Skocz do zawartości
IGNORED

DSD i hardware - przełom?


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Stasiop czy masz zarejestrowana działalnosć gospodarcza jako firma z branży audio bo takie dostajemy sygnały jesli tak to oznaczamy konto jako branża

Tak mam. Ale to nie dotyczy tego watku przeciez! Takie zapytania prosze kierowac na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Nic nie rozumiem, ktos moze powiedziec o co tam chodzi w tym art.?

Staszek zamiast rzucać kamieniami w szkołę trzeba było do niej czasami zajrzeć ;)

 

Na topowych playerach różnic między płytami SACD a dobrymi wydaniami CD praktycznie nie ma.

 

Mam takie same spostrzeżenia. Dobrze nagrane płyty CD brzmią na podobnym poziomie jak SACD.

A płyty SACD (remasterowane) brzmią nawet gorzej niż nowe CD.

Ja miałem taki przykład na kilku płytach np. TOTO "IV" i M.Jackson "Thriller" , które grają gorzej niż np. B&J "Relax".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem styczności z plikami DSD w formie plików ale mam płyty SACD. Na topowych playerach różnic między płytami SACD a dobrymi wydaniami CD praktycznie nie ma. Jest tylko wrażenie że SACD podaje materiał minimalnie łagodniej ale za to CD bardziej konturowo, jakby wyraźniej rysowany. Trudno ocenić co jest lepsze, pomijając że te różnice są na prawdę minimalne. Przy klasyce być może SACD ale w pop, rock, jazz jednak rysowanie wyraźniejszą kreską wypada lepiej.

Moi znajomi w dalekich krajach mieli styczność z DSD w plikach i twierdzą że to jest poziom dobrych realizacji PCM.

Być może kiedyś te DXD będą lepsze. Czas pokaże.

Ale to wszystko i tak jest najmniej ważne bo dostępności repertuaru nie ma i raczej nie będzie jeszcze przez wiele lat.

Będzie ze 100 czy 200 pozycji godnych uwagi, będzie warto je mieć jako ciekawostkę do pokazania znajomych jak to fajnie

gra ten sprzęt ale nie liczyłbym na to że w DSD będą wydawane nowości.

 

Jakos tak wychodzi, ze nie moge sie znowu zgodzic :)

SACD bardzo wyraznie rozni sie na korzysc od PCM ( u mnie ) w nagraniach muzy klasycznej.

Takie aspekty jak przestrzennsoc , trojwymiarowsc , oddanie akustyki sali sa w dobrych realizacjach wyraznie lepsze od dobrych realizacji pcm. To jest roznica, ktora kazdy osluchany audiofil wychwyci. Sadze Sylwek, ze moze za rzadko sluchasz klasyki z sacd bo przeciez sprzet masz bardzo dobry . Na tym K01 sacd musi wymiatac , nie slysysz roznicy w stos. do redbooka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam. Ale to nie dotyczy tego watku przeciez! Takie zapytania prosze kierowac na priv

nie mam zamiaru prowadzić z Tobą jakiejkolwiek korespondencji na PW , pytanie było oficjalne tak aby było widziane przez innych userów

zacząłęś kolejny raz promocje konkretnej polskiej firmy audio więc inni userzy forum musza mieć odpowiedni pogląd na Twoją opinie

wymaga tego zwykła uczciwosc informacji i taki zwyczaj równiez panuje na tym forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru prowadzić z Tobą jakiejkolwiek korespondencji na PW , pytanie było oficjalne tak aby było widziane przez innych userów

zacząłęś kolejny raz promocje konkretnej polskiej firmy audio więc inni userzy forum musza mieć odpowiedni pogląd na Twoją opinie

wymaga tego zwykła uczciwosc informacji i taki zwyczaj równiez panuje na tym forum

Ale czlowieku ten watek tych spraw nie dotyczy! Jako moderator powinienes to wiedziec wielokrotnie lepiej. ;))))))))

Sam robisz byle co na forum zalatwiajac jakies dziwne sprawy...poczytaj temat watku to jest o DSD i hardware ;)

 

Co do promocji Jplay-a bo ot o tu chyba chodzi, to masz chyba jakies uczulenie na to...pisze tez o roznych innych produktach i jakos nigdy nie ma watku ukrytej promocji. A jesli jest juz proddukt Polski to co firma i promocja??? Moja firma nie ma nic wspolnego z firma Jplay wiec tym bardziej chyba masz cos z glowa.

 

Przepraszam wszystkich czytajacych watek ale zostalem przez moderatora CIR-a zmuszony aby to tutaj wyjasniac.

 

Dodatkowo kol. Elberoth tez ostatnio wyrazil sie pozytywnie na temat Jplay-a w swoim watku i jakos chyba nie byl upominany?

