Jump to content
IGNORED

Pierwsze "hi-fi" do 1000zł

16thFalcon

Recommended Posts

Witam wszystkich. Sprawa wygląda następująco. Chcę zakupić swoje pierwsze hi-fi. Nie jestem audiofilem, ponieważ nie słyszałem lepszego dźwięku, niż ten który mam teraz z kompa co za tym idzie każdy inny droższy sprzęt będzie dla mnie o niebo lepszy. Czytałem sporo tematów gdzie było pisane że za 1000zł nie ma dobrego dźwięku. To od razu powiem, że aktualnie słucham muzyki puszczanej z komputera na zestawie media-tech bolero 5.1 i karcie dźwiękowej sound blaster x-fi 5.1 i jakoś to gra (audiofilskie uszy pewnie zasypałyby się piachem i gruzem). Jestem osobą dopiero co po 18tce i nie mam swoich dochodów. Zbieram kasę odkładając lub sprzedając coś. Na wzmacniacz chce przeznaczyć do 500zł i na głośniki najlepiej też tyle czyli razem chce się zmieścić w 1000zł. Wiele pozytywnych opinii da się przeczytać o Yamaszce AX-700 i na nią poluje chociaż chętnie rozpatrzyłbym inne propozycje, gdyż Yamaha jest ciężka do upolowania. Słucham głównie mocnych brzmień. Metal, hard rock (te stare utwory i te nowe) ale lubię też muzykę klasyczną zwłaszcza grę na skrzypcach czy muzykę kinową. Elektroniczna jest raczej rzadkim wyjątkiem i moim zdaniem obojętnie na czym gra to brzmi podobnie więc tego gatunku nie trzeba rozpatrywać (na media techu 5.1 też da się słuchać). Pokój jest 4,5m x 8m na poddaszu więc są skosy, jest i łóżko i biurko i sofa. I właśnie tu jest problem, nie wiem jakie głośniki do tych gatunków muzyki i takiego pokoju i wzmacniacza za tą cenę.

Podsumowując:

-zestaw będzie podłączony do kompa z kartą dźwiękową creative sound blaster x-fi 5.1 (w przyszłości innej lepszej, później może jakiś lepszy odtwarzacz CD nawet)

-proszę Was o opinie o wzmacniaczach do 500zł, które nadają się do słuchania metalu, rocka, hard rocka, klasycznej muzyki z naciskiem na skrzypce i kinową.

-proszę Was o nazwy kolumn podłogowych do 500zł do tych właśnie gatunków muzyki i konkretnego wzmacniacza.

-i jedno pytanie czy gramofon unitra fonica GS464 można podpiąć do wzmacniaczy w tej cenie i będzie można grać muzykę z winyli i trochę przenieść się w czasie (słyszałem plotki, że nie każdy gramofon z konkretną igłą może grać z danym wzmacniaczem gdyż są zniekształcenia).

PS Proszę o powstrzymanie się od komentarzy typu, że w tej cenie to nic nie dostanę, czy wujek google mi prawde powie. Oczekuję pomocy od doświadczonych ludzi, ponieważ długo zbierałem tą kase i nie chce wyrzucić jej w błoto. Dla niektórych to tylko 1000zł dla mnie aż 1000zł. Liczę na Waszą pomoc!

Pozdrawiam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.