Skocz do zawartości
IGNORED

Szafa zabudowana - gdzie kupic tanio lub jak zrobic? Sląsk


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś borykal się z podobnymi i moglby się podzielić swoimi doświadczeniami? Chce kupic 15-2m szfy przesuwnej - a dokładnie dzwi przesuwne do zabudowania poszukuje taniej firmy która może produkuje takie drzwi - montaż nie musi być w cenie sam zamontuje chodzi o namiary na tanie firmy bo rozni dorobkiewicze potrafią sypnąć nawet 1000zl i więcej za metr. Najtansze rozwiązanie jakie widziałem to 1.80m dwudrzwiowe za 350zl - i cena jest wręcz rewelacyjna ale to były biale drzwi wiec odpadają bo trochę wyższe wymagania mam, cena za same drzwi około 1.5-2m w jakiej bym chciał się zmiescic to około 1000zl możecie cos doradzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci marketow budowlanych masz wszystko co potrzebne zeby samemu zrobic taka szafe,tez chcialem zlecic firmiej ale jak mi wycenili na 3 tys w wersji najubozszej gdzie bylo pre pulek wieszak i przesuwane drzwi to podziekowalem :),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko masz podłogę i sufit - mniej więcej w poziomie - łatwo to wszystko zrobić samemu. Może nie za grosze, bo materiały kosztują ... Ale na pewno nie za kwotę , żądaną przez "firmy":))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, ze jesteś w stanie zrobić to sam, to poszukaj w pobliżu handlarza, który sprzedaje płyty laminowane, zakładam, że posiada piłę stolarską do cięcia laminatu .

Wystarczy zaplanować ową szafę, pomierzyć, zlecić pocięcie formatek, zakupić konfirmaty plus kilka drobiazgów oraz prowadnice i profile np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS: Nie jest to takie trudne, a spora kasy można zaoszczędzić ,

ja sam prawie wszystkie meble wykonałem według swojego pomysłu i własnymi rękoma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie ma doświadczenia w temacie to proponuje odpuścić własną produkcję. Drewno zbytnio nie toleruje pomyłek, a cenowo wyjdzie tak samo lub drożej w stosunku do gotowego produktu z katalogu.

 

A swoją drogą bardziej bym proponował odłożyć sprawę na później, dozbierać pieniędzy i kupić coś mądrzejszego. Ta szafa lub wnęka to spore gabaryty, ma służyć na długo, więc niech jest dobre. Lepiej dołożyć niż się potem denerwować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, ze jesteś w stanie zrobić to sam, to poszukaj w pobliżu handlarza, który sprzedaje płyty laminowane, zakładam, że posiada piłę stolarską do cięcia laminatu .

Wystarczy zaplanować ową szafę, pomierzyć, zlecić pocięcie formatek, zakupić konfirmaty plus kilka drobiazgów oraz prowadnice i profile np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS: Nie jest to takie trudne, a spora kasy można zaoszczędzić ,

ja sam prawie wszystkie meble wykonałem według swojego pomysłu i własnymi rękoma.

polki i caly srodek to już mam zaplanowany podjade do sklepu budowlanego podam wymiary i mi potna kupi się mocowania na sciane i zamocuje, drzwi sam sobie tez zamontuje szukam praktycznie tylko TANICH GOTOWYCH DRZWI SAMYCH DRZWI

 

Jeśli się nie ma doświadczenia w temacie to proponuje odpuścić własną produkcję. Drewno zbytnio nie toleruje pomyłek, a cenowo wyjdzie tak samo lub drożej w stosunku do gotowego produktu z katalogu.

 

A swoją drogą bardziej bym proponował odłożyć sprawę na później, dozbierać pieniędzy i kupić coś mądrzejszego. Ta szafa lub wnęka to spore gabaryty, ma służyć na długo, więc niech jest dobre. Lepiej dołożyć niż się potem denerwować.

e tam zrobienie polek to maly problem plyty masz dowolnej grubości laczniki do plyt sa dostępne wiec tylko zaplanować pociac zmontować, wiec szukam tylko firmy która mi tanio same drzwi zrobi, przegladalem w markecie budowlanym i tam jest cena około 300-400 za skrzydlo (zależy jakie) (plus jakas doplata za grafikę na srodku - ktora będę dodatkowo zamawial) wiec tutaj jest szansa się zmiescic w cenie około 1000zl chociaż o dokładne koszty nie pytałem mogą się okazac większe przy zamówieniu, może cos tańszego się da znaleźć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tez o koszcie oklejania obrzeży płyt.

Koszt śladowy. Taśma samoprzylepna , lub "na żelazko".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /> a cenowo wyjdzie tak samo lub drożej w stosunku do gotowego produktu z katalogu.<br />

:) jasne!

 

PS: Omyłkowo postawiłem Ci kolejkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:) jasne!

 

PS: Omyłkowo postawiłem Ci kolejkę.

Tomek - czasem jest właśnie tak, że gregin może mieć rację. Niejednokrotnie pomagam mojemu bratu, który "robi" w tych historiach. Gdy klamot duży - "cza dwuh"!:) Liczyliśmy nieraz koszt MDF , cięcie , śruby , szpeja... - często bardziej opłaca się kupić gotowca. Ja niedawno, po zmianie mieszkania stanąłem przed problemem w co wepchnąć moje winyle. Ano - stanęło na tym , że kupiłem regał w Ikei. Pozdro - Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Tomek - czasem jest właśnie tak, że gregin może mieć rację.<br />

Nie mówię nie, pewnie IKEA czy podobne markety mają takie oferty .

Ale cztery lata temu jak wspominam, kiedy to planowałem zrobienie szafy o wymiarach wys. 2,4 i szer. 2,1, to cena za wykonanie przez firmę, która to robi meble na zamówienie wyceniła mój projekt na grubo ponad 3klo.

Po obliczeniu materiałów, koszt zamknął się koło tysiąca, więc zrobiłem ją sam.

Znalazłem jakąś starszą fotkę, obecnie szafa znajduje się w przedpokoju .

 

PS: Zaletą wykonania mebli przez siebie jest to, że robimy swoje własne wymysły, pod warunkiem jak w moim przypadku, że mam szwagra, który to ma zakład stolarski

, nie muszę płacić za cięcie, a przy okazji coś tam chlapniemy :)

Pozdr.

Tomasz

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt śladowy. Taśma samoprzylepna , lub "na żelazko".

E tam!

Gdy kupuje się pocięte płyty, to razem z usługą oklejenia obrzeżem PCV. Nieco kosztuje ale i lepiej wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) poprzeglądać , podpatrzyć co mają ciekawego - ceny mają wysokie jednak koszt wytworzenia podobnej szafy samemu to ok 1/3-1/3 kwoty ile oni żądają. Na upartego żadne laminowanie nie jest potrzebne - są na rynku listwy [ ładnie przylegające do płyty z odpowiednią fakturą pod żądany kolor - trochę droższe od okleiny"żelaskowej" bądź pcv jednak trwalsze i szybsze w montażu. mnie szafa u znajomego "stolarza" wraz z materiałem wyniosła 700zł a wymiary ma około 2m szerokości 0,6 gł i 2,5 wys. Szafa ma tylko jedną ścianę boczną i jest zamontowana na stałe. Można tez trochę zaoszczędzić używając płyt ze starej szafy na półki - i tak tego nie widać :)

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam zrobić samemu. Zrobiłem sam szafę wnękową z drzwiami oklejonymi lustrem na całej wysokości - kupiłem jakieś gotowe drzwi z lustrem i je przerobiłem. Warto kupić dobre prowadnice, a wnętrze to już pełna swoboda - półki, półeczki; polecam też rozważyć zrobienie części wnęki (wieszaki) na rurkach aluminiowych - prosto się montuje, a zagospodarowanie przestrzeni jest optymalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.