Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki subwoofer?


Adamkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o opinie i rade jaki wybrać subwoofer do kina domowego Yamaha BD-S473B RX-V473B NS-50/NS-P60. Pomieszczenie w jakim gra ten zestaw ma około 17m² i znajduje się w bloku także nie szukam ogromnej mocy. Poszukuję po prostu subwoofera którego ewidentnie brakuje w tym zestawie za nie duże pieniądze który sprawi że zarówno przy słuchaniu muzyki a przede wszystkim przy oglądaniu filmów nie będzie mi brakować basu i całość będzie brzmieć jeszcze lepiej. Moją uwagę zwrócił subwoofer Yamaha YST-SW012 którego można kupić za nie duże pieniądze około 350 zł a opinie wielu Osób na jego temat są jak najbardziej na plus. Oczywiście jego moc jest nie wielka ale może do takiego pomieszczenia wystarczyłby zwłaszcza że nie jestem jakimś audiofilem. Brak w nim wielu regulacji na których i tak się nie znam ale wyglądem i wielkością pasowałby do zestawu a cena jak najbardziej zachęcająca.

W sklepie w którym kupiłem ten zestaw na pytanie o ten subwoofer do tego kina Pan stwierdził że jednak jest to kiepski wybór ze względu na zbyt małą moc a także na brak regulacji. Powiedział że on 'zginie' przy tych kolumnach. Polecał trochę droższy i znacznie mocniejszy Jamo SUB 210 na temat którego wyczytałem różne opinie nie do końca pochlebne.

Proszę o opinie czy Yamaha YST-SW012 do tego konkretnie kina domowego Yamaha BD-S473B RX-V473B NS-50/NS-P60 w 17m² pokoju w bloku to wystarczający subwoofer?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to zapomnij o przyzwoitym subwooferze. Nawet Jamo 210 to lipa, choć do bloku może wystarczy, jeśli nie chcesz denerwować sąsiadów. Ogólnie rzecz biorąc szału nie będzie. W takich pieniądzach kupiłbym używany subwoofer, można fajne wybrać na Alledrogo, wystarczy poszukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500zł zdecydowanie szukaj subwooferów z 2 ręki. Polecam szczerze tannoy msub-10 miałem go i za tą cenę nie znajdziesz chyba nic lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o jakość basu, jego zejście, również przy cichym słuchaniu, a nie tylko o możliwą moc i dużą głośność. W tych modelach, które wymieniłeś nie będzie żadnej pozytywnej cechy, niezależnie od poziomu głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to zapomnij o przyzwoitym subwooferze. Nawet Jamo 210 to lipa, choć do bloku może wystarczy, jeśli nie chcesz denerwować sąsiadów. Ogólnie rzecz biorąc szału nie będzie. W takich pieniądzach kupiłbym używany subwoofer, można fajne wybrać na Alledrogo, wystarczy poszukać.

Dokaldnie tak jak kolega pisze... 500 zl to bardzo malo jak na suba... tylko z drugiej reki w chodzi w gre...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno w MM i podszedłem na dział płyty-filmy , grała muza ze świetnym basem jak na takie hektary , pod sufitem wisiały tannojki jakieś monitory pewnie M coś tam pewnie ewójki bo były dośc duże i powiem , bo znalazłem go ukrytego miedzy regałami a raczej pod nimi i był to właśnie M Sub 10 i naprawdę ładnie dawał jak na takie hektary MM ale ja bym popatrzył jeszcze na tą Kodę SW 1000 nie ma nie wiadomo jakiej mocy i do bloku by Ci też pasił a ma wśród ludzi dobrą opinię jak na ten przedział cenowy , wrzucę kilka linków i mam nadzieję , że będą działały :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu z zagranicy i samo to , że gośc miał go tak długo mówi samo za siebie ,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wzmak ma podobny mocowo do Kody ( przynajmniej tak piszą na allegro ) ,

 

niedawno widziałem ogłoszenie na tablica.pl , gościu miał jeszcze w lipcu do opchnięcia takiego subka ,

 

 

a tu coś o wspomnianej Kodzie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

powodzonka

 

a Koda powinna już mieścic się w Twoim budżecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno w MM i podszedłem na dział płyty-filmy , grała muza ze świetnym basem jak na takie hektary , pod sufitem wisiały tannojki jakieś monitory pewnie M coś tam pewnie ewójki bo były dośc duże i powiem , bo znalazłem go ukrytego miedzy regałami a raczej pod nimi i był to właśnie M Sub 10 i naprawdę ładnie dawał jak na takie hektary MM

 

Kiedyś robiłem inspekcje tego suba, jego budowa jak za tą cenę nawet nowego naprawdę robi wrażenie, przetwornik może tego nie zdradza z zewnątrz, ale układ magnetyczny ma spory ledwo to się tam mieści:) Patrząc na niektóre subwoofery tego pokroju cenowego to zdecydowanie na plus, wzmacniacz ma osobną obudowę, to też rzadko spotykane, układ soft clip na pokładzie, nigdy mi ten sub się nie przesterował, to zasługa tego układu. Odpowiedź impulsowa ma wzorową, ale ma też wady jak na starsze konstrukcje zamknięte tego typu, pierwsza to zejście, nie ma co liczyć na trzęsienie ziemi:) Jego efektywność spada szybko gdzieś w okolicach 30Hz w dół wzmacniacz niczego nie kompensuje jak to ma miejsce w nowych lepszych konstrukcjach, trochę niskie ciśnienie jak dla mnie, ale to też kwestia preferencji w 17m² powinien zadowalać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koda SW 1000 v2 jest zapewne lepszy ale i droższy bo za nowy w czarnym kolorze trzeba dać 799 zł chyba że używany. Po przyjrzeniu się dokładniejszym jest to ciekawy sub ale jeszcze się zastanowię czy kupić akurat ten.

Jak wcześniej pisałem nie jestem audiofilem i nie szukam suba o ogromnej mocy zwłaszcza że mieszkam w bloku. Jednakże nie znam się na tym i dlatego pytam. Nie chcę kupić coś co będzie bublem a z drugiej strony nie chcę wydać dużej kasy na coś czego nie wykorzystam tzn nie robię imprez dyskotek itp tylko chcę posłuchać muzyki i obejrzeć film z lepszym dźwiękiem. Z tego co zrozumiałem to sub musi mieć dużą moc wagę i wielkość a wtedy będzie jakość a co za tym idzie zadowolenie i radość z zakupu.

Natomiast jeśli chodzi o zbieranie na coś lepszego to jest to do zrobienia jeśli te tańsze suby są nic nie warte tylko jako amator nie chciałem wdawać się w koszty i kupować czegoś co może nie jest mi potrzebne ale najwidoczniej się myliłem. Kiedyś nawet oglądałem pięknego suba za już konkretniejsza kasę tzn około 1000 zł Yamaha YST-RSW300. Nawet Sprzedawca w MM stwierdził że jest zbyt mocny jak do bloku do takiego pomieszczenia a także do tego zestawu. Mi się z wyglądu bardzo podobał chociaż jest moim zdaniem ogromny i nawet wyglądem by nie do końca pasował do moich kolumn ale jest bardzo ładny ciężki mocny ma regulacje i to nawet na froncie. Ma same zalety i momentami zastanawiam się czy nie wstrzymać się i dopełnić zestaw właśnie o tego subwoofera jest on około 200 zł droższy od Koda SW 1000 v2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.