Skocz do zawartości
IGNORED

Sub JBL es 250 pw do kolumn Yamaha NS-555 nada się ?


Jarek_d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczow serdecznie .

Nazywam się Jarek i jestem tu nowy, ale audio interesuje się od dziecka

Jednak prędkość pojawiania się nowego sprzętu to dla mnie za szybko.

Moje pytanie :

Posiadam amplituner Yamaha RX-V673+kolumny Yamaha NS-555+SUB Harman Kardon HKTS 220

no i z suba nie za bardzo jestem zadowolony jakby za mało basu ,podkręcony na 3/4 mocy

Myślę o wymianie na JBL ES 250PW ponoć potrafi ruszyć ścianami , acha pokój pusty 20m kwadratowych .

Co o tym myślicie ? Bardzo proszę o wszelkie sugestie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub, który posiadasz ma 8' przetwornik nie jest to dużo, powiedziałbym zbyt mało żeby to zagrało z sensem, wymiana na tego JBL poprawi nie tylko natężanie, ale również zapewni niższe rejestry basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Jarek ten sub jest fantastyczny,transmiter działa ok ,ściany w 20m2 ładnie będą drżały,ale tylko w kinie.Do muzyki się absolutnie nie nadaje.To konstrukcja BR i najpierw będzie łup w kolumnie a potem w subie-poprostu nie nadąża.Do muzyki to Rel t7,lub Velodyne-10,12.Ale do kina za rozsądne pieniądze extra.Znam z autopsji-po 5 dniach pojechał do innego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli brakuje Ci basu tylko w kinie domowy, wybór subwoofera JBL jest jak najbardziej optymalny. To kolumna, która potrafi bardzo potężnie, mocno, nisko uderzyć.

Gorzej przy muzyce (tak jak kolega powyżej napisał). Jeśli chcesz także wspomóc bas a słuchasz koncerty i muzykę, przyjrzyj się ofercie subwooferów REL.

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań jestem do dyspozycji,

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki się absolutnie nie nadaje.To konstrukcja BR i najpierw będzie łup w kolumnie a potem w subie-poprostu nie nadąża

 

Konstrukcja obudowy w żadnym wypadku nic nie mówi o charakterystyce opóźnień, tak to równie dobrze można powiedzieć, że jego kolumny też się nie nadają, bo mają tunel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusty pokój 20m2, nie polecam tak potężnego subwoofera wstawiać, będzie przytłaczał potęgą. Ten subwoofer to naprawdę mocny sprzęt, który potrafi zatrząść stropem. Jego słabszy poprzednik E250 potrafił wytworzyć ciśnienie MAX SPL 124dB! Jak już do 20m2 brałbym model L8400 - tu postawiono na kontrolę (zamknięta obudowa), kosztem efektywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że trzeba grać takim subem zawsze ile fabryka dała? Moc w subwooferach to akurat się przydaje do kontroli niskiego basu, mamy łatwość jego wysterowania, nie ma niespodzianek w postaci przesterowania itd. Nie uważam żeby ten sub to była przesada nie jest też szczególnie mocny patrząc na dzisiejsze konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczow serdecznie .

Nazywam się Jarek i jestem tu nowy, ale audio interesuje się od dziecka

Jednak prędkość pojawiania się nowego sprzętu to dla mnie za szybko.

Moje pytanie :

Posiadam amplituner Yamaha RX-V673+kolumny Yamaha NS-555+SUB Harman Kardon HKTS 220

no i z suba nie za bardzo jestem zadowolony jakby za mało basu ,podkręcony na 3/4 mocy

Myślę o wymianie na JBL ES 250PW ponoć potrafi ruszyć ścianami , acha pokój pusty 20m kwadratowych .

Co o tym myślicie ? Bardzo proszę o wszelkie sugestie .

 

Jeśli poszukujesz trzęsienia ziemi to zainteresuj się serią SuperCube od Definitive Technology.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź .

Bardzo mi to pomogło i teraz wiem co zrobiłem źle -sugerowałem się tym że harman ma identyczny lakier fortepianowy jak kolumny yamahy

i niewielkie wymiary

Niemniej jednak przyjrzę się ofertą w/w subwoferów chodź serce mi podpowiada JBL .

