Skocz do zawartości
IGNORED

Magico czy Rockport


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy tekst. Krótko i rzeczowo o dwóch czołowych firmach produkujących kolumny ultra high-end. Czy autor ma rację? Ktoś miał okazję je porównywać w jednym miejscu? Mam na myśli Kolegów mieszkających w USA, bo w Europie chyba ciężko to zrobić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na szczęście wkrótce Rockporty będą już i w Polsce, więc posiadacze wolnych 100 tyś PLN będą mogli porównać u siebie nowy model Atria z S5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w Monachium drugi od góry model Altair Rockporta. Były super.

Magico S5 teź słuchałem i dla mnie nuda. Ale uczciwie trzeba przyznać że takie słuchanie nie jest miarodajne bo i warunki średnie i konfiguracja reszty toru też niekoniecznie najlepsza. Poza tym nie moźna porównywać S5 z 4x droższymi Altair.

 

Co ciekawe Altair grały z transportem CD Metronome Kalista i DAC-iem też Metronome. Kilka poważnych osób z branży po cichu mówiło, że te Rockporty z Metronome to dżwiek wystawy. Być może. Na pewno jeden z kilku najlepszych które mnie się podobały obok TAD, Leonardo, Focal Stella Utopia z Soulution i Raidho 4.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucję już od ok roku!! ma HiFI Club....tyle że kolumn ciagle nie ma!

Wątpię czy kiedykolwiek będą!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa Hi Fi Club jest fantastyczny. Umawiałem się na odsłuch VPI tylko jakieś 5 razy. Zawsze już sprzedali, albo jeszcze nie dojechał. Za każdym razem brali telefon, że oddzwonią. Potem jeszcze chciałem tą miniwieżę Maca. Podobna sytuacja (to było w okolicy ostatniego audioshow). Ci goście nie chcą sprzedawać. Albo raczej, mają jakąś stałą klientelę o charakterze towarzystwa wzajemnej adoracji i tylko ich obsługują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem w Monachium drugi od góry model Altair Rockporta. Były super.

Magico S5 teź słuchałem i dla mnie nuda. Ale uczciwie trzeba przyznać że takie słuchanie nie jest miarodajne bo i warunki średnie i konfiguracja reszty toru też niekoniecznie najlepsza. Poza tym nie moźna porównywać S5 z 4x droższymi Altair.

 

Co ciekawe Altair grały z transportem CD Metronome Kalista i DAC-iem też Metronome. Kilka poważnych osób z branży po cichu mówiło, że te Rockporty z Metronome to dżwiek wystawy. Być może. Na pewno jeden z kilku najlepszych które mnie się podobały obok TAD, Leonardo, Focal Stella Utopia z Soulution i Raidho 4.1.

Jesteś nieobiektywny przecież najlepsze granie to żydowska parka Magico i MSB...ponoć najlepiej słuchać w soboty. Taki szba daba szabas duuu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa Hi Fi Club jest fantastyczny. Umawiałem się na odsłuch VPI tylko jakieś 5 razy. Zawsze już sprzedali, albo jeszcze nie dojechał. Za każdym razem brali telefon, że oddzwonią. Potem jeszcze chciałem tą miniwieżę Maca. Podobna sytuacja (to było w okolicy ostatniego audioshow). Ci goście nie chcą sprzedawać. Albo raczej, mają jakąś stałą klientelę o charakterze towarzystwa wzajemnej adoracji i tylko ich obsługują

 

Hi FI Club ma to do siebie że w przeciwieństwie do wielu dystrybutorów sprzedaje urządenia a nie tylko odkurza z kurzu. Jak tam jestem to zawsze mają pełno pudeł z nowym sprzętem, z kolejnej dostawy.

 

Co do miniwieży McIntosha to widziałem ja stojącą u nich na półce kilka dni temu.

 

Skoro sklep i dystrybutor istnieje to znaczy że dobrze sobie radzi. Znasz innego dystrybutora który od 10 lat nie stracił ani jednej firmy jaką otrzymał w dystrybucję? Oni mają i mieli McIntosha, Electrocompaniet, VTL, VPI, Transparent Audio, Thiela. Wszystko to sa poważne amerykańskie marki a nie wynalazki powstałe dwa lata temu. Aby otrzymać dystrybucję takiej marki nie wystarczy napisać że się chce. Skoro mają je od lat to znaczy chyba że ktoś w USA jest zadowolony z tego ile i jak sprzedają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno1973 - ale mogliby więcej sprzedawać i z lepszym customer service'm. Miejsce jest fajne lokalizacyjnie, marki też, ale na miejscu właściciela obsługę bym pogonił. Im się 5 km do mnie do chałupy nie chce przyjechać (to również miało miejsce) ale z Niemiec widać bliżej, bo potrafią podesłać do odsłuchu (i to bez kaucji). Ale ja tam się nie znam na handlu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno1973 - ale mogliby więcej sprzedawać i z lepszym customer service'm. Miejsce jest fajne lokalizacyjnie, marki też, ale na miejscu właściciela obsługę bym pogonił. Im się 5 km do mnie do chałupy nie chce przyjechać (to również miało miejsce) ale z Niemiec widać bliżej, bo potrafią podesłać do odsłuchu (i to bez kaucji). Ale ja tam się nie znam na handlu.

 

Obsługę byś powiadasz pogonił............czyli samego właściciela-dobre,dobre!!

Takie marudzenie z Twojej strony jest w tym watku nie na miejscu,bo zapytam kupiłes coś kiedyś z tego sklepu,czy Cie obsługa moze zniechęciła??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azorsky-> Podobne wrażenia, pare razy dzwoniłem w sprawie wzmacniacza, umówienia sie na odsłuch, itp. "oddzwonimy".. tiaaaa... jakoś im ciągle nie po drodze do telefonu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.