Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze "hi-fi" do 1000zł


16thFalcon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Sprawa wygląda następująco. Chcę zakupić swoje pierwsze hi-fi. Nie jestem audiofilem, ponieważ nie słyszałem lepszego dźwięku, niż ten który mam teraz z kompa co za tym idzie każdy inny droższy sprzęt będzie dla mnie o niebo lepszy. Czytałem sporo tematów gdzie było pisane że za 1000zł nie ma dobrego dźwięku. To od razu powiem, że aktualnie słucham muzyki puszczanej z komputera na zestawie media-tech bolero 5.1 i karcie dźwiękowej sound blaster x-fi 5.1 i jakoś to gra (audiofilskie uszy pewnie zasypałyby się piachem i gruzem). Jestem osobą dopiero co po 18tce i nie mam swoich dochodów. Zbieram kasę odkładając lub sprzedając coś. Na wzmacniacz chce przeznaczyć do 500zł i na głośniki najlepiej też tyle czyli razem chce się zmieścić w 1000zł. Wiele pozytywnych opinii da się przeczytać o Yamaszce AX-700 i na nią poluje chociaż chętnie rozpatrzyłbym inne propozycje, gdyż Yamaha jest ciężka do upolowania. Słucham głównie mocnych brzmień. Metal, hard rock (te stare utwory i te nowe) ale lubię też muzykę klasyczną zwłaszcza grę na skrzypcach czy muzykę kinową. Elektroniczna jest raczej rzadkim wyjątkiem i moim zdaniem obojętnie na czym gra to brzmi podobnie więc tego gatunku nie trzeba rozpatrywać (na media techu 5.1 też da się słuchać). Pokój jest 4,5m x 8m na poddaszu więc są skosy, jest i łóżko i biurko i sofa. I właśnie tu jest problem, nie wiem jakie głośniki do tych gatunków muzyki i takiego pokoju i wzmacniacza za tą cenę.

Podsumowując:

-zestaw będzie podłączony do kompa z kartą dźwiękową creative sound blaster x-fi 5.1 (w przyszłości innej lepszej, później może jakiś lepszy odtwarzacz CD nawet)

-proszę Was o opinie o wzmacniaczach do 500zł, które nadają się do słuchania metalu, rocka, hard rocka, klasycznej muzyki z naciskiem na skrzypce i kinową.

-proszę Was o nazwy kolumn podłogowych do 500zł do tych właśnie gatunków muzyki i konkretnego wzmacniacza.

-i jedno pytanie czy gramofon unitra fonica GS464 można podpiąć do wzmacniaczy w tej cenie i będzie można grać muzykę z winyli i trochę przenieść się w czasie (słyszałem plotki, że nie każdy gramofon z konkretną igłą może grać z danym wzmacniaczem gdyż są zniekształcenia).

 

 

PS Proszę o powstrzymanie się od komentarzy typu, że w tej cenie to nic nie dostanę, czy wujek google mi prawde powie. Oczekuję pomocy od doświadczonych ludzi, ponieważ długo zbierałem tą kase i nie chce wyrzucić jej w błoto. Dla niektórych to tylko 1000zł dla mnie aż 1000zł. Liczę na Waszą pomoc!

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.