie dudni, jest bardziej muzykalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

ostatnio na al włóczył się Rotel 06 SE - używka za 1700 i brałbym tego.

 

w wypadku wzmacniaczy używek bym się nie bał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMC to taki daleki kuzyn NAD, w związku z tym proponuje podobny dźwięk za niższą cenę.

Miałem kiedyś wzmacniacz AMC (starszy model) i niestety miał problem z selektorem wejść, jest on sterowany z procesora, a on często zawodzi (info od serwisu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

326 BEE to zupełnie inne granie niż C370, pierwszy gra brzmieniem lekko ocieplonym - basu ma sporo, drugi to brzmienie bardziej rozdzielcze, szybsze z zebranym basem. Amc to taka mieszanka jest neutralnie jednak po podłaczeniu dość łagodnych ''źródeł'' zagra tak jak reszta toru ,moim zdaniem lepiej pasuje do Paradigm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie , z wymienionych przez Pana wzmacniaczy informujemy że model RA 05 SE już nie jest oferowany od ponad roku i został zastąpiony przez model RA11 który ma podobne możliwości dźwiekowe jak 05se, ale posiada wbudowany DAC c/a, wejście usb, wyswietlacz.Natomiast cena to 2799 zł. Tak więc przekracza ramy 1999 zł w które za to idealnie pasuje NAD C326 który kosztuje detalicznie właśnie tyle.Sygnatura dźwiękowa jest bliska temu jakie ma Pan oczekiwania.Tak więc zapraszamy z własnymi kolumnami do nas na odsłuch, bo paradigmów nie posaiadamy w ofercie.I sam sie Pan przekona czy NAD jest właśnie dla Pana, bo to jest jedyna droga oceny właśnie samodziely odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Rotel RA-1520 jeśli już, ale gdy było dużo na środku (riffów itp.) to ciut się gubił w mocnej muzie, gdyby nie o już by umnie stał i grał:), poza tym rewelka

 

AMC to najlepsza opcja z w/w wg mnie!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

AMC jets na allegro za 1900

 

On nie jest fabrycznie nowy, a chyba o nowym sprzęcie wspominał autor tematu ;)

 

Tak więc przekracza ramy 1999 zł w które za to idealnie pasuje NAD C326 który kosztuje detalicznie właśnie tyle.

 

Bez problemu do zdobycia u innych sprzedawców za 1700,- zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Nawiązując do ww. tematu kupiłem wzmacniacz AMC 3100a.

Dodam że moje Paradigmy Monitor 5 - podłogowe z roku 2001 roku - to nie to granie jak obecne Monitor 7v7 ( słuchałem ich z NAD 356 i to jest porażka - ostre, męczące). Kable głośnikowe - Ultralink MTP 12

 

Wrażenia - powiem tak jest bardzo dynamicznie bas, średnica OK, czuć energię i kopa - naprawdę mocny zawodnik.

Mam mały niedosyt jeżeli chodzi o wysokie i trochę brak ciepła.

Wysokie na niektórych słabszych realizacjach są trochę przejaskrawione - wtedy przestawiam bass na godz. 15 i treble na 9.

Słuchając starszych płyt np. Sonic Youth (Goo) robiłem takie korekty. Z kolei nowe ich płyty brzmiały całkiem OK.

No uleciało to ciepełko, które nawet stary Rotel RA920 miał.

Na płytach typu Rammstein, Morcheeba, US3 było naprawdę fajnie bez uwag.

Na płytach np. Slayer'a było średnio chwilami przy solówkach i talerzach trochę za ostro.

Może kwestia wygrzania tego wzmacniacza.

 

Jako źródło odtwarzacz CD gra odtwarzacz DVD Philips DVP 9000S podpięty QED performance audio 2 - obecnie przełożyłem do podpięcia z Pioneer N-50.

Zmieniłem kabel do CD na Supra dual, żeby ocieplić brzmienie (mała poprawa).

Szukam niedrogiego do 250 zł interkonekta który był coś bardziej poprawił - czekam na propozycje do CD i do strumieniowca N-50.

Sugerowano Chorda, Monkey, XLO.

 

Proszę jeszcze o propozycję przedwzmacniacza gramofonowego powiedzmy do 500 zł.

Obecnie : gramofon SONY PS-LX5 z wkładką Ortofon VMS -20E + przedwzmacniacz gramofonowy Vivanco pa 111.

Czy Nad, REGA, Thorens czy Project ???

No i kabelek od przedwzmacniacza do wzmaka.

 

Być może rozwiązaniem na przyszłość jest oceplenie AMC poprzez przedwzmacniacz lampowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.