Skocz do zawartości
IGNORED

DSD i hardware - przełom?


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając najnowsze numery pism audiofilskich widzę jeden trend - zachwyt nad jakością dźwięku z plików DSD. Wielu recenzentów pisze, że to jakiś przełom jakościowy, który pokazuje dopiero w nalezytym świetle jak wybitną jakość dźwięku można osiągnąć w obecnym high-end za realne pieniądze.

 

W Stereophile zaliczono odtwarzacz Marantza do klasy A+ i otrzymał bardzo pozytywną recenzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co prawda Stereophile to dziś pismo o kiepskim autorytecie:-)... dlatego pragnę zapytać obeznanych z pilkami czy DSD to faktycznie coś ekstra?

 

Poza tym kolejna prośba to o opinię na temat samych urządzeń umożliwiajacych odtworzenie plików DSD. Które słuchaliście i co polecacie? Jak za stosunkowo normalne pieniądze można słuchać tych plików na wysokim poziomie jakościowym?

 

Chciałem wymienić CD ale stwierdziłem że w cenie do 20 tyś nie ma nic dużo lepszego od tego co mam, więc może za 2o tyś można kupić coś co szokuje swoją relacją ceny do jakości? CD zostawiam sobie taki jak mam ale mogę dokupić coś na pliki. Warunek aby miało srebrną obudowę:-)

 

Komputer + przetwornik? Czy po prostu odtwarzacz plików? Srebrny Lumin?:-)

 

Wiem, że jest wiele tematów o plikach ale chyba brakuje czegoś ściśle o DSD w dziale high-end.

 

 

Proszę skupmy się tu wyłącznie na sprzęcie który potrafi bezproblemowo odtwarzać pliki DSD. Nie chcę bawić się w informatyka, więc szukam sprzętu o prostej instalacji i działaniu. Czy jest urządzenie, które potrafi odczytać plik DSD z pendrive wpiętego do USB tego sprzętu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jakikolwiek pendrive jest w stanie współpracować ze sprzętem Hi-END?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuj 150$ (plus przesyłka i podatki) i sprawdź sam, czy słyszysz różnicę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSD w stosunku do PCM to jak uśrednione stany logiczne tranzystora do liniowej pracy lampy lub telewizor o rozdzielczości 576 linii w porównaniu do najnowszego UHD czyli 4K. To jest nowa jakość nagrań w zaciszu domowym, porównywalna ze studiami nagraniowymi. DSD to przyszłość audio, czekamy tylko na gigantów i ich wydania w tym formacie. Bez wsparcia producentów płyt to tylko niedoszłe marzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że możemy nie dożyć dnia gdy będzie wybór plików DSD. Skoro do dziś nie ma oferty nowości muzycznych jako pliki 24/96 to co dopiero oczekiwać na DSD. Z czasem jakieś tam tytuły się pojawią ale na pełen wybór nie liczyłbym przez kolejne 10 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz. Jeżeli nie ma znaczka DSD na DACu, to od razu klienci zaczynają kręcić nosem. Mimo że nie maja ani jednej płyty w tym formacje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że możemy nie dożyć dnia gdy będzie wybór plików DSD. Skoro do dziś nie ma oferty nowości muzycznych jako pliki 24/96 to co dopiero oczekiwać na DSD. Z czasem jakieś tam tytuły się pojawią ale na pełen wybór nie liczyłbym przez kolejne 10 lat

Prawda. To tak, jak z SACD. Ile to już lat minęło, i co? Wciąż ułamek tego, co wydaje się na CD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego.... zastanawiam się nad kupnem Teac PD-501 HR

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wymienić CD ale stwierdziłem że w cenie do 20 tyś nie ma nic dużo lepszego od tego co mam, więc może za 2o tyś można kupić coś co szokuje swoją relacją ceny do jakości? CD zostawiam sobie taki jak mam ale mogę dokupić coś na pliki. Warunek aby miało srebrną obudowę:-)

 

 

Jakoś nie bardo w to wierzę. Posłuchaj Berkeley Alpha Dac, posłuchaj Meitner Ma-1 dac ( używka około 20kzł) Ma1 wspiera dsd. Obydwa sporo lepsze od Twojego krella, którego kiedys miałem.

