Skocz do zawartości
IGNORED

DSD i hardware - przełom?


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba,że moi czterej koledzy i ja z nimi się mylą,no ale co oni mogą wiedzieć,wszak nikt z nich nie ma tak "wypasionego" systemu jak Twój ;).

Tak jesli chodzi o pliki to z pewnoscia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój multiformatowiec gra dobrze DSD SACD. PCM, DTS i DD dekoduję oddzielnie a pliki FLAC jeszcze czym innym.

 

Mowa jest o takim DVD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ???

 

 

Co do DSD i wyznań konstruktora LUMINA, że to zhakowanie PS3 pozwoliło na ripowanie płyt SACD i to było

motorem do pracy nad playerem i jest kołem zamachowym dla playerów DSD, lekko zniesmacza.... Ale cóż.

Kto na poważnie zajmuje się dostarczaniem legalnego, plikowego kontentu dla tego typu playerów ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.

A Grabarek z plikow to prawdziwa uczta w szczegolnosci z plyt ktore byly nagrane analogowo ale i te cyfrowe tez graja bardzo dobrze. CD nie ma szans tak tego odtworzyc nie ma tej gladkosci rozdzielczosci, dynamiki i glebokiego wejscia w nagranie. Sluchalem tego na Vivaldim z CD i wiem ze pliki i tak maja przewage - bo miec musza. Kiedys sie przekonasz i koledzy rowniez. :) czego zreszta szczerze Ci zycze aby zagralo Ci jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ja porównywałem. Po przesłuchaniu większej liczby płyt wniosek jest jeden. Jakość to SACD i ten format to zapewnia.

Tjaaa ..... Też tak kiedyś myślałem jak ty ale życie pokazało ,że jest inaczej.

Posłuchaj dobrej realizacji CD na porządnym odtwarzaczu CD/SACD i wtedy zmienisz zdanie.

Nie piszę oczywiście ,że SACD to śmieć bo sam mam ich kilka ale ich"przewaga" maleje a wręcz znika w miarę wzrostu jakości sprzętu, na którym te płyty odtwarzasz.

Poza tym jest jeszcze jeden problem a dotyczy SACD tzw. remasterowanych.

Tutaj mogę tylko stwierdzić,że to nabijanie ludzi w przysłowiową butelkę.

Tego nie da się po prostu słuchać.

Jakość jak w "podkolorowanym niemym filmie ".

 

Ale oczywiście możesz twierdzić to co twierdzisz.

Tylko po co skoro sam siebie oszukujesz ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa ..... Też tak kiedyś myślałem jak ty ale życie pokazało ,że jest inaczej.

Jesli sadzisz ze masz juz koniec tego etapu to sie mylisz w audio zawsze mozna lepiej i wiecej...pliki to wlasnie to!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Ja nie mam nic przeciwko plikom! Tyle ze najlepsze są pliki o jakości CD; zajmują najmniej miejsca i grają co najmniej tak samo dobrze jak pliki "gęste". Z plikami DSD jest jak słusznie zauważył kolega Bodex ten "drobny" problem, że tych plików nie ma. To znaczy nie ma legalnych. I pewnie nie będzie. Żadna wytwórnia płytowa ani żaden poważny producent sprzętu nie będą opierać swojego modelu biznesowego na plikach pokątnie ripowanych z SACD na PS3! To jakaś kpina ! Za rok-dwa nikt nie będzie pamiętał o temacie.

Poza tym niezmiernie bawią mnie koledzy powyżej, którzy piszą o CD w kontekście "kompresji", jako o formacie stratnym. Świadczy to o wiedzy zerowej w temacie. Na SACD też nie ma "wiecej" muzyki i format ten rownież od początku ma potężne problemy techniczne z przetwarzaniem ultradźwięków i powodowanymi przez to zniekształceniami. Dlatego jak przejdzie fala marketingu i robienia ludziom wody z mózgu, zwycięży techniczna uczciwość i ludzie skupią się na winylu, CD oraz plikach 16/44.1 i 16/48 bo tylko te formaty mają sens!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak przejdzie fala marketingu i robienia ludziom wody z mózgu, zwycięży techniczna uczciwość i ludzie skupią się na winylu, CD oraz plikach 16/44.1 i 16/48 bo tylko te formaty mają sens!

