Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

AudioQuest Klub
IGNORED

AudioQuest club


Top HiFi Nowogrodzka 44

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czy ktos sie orientuje jak odroznic kabelki oryginalne od tych z Chin? Moze jakies linki ktos podsunie? Chodzi o AQ Redwood Bi-wire...podrobki wygladaja przerazajaco podobnie do oryginalnych, byc moze w ogloszeniach, tak jak ktos wczesniej zauwazyl, uzyte sa oryginalne zdjecia...jesli ktos ma dostep do linkow to prosze sie podzielic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA na Twoim miejscu nie kupowałbym kabla AQ, który porażająco lubi być podrabianym, bez paragonu, faktury ze sklepu, który sprzedaje taki asortyment.  naprawdę szkoda zdrowia, a o pieniądzach nie wspominam.  Lepiej więcej zapłacić i być pewnym tego co podpinasz pod sprzęt. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, panQ napisał:

Witka. Przewody kupione. Sztywne jak diabli. Konkretna poprawa jakosci w zasadzie w kazdym elemencie i ten...bass. Nie myslalem, ze az tak nisko moj zestaw potrafi zejsc. 

Miał Gość jakiś dowód zakupu ? Co do sztywności to niestety wiele kabli od AQ są sztywnymi... ale zdarzają się sztywniejsze np Acrolink. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.12.2019 o 14:30, kiza napisał:

Midnight-a 3 mam od ośmiu lat i jestem b. zadowolony. Porównywałem go z droższymi kablami (TransparentAudio)

i został A.Q. Budowa 14 żył tego samego przekroju, 7 białych,  i 7 czarnych. Brzmieniowo, moim zdaniem i nie tylko  np. "Palton", to kabel wybitny w swojej cenie. Jak był produkowany jago cena wynosiła ok. tysiąca zł. za metr.

Pozdrawiam.

Ja mam Midnight + . 14 żył o 3ch różnych przekrojach. Napisy nadrukowane i chropowate. Od strony wzmacniacza single  (oznaczone amp) a od kolumn bi wie (oznaczone speaker). Dół i góra opisane bas/midrange oraz treble .

Moim zdaniem bardzo dobre przewody . Bas fajny a te wokale ☺ U mnie AQ pokonał Wireworlda orbit 16/4 ze srebrem , Wireworlda Oasis 8. 

20200214_185045.jpg.a8ba15cc9f81208bdc0dfa9e322fa819.jpg

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fashi napisał:

Ja mam Midnight + . 14 żył o 3ch różnych przekrojach.

Także miałem plusa, i tak jak piszesz o budowie potwierdzam , "3" ma budowę taką jak plus moja pomyłka tylko jest nieco grubszy, nie wiem czy to przekrój żył, czy izolacja. Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiza napisał:

Także miałem plusa

Ciekaw jestem AQ Giblartar, jak się ma do Midnight + . Budowa zdaje się podobna. 

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, mdavis napisał:

Mam pytanie jakie brzmienie prezentuje powyższy kabel Audioquest Rocket 11

Miałem Rocket 33, i dla mnie to był kabel przeźroczysty, nic nie wychodziło przed szereg. Przednim miałem plecionkę 5mm2, i była to duża różnica na plus Rocket 33.

Po pewnym czasie zmieniłem na Midnight 3, i jest jeszcze lepiej, głównie chodzi o kulturę grania. Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To już raczej pytanie do konstruktora tego kabla.. bo w sklepach Tophifi raczej nie wiedzą , dlaczego w taki sposób, ktoś sobie wymyslił .. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktor kabla zapewne miałby przygotowaną opowieść dorównująca dramaturgii wojny Trojańskiej z elementami Harry Potera. Wolałbym raczej poznać opinię kogoś, z forum, kto ma odpowiednią wiedzę z zakresu fizyki i techniki. Tak by był zdolny i skłonny przedstawić rozsądną tezę co do sensu i skutków stosowania dwóch różnych przewodów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Potrzebuje zakupic kabel Nightbird, bo stockowy, ktory przyszedl z nighthawk carbon jest smiesznie krotki.Slucham muzyki podlaczony pod wzmak sluchawkowy burson soloist.Rowniez chcialbym miec mozliwosc podlaczyc sie pod wyjscie zbalansowane w onkyo dpx1a.Mam kilka pytan czy ten kabelek nadaje sie pod wyjscie zbalansowane, a po drugie, czy wystarczy przejsciowka z jack 3,5 na trrs 2,5 i czy nie zdegraduje to dzwieku.Chcialbym uniknac kupowania dwoch kabli.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 21:27, piotrek7 napisał:

Konstruktor kabla zapewne miałby przygotowaną opowieść dorównująca dramaturgii wojny Trojańskiej z elementami Harry Potera. Wolałbym raczej poznać opinię kogoś, z forum, kto ma odpowiednią wiedzę z zakresu fizyki i techniki. Tak by był zdolny i skłonny przedstawić rozsądną tezę co do sensu i skutków stosowania dwóch różnych przewodów 

Albo uwierzyć w ludzi ? czyli też w konstruktorów  ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Piet said:

Witam wszystkich,

Potrzebuje zakupic kabel Nightbird, bo stockowy, ktory przyszedl z nighthawk carbon jest smiesznie krotki.Slucham muzyki podlaczony pod wzmak sluchawkowy burson soloist.Rowniez chcialbym miec mozliwosc podlaczyc sie pod wyjscie zbalansowane w onkyo dpx1a.Mam kilka pytan czy ten kabelek nadaje sie pod wyjscie zbalansowane, a po drugie, czy wystarczy przejsciowka z jack 3,5 na trrs 2,5 i czy nie zdegraduje to dzwieku.Chcialbym uniknac kupowania dwoch kabli.

Pozdrawiam

Piotr

Edit: chyba doczytalem sie odpowiedzi na moje pytania i krotko rzecz biorac, bez dwoch kabli sie nie obejdzie.Poprawcie mnie, jesli sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolek126 napisał:

Albo uwierzyć w ludzi ? czyli też w konstruktorów  ?

W tych relacjach wolę zachować daleko idącą rezerwę. Odkąd poznałem kable Duelund, przestałem bezkrytycznie wierzyć w kablowe bajki. Wierzę w jakość a nie czary i wymyślane na nowe prawo fizyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Melduje się w klubie z dwoma kablami zasilającymi  hurricane  kupionymi już jakiś czas temu, które czekają sobie na odpowiednią elektronikę. Pojeździłem troszkę  w ur. aby przetestować je w różnych systemach z różnymi kolumnami o których myślałem i decyzja padła właśnie na nie..  

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
8 minut temu, piotrek_rr napisał:

Witam klubowiczów z kabelkiem Audioquest Rocket 44 ?

To jeszcze podziel się wrażeniami. Napisz jaki kabel pogonił, oraz z jakim zestawem masz go spiętego.

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.