Q21 gdzie znajduje się twój salon chętnie bym podjechał i pogadał z mądrzejszym ode mnie .

Ja jestem z Bytomia [Śląsk]

Jeszcze raz dzięki wszystkim zaczynam przeglądać oferty .

acha już jest na sprzedaż Harman Kardon HKTS 220 heh ale to w innym dziale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

@malikali-kolego może masz rację,ale każdy który tak się zachowywał-czyli był spowolniony względem kolumn miał konstrukcję BR.I dużo ludzi twierdzi(nie ałdiofille) że taka konstrukcja się do muzyki nie nadaje.A żeby było bardziej precyzyjnie to mowa o subach w cenach przystępnych dla Kowalskiego(zakładając jakieś 2-3 koła.)Może droższe mają taką konstrukcję (BR) i dają spokojnie radę w muzyce-ale po pierwsze ty ich jak narazie nie wymieniłeś,po drugie jeśli kolega zapytał o JBL 250PW to chyba suba za 5 koła lub więcej nie szuka.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusty pokój 20m2, nie polecam tak potężnego subwoofera wstawiać, będzie przytłaczał potęgą. Ten subwoofer to naprawdę mocny sprzęt, który potrafi zatrząść stropem. Jego słabszy poprzednik E250 potrafił wytworzyć ciśnienie MAX SPL 124dB! Jak już do 20m2 brałbym model L8400 - tu postawiono na kontrolę (zamknięta obudowa), kosztem efektywności.

Szczerze wątpie żeby E250 potrafił cokolwiek wytwrzyć powyrzej 100-105dB. 124dB nie wyciągne nawet na dwóch najlepszych "15 JBLa (2235H).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malikali-kolego może masz rację,ale każdy który tak się zachowywał-czyli był spowolniony względem kolumn miał konstrukcję BR.I dużo ludzi twierdzi(nie ałdiofille) że taka konstrukcja się do muzyki nie nadaje.A żeby było bardziej precyzyjnie to mowa o subach w cenach przystępnych dla Kowalskiego(zakładając jakieś 2-3 koła.)Może droższe mają taką konstrukcję (BR) i dają spokojnie radę w muzyce-ale po pierwsze ty ich jak narazie nie wymieniłeś,po drugie jeśli kolega zapytał o JBL 250PW to chyba suba za 5 koła lub więcej nie szuka.pozdrawiam

 

Zwróciłem uwagę, że nie zawsze tak jest i nie jest to reguła, poza tym za tą cenę 1700zł nie znajdziesz subwoofera w obudowie zamkniętej, który dorówna mu ciśnieniem, a autor wątku podkreślił, że ma mało basu wiec kolejna pukawka mu nie jest potrzebna. JBL 250PW nie należy do mułowatych subwooferów i moim zdaniem to optymalne rozwiązanie, co przy tej cenie musi rodzić jakieś kompromisy. W obudowie zamkniętej, aby osiągnąć podobny efekt natężenia i zejścia trzeba sporo mocy władować w przetwornik, a to już cena winduje w okolice 3000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest po kalibracji to są moje własne ustawienia

Lubię dość ostry wysoki ton no i tak jak pisałem wcześniej brakuje co nieco basu

więc staram się uzupełniać przodami ,ale już sam nie wiem niby przy takich ustawieniach +sub na 3/4

jest w miarę ok ,niemniej jednak wolał bym zmniejszyć na głośnikach bass ,żeby sub to nadrabiał .

Chyba tak to powinno być nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób niczego nie osiągniesz tylko dociążasz niepotrzebnie wzmacniacz, masz dwa wyjścia zakup kolumn z większym głośnikiem basowym lub dokupienie do istniejącej konfiguracji subwoofera przy czym ta 2 opcja jest ekonomiczniejsza, wiesz już z autopsji. że mały przetwornik nic nie da :) Szukaj subwoofera z przetwornikiem minimum 10', czy to będzie obudowa zamknięta. czy otwarta sam zdecyduj, to bardziej kwestia preferencji i tego co się chce uzyskać. Pamiętaj jednak, że obudowy zamknięte pomimo swych zalet mają jedną dużą wadę efektywność, wybierając sub z taką obudową trzeba mieć na uwadze również to żeby wzmacniacz dysponował odpowiednio dużą mocą inaczej głośno nie zagrasz :) i przede wszystkim nie kupuj nic w ciemno, wypożycz idź odsłuchać lub nawet zrób zakup przez internet, który da ci możliwość przetestowania w domu. Osobiście celowałbym w sub z zamkniętą obudową, ale to musisz nagiąć budżet zakładając, że szukasz suba w cenie tego JBLa i ma to być nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malikali

dzięki -bardzo mi pomogłeś .