Vinyl przy plikach przejdzie do historii juz teraz to wiadomo. Format 44.1khz bedzie krolowal ale pojda w geste technologie chocby z powodow marketingowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jarek&ania

 

Wymień się pogladami z szefami popważnych i uznanych studiów nagraniowych lub inzynierów dźwieku i spytaj ich dla czego używają technologii 24-bitowej a nie 16-bitowej.

 

A Grabarek z plikow to prawdziwa uczta w szczegolnosci z plyt ktore byly nagrane analogowo ale i te cyfrowe tez graja bardzo dobrze.

 

Potwierdzam. Orgazm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta dla niedowiarkow art W. Paculy na temat chinskiej podrobki Linna Klimaxa o nazwie LUMIN - ( co ciekawe wydaje sie grac lepiej niz sam Klimax, tak przynjamniej wynika z recenzji )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A to dopiero poczatek tego co potrafia pliki, prawdziwa rewolucja dopiero przed nami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś się będzie pytał tych poważnych i uznanych dlaczego 24-bit, a nie 16-bit to niech też zapyta dlaczego wszyscy używają tam PCM, a prawie nikt nie używa DSD, jeżeli takie super i przełomowe.

 

Do dyskutantów chyba prędzej dotrze zupka bananowa niż to co napisał moreno1973 na poprzedniej stronie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech też zapyta dlaczego wszyscy używają tam PCM, a prawie nikt nie używa DSD, jeżeli takie super i przełomowe.

Bo softu DSD jest bardzo malo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień się pogladami z szefami popważnych i uznanych studiów nagraniowych lub inzynierów dźwieku i spytaj ich dla czego używają technologii 24-bitowej a nie 16-bitowej.

 

Wymień się poglądami z szefami poważnych i uznanych koncernów muzycznych dlaczego później tego nikt nie sprzedaje.

Może dlatego np.,że nowy Dream Theater wydany kilka dni temu po ukazaniu się w ofercie na hdtracks 24/96 po kilku godzinach był dostępny na kilkunastu serwerach gdzie niekoniecznie wymaga się użycia kart kredytowych?

Jest pat.Nie ma poważnej/szerokiej oferty repertuarowej na muzykę hires,nie ma ujednoliconego standardu dla urządzeń stacjonarnych powszechnie dostępnych z "obsługą" plug&play.Nie widać rozwiązania.

Wobec tego rozmowy o wszelkich nowych,lepszych,przyszłościowych jakościach w odtwarzaniu muzyki można traktować jedynie w kategoriach fanaberii,ciekawostki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By połozyć kres pomówieniom i sugestiom odpowiem odrazu. CENA, CENA i jeszcze raz CENA. Sony opracował właśnie DSD do studiów nagraniowych. Takie było pierwotne założenie. System miał służyć do archiwizacji taśm analogowych. Zdecydowano się jednak i na komercyjne zastosowanie a rywalizacja z DVD Audio zaowocowała wersją multichannel.

 

Dopiero teraz pojawiają sie rejestratory DSD w przystępnej cenie jednak obróbka tych strumieni jest problemem technicznym i cenowym. To co jest zaletą jednocześnie jest wadą. Natywnie stisuje sie DXD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w temacie ;)

 

Przełomu nie ma i nie będzie.

 

Dopóki jestem zmuszany do zakupu interesujących mnie tytułów na kilku nośnikach,lub do zakupu płyty CD,a potem jej ripowania,dopóty nie będzie żadnego przełomu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełomu nie ma i nie będzie.

 

Dopóki jestem zmuszany do zakupu interesujących mnie tytułów na kilku nośnikach,lub do zakupu płyty CD,a potem jej ripowania,dopóty nie będzie żadnego przełomu.

Jaj Ci zagra duzo lepiej bedziesz rippowac bedziesz! ;) Ja Wojt wam to mowie! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ujednoliconego standardu dla urządzeń stacjonarnych powszechnie dostępnych z "obsługą" plug&play.

 

Jest taki standard - nazywa się BLU-RAY PURE AUDIO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wystartował kilka miesięcy temu, jest solidnie zabezpieczony przed kopiowaniem (Cinavia ) a to

najbardziej bolało koncerny. Urządzenia są powszechnie dostępne w różnych klasach cenowych,

od takich za kilka stówek, do np. METRONOME CD10 za dużo grubszą kasiorkę .

Obsługa to pełne "pay&plug&play" :) Niestety, wbrew zapowiedziom, ilość tytułów jest marna .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to samo co teraz napisałem Stefek od 2 lat!! Takie są realia.

