Skocz do zawartości
IGNORED

bias w yaqinie 10L


Tomek Koko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam yaqina jak w temacie i niestety kolumna lewa gra głośniej niz prawa. Myslałem ze wystarczy zmniejszyc napiecie w biasie v1 i v3 lub podkręcić w v2 i V4. NIestety cokolwiek zrobie nadal lewa gra głośniej. Ustawiłem w v1 i v3 0,2V a w v2 i v4 0,5v i nic. MOże ktoś mi podpowiedziec co zrobic. POzdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził jeszcze na innym wzmacniaczu czy rzecz dzieje się taka sama bowiem spotkałem się z takim przypadkiem ,iż był wysokotonowy "przypalony" czego skutkiem było odczucie cichszego grania jednej kolumny ;) Lub po prostu zamienił kolumny miejscami :) ( o uszkodzeniu jednego ucha nie wspomnę :x )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Myśle,że ucho jest ok. Jak zrobie bardzo cicho to jedna kolumna poprostu nie gra. Tak wiec mysle ze skoro słysze jedną a drugiej nie słysze żadnym uchem to z organami słuchu jest dobrze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień miejscami lampy z prawego kanału z tymi z lewego kanału i sprawdż czy ten sam kanał będzie ciszej grał czy ten drugi. Jeśli ten sam to jakieś uszkodzenie jest we wzmacniaczu wewnątrz, a jeśli ciszej będzie grał ten drugi to któraś lampa jest do wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w yanku kiedyś miałem lecz to nie było jakoś drażniące. Niestety nic się niedało z tym zrobić. Winny był jeden z traf wyjściowych - miał goszą kondycję czy jakoś tak. Po prostu albo trafa do wymiany, albo z tym żyć. Ja sprzedałem MC-10L i kupiłem MC10L :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny objaw może być spowodowany różnymi przyczynami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.