 

Wiem, że jest wiele tematów o plikach ale chyba brakuje czegoś ściśle o DSD w dziale high-end.

 

Meitner Ma1 + laptop z Jplay a dodatkowo jakis zewn. konwenter np zachwalany Bada usb. Szybko sprzedasz Krella.

 

Wielu recenzentów pisze, że to jakiś przełom jakościowy, który pokazuje dopiero w nalezytym świetle jak wybitną jakość dźwięku można osiągnąć w obecnym high-end za realne pieniądze.

 

Tu z recenzentami zgoda. Dsd maja wybitną jakość, barwa, przestrzeń , naturalność, lkokalizacja i naturalność to wzorzec. Brzmią naprawdę bardzo dobrze. Ale niesterty nagrań jak na lekarstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie urządzeń odtwarzających DSD oraz stron gdzie można pobrać/zakupić pliki DSD:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakość nagrań tej wytwórni to majstersztyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebrnalem przez zmagania Atkinsona... Kto to kupi? Garstka audiofilow i compute freaks.Red book czy winyl moga spac spokojnie,poniewaz sa po prostu 'plug and play'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli porownamy pliki 24/96 do dsd czy dzwiekowo slyszalna jest przewaga dsd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli porownamy pliki 24/96 do dsd czy dzwiekowo slyszalna jest przewaga dsd?

 

DSD to tylko inne opakowanie z krzyczącą naklejką NOWOŚĆ! Za rok, dwa, trzy najpóźniej albo pójdą w HD DSD albo DXD (Digital eXtreme Definition) i znów trzeba będzie czytać recenzje, żeby nakupywać nowego sprzętu, przyczynić się do ożywienia rynku i tylko o to w tym chodzi, cała rewolucja...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSD, to jest ten sam format informacji stosowany na SACD, prawda?

 

Tak.

 

DSD, to jest ten sam format informacji stosowany na SACD, prawda?

 

Zalezy od nagrania i od DACa. Jeżeli płyta była oryginalnie nagrana w DSD a DAC natywnie obsługuje ten format, to jest szansa że zagra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie ostrze żeby na pliki DSD , szczególnie z klasyka.

Na razie mój DAC nie gra natywnego DSD, ale przy wymianie zaplanowanej na przyszly rok będę na to zwracal uwagę. Mysle, ze mimo , ze oferta jest dosyć ograniczona to jednak warto zadbac , aby transport i DAC czytaly ten format, szczególnie przy zakupie nowego sprzetu. Po co pozbawiać się potencjalnie ciekawego kierunku rozwoju odtwaraznia ?

Chetnie zrezygnuje z napedu cd na rzecz czytania DSD przez tranport/DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym oczywiście wiem , to był jeden z powodow zamiany ARC Ref 8 na La Fontaine.

Ostatnio posunalem się jednak do ripowania mojej klasyki z sacd do plikow pcm ( tylko warstwa hybrydowa ) bo roznica miedzy plikiem a plyta nie była dramatyczna ,a funkcjonalnosc nieporownywalna.

U mnie ripy redbookow brzmia lepiej niż plyta, spodziewam się tego samego po ripach sacd w stosunku do plyt.

Do tego potrzebna jest PS3 , mam na oku jedna , aby ripowac plyty sacd.

No i można już kupować DSD w formie plikow. Dla mnie dosyć powodow, aby zadbac o odpowiednie funkcje sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy DSD brzmi lepiej od PCM? A może kompletnie nie ma sensu w dzisiejszych czasach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wypowiadają się eksperci Marantza, T+A oraz Weiss Engineering. Warte lektury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadają się eksperci Marantza, T+A oraz Weiss Engineering. Warte lektury.

Jest gdzies ten teskt po angielsku moze? Nic nie rozumiem, ktos moze powiedziec o co tam chodzi w tym art.?

Bylbym wdzieczny.

 

zachwyt nad jakością dźwięku z plików DSD. Wielu recenzentów pisze, że to jakiś przełom jakościowy, który pokazuje dopiero w nalezytym świetle jak wybitną jakość dźwięku można osiągnąć w obecnym high-end za realne pieniądze.

