Skocz do zawartości
IGNORED

ICEpower 1000ASP budowa końcówek ala JR501


rafikgd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po nieziemskiej wręcz przerwie:) To, że mnie tutaj nie było wcale nie oznacza, że przestałem interesować się audio i stereo, wręcz przeciwnie, przez mój salon jak i inne pomieszczenia przewinęło się mnóstwo najróżniejszej maści sprzętu. Jednak z DIY nie było już tak dobrze, a to głównie ze względu na brak czasu. Ostatnimi czasy słuchałem BelCanto 1000M ref i bardzo mi przypadło do gustu jego otwarte brzmienie. Jako, że na chwilę obecną nie dysponuję budżetem na zakup nowego, a używkę ktoś mi sprzątnął sprzed nosa z allegro, postanowiłem zbudować coś na wzór BelCanto. Po głębszej analizie podobnych sprzętów dostępnych w handlu, zauważyłem, że najlepiej wykonanym spośród nich jest Jