Jump to content
IGNORED

Denon avr-1912 czy avr-1713

Bartosz_50999

Recommended Posts

Witam,

jak w temacie,zastanawiam się nad doborem amplitunera, posiadam zestaw głośników jamo s606 + sub210, miałem możliwość odsłuchu stereo bez suba jak radzi sobie z nimi denon avr-1713 , x1000 i x2000 i różnica miedzy avr-1713 a x2000 jest dość mocno zauważalna, ale x2000 jest 2x droższy od 1713 na co niestety nie mogę sobie pozwolić, znalazłem model z zeszłego roku 1912 który daje 125W na kanał, przy czym 1713 daje 120W i moc zasilania to 460W w porównaniu do 390 w 1713, pod względem funkcji chyba praktycznie się nie różnią.

Wydaję mi się, że dzieki zasilaniu 460W 1912 bedzie wkładało mniej wysilku w napedzanie zestawu, przy 1713 miałem wrażenie że mocy jest na styk. Niestety nie wiem czy dobrze myśle i dlatego stąd moje pytanie do osób zorientowanych. Inne amplitunery w tym przedziale cenowym mi odradzono, dlatego też zostańmy przy konfrontacji tych dwóch modeli.

Liczę na Waszą pomoc i z góry WIELKIE DZIĘKI

Według mnie 19xx to były najatrakcyjniejsze produkty denona w stosunku do konkurencji. 19xx bliżej było do 23xx niż do 16xx czy 17xx.

Także moim zdaniem nazwanie 1912 niewypałem to gruba przesada. Brzmieniowo grały równo, może basu był trochę mniej niż w yamahach, ale dynamika i szczegółowość była bardzo dobra. Funkcjonalnie też było nieżle. Z charakterystycznych cech ostanie 19 miały mniej wejść/wyjść niż konkurencja, ale te najistotniejsze były na pokładzie.

Zgadzam sie z don111, jesli nie potrzebujesz dodatkow ala hdmi 1.4 airplay etc poszukaj czegos starszego z serii xx08 z jak najwyzsza cyfra na poczatku...poceluj moze od 21 w gore bo moga Ci sie kiedys preouty przydac.

Zgadzam sie z don111, jesli nie potrzebujesz dodatkow ala hdmi 1.4 airplay etc poszukaj czegos starszego z serii xx08 z jak najwyzsza cyfra na poczatku...poceluj moze od 21 w gore bo moga Ci sie kiedys preouty przydac.

Podpowiedź ode mnie: jeśli Denon to jak najstarszy, począwszy od serii "xx12". Chyba, że jesteś zainteresowany wydatkie mna nowy minimum 3000 zł.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.