Uwazam ze DSD moze zagrac duzo lepiej od zwyklego PCM z uwagi na modulacje jednobitowa, z takim sygnalem lepiej sobie obecnie radza wspolczesne przetworniki. Ale nie uwazam, ze standart DSD jest jakos zdecydowanie lepszy niz PCM, mam wrazenie ze za kilka lat wraz z rozwojem technologi konwersji odczujemy wyzszosc PCM w samplingach 384Khz itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem styczności z plikami DSD w formie plików ale mam płyty SACD. Na topowych playerach różnic między płytami SACD a dobrymi wydaniami CD praktycznie nie ma. Jest tylko wrażenie że SACD podaje materiał minimalnie łagodniej ale za to CD bardziej konturowo, jakby wyraźniej rysowany. Trudno ocenić co jest lepsze, pomijając że te różnice są na prawdę minimalne. Przy klasyce być może SACD ale w pop, rock, jazz jednak rysowanie wyraźniejszą kreską wypada lepiej.

Moi znajomi w dalekich krajach mieli styczność z DSD w plikach i twierdzą że to jest poziom dobrych realizacji PCM.

Być może kiedyś te DXD będą lepsze. Czas pokaże.

Ale to wszystko i tak jest najmniej ważne bo dostępności repertuaru nie ma i raczej nie będzie jeszcze przez wiele lat.

Będzie ze 100 czy 200 pozycji godnych uwagi, będzie warto je mieć jako ciekawostkę do pokazania znajomych jak to fajnie

gra ten sprzęt ale nie liczyłbym na to że w DSD będą wydawane nowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę skupmy się tu wyłącznie na sprzęcie który potrafi bezproblemowo odtwarzać pliki DSD. Nie chcę bawić się w informatyka, więc szukam sprzętu o prostej instalacji i działaniu. Czy jest urządzenie, które potrafi odczytać plik DSD z pendrive wpiętego do USB tego sprzętu?

Do DSD bardzo dobry jest serwer z Jplayem na pokladzie,wtedy nie ma problemow z czytaniem plikow z Pena czy innego zrodla. Dodatkowo Jplay kopiuje to najpierw do szybkiego RAM-u, wiec tak naprawde odtwarzanie nie odbywa sie z Pena ale wlasnie z RAM-u co bedzie mialo wplyw na wlasnosci soniczne.

 

Dodatkowo sa na forach opisy jak przekonwertowac zwyczajne PCM do DSD jesli komus zalezaloby na takich zabawach, dodam ze sa korzysci soniczne przy samym przejsciu tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies ten teskt po angielsku moze? Nic nie rozumiem, ktos moze powiedziec o co tam chodzi w tym art.?

Bylbym wdzieczny.

Google translate z tłumaczeniem na angielski sobie dobrze radzi. Ten tekst, też można wrzucić. Nawet samo URL i przetłumaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google translate z tłumaczeniem na angielski sobie dobrze radzi. Ten tekst, też można wrzucić. Nawet samo URL i przetłumaczy.

I tak ciezko zrozumiec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wypowiadają się eksperci Marantza, T+A oraz Weiss Engineering. Warte lektury.

Dzięki, bardzo dobry tekst, mógłbym się pod nim podpisać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DSD bardzo dobry jest serwer z Jplayem na pokladzie,wtedy nie ma problemow z czytaniem plikow z Pena czy innego zrodla. Dodatkowo Jplay kopiuje to najpierw do szybkiego RAM-u, wiec tak naprawde odtwarzanie nie odbywa sie z Pena ale wlasnie z RAM-u co bedzie mialo wplyw na wlasnosci soniczne.

 

Dodatkowo sa na forach opisy jak przekonwertowac zwyczajne PCM do DSD jesli komus zalezaloby na takich zabawach, dodam ze sa korzysci soniczne przy samym przejsciu tylko.

Stasiop czy masz zarejestrowana działalnosć gospodarcza jako firma z branży audio bo takie dostajemy sygnały jesli tak to oznaczamy konto jako branża

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.