Wiec o co Ci CIR chodzi odpowiedz publicznie?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos tak wychodzi, ze nie moge sie znowu zgodzic :)

SACD bardzo wyraznie rozni sie na korzysc od PCM ( u mnie ) w nagraniach muzy klasycznej.

Takie aspekty jak przestrzennsoc , trojwymiarowsc , oddanie akustyki sali sa w dobrych realizacjach wyraznie lepsze od dobrych realizacji pcm. To jest roznica, ktora kazdy osluchany audiofil wychwyci. Sadze Sylwek, ze moze za rzadko sluchasz klasyki z sacd bo przeciez sprzet masz bardzo dobry . Na tym K01 sacd musi wymiatac , nie slysysz roznicy w stos. do redbooka?

 

1- faktycznie mało słucham klasyki.

2- K-01 wymiata na maxa, SACD gra najlepiej jak można ale z CD też wyciska cuda.

3- na innych gatunkach muzycznych różnice są bardzo małe i nie zawsze na korzyść SACD.Jest po prostu trochę inaczej i można się

tak bawić w szybkie przełączanie i porównywanie ale przecież w muzyce nie o to chodzi.

Przy normalnym słuchaniu dla muzyki a nie dla różnic to okazuje się że te różnice są pomijalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop

 

Tu nie ma co wyjaśniać,tylko trzeba oznaczyć się na niebiesko i koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, Sly,

 

Slabo znam niemiecki ale to jest bardzo jasne :)

 

"Praxis: HiRes-Musik-Downloads - besser als Audio-CDs"

 

Z artykulu wynik,a ze teoretyczna ilość informacji jest w sacd wyzsza od pcm do czestotliwosci 24/96, natomiast format 24/192 przynosi ponad 1,5 raz więcej informacji na sekundę od sacd.

Poza tym , co już dyskutowane było szeroko na naszym forum, szumy sacd powyzje 20 khz wymagają stosowania filtrow.

Podsumowujac, sacd może być fajanym dodatkiem i często lepszym rozwiązaniem , niż redbook, ale hires mogą dawac w pcm podobna, albo wyzsza jakość dzwieku.

Z moich doswiadczen, pcm 24/192 brzmi klinicznie i wole od niego dobre sacd.

Natomiast hires az do 24/96 w pcm mogą brzmieć dużo lepiej , równo albo nawet gorzej od 16/44,1. Wszystko zależy od realizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop

 

Tu nie ma co wyjaśniać,tylko trzeba oznaczyć się na niebiesko i koniec.

i tyle w temacie :)

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

nie mam zamiaru prowadzić z Tobą jakiejkolwiek korespondencji na PW , pytanie było oficjalne tak aby było widziane przez innych userów

zacząłęś kolejny raz promocje konkretnej polskiej firmy audio więc inni userzy forum musza mieć odpowiedni pogląd na Twoją opinie

wymaga tego zwykła uczciwosc informacji i taki zwyczaj równiez panuje na tym forum

 

No i wyszło niestety na moje,tam gdzie pojawia się Stasiop wątek ulega rozpieprzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło niestety na moje,tam gdzie pojawia się Stasiop wątek ulega rozpieprzeniu

OK teraz w temacie proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

Dodatkowo kol. Elberoth tez ostatnio wyrazil sie pozytywnie na temat Jplay-a w swoim watku i jakos chyba nie byl upominany?

Wiec o co Ci CIR chodzi odpowiedz publicznie?!

 

Może jesteś daltonistą? bo inaczej pewnie dawno byś dojrzał,że Elb jest na niebiesko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś marslo. Wszystko zależy od realizacji a poza tym mimo że plik 24/192 powinien wg pomiarów być najlepszy to dla ciebie jest zbyt kliniczny.Oto właśnie chodzi że każdy odbiera to inaczej i wybiera pod siebie. Nie zapominaj że ja od 3 lat używam też pliki i nie jestem ich wrogiem ale wiem jak marny jest wybór, ile śmieci krąży po ludziach jako pliki hires np ripy z vinyli, picowane podciągane pliki 16/44 udające hires, pliki po equalizacji itd. Dlatego jestem sceptyczny. Warto mieć pliki jako dodatek do CD. Ale to tylko moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło niestety na moje,tam gdzie pojawia się Stasiop wątek ulega rozpieprzeniu

Potrafisz czytac ze zrozumieniem? cyt:

 

Przepraszam wszystkich czytajacych watek ale zostalem przez moderatora CIR-a zmuszony aby to tutaj wyjasniac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo,

Twierdzisz, że u Ciebie pliki grają nawet lepiej niż srebrny krążek. Czy masz dokładnie takie same ustawienia? Czy np. rip z płyty CD odsłuchujesz na 16/44.1 czy też zmieniasz na 24 bity (i do tego np. 96).?