JBL ma przetwornik 12" więc stawiam na niego [ponoć dobra jakość +moc +rozsądna cena ] powinno być git .

Tylko czekam jak się sprzeda Harman i po zakupie JBL-a na pewno dam znać jaka jest różnica .

Acha znalazłem takie dwa jaka jest różnica ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co to za oznaczenia PBK ? U nas zauważyłem tylko PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie

Przez te 3 dni szukałem JBL-a ES 250PW niestety wyszły z produkcji .

Postanowiłem szukać innych w podobnych cenach i mocy no i w oko wpadły mi :

Klipsch SW-112 i JBL Studio 5 Sub 550 . Jako najlepszych znawców na tym forum znowu pytam o zdanie .

W sumie chodzi mi o to ,że nie zawsze słucha się muzy i ogląda filmów przy dość mocno podkręconym głosem ,gdzie sub wtedy

pokazuje co potrafi , ale chciałbym ,aby sub mocniej poruszał mębraną przy np.standardowym oglądaniu TV.

Mam nadzieję ,że głośnik 25-30cm mocniej nią poruszy niż w subach o przetworniku 20cm. przy standardowym oglądaniu TV.

Przypominam ,że mój sub do tej pory to Harman Kardon HKTS 220 i mam nadzieję ,że w/w/ wyksztuszą z siebie więcej basu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 zdecydowanie wybrałbym JBL studio 5 Sub 550, jest to konstrukcja zamknięta z dość mocnym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie w okolicach Katowic można odsłuchać JBL studio 5 Sub 550 .

Wszędzie gdzie oglądam ,dzwonie nie mają na stanie mogą mi ściągnąć na zamówienie ,ale to chyba niepoważni ludzie są

jak można kupić głośnik bez jego odsłuchu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup go przez internet, będziesz miał odsłuch w domu. Ja tak wybierałem suba, bo odsłuch w salonie guzik da jest tylko jeden szczegół, płacisz za wysyłkę. Kupując na odległość zawsze masz prawo oddać go do 10 dni i wtedy guzik cię obchodzi, czy sklep musi go sprowadzać, czy ma go na stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodałem ogłoszenie na naszym forum ,że kupię suba JBL 250 PW i odezwał mi się gość z Hiszpanii pisząc -cyt:

My Name is Antonio paoletti are You still in interested in buying this

> item and i have it for sale contact me for pic and details..Thanks

Odpisałem ,że może jakieś fotki cena itp.

Odpisał dość szybko wysyłając bardzo ładne zdjęcia i ,że zapłata za sub na konto bankowe no i żebym to ja zaproponował ile jestem

gotów zapłacić za w/w sub .

Odpisałem mu ,że zapłatę preferuje tylko przez paypala i żeby to on podał cenę .

Co o tym myślicie czy to aby nie jakaś ściema i następny haker żebym mu kasę na konto wpłacił .

A co do kupna suba to jeszcze nie kupiłem więc nie mogę podzielić się wrażeniami -czekam ,aż mój harman się sprzeda

Jak mi nie wyjdzie z gościem z Hiszpanii to będzie to tak jak mi malikali zaproponował JBL studio 5 Sub 550

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręt, było nie raz na forum, nawet cały wątek na kilka stron. Wcieleń Antoniego były dziesiątki :)

Jak gość nie pisze o jaki sprzęt mu chodzi, tylko pisze "item" w pierwszej wiadomości, to od razu wiadomo.

Za dużo tego spamu wysyła, żeby zmieniać gotowce :)

Tak czy inaczej, skoro napisałeś o Paypalu, to już się nie odezwie, albo będzie nalegał na przelew.

Wzorem tradycji forumowej, mógłbyś mu przesłać pozdrowienia.

 

artworks-000046869500-qt6ssu-original.jpg?3eddc42

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.