Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha CDS700 warto czy nie?


Werlan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadma wzmacniacz Yamaha A-S500 + kolumny Klipsch RF 82. Moge kupic nowiutki cd player jak w tytule i mam dylemat czy warto czy lepiej zagra cos innego? nie kupilem wzmacniacza o 1 model wyzej bo nie posiada wyjscia na subwoofer. Zastanawialem sie nad uzywanym Naim CD5i CD Player sam juz nie wiem. Jak juz pisaliscie nie ma dobrego CD-ka do 1500zł a od 2000zł jak Yamaha juz cos jest?

Muzyka: Gorillaz, system of a down, dance, praktycznie wszystko. Pokoj 27m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zalezy czego oczekujesz? Accuphase czy Copland to to nie jest, ale u mnie robi robote jako alternatywa do torow analogowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuje detali i poukladanego dzwieku. Ostatnio bardzo pozno slucham muzyki dlatego zalezy my by to gralo dobrze nawet po cichu. Wiele sprzetu rozklada skrzydla jak sie podkreci a tego nie chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W takim razie warto, to dobry odtwarzacz, który optymalnie będzie współpracował ze wzmacniaczem.

Alternatywne można jeszcze pomyśleć o odtwarzaczu z funkcjami sieciowymi CD-N500 (http://q21.pl/yamaha-cd-n500.html). jest trochę droższy, klasowo zbliżony do CD-S700, natomiast funkcjonalnie znacznie ciekawszy.

 

Zapraszam jeśli masz taka możliwość do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A propos cichego nocnego grania w tym piecu Yamahy masz pokrętło "Loudness". Ciekawy gadżet. Co prawda nie używam go, ale to funkcja, która pozwala na nowo odkrywać walory brzmieniowe wzmacniacza.

 

A detale i poukładany dźwięk... Hmmmm, ta seria Yamahy nie daje szerokiej i głębokiej sceny. Niestety to nie ta klasa sprzętu. U mnie jest głębia i jako taka scena jak puszczam dobre tłoczenia z gramofonu. To duża zasługa kolumn, ich rozstawienia, odsunięcia od ścian, gry "tyłem" (po dwa BassRefleksy z tyłu na kolumnę). Z CD-ka niestety tego już nie ma. Jest czystość, trochę techniczne brzmienie. CD-ek nie daje takiej barwy jak moje gramofony. No, ale CD-S700 nie jest odtwarzaczem z wysokiej półki i niestety gramofony dokopują mu w tyłek. A analog to analog.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Szczerze? Musisz sam posłuchać. Jedź do salonu, najlepiej do chłopaków z Q21, najlepiej z gotówką. Od razu kupić i przy okazji może dadzą jakiś rabat ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadma wzmacniacz Yamaha A-S500 + kolumny Klipsch RF 82. Moge kupic nowiutki cd player jak w tytule i mam dylemat czy warto czy lepiej zagra cos innego? nie kupilem wzmacniacza o 1 model wyzej bo nie posiada wyjscia na subwoofer. Zastanawialem sie nad uzywanym Naim CD5i CD Player sam juz nie wiem. Jak juz pisaliscie nie ma dobrego CD-ka do 1500zł a od 2000zł jak Yamaha juz cos jest?

Muzyka: Gorillaz, system of a down, dance, praktycznie wszystko. Pokoj 27m2.

 

CD-ki Yamahy zgrywaja sie z jej wzmakami. Brzmienie bedzie takie jakie opisales ze lubisz. Bas jest raczej mieki.

 

Do tego wzmaka wystarczy CD-S300, ewentualnie CD-N500. Brzmienie obu jest prawie identyczne. Natomiast CD-S700 gra nieco detaliczniej i spojojniej, ale zauwazysz to dopiero na wzmaku co najmniej A-S700. Jeden warunek - kolumny musza umiec to pokazac.

 

Naim to inna szkola brzmienia. Nie bardzo odlegla, ale zauwazalnie inna - oczywiscie w klasie budzetowej. Co sie bardziej podoba - jedynie i ostatecznie powinny zdecydowac samodzielne odsluchy. Jesli w sklepie - to z kolumnami podobnymi do tych w domu.

 

Aha - to wszystko pisane na podstawie wlasnych dlugich odsluchow opisywanego sprzetu ( Naim tez ). Z kolumnami Magnata - rozne modele dopasowane poziomem do ceny cd-ka i wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz ! Mozliwe ze kupie lepszy cd-ek i nie dlugo zmienie na as-1000. Ale przed tym prawdopodobnie odwiedze Pabianice bo mam z 1,5h jazdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.