 

Wiem,czytam ;).

Ale niektórzy mają z tym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki standard - nazywa się BLU-RAY PURE AUDIO.

 

Oferta biedna, ale obiecują ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Macie rację. Do póki garażowi /niszowi/ artyści będą wydawać się jak dotychczas z użyciem starej technologii, do póty tak będzie. Ja nie spodziewam się jednego standardu jeszcze długo. To daleka przyszłość. A szkoda.Taką Anne Marię Jopoek bym kupował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda.Taką Anne Marię Jopoek bym kupował

Uwierz mi z 44.1khz mozna tyle wycisnac ze zajalbym sie na Twoim miejsciu wyciskaniem wszystkiego z tego starego standartu a nie zawracaniem sobie glowy Hi-resami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dla Artona bo on nie słucha muzyki tylko formatów. Musi być jakiś bajer żeby chwilę zwrócił na to uwagę.Albo 3485 bitów albo 45839999 Khz, albo chociaż jakiś Mega, hiper, giga mastering przy użyciu technologii NASA, 45895 bitowego masteringu i taśm matek przechowywanych w komorach kriogenicznych. A muzyka?...a kogo to obchodzi.

Do muzyki ma przecież..ipoda... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet nie wiesz jak pięknie może być przejechać się powozem. Miałem okazję...w Chicago. Jest tam w centrum taki gość co obwozi ludzi.

ma konie i taki retro powóz.Zafundowałem kobicie taką rundkę i sam z nią się zabrałem.Powiem tobie że downtown Chicago właśnie z perspektywy tego powozu było piękne. Z samochodu to już nie było to.

 

I tu jest twój problem.Gdybyś zwracał uwagę na to co trzeba czyli na muzykę a nie na nośniki to zrozumiałbyś że ta twoja wiara w SACD, DVD-Audio itd nie ma sensu bo słucha się...muzyki i to ona jest najważniejsza.

Tam gdzie by się dało to słuchałbyś pliku ale tam gdzie nie ma wyboru a w większości tytułów nie ma to słuchałbyś CD i byłbyś szczęśliwy mogąc się delektować wspaniałą muzyką. A tak tracisz 95% repertuaru bo "nie jest na gęsto"?... :-)

Absurd i...głupota...a na pewno dla kogoś kto kocha muzykę a nie formaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie by się dało to słuchałbyś pliku, a tam gdzie nie ma wyboru to słuchałbyś CD.

 

CD ale zrzucone do pliku, bo milion razy już było, że tak może (jest!) być lepiej. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - DSD na chwilę obecną bazuje na ... ripach z płyt SACD - żadna firma nie sprzedaje gotowców !

Czyli de facto wszystkie urządzenia do jego odczytu powstały z myślą o piractwie :) Czy ktoś z posiadaczy

kolekcji płyt SACD i stosownego playera jest zainteresowany zakupem NOWEGO i samodzielnym ripowaniem

swojej kolekcji ???? Czy to ma bazować na bibliotece prawie 9 000 płyt SACD (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) które

ktoś zripuje i wrzuci do sieci ? :) Niby potrzeba jest matką wynalazków, ale czy to tak ma do końca wyglądać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając najnowsze numery pism audiofilskich widzę jeden trend - zachwyt nad jakością dźwięku z plików DSD. Wielu recenzentów pisze, że to jakiś przełom jakościowy, który pokazuje dopiero w nalezytym świetle jak wybitną jakość dźwięku można osiągnąć w obecnym high-end za realne pieniądze.

 

W Stereophile zaliczono odtwarzacz Marantza do klasy A+ i otrzymał bardzo pozytywną recenzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co prawda Stereophile to dziś pismo o kiepskim autorytecie:-)... dlatego pragnę zapytać obeznanych z pilkami czy DSD to faktycznie coś ekstra?

 

Poza tym kolejna prośba to o opinię na temat samych urządzeń umożliwiajacych odtworzenie plików DSD. Które słuchaliście i co polecacie? Jak za stosunkowo normalne pieniądze można słuchać tych plików na wysokim poziomie jakościowym?

 

Chciałem wymienić CD ale stwierdziłem że w cenie do 20 tyś nie ma nic dużo lepszego od tego co mam, więc może za 2o tyś można kupić coś co szokuje swoją relacją ceny do jakości? CD zostawiam sobie taki jak mam ale mogę dokupić coś na pliki. Warunek aby miało srebrną obudowę:-)

 

Komputer + przetwornik? Czy po prostu odtwarzacz plików? Srebrny Lumin?:-)

 

Wiem, że jest wiele tematów o plikach ale chyba brakuje czegoś ściśle o DSD w dziale high-end.

