Skocz do zawartości
IGNORED

Kolos na glinianych nogach się chwieje


Gość stary bej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Kiedy półtora roku temu w jakimś temacie o zabarwieniu politycznym tu na forum pisałam, że zmierzch tego mocarstwa jest bliski - zostałem wyśmiany.

Tak się składa że jednak trafiłem ze swą przepowiednią, choć jasnowidzem nie jestem.

Olbrzymie i niespłacalne zadłużenie USA, bo o tym kolosie jest mowa, pociąga za sobą serię zdarzeń które mogą zmienić oblicze Ziemi.

Pisząc oblicze, mam oczywiście na myśli całkowity upadek systemu monetarnego i bankowego, a co za tym idzie wybuch niezadowolenia nastrojów społecznych.

Amerykanie jako naród mają olbrzymie poczucie wolności, niezależności i z tym związanej ochrony prywatności.

To jeden z nielicznych krajów, który dzierży w rekach swych obywateli całkiem pokaźny arsenał uzbrojenia.

Czyżby zatem scenariusz, jaki został kiedyś również przedstawiony w jednym z tematów, a do jakiego przygotowują się agencje rządowe zaczynał się sprawdzać ? - mam tu na myśli obozy FAME i nie bójmy się powiedzieć, obozy koncentracyjne, czyli koncentrujące na swojej powierzchni, a raczej w plastikowych trumnach tam zgromadzonych przyszłe ofiary.

 

Ten temat należy oczywiście potraktować jako jeden z tych o teoriach spiskowych, ale jak to zwykle bywa w każdej plotce, czy też teorii jest ziarenko, a czasami i całe wiadro ziarenek prawdy.

 

Dziwnym zbiegiem okoliczności, choć nie śledziłem na bieżąco tych powyższych doniesień i zagadnień, trafiłem na dość interesujący materiał w polskiej prasie http://www.rp.pl/artykul/9133,1053092-Dzis-w-gazetach--Kometa-nie-pomoze-J-P--Morganowi.html

Proszę przeczytać ten krótki artykuł i pomyśleć trochę, czy nie jest on przypadkiem bardzo chaotyczny, może nawet za bardzo jak na artykuł zamieszczany w takiej gazecie ?

Autor coś w nim wspomina na początku o jakimś banku w opałach, o nas Polakach, by ni stąd ni zowąd odlecieć na kometę.

No tak artykuł zupełnie odjechany w kosmos, ktoś by powiedział - bo co ma jedno do drugiego, lub nawet trzeciego ?

 

Że aż zacytuję fragment;

"Znany bank w opałach, USA bez licencji na sprzedaż alkoholu, za to z dużą ilością książek – czyli przegląd dzisiejszej prasy.

 

Zamiast pracować dla kogoś, Polacy zdecydowanie wolą pracować na własny rachunek – pisze dziś „Dziennik Gazeta Prawna". Powołując się na dane GUS gazeta twierdzi, że od 1989 r. w każdej godzinie 20 Polaków zakłada nową firmę. Dziś w naszym kraju jest więc ponad 4 mln przedsiębiorców.

 

Jesteśmy narodem niezwykle przedsiębiorczym. Pracujemy dużo i coraz więcej, ale warto chyba będzie przerwać pracę gdzieś pod koniec grudnia tego roku. Około drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia w pobliżu Ziemi znajdzie się wówczas kometa ISON, jedna z największych komet przechodzących tak blisko naszej planety." - koniec cytatu.

 

Mam wrażenie że autor skacząc z tematu na temat chce czytającym ten artykuł dać coś do zrozumienia.

Kolejny fragment, cyt;

"W kosmosie pięknie, na Ziemi gorzej. „New York Times" publikuje dziś śliczną, ale zatrważającą grafikę pokazującą kto przestanie dziś pracować w USA w związku z paraliżem budżetowym. Nie będą więc pracować m.in. inspektorzy środowiskowi i weterynaryjni, zamknie się NASA, nie będą wydawane licencje na sprzedaż alkoholu."

 

No jak to zamknie się NASA ? przecież to okno w kosmos !

A jednak zamknie - "NASA zamarła na tyle, że zostały wyłączone wszystkie należące do Agencji strony internetowe, po kliknięciu na link dostajemy jedynie poniższy komunikat."

Powyższy cytat pochodzi ze strony http://wiadomosci.onet.pl/97-pracownikow-na-bezplatnym-urlopie-czyli-55-urodziny-nasa/6jgrk

 

Ok, dość już tych faktów, teraz należy je rozumnie powiązać i myślę że kolejne wpisy wniosą coś nowego do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, upadek... USA są "too big to fall".

Sądzę, że teraz Obama i banksterzy szybciutko zorganizują US-manom kolejną wojenkę, żeby odciągnąć uwagę publiki od kłopotów wewnętrznych.

Nic tak nie napędza koniunktury jak wojna. Przy okazji można ograbić ekonomikę i bogactwa naturalne kolejnego kraju...

Dotychczas działało, czemu teraz ma nie zadziałać? :)

Jakieś inne scenariusze są jednak na pewno też rozpatrywane - obozy FEMA są tego świadectwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolega Węglarczyk za mocno w nocy dorzucił do pieca i z przeglądu prasy wyszedł najzwyklejszy gniot po prostu nie mający sensu. W końcu to mocno subiektywny przegląd prasy....

 

A Stany raczej nie padną. Działa stara zasada- pożycz tyle, żeby Twoja niewypłacalność nie była Twoim problemem. I tak właśnie jest ze Stanami. To problem całego świata.

 

Inna rzecz to demoralizacja sektora bankowego i, moim skromnym zdaniem, ogólnie wyższego szczebla zarządzającego w dużych firmach. Ni cholery przełożony (Rada Nadzorcza) nie może się dowiedzieć jak jest naprawdę. Ważne jest tu i teraz, moja pensja, premia. A po nas choćby potop. Pod tym kątem- system ten musi paść. A Stany jak zwykle wyjdą z niego cało i tylko reszta świata będzie się martwić.

 

Ale jest jedno pocieszenie- u nas kryzys się nigdy nie skończył, on trwa nieprzerwanie od wojny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Nie byłem pewny, ale słusznie się domyślałem że zwrócicie swoją uwagę na ten element układanki który się najbardziej rzuca w oczy, czyli na problemy finansowe USA i świata.

Ok, to chcąc Was nieco naprowadzić na mój sposób myślenia podam dodatkową informację pochodzącą z YT.

Proszę tylko do końca obejrzeć ten materiał, a wówczas zrozumiecie co mi łazi po głowie, i bynajmniej nie jest to wesz.

 

Co to jest FAME, poza ewentualnie estrami kwasów tłuszczowych?

Przejęzyczenie, chodzi oczywiście o obozy FEMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli cokolwiek ma się wyjaśnić, powinno to nastąpić 3-go do 5-go

reszta to gdybanina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

Pierwszy link mamel'a zawiera w zasadzie wszystko to o czym mówi Igor Witkowski.

Mnie dziwi jednak to urlopowanie 97% pracowników NASA.

Nie wiem ilu ich tam pracuje, ale te 3% chyba siedzi przy aparaturze i coś obserwuje.

Czyżby kometa ISON leciała w innym kierunku niż przestrzeń między Ziemią i Marsem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Due to the temporary shutdown of the federal government,

 

 

the Library of Congress is closed to the public and researchers beginning October 1, 2013 until further notice.

 

All public events are cancelled and web sites are inaccessible

except the legislative information sites

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) and

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

i co teraz , stary bej jest gorzej niż przypuszczasz . Rozum też straci a nie tylko system finansowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak ogólnie nie wiem czym się przejmować . Zwierzęta w Narodowych Parkach od turystów odpoczną

 

Podobny film ostatnio widziałem. Nie martwcie. Amerykanin uratuje świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie chwieje, to celowe zagranie. Sami tylko Chińczycy utopili w amerykańskiej gospodarce bilony dolarów. Oczywiście wszystko przez tak zwany kryzys.

Tak się teraz dowala innym. Czołgi to przeżytek. Ale za to cały naród to żołnierze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeeSik tam jak u nas żyją oszołomy . My mamy PiS , Rydzyka i komandosa z prezydenckimi ambicjami a u nich herbaciana partia i odrobinę uzależnieni od niej Republikanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

jeśli cokolwiek ma się wyjaśnić, powinno to nastąpić 3-go do 5-go

reszta to gdybanina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki za linki !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli cokolwiek ma się wyjaśnić, powinno to nastąpić 3-go do 5-go

 

 

 

następny debil, co kefira cytuje.

 

Dzięki za linki !

 

 

i kolejny.

 

 

Społeczeństwo idiotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością pogłoski o upadku USA są mocno przesadzone. Z drugiej strony spadek znaczenia tego mocarstwa i ogólnie Zachodu nie jest żadnym odkryciem ostatnich dni, jest faktem i trwa już od dawna. A przewidziany był zanim Koledzy pojawili sie na świecie. I to nie przez żadnego Nostradamusa czy innego proroka tylko przez Oswalda Spenglera w dziele pod tytułem "Zmierzch Zachodu" ("Der Untergang des Abendlandes") prawie sto lat temu.

 

Współczesną analizę tego zjawiska przedstawił Samuel P. Huntington najpierw w artykule a później w książce pod tytułem "The Clash of Civilizations" ze znamiennym podtytułem "Remaking of World Order".

 

Obydwa dzieła dostepne sa w języku polskim i gorąco zachęcam do lektury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

bady, szanuj się trochę !

Temat dopuszcza każdą treść, byle nie obraźliwą.

 

O zmierzchu cywilizacji zachodniej pisano i przebąkiwano wielokrotnie, ale nikt się nie spodziewał że ten nieodwracalny krach nadejdzie z dnia na dzień.

Na razie zamykane lub ograniczane w swojej działalności są niektóre instytucje, ale ich liczba (jak sądzę) będzie wzrastać.

Tak naprawdę to nie wiemy co się dzieje za wielką wodą, gdyż informacje docierające stamtąd idą nieoficjalnymi kanałami i przez to mogą zawierać przekłamania.

 

Nie wiem czy dobrze zapamiętałem, gdyż tak daleko polityką się nie zajmuję, ale parę miesięcy temu oficjalne media podawały że Chiny wykupują papiery wartościowe i obligacje USA na masową skalę.

Na Wall Street też wszystko na minusie http://forsal.pl/artykuly/736498,wall-street-na-minusie-slabe-dane-z-rynku-pracy.html

Amerykański rynek pracy również się wali, trudno w tej chwili ogarnąć jaki procent społeczeństwa amerykańskiego wylądował w kartonach, bez możliwości pobierania zasiłku.

 

Co do NASA, to już wiadomo ilu zatrudnia się u nich pracowników, bo skoro te 3% to 500-et ludzi to 97% sami wyliczycie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że pójdą na Iran. Nowa wojna musi być! Inaczej się da!

Co do Chin, to fakt, że Chiny skupują obligacje USA, jest dla Amerykanów akurat zbawienny. Gorzej, gdyby Chiny zaczęły sprzedawać to co mają! :)

Ale oni też specjalnie nie są chętni, by to zrobić, ponieważ krach gospodarczy USA nie jest im na rękę. Bo kto kupi od nich trampki i tostery?

Stawiam zatem na Iran. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankructwo państwa - to naprawdę nic strasznego. Po prostu USA ogłosi że nie zapłaci miliardów dolarów za obligacje które wyemitowało. Nie będą musieli spłacać swoich zobowiązań. Stracą ... najbogatsi i chińczycy. Dla rządu jest to zielone światło do zrobienia reform, powycinania niepotrzebnych wydatków i porobienia oszczędności. Dla każdego kraju oznacza to jednak utratę zaufania obywateli i zagranicznych inwestorów. Dla każdego - poza USA. Bo obywatele są tam mocno zindoktrynizowani i (w przeciwieństwie do Polaków) mocno wierzą swojemu państwu. Natomiast inwestorzy - gdzieś muszą inwestować. Niewypłacalność ogłasza się raz. Jak w USA zrobią porządek z budżetem po ogłoszeniu niewypłacalności - to akurat będzie to bardzo dobre miejsce do inwestowania. A inwestorzy nie mają sentymentów - straty wliczą w koszty - i znowu zainwestują. Zresztą o czym my mówimy - USA mają tylu swoich inwestorów że zewnętrznych naprawdę nie potrzebują. Więc tak naprawdę będzie wiele szumu na świecie - ale nie stanie się zupełnie nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracą ... najbogatsi

 

Z cala penoscia. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, to chyba nie tak.

Widzieliście gościa który się zadłużył w banku, a następnie ogłosił upadłość finansową ?

Przecież to działa na każdej płaszczyźnie.

To działa tylko na poziomie jednostki lub firmy. Na poziomie państwa - już nie (chyba że będzie to pretekst dla innych państw żeby móc na nie napaść by odebrać swoje).

USA jeżeli nie zechcą - nic nikomu nie będą musiały oddawać.

Dlaczego ? Bo nie. I co im zrobisz ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość stary bej

(Konto usunięte)

To działa tylko na poziomie jednostki lub firmy. Na poziomie państwa - już nie (chyba że będzie to pretekst dla innych państw żeby móc na nie napaść by odebrać swoje).

USA jeżeli nie zechcą - nic nikomu nie będą musiały oddawać.

Dlaczego ? Bo nie. I co im zrobisz ???

Ja osobiście nic, ale wierzyciele mogą się upomnieć choćby o część terytorium, w zamian za część długów.

Może to zapoczątkować I rozbiór USA.

A system nie ma tu nic do rzeczy, bo czy będzie to kapitalizm, czy socjalizm to dług zawsze pozostaje długiem.

Może dlatego tak jest podnoszona obecnie sprawa dozbrajania się i zabezpieczania koryta ?

Realne zagrożenie musi więc mieć miejsce, gdyż administracja USA wykonuje zbyt nerwowe ruchy.

 

Tak naprawdę to myśmy też swego czasu zbankrutowali. Tylko u nas nie było kapitalizmu no i takie terminy nie były znane :)

Zgadza się, IV rozbioru Polski nie akceptowały jedynie Szwajcaria i Turcja - "Poseł Lechistanu jeszcze nie przybył".

Nie znaczy to że tego rozbioru nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny debil, co kefira cytuje.

kolejny debil czytający bezrozumnie któremu się wydaje, że jak u Kefira link wklejony to już głupota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.