Sama zmiana z 16 na 24 bity zmienia wyraźnie dźwięk. Ale lepszy gorszy to już kwestia preferencji słuchacza, konkretnej konfiguracji i pomieszczenia niż wyższości formatu. Ja wciąż wolę CD. Choć przyznam, że MSB Analog DAC gra z plikami... no pięknie :)

 

Aż spróbuję jakiegoś testowego DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo,

Twierdzisz, że u Ciebie pliki grają nawet lepiej niż srebrny krążek. Czy masz dokładnie takie same ustawienia? Czy np. rip z płyty CD odsłuchujesz na 16/44.1 czy też zmieniasz na 24 bity (i do tego np. 96).?

Sama zmiana z 16 na 24 bity zmienia wyraźnie dźwięk. Ale lepszy gorszy to już kwestia preferencji słuchacza, konkretnej konfiguracji i pomieszczenia niż wyższości formatu. Ja wciąż wolę CD. Choć przyznam, że MSB Analog DAC gra z plikami... no pięknie :)

 

Aż spróbuję jakiegoś testowego DSD.

Potwierdzam , ripy plyt brzmia lepiej niz te same plyty grane z napedu, oba nagrania 16/44,1. Porownanie jest jak najbardziej miarodajne, bo oba nosniki sa grane z tego samego urzadzenia, z identycznym wzmocnieniem i kablami.

Roznia sie jedynie transportem , DAC w obu przypadkach jest ten sam. No i wlasnie transport z jego jitterem decyduje o wszystkim.

Dlatego kupilem La Fontaine. Opisalem swoje wrazenia z odsluchow przed podjeciem decyzji o przejsciu na pliki w highfidelity w Hydparku, tytul "Audio Aero La Fontaine".

Od tego czasu znaczaco poprawilem tor plikowy ( Aurender , Bada, Entreq usb z Minimusem ).

Na poczatku roznica byla slyszalna , teraz to jest deklasacja plyty.

Od przyszlego tygodnia bedzie jeszcze lepiej , bo laduje u mnie W20.

A wszystko zaczelo sie od uwaznej lektury artykulow Filipa Kulpy w Audio Video w latach 2010/2011 na temat muzy plikowej i sprzetu do jej odtwarzania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płyta była oryginalnie nagrana w DSD

No właśnie... o ile.

 

Za Wikipedią:

"Because it has been extremely difficult to carry out DSP operations (for example performing EQ, balance, panning and other changes in the digital domain) in a 1-bit environment, and because of the prevalence of studio equipment such as Pro Tools, which is solely PCM-based, the vast majority of SACDs — especially rock and contemporary music which relies on multitrack techniques — are in fact mixed in PCM (or mixed analog and recorded on PCM recorders) and then converted to DSD for SACD mastering".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Slabo znam niemiecki ale to jest bardzo jasne :)

 

"Praxis: HiRes-Musik-Downloads - besser als Audio-CDs"

 

Mariusz , przeczytaj cały artykuł a nie tylko fragmenty to zrozumiesz ,że nie jest nim nic takiego oczywistego jak tobie się wydaje:

 

"„DSD bringt mehr Information“: Der DSD-Informationsgehalt ist nicht höher als bei PCM. Die SACD liefert pro Kanal und Sekunde 2,8224 Millionen Datenbits. Das liegt knapp über PCM 96/24 (2,304 MBd) und weit unter PCM 192/24 (4.608 MBd). Bereits PCM in 192/24 kann also einen höheren Informationsgehalt speichern und transportieren als ein SACD-DSD-Signal."

 

"„Bandbreite und Dynamik von DSD sind besser“. Die nutzbare DSD-Bandbreite liegt bei maximal 100kHz. Das schafft auch PCM192/24. DSD erreicht ca.120dB Rauschabstand – das aber nur bei tiefen Frequenzen. PCM mit 24 Bit erreicht 144dB, und das homogen über den gesamten Frequenzbereich und ohne Tricks wie Noiseshaping."

 

I konkluzja :

 

"Ich sehe zudem einige indirekte Nachteile in der DSD-Technik. Da aufgrund der hohen Verbreitung von PCM Aufnahmen kaum jemand vollständig auf PCM verzichten kann, würden Kombigeräte für PCM und DSD benötigt. Technisch ist das natürlich machbar. Die Geräte werden aber komplexer, Signalwege länger, die Taktaufbereitung schwieriger und weniger effektiv. Das Gesamtergebnis wird dadurch sicher nicht besser. Bei der Formatvielfalt wäre weniger meiner Meinung nach mehr."