 

 

Proszę skupmy się tu wyłącznie na sprzęcie który potrafi bezproblemowo odtwarzać pliki DSD. Nie chcę bawić się w informatyka, więc szukam sprzętu o prostej instalacji i działaniu. Czy jest urządzenie, które potrafi odczytać plik DSD z pendrive wpiętego do USB tego sprzętu?

Witam

Podobną dyskusję rozpocząłem jakiś czas temu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jednak jak sam przeczytasz zostałem, podobnie jak w tym wątku wyzwany od kretynów przez kilku złośliwych zwolenników 16 bitów, jacy tu na forum jeszcze pozostali. Jeśli opowiesz się mniej wybrednie czy raczej bardziej dosadnie i kategorycznie za SACD to i Tobie się oberwie. Ci ludzie sa zdesperowani bo CD odchodzi do lamusa.

Ale w temacie- DSD zapewnia sobie przewagę i potencjał na przyszłość ilością materiału zgromadzonego w studiach nagraniowych. płyt CD od kilkudziesięciu już lat nikt na świecie nie nagrywa. Te płyty CD które mamy w sklepach to skompresowany stratnie do 16 bitów studyjny materiał powstały albo w DSD albo w gestym 24 bitowym PCM. Możemy taki materiał kupić jako oryginał w postaci odpowiednio płyt SACD lub popularnych ostatnio (nowy Dream theater) DVDAUDIO, albo jako wspomnianą skompresowana stratnie do 16 bitów płyte CD. Ponieważ audiofile zdolni są zaakceptować tylko i wyłącznie oryginalny materiał i możliwie krótka drogę sygnału więc odwracają się od CD masowo. Już dziś płyta CD stała się symbolem kalekiej cyfry. Pamiętajmy że nawet ci tak głośni zwolennicy 16 bitowych płyt CD nigdy tak naprawdę nie słyszeli jak te płyty brzmią natywnie- ponieważ po włożeniu takiej płyty do odtwarzacza, zapisany na niej 16 bitowy materiał najpierw zostaje podbity do gestej postaci 24/192, albo w nowszych odtwarzaczach do postaci właśnie DSD, a dopiero potem zamieniany na postać analogową. Niestety, jak mawiał kiedyś diskomaniak (teraz accu czy jakoś tak) z g...a bata nie ukręcisz, więc jakościa taka spreparoana muza nigdy nie dorówna oryginalnemu studyjnemu zapisowi.

Tak naprawdę wystarczy więc kupic odtwarzacz zamieniający w locie płyty CD na SACD (większość nowych modeli) czy taki DAC a każdy może słuchać DSD ile zechce.

PS- porównywałem ze znajomymi nowy Dream Theater nja LP, CD, gęsty plik z HDTRACK i ścieżkę MLP z DVDAUDIO. Sobie oczywiście kupiłem 2LP, ale najlepszą jakość zdecydowanie usłyszałem z DVDAUDIO. W tym formacie możesz posłuchać z każdego laptopa+DAC więc przyjemnego słuchania. Zreszta od dawna krążą słuchy po forach że MLP bije wszystko na głowę, może coś w tym jest. W końcu wynalazł to nie byle kto.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci ludzie sa zdesperowani bo CD odchodzi do lamusa.

 

Ja mam pozamykane wszystkie wątki o SACD. Przykro stwierdzić. Ludzie utopili ciężkie pieniądze w nic nie warty format. Mnie to śmieszy.

 

Powiem więcej. Przedwczoraj byłem w Nautilusie by się umówić na odsłuch Kef XQ40. Na pytanie czym się dźwiękowo różnią od B&W703 odpowiedziano mi , że Bowers nie potrafi wyprodukować głośnika wysokotonowego, bo produkują kopułki ze sztywna membraną.!!!! Ciekawe ilu durniów na to złapią?

Na prośbę by zestawili do odsłuchu z SACD pleyerem powiedzieli, że nie mają. Wszystkie sprzedali (!?!)

 

Dziesięć lat temu jak pytałem w audiofilskich sklepach z kolumnami o kolumny z szerokim pasmem powyżej 25kHz to mi mówili, że to fanaberia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.