Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw audio do kina domowego. Budżet: około 4000zł


max1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Spełniam jedno ze swoich marzeń i ustawiam małe kino domowe.

Jako telewizor będzie stać jedna z plazm Panasonica (chyba P65ST60). Brakuje mi zestawu audio, a że nie znam się na tym kompletnie, to stawiam na fachowców...czyli Was. :)

 

Pokój, w którym chcę ustawić sprzęt wygląda tak:

 

18.jpg

 

Telewizor raczej będzie wisieć na ścianie. W rogach przednie kolumny, a po bokach mam zamiar zamontować półki na ścianie, gdzie będą pozostałe głośniki (dobra opcja?).

Przeznaczenie to około 70% filmy, reszta TV i muzyka. Wszystko będzie lecieć raczej bezpośrednio z komputera (filmy w dobrej jakości BR itp.), więc chyba nie potrzebuję odtwarzacza blue-ray w sprzęcie audio.

Budżet to około 4000zł.

 

Bardzo proszę o propozycję i wyrozumiałość, bo jak napisałem wcześniej - jestem raczej zielony w temacie. :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny frontowe mają być odsunięte od ściany i od rogów .

 

, a ten krzyżyk niebieski to fotel ?

 

Szukaj tematów na forum KD za mniej więcej tą kwotę , tego jest dużo .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W rogach przednie kolumny, a po bokach mam zamiar zamontować półki na ścianie, gdzie będą pozostałe głośniki (dobra opcja?).

 

vlb_200_life.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Te podstawki pod głośniki na ścianie to fajna opcja. Rozejrzę się za tym.

 

Tak, krzyżyk to miejsce kanapy, czyli punkt obserwacyjny. :)

Co do tego odsunięcia kolumn od rogów, to jaka mniej więcej musi być przestrzeń? Myślałem, że po prostu postawię tam kolumienki na jakichś nóżkach i skieruję w kierunku X i będzie dobrze.

 

Przeglądałem tematy na forum, ale z tego co widzę to zawsze jest kwestia dość indywidualnego podejścia (metraż pokoju, przeznaczenie sprzętu itp.) dlatego założyłem ten temat.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Potwierdzę uwagę powyżej, chociaż na kilkanaście centymetrów odsuń kolumny przednie od ścienny.

Konfiguracji, które optymalnie sprawdzą się w Twoim pomieszczeniu jest dużo. Z tego co napisałeś, system system będzie wykorzystywany w dużej części do kina domowego, tak więc zastosowałbym amplituner Onkyo TX-NR626 (http://q21.pl/onkyo-tx-nr626.html) oraz zestaw kolumn Indiana Line Nota 555 (http://q21.pl/indiana-line-nota-555.html) bądź Tannoy Mercury V4/V1/VC (http://q21.pl/tannoy-mercury-v4-v1-vc.html).

Przyjrzyj się moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchu, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań lub oferty zestawowej jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz "puszczac" sygnał do amplitunera , najlepiej by było kablem hdmi z grafy bo wtedy idzie i sygnał video i audio taki jaki jest w danym filmie ale grafa musi miec raz wyjście hdmi a drugie trzeba się dowiedziec czy wogóle wychodzi sygnał audio z tego hdmi , to by było najlepsze rozwiązanie bo z optykami czy koaxialem są małe problemy żeby wyszedł taki jaki jest w filmie ( np DTS 1,5 kbps) no chyba , że masz już to obcykane ,