 

Alles klar Herr Kommissar ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

Alez ja to przeczytalem i przeciez napisalem o roznicach w ilosci inforamcji miedzy pcm i sacd, wnioskach z tego plynacych . Nie doczytales mojego postu do konca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek,

Alez ja to przeczytalem i przeciez napisalem o roznicach w ilosci inforamcji miedzy pcm i sacd, wnioskach z tego plynacych . Nie doczytales mojego postu do konca?

Doczytałem i może odpowiem tobie w następujący sposób (również w tym artykule) :

 

"DSD ist eine weitere Variante Musik zu speichern, neben PCM, Schallplatte, Magnetband, MP3, usw. Alle Formate haben ihre Berechtigung solange es Leute gibt, die ein Format aus welchen Gründen auch immer favorisieren. Geschmacksache oder auch praktische Gründe wie im Fall von MP3. Vom technischen Standpunkt her gesehen ist PCM, so ab 88.2kHz / 24 Bit, definitiv besser als DSD."

 

I podpisuję się "obiema ręcami" pod tym ;)

 

 

P.S.

 

Ja wolę whisky a ty wino czerwone.

Choć wyjątkiem dla mnie jest Sassicaia i czasami wolę bardziej niż whisky.

To tyle w temacie co jest bezapelacyjnie najlepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, kazdy wybiera, co mu bardziej pasuje.

Jednak , aby cd brzmialo naprawde dobrze trzeba wydac na jego odtworzenie wiecej kasy , niz na dobra jakosc z plikow.

Dlatego w praktyce dla wiekszosci audiofili rozwiazanie plikowe daja lepsza relacje cena/jakosc.

Co rowniez wynika z powyzszego artykulu:)

Malymi krokami Cie do tego przekonam :) Najpierw Sassicaia, potem pliki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cenę Aurendera W20 i DAC dCS Vivaldi to mamy ok 200 000zł. Topowy Esoteric K-01 ma cenę 85 000zł.

To znów tak taniej z plików nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jasne, kazdy wybiera, co mu bardziej pasuje.

Jednak , aby cd brzmialo naprawde dobrze trzeba wydac na jego odtworzenie wiecej kasy , niz na dobra jakosc z plikow.

Dlatego w praktyce dla wiekszosci audiofili rozwiazanie plikowe daja lepsza relacje cena/jakosc.

Co rowniez wynika z powyzszego artykulu:)

Malymi krokami Cie do tego przekonam :) Najpierw Sassicaia, potem pliki:)

Mariusz.

 

Nie musisz już mnie do plików przekonywać. "Przekonałeś mnie" już dawno ,że oprócz porządnego samochodu rower też jest przydatny (w pewnych warunkach może nawet mieć przewagę nad samochodem).

Ale jak na razie choć to droższe rozwiązanie - wolę jednak samochód ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,

Topowe granie z cd to stack Vivaldi, cena ok 400 k pln.

Ide o zaklad , ze W20 z Vivaldim pobije za to topowego Metronoma z napedem cd w zakresie precyzji, szczegolowsci , przezroczystosci dzwieku , prawdopodobnie rowniez dynamiki i sceny muzycznej. Metonome zapewne zagra nieco muzykalniej , ale nieoniecznie bardziej gladko. Chetnie bym posluchal kiedys face to face. Jarek bedzie mial taka okazje, zobaczymy czy skorzysta. W kwestii funkcjonalnosci Aurender /Vivaldi zdeklasuje playera cd.

 

Jarek,

Bardzo mi brakowalo sporow z Toba:)

Moj rower jest drozszy od niektorych samochodow:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Moj rower jest drozszy od niektorych samochodow:)

Wygodniejszy i szybszy (szczególnie zimą) również ? ;)

 

A propos :

Wiesz po czym poznać wesołego rowerzystę?

Po muchach na zębach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak licząc musisz też doliczyć do Aurendera jeszcze zegar więc zrobi się 280 000zł.

Czy będzie lepiej? Być może. Na pewno inaczej. Co do gładkości to porównywałem z Metronome i oba są równie gładkie.

Tu dCS nie ma przewagi.Być może będzie większa rozdzielczość i podkreślanie szczegółów.

Funkcjonalność plików to wiadomo że jest większa za to CD jest trwalsze i znacznie większa dostępność tytułów.

Oba nośniki mają zalety i warto mieć oba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Na temat SACD i DSD kolega Misiomor przelał tu już morze atramentu, bardzo kompetentnie argumentując dlaczego DSD jest ułomne i ja mu wierzę, napisał to w sposób bardzo przystępny i może wrato wrócić do tych postów?

 

Sylwek w jednym ma bezwzględnie rację, DSD to będzie-jest?nisza niszy, dla garstki audiofilów, komercyjnie nie będzie z tego nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.