Skocz do zawartości
IGNORED

LTE - najbardziej zlodziejski pakiet internetowy a najwieksza wciskalnosc - rozwazania


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe zjawisko nam się wykreowalo ostatnio wszędzie ten najgorszy i najbardziej złodziejski pakiet dostępny obecnie w Polsce wciskają, w sumie nie dziwie się przy tych limitach i tym co oferuje siec w 2013 roku to super biznes - w końcu dla użytkownika czegos więcej jak poczty i for internetowych + faceebook i na czyms więcej jak smartfon to ta magiczna bariera limitu za która trzeba dac rownowartosc 30mb stałego lacza od konkurencji albo 60mb stałego lacza od dobrej konkurencji wystarczy nam na 2-7 dni, także złodziejski biznes swietnie się oplaca wiec wciska się go wszędzie... hmmm czy my Polacy jesteśmy az tak glupi czy jest jakas inna droga ze to dziadostwo w obecnej formie LTE ktokolwiek kupuje poza przeglądaczami poczty? (może monopol w niektórych rejonach polski? A mozw ogolnie monopol sieci? bardzo mnie zastanawia jakiekolwiek zainteresowanie LTE w obecnej formie i dlatego zapraszam do rozmowy nad tym smiesznym LTE. Jak to możliwe ze to w ogole ma racje bytu? Czy to sztucznie jest utzymywane do zdzierania kasy? Przypominaja mi się czasy TP jak patrze na LTE w obecnej formie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ostatnio dzwoniła pani w sprawie zastąpienia sobie stacjonarnego internetu tym gównem, argumentowała to oczywiście super szybkością przesyłu danych... roześmiałem jej się do słuchawki, bo realia są inne, wystarczy sobie zobaczyć choćby na YouTube testy ludzi gdzie okazuje się, że to łącze nie jest wcale szybsze od łącz stałych w dodatku nakłada ograniczenia, a odpowiedz ping od którego tak naprawdę więcej zależy w przypadku ładowania stron jest kiepski. W ogóle to nie wiem jak można startować z takim netem na goliata KABEL, ale cóż idiotów pewnie nie brakuje skoro dzwonią do ludzi nawet o 21:45 :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi z tego LTE jak trzeba slono placic za niewielka ilosc danych. Jak by sie uparl to ten ich limit w 5min by wykorzystal. Obecnie place z 44zl chyba za łącze 12mb. Nie jest zbyt wielkie jak widac, ale nikt nademna nie stoi i nie patrzy ile moge...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze te 12Mb/s bez ograniczeń niż "150 Mb/s" Z ograniczeniami, takie jest moje zdanie, bo w ładowaniu stron dużej różnicy nie poczujesz jedynie co ściąganie danych na co nakładają ograniczenia, a to się wyklucza przecież tak jak piszesz, bo co komu po tych setkach Mb/s jak i tak nie skorzysta, nie mogę tego zrozumieć, ale Baśka wróciła :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw byl GPRS potem EDGE potem HSDPA i 3G a teraz k**wa LTE hehe,nastepne kupa gowna do dojenia frajerow,jest takie cos jak aero tam jest internet za free trzeba tylko karte sim u nich zamowic

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie że są ludzie, którzy potrzebują internetu do poczty i łączenia się z centralą. Nie potrzebują ściągać całego internetu. Najczęściej w ogóle nie mogą nic ściągać na służbowe komputery. Kablem się nie podłączą bo wtedy ciężko być mobilnym. A LTE potrzebują, bo wszystko musi działać szybko. Opłaty wrzucą w koszty. Takich ludzi jest bardzo dużo. I dla nich jest ta oferta. Nie jesteście targetem. I nie rozumiem tego wyzywania od złodziei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, dziennie potrafię więcej poczty dostać, niż ten cały limit. Kilka dużych załączników (tak, excela 30 MB widziałem, a prezentacja po 50 MB to nie nowość) i po ptokach.

 

Naciąganie na nowość i tyle. Targetem są gadżeciarze nie zaś firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że operatorzy z czegoś muszą amortyzować dodatkowe wydatki na koncesje, infrastrukturę, wdrożenie i utrzymanie.A koszta są ogromne. Zaś porównywanie internetu mobilnego do stacjonarnego jest nieporozumieniem i technologicznym i ekonomicznym.

Zresztą, koszt kablowego internetu też kiedyś był ogromny. Neostrada 256kbit/s w okresie testowym kosztowała 400pln/mies, ale wtedy to był sieciowy hi-end (rok 99/2000) i się płaciło. Teraz za dużo mniejszą kasę masz fiber-to-the-home 1Gbit/s i tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tego wynalazku od roku z konieczności w domu, bo na zadupiu nigdy nie dotarło żadne UPC, lokalna sieć itp. Wiele lat używałem Neostrady, a potem Orange FreeDom (Neostrada pod szyldem Orange) i wystarczyło, bo wszelkie ciężkie rzeczy zawsze ściągałem i ściągam w pracy. Neo się skończyła w momencie rezygnacji z tel. stacjonarnego. Ta prędkość LTE to ściema, bo działa nie wiele szybciej od modemu 3G, sygnał nawet 4 / 5 kresek czyli OK, limit transferu owszem dokuczliwy - mam 5GB/mc i 50GB nocami. Trudno, na bezrybiu... wiadomo, ale najgorsze jest takie działanie tego cuda I CORAZ CZĘSTSZE, że po połączeniu nie ładują się strony, trzeba znowu włączyć i wyłączyć to wtedy zaskoczy. Albo nagle sygnał spada do 0 i wyskakuje brak usługi choć strony dalej w wolnym tempie mogą działać. Także dziadowizna z konieczności i tak jakoś trwam za 30zł /mc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie od dziś wiadomo, że jakość produktu/usługi jest odwrotnie proporcjonalna do intensywności kampanii reklamowej. Dobry produkt sprzeda się sam, a gówno wymaga promocji. W tej kwestii nic się już raczej nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś porównywanie internetu mobilnego do stacjonarnego jest nieporozumieniem i technologicznym i ekonomicznym.

 

Oczywiście że tak jest. Ale widzę że to chyba ciężkie do zrozumienia niektórych. Mam 20 Gb transferu i nigdy nie zbliżyłem się do limitu. A pracuję trochę zdalnie z klientami. No ale nie wysyłam codziennie 50 Mb załączników. Bo to nie do tego służy.

 

Także dziadowizna z konieczności i tak jakoś trwam za 30zł /mc :)

 

To zainwestuj stówkę w porządną antenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie że są ludzie, którzy potrzebują internetu do poczty i łączenia się z centralą. Nie potrzebują ściągać całego internetu. Najczęściej w ogóle nie mogą nic ściągać na służbowe komputery. Kablem się nie podłączą bo wtedy ciężko być mobilnym. A LTE potrzebują, bo wszystko musi działać szybko. Opłaty wrzucą w koszty. Takich ludzi jest bardzo dużo. I dla nich jest ta oferta. Nie jesteście targetem. I nie rozumiem tego wyzywania od złodziei.

no tak tylko nie za taka kase to złodziejstwo w bialy dzień, aero jest za free i tez spelni twoje oczekiwania i tych wszystkich pocztowych uzytkownikow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko nie za taka kase to złodziejstwo w bialy dzień, aero jest za free i tez spelni twoje oczekiwania i tych wszystkich pocztowych uzytkownikow

 

A próbowałeś kiedyś areo używać na poważnie? Bo ja tak. I nie spełnia oczekiwań. Nie mówię że LTE jest idealne. Ale nie daje specjalnych powodów do narzekań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero jest produktem ubocznym większego projektu. Taka wymuszona łaska…

Za kilka miesięcy zniknie.

Nie ma nic rozsądnego za darmo.

Jakby było to LTE nie istniałoby. Skoro istnieje, oznacza to, że spełnia jakieś oczekiwania…

A, że drogie… W Polsce wszystko jest drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że drogie… W Polsce wszystko jest drogie

 

Wiesz że drogie to pojęcie względne. A dla niektórych za darmo to też jest za drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kiedyś areo używać na poważnie? Bo ja tak. I nie spełnia oczekiwań. Nie mówię że LTE jest idealne. Ale nie daje specjalnych powodów do narzekań.

tak probowalem remonty itd. i wtedy korzystałem z aero - poza problemem z rozlaczeniami i od czasu do czasu gubieniem sygnalu do przeglądania stron i poczty się nadaje do multimediów sciągania nie - ale LTE w sumie tutaj lepszy nie będzie bo to w sumie ci sami utworzyli aero jako warunek umowy monopolowej, zapewniono nam darmowa tymczasowa konkurencje - i cena-jakość jest lepsza od LTE wiec ja tak serio gdybym miał tel dual sim to zamiast smiesznego lte z limitami za kosmiczna kase to bym aero sobie wsadzil w 2 slot (karta lezy u mnie)

 

2 sprawa kiedy korzyatales z aero ostatnio czy kilka-kilkanaście miesięcy temu? - na początku była lipa teraz jest już znośniej a jak na mobilny net to powiedziałbym ze dobrze (oczywiście mowi o przeglądaniu www i poczty bo tylko do tego na poważnie lte i jego klony się nadaja)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero jest produktem ubocznym większego projektu. Taka wymuszona łaska…

Za kilka miesięcy zniknie.

Nie ma nic rozsądnego za darmo.

Jakby było to LTE nie istniałoby. Skoro istnieje, oznacza to, że spełnia jakieś oczekiwania…

A, że drogie… W Polsce wszystko jest drogie.

 

Za kilka miesięcy zniknie?

 

Kompletna bzdura

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.