skoro masz dobrej jakości pliki z filmami to w takim zestawie musi byc sub ( zresztą w kazdym musi byc) bo będzie niedosyt dźwięku podczas seansów , wiedz o tym że na subka będziesz musiał wywalic w granicach dwóch tysi żeby to jakoś grało , żeby się nie "dławił" , milczał czy temu podobne a wcale nie trzeba byc audiofilem , ja nie jestem i w pokoiku 25m2 stoi taki , który ma 350W w RMS-ie i wcale nie jest za duża moc ( potencjometr na wysokości gosziny 10.00-11.00 ) bo tu się "nie piłuje" , sub nie gra ciągle jak kolumny , odzywa się tylko w odpowiednim momencie ale musi miec "siłę" jebnąc z nienacka a nie żeby zafurczała membrana przy mocniejszych rejestrach lub żeby go ledwo było słychac bo nie da radę w najniższych i uuuuuu kicha , warto dac trochę wiecej kasy ale będziesz zadowolony , i filmy będą brzmiały jak powinny , wiadomo , że można też drożej za np. Rela T7 (ok3,3tys), Velodyna (EQ-MAX 10 ok 3 tys) , Martin Logan Dynamo 700(podobna cena ok 3,2 tys - ale BEZPRZEWODOWY!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) , Earthquake Kompressor 12 (ok 3,2 tys- typowy kinowiec ale z dobrze kontrolowanym niskim basem) , zaproponuję Ci tańsze modele takich firm jak Definitive Technology i model ProSub1000(jego mam) oraz Earthquake Sub120 (typowy kinowiec jak każdy z tej firmy) oba za ok. odpowiednio 2,2-2,5 tys , ale jak to zawsze bywa polecam przed zakupem odsłuch jak kolumn tak i suba bo to , że mi się podoba wcale nie musi Tobie ,

 

Z ampli zaproponowałbym Ci Onkyo TX-NR 616 lub Yamahę RX-V673 , cena podobna ok 1650 zł , proponowany przez Q21 Onkyo 626 to nowsza wersja można by powiedziec 616-tki gdyby nie brak certyfikatu THX w 626 ale czy jest lepsza bo nowsza ,

 

natomiast jeśli chodzi o kolumny można całkiem tanio np. z Kody CV-65F/C/S za ok 1500zł+ sub SW1000 za następne 500-600zł , lub z Tagi np.: TAV606v.3+ sub TSW 120 razem ok 1900-2050zł ale za to pełne 5.1 a jak zagra musisz sam ocenic lub nieco wyższa półka , z kolumn w cenie w granicach 2,5 tys to np. :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub nieco drożej ale to czy lepiej zależy od Ciebie czy Ci podejdzie dźwięk lub z tych wyżej :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

następny pułap cenowy to granica 4 tys za zestaw 5.0

 

napewno każdy z tych zestawów bedzie grał inaczej teraz tylko odsłuchac i wybierac lub , gdy nie podejdą szukac dalej ale musowo posłuchac na własnej muzie a suba sprawdzic na filmie z dobrym dźwiękiem , nie w muzie

 

powodzonka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow świetny post. Wielkie dzięki!

 

W jaki sposób chcesz "puszczac" sygnał do amplitunera , najlepiej by było kablem hdmi z grafy bo wtedy idzie i sygnał video i audio taki jaki jest w danym filmie ale grafa musi miec raz wyjście hdmi a drugie trzeba się dowiedziec czy wogóle wychodzi sygnał audio z tego hdmi , to by było najlepsze rozwiązanie bo z optykami czy koaxialem są małe problemy żeby wyszedł taki jaki jest w filmie ( np DTS 1,5 kbps) no chyba , że masz już to obcykane ,

 

hmm.. muszę się przyznać, że po prostu chciałem puścić kabel hdmi z laptopa i na tej zasadzie odtwarzać całość.

 

W Gdańsku znalazłem sklep PreiumSound i mają tam ciekawy zestaw polecanego przez Was zestawu Indiana Line Nota 555.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tutaj od razu w zestawie z subwooferem Basso830. Cenowo wychodzi dosyć fajnie. Macie jakieś informacje odnośnie tego suba?

Jutro przejadę się tam i zobaczymy jak to wszystko wygląda "w praniu" i w słuchaniu. :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: Aha! I jeszcze jedna prośba! Czy możecie zerknąć na ten plan salonu i dać kilka porad odnośnie ustawienia sprzętu? Ogólnie wymyśliłem to sobie tak, że TV wisi na ścianie, pod nim jest taki typowy mebelek na TV o długości około 1,8m z wnęką pośrodku (tutaj bym wstawił suba, a na nim amp, bezpośrednio pod TV, Stolik zostawia około 0.5m wolnej przestrzeni do rogów pokoju i tam wchodzą kolumny. Pozostałe dwa głośniki po bokach, lekko z tyłu (jak na planie) będą zapewne na jakichś uchwytach na ścianie na wys. około 2-2.2m.

