Skocz do zawartości
IGNORED

Kto z Was jest zmuszony uzywać balansu we wzmacniaczu?


boro53

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie jak w tytule.

 

Posiadam wzmacniacz NAD C356 i jestem zmuszony używać balansu, bo przy zrównoważeniu kanałów ustawionym na 0 mam całą scenę przesuniętą w prawo. Szczególnie denerwujące jest to, że szczególnie wokale słyszę jakby z prawego głośnika.

Zastanawiam się jaka może być tego przyczyna? Mam sporą rogówkę dosuniętą do lewej strony pokoju na ścianie przeciwnej do głośników. Czy to ona pochłania część decybeli z lewej kolumny? Ktoś z Was też tak ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czesc Boro, kope czasu od imprezy w Pabianicach minelo i widze ze jednak kupiles nowy piec.

 

Pare dni temu zmuszony zostalem uzyc pokretla balansu we wzmacniaczu. Zona wywiesila pranie na suszarke stojaca w naszym salonie na wprost prawej kolumny - stad ta korekta. Gdybys gral z gramofonu powiedzialbym Ci, zebys sprawdzil ustawienie wkladki i sily antyskatingu ;-) Rogowka? Tak gadaja ludzie z Gornego Slaska. Kiedys nie wiedzialem o co kaman gdy zobaczylem ogloszenie w internecie "Sprzedam rogowke". Pomyslalem wtedy ze moze i siatkowke i teczowke by tez sprzedal ;-) Zrob szkic swojego pomieszczenia z meblami, to sie pomysli co jest nie tak. A na starym piecu bylo OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odłącz kolumny od kabli i zamień miejscami podpinając w nowym miejscu - zdiagnozujesz ew. uszkodzenie kolumn

2. Zamień kolumny miejscami bez odłączania kabli - zdiagnozujesz albo niewłaściwą akustykę pomieszczenia, albo uszkodzenie wzmacniacza

3. Pożycz i podłącz inny wzmacniacz - zdiagnozujesz ew. uszkodzenie wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable też sprawdź,miałem przesuniętą scenę w lewo ,po sprawdzeniu wszystkiego okazało się,że w jednym IC XLR jeden z lutów był nie halo po poprawieniu wszystko wróciło na swoje miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem się "rozwiązał". Słuchałem sobie wieczorem muzyczki, coś trzasło w środku i wzmacniacz umarł. W poniedziałek wysyłam na naprawę gwarancyjną :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu brak symetrii w pomieszczeniu... a balance jest po to, aby go użyć :) Prawidłowo kalibrując potencjometr balansu powinieneś posiadać we wzmacniaczu przycisk mono/stereo, jeśli takowego nie posiadasz, użyj "odwrotnie" przewodu typu Y do subwooferów, podłączając sygnał pod oba kanały wzmacniacza jako monofoniczny. Dopiero wtedy masz jasną sytuację co do referencji panoramy zestawu. Dźwięk powinien dobiegać idealnie ze środka (jeśli tak jest - nie używamy balansu, to wina odtwarzacza, okablowania, bądź utwór został tak nagrany, zaś jeśli dźwięk nie dobiega z centrum - należy skorygować balansem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.