Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

AudioQuest Klub
IGNORED

AudioQuest club


Top HiFi Nowogrodzka 44

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie przeczę że słyszałeś więcej ode mnie, zgadzam się też że ceny audio (w większości) są z kosmosu.Również że tańszy kabel może lepiej się wpasować niż droższy. Ale każdy kto myśli i zależy mu na jakości dźwięku najpierw posłucha,porówna i dopiero kupi ten lepszy dla niego,niekoniecznie droższy.Są też tacy, którzy kupią droższy dlatego żeby się lepiej poczuć albo myśleć że są lepsi od innych...trudno,kto im zabroni 

ps tego czy znam kable czy ogólnie sprzęt audio tylko z zewnątrz, akurat Ty nie wiesz i tylko tak ci się wydaje

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, misiek x napisał:

Wcale nie przeczę że słyszałeś więcej ode mnie, zgadzam się też że ceny audio (w większości) są z kosmosu.Również że tańszy kabel może lepiej się wpasować niż droższy. Ale każdy kto myśli i zależy mu na jakości dźwięku najpierw posłucha,porówna i dopiero kupi ten lepszy dla niego,niekoniecznie droższy.Są też tacy, którzy kupią droższy dlatego żeby się lepiej poczuć albo myśleć że są lepsi od innych...trudno,kto im zabroni 

ps tego czy znam kable czy ogólnie sprzęt audio tylko z zewnątrz, akurat Ty nie wiesz i tylko tak ci się wydaje

Tak jak napisałeś :- ) zgoda 100%. Ważne tylko , aby jednych jak i drugich nie wrzucać do jednego wora , bo jest to niesprawiedliwe. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie wojtek,nie będzie mi Pan mówił co mogę lub nie mogę pisać.

Przyczepiłeś się do czegoś mało istotnego w mojej wypowiedzi.Ale jak argumentów brak......itd

Edytowane przez misiek x

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyczepilem a zwrocilem uwage aby kazdy mowil i pisal w swoim imieniu a nie wszystkich MY bylo kiedys dzis jest TY JA lub PAN.Ja pisze tylko to co wiem i z czym mialem i mam do czynienia.Neguje poprostu szambo AQ Topaz bo go fizycznie mam i wiem ze jest nic nie wart.I nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wpisuję się do klubu jako właściciel Hurricane Source. Kabelek jest genialny, choć w moim systemie daje chyba ociupinkę zbyt dużo basu i "misia". Za to muzykalność, dynamika, barwy, przestrzeń są pierwszej próby!

Mam też ogólne pytanko o wygrzewanie kabli Audioquest. Zauważyłem, że nowe druty innych producentów potrzebują około 120 godzin, aby dobrze "ułożyć" się w systemie. Czy system DBS od Audioquesta eliminuje/skraca problem wygrzewania? Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mart2M napisał:

Czy system DBS od Audioquesta eliminuje/skraca problem wygrzewania?

Z tego co czytałem ,DBS jest właśnie po to, żeby nie wygrzewac kabli AQ. Podobno eliminuje ten problem.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebują około 120 godzin, aby dobrze "ułożyć" się w systemie.

Kiedy polozysz instalacje w domu pierwszy tydzien swiatlo jak ze swieczek,potem nabiera blasku ciepla aby po okolo miesiacu mozna bylo juz czytac ksiazki przy nim.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie technologii DBS jest w rzeczywistości bardzo proste, ale trudne do wyjaśnienia bez popadania w terminologię techniczną. Jednak Richard przysłał mi znakomitą białą księgę AudioQuest, więc odważę się spróbować: części kabla przenoszące sygnał oddają energię izolacji, która z pewnym opóźnieniem (tj. przesuniętym w fazie) przenosi to energia z powrotem do sygnału. Działa to inaczej dla każdej częstotliwości i amplitudy, a wynikiem tego jest pewna ilość zniekształceń w sygnale. Długotrwałe docieranie kabla zmniejsza ten efekt, ponieważ cząsteczki w izolacji powoli, ale pewnie układają się pod wpływem prądu płynącego przez przewodniki. To wyjaśnia, dlaczego kable zaczynają brzmieć słyszalnie lepiej, gdy są używane przez jakiś czas,ale izolacja nigdy nie jest wystarczająco „obciążona”, aby przeciwdziałać wszelkim zniekształceniom, a jeśli kabel nie jest używany przez jakiś czas, efekt „play-in” zostaje utracony.

Technologia DBS wykorzystuje napięcie znacznie wyższe niż sygnał muzyczny, jaki kiedykolwiek będzie w stanie dostarczyć, a zatem całkowicie „kieruje” izolacją. Dlatego izolacja nie absorbuje i nie uwalnia energii, co daje niezwykle czysty sygnał. Kabel jest niejako już dojrzały w momencie opuszczenia fabryki i pozostaje taki nawet wtedy, gdy nie jest używany. Bateria dostarczająca napięcie 72 woltów wystarcza na lata; w końcu przez obwód DBS nie płynie prąd. Akumulator można przetestować, naciskając przycisk na module DBS: jeśli lampka się świeci, nadal jest dobra.

Znalazłem takie wytłumaczenie.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opanowany juz dawno, słucham na AQ na pewno dłużej niz Ty, a z wygrzewaniem to proponuje zgłebić lekture i czytac wiecej....moze doczytasz tez cos o wygrzewaniu i wpływie DBS. Na naukę nigdy za pózno.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, misiek x napisał:

Z tego co czytałem ,DBS jest właśnie po to, żeby nie wygrzewac kabli AQ. Podobno eliminuje ten problem.

Musisz się zdecydować, bo ja tu widzę jakieś rozdwojenie jaźni ... czytałem? ....  wiem?

4 godziny temu, misiek x napisał:

Opanowany juz dawno, słucham na AQ na pewno dłużej niz Ty, a z wygrzewaniem to proponuje zgłebić lekture i czytac wiecej....moze doczytasz tez cos o wygrzewaniu i wpływie DBS. Na naukę nigdy za pózno.

W przeciwieństwie do Ciebie .... wiem z własnego doświadczenia... że oba kable które mam (Thunder i Blizzard) z DBS zwyczajnie potrzebowały trochę godzin dla siebie jak każde inne kable. Ja zaś ponownie odsyłam na stronę Audioquest

spacer.png  tłumaczone przez translator, może nie idealne, ale sens jest zachowany

Opatentowany przez AudioQuest Dielectric Bias System (DBS) umieszcza wszystkie dielektryk kabla w silne, stabilne pole elektrostatyczne, które nasyca (organizuje) cząsteczki izolacji ... w sposób ciągły od momentu zakończenia kabla. Wyjątkowo prosta konstrukcja wykorzystuje przewód na środku kabla, który jest po prostu przedłużeniem anody baterii. Ten przewód jest dołączony do ujemnego (-) akumulatora DBS i nic więcej. Nie znajduje się na ścieżce sygnału i nie ma interakcji z sygnałem. W zależności od modelu połączenia (analogowego lub cyfrowego) lub kabla głośnikowego, istniejąca folia "tarcza" jest używana jako anoda DBS, łącząc ją z dodatnim (+) akumulatora DBS. Negatywna strona baterii jest niczym; to tylko pusty zbiornik. Ponownie, nie ma interakcji z przepływem sygnału i nie ma dodatkowych połączeń są wprowadzane do ścieżki sygnału.‎

Tak, zgadzam sie z Tobą ..

5 godzin temu, misiek x napisał:

Na naukę nigdy za pózno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostań w świecie swoich omamów i guseł. Myśl dalej że masz dobry dźwięk w swojej pieczarze. 

PS. Poszukaj dalej o wpływie DBS na wygrzewanie..... Kiedyś na pewno znajdziesz. 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jak ton wypowiedzi się zmienił i teraz tylko odwód kontrolowany pozostał, no!, oczywiście ostatnie odszczekania na pożegnanie musi być.

4 godziny temu, misiek x napisał:

Myśl dalej że masz dobry dźwięk w swojej pieczarze.

Była gdzieś mowa o dźwięku u mnie?????? chyba coś zagubiłem? moderator schował? .......

No szkoda, że tyle lat doświadczenia kolegi z kablami AQ właśnie poszło się ....... . Już nawet nie zapytam jakie masz kable z dodatkiem DBS w swoim systemie i doświadczenia z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Sky oraz Panther, duzo więcej przedsłuchanych

I nic nie poszło się..... Za krótko w tym siedzisz. 

A co do dźwięku, to lepiej pomyśl o lepszym ustawieniu kolumn i akustyce a nie o kupowaniu coraz to innych kabli. Więcej to da niź twoje o mamy. Ludzie których zaprosiłeś do siebie opisali to co słyszeli..... Raczej przeciętnie a w porównaniu do zainwestowanych środków słabo. 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy uważasz, że Twój wpis jest pomocny?

20 godzin temu, misiek x napisał:

Z tego co czytałem ,DBS jest właśnie po to, żeby nie wygrzewac kabli AQ. Podobno eliminuje ten problem.

DBS to taki piorunochron w kablach AQ, ma zadanie zbierać wszelkie zakłócenia fal radiowych z powietrza, chroniąc te właściwe, sygnałowe druty.

Sam proces "wypalania" kabla pozostaje bez zmian (potrzeba im trochę czasu) i nie ma to związku z DBS.

 

noise-trapping dbs packs.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z DBS a mam lub miałem kilka takich kabli, kable z  DBS wygrzewały się u mnie średnio kilkanaście godzin, te same kable bez DBS kilkadziesiąt. DBS nie wyeliminował do końca tego procesu (tak jak kiedyś czytałem) ale skrócił ten okres. Robiłeś takie próby, jeżeli nie to sam spróbuj u siebie. Warto czasami spróbować samemu. 

Ps. Mój wpis może nie był bardzo pomocny, ale Twojego wpisu nie było wcale. 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się łapać za głowy, ważne jest to, że wszyscy lubimy kabelki od AQ 🙂, sam posiadam kilka i jeszcze coś kupię, ale z tych o których piszecie to mam 2a Hurricany z których jestem bardzo zadowolony, żeby nie powiedzieć więcej. Też chciałbym zauważyć, że kabel Thunder defakto bardzo przyzwoity kabel to jednak różnica już w stosunku do oczko wyżej kabelka, czyli do Tornado jest zauważalna, a im wyżej to bardziej jest to odczuwalne. Mi się wydaje, że najlepszą cenę do tego co uzyskujemy ma właśnie Tornado, ale to takie moje wydumania, gdzie pomimo tego kupiłem 2a hurricany, bo dla mnie są lepsze/fajniejsze. Teraz co do DBS, dużo tym pisali ludzie na różnych forach w szczególności mam tych na myśli z zagranicy, ale moim skromnym zdaniem DBS pomaga również w przypadku, kiedy mamy prosto z pudełka wyjmiemy taki kabel, oczywiście , że powiedzmy po 100 godzinach grania taki kabel jeszcze bardziej się ułoży itp., ale DBS ma w tym swój skromny udział, że dzięki niemu kabel lepiej gra właśnie, kiedy jest nowy. Ze zbieraniem tych fal przez DBS to powiem, ze ja pierwszy raz to wyczytałem, bo każdy z kabli ma swój ekran i chyba one powinny zbierać te wszystkie „dziadostwa”. A tym bardziej, że słyszałem o takich przypadkach jak ludzie odłączali DBS np. po 100 godzinach, więc nie pozbywaliby się ochrony przed tymi wszystkimi zakłóceniami. Od takich rzeczy wg mnie jest ekran w kablach.  A czy tak wszyscy odczuwają , pewnie nie, ale wielu pisało w podobnym tonie, że jakiś wpływ DBS jest na wygrzewanie kabli AQ. Ważne jest to, że niektórym z nas AQ pasuje i to jest najważniejsze. 🙂

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam. Czy ktoś się orientuje czy firma AudioQuest robi kable na zamówienie? Interesuje mnie kabel sieciowy NRG-Z3 ale w nie standardowej długości 5m? Pytając Top Hi-Fi olali mój e-mail z zapytaniem nie odpowiadając, wysłałem trzy razy pytając o to samo. Brak odzewu. Może jest ktoś tutaj co będzie wiedział? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś z Kolegów jest zainteresowany, to sprzedam moją sieciówkę Hurricane Source 1.5 m. Kabel jest świetny, ale w moim systemie po wygrzaniu, generuje nieco zbyt dużo basu. Kabelek był zakupiony 28.06.2021 w Top Hi Fi i podpięty był u mnie zaledwie 2 tygodnie. Stan sklepowy, faktura, gwarancja, walizeczka, pudełko, papiery, szmatka do polerowania itd.

20210625_154547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mart2M napisał:

Jeśli ktoś z Kolegów jest zainteresowany, to sprzedam moją sieciówkę Hurricane Source 1.5 m. Kabel jest świetny, ale w moim systemie po wygrzaniu, generuje nieco zbyt dużo basu. Kabelek był zakupiony 28.06.2021 w Top Hi Fi i podpięty był u mnie zaledwie 2 tygodnie. Stan sklepowy, faktura, gwarancja, walizeczka, pudełko, papiery, szmatka do polerowania itd.

20210625_154547.jpg

W jakim źródle go podłączyłeś i z jakimi kolumnami pracuje ? U mnie nie odczuwam większej ilości basu, a z kilkoma źródłami był podłączany o d kilku Producentów, ale jak widać różne systemy reagują. Tez żądnego misia nie zauważyłem zarówno w source jak i w HC, którego również mam. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, z kolumnami Vienna Acoustics, basu jest nieco zbyt dużo, choć zdaję sobie sprawę, że tak dzieje się głównie za sprawą kolumn. Na razie jednak, przez jakiś czas, te kolumny u mnie zostaną i słucham teraz na innym kablu, który w obecnym systemie daje mi nieco bardziej równy dźwięk (mniej basu). Postanowiłem więc Audioquesta "puścić do ludzi". Po co ma leżeć w pudełku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.