Wszystko to, tak trochę na "chłopski rozum" i pewnie dałoby się lepiej, ale metraż trochę ogranicza.

 

Mam nadzieję, że ta edycja sama się połączy z wcześniejszym postem. Jeśli nie, to bardzo proszę moderatora o scalenie postów.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc naprzeciw tv (czarny prostokąt) po prawej są schody tak , a czy w dół czy do góry , jeśli w dół to prawa kolumna może wisiec trochę bardziej z tyłu , np. koło drzwi natomiast lewa kolumienka może wisiec na ściance wysuniętej na kuchnie , a odnośnie suba nie mam pojęcia jak gra , podczas odsłuchu wyjdzie , bassreflex ma od spodu więc z takim umiejscowieniem suba jak chcesz nie powinno byc problemów jednak popróbowałbym jeszcze inne miejsce ustawienia go , pamiętaj odsłuchaj zestaw na jakimś filmie i weź pod uwagę w jakim pomieszczeniu będzie odsłuch a jakie jest Twoje , muzyki odsłuchaj na samych przodach bez suba , a i jeszcze jak myślę ważna rada , nie odsłuchuj droższych kolumn bo będziesz miał później problem z wybraniem czegokolwiek bo z tego co widziałem mają na sklepie same drogie sprzęty , kolumny , gdy już je nabędziesz musisz odsunąc od sciany na jakieś 20-30cm .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adek45, dzięki za posta!

 

Schody lecą do góry, a kolumienka po prawej stronie będzie trochę bliżej ściany z telewizorem, a nie na wysokości schodów tak jak na rys. Będzie tak, że kolumienka po lewej stronie będzie na wysokości siedzącego słuchacza, a ta po prawej przed schodami, będzie trochę za słuchaczem. W rzeczywistości te schody są bardziej "na lewo".

 

Jeszcze pytanie o polecane wcześniej Tannoy Mercury V1/V4/VC. W linku podanym przez kolegę Q21 kosztują one około 3500zł, jednak w sklepie np. tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) cena jest o 1000zł niższa. Czy ja czegoś nie widzę i to nie jest do końca to samo, czy to jakaś dziwna promocja. Ogólnie ich ceny strasznie mocno się wahają w zależności od sklepu.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc , możliwe , że firma ta ma sprzęt bez bez gwarancji dystrybutora ( np.Polpak) wiec dlatego tak tanio puszcza sprzet , może to jest sprzęt z expozycji , nie wiadomo o co tu chodzi w każdym bądź razie to są takie same kolumny jak proponowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wybór wstępnie padł na amp ONKYO 626 + zestaw Tannoy Mercury V4/V1/VC. :) Sub będę kupować w późniejszym terminie. Myślę, że lepiej kupić w paru turach, ale lepiej niż wszystko od razu, ale gorszej jakości,

Pojawiła się jeszcze jedna sprawa...

Otóż w przyszłości chciałbym zakupić również do tego zestawu gramofon. Słuchało się kiedyś winyli i sentyment pozostał. Do tego magia i ta cała otoczka odsłuchu z płyt sprawiają, że bardzo bym chciał kiedyś uzupełnić zestaw o taki sprzęt.

Czy w przedziale cenowym 1000 - 1500 złotych uda się wybrać coś konkretnego? Czy taki sprzęt w ogóle dobrze będzie grać z kompletem audio, który sobie wybrałem? Według specyfikacji amp ma wejście PHONO, Gdzieś wyczytałem, że gramofon nie gra dobrze z zestawami tego typu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer nie musi być od kompletu, tej samej marki. Jeszcze musisz się zorientować, po tym jak gra zestaw, czy subwoofer będziesz wykorzystywał także do muzyki, oraz w jakim stopniu. Bo jest różnica między dobrym subem do kina a takim do muzyki, można też mieć dwa w jednym ale to wszystko są różnice w cenie.

Do muzyki unikaj subwooferów otwartych, z bas refleksem (nieliczne tylko grają dobrze), najlepiej zamknięte lub z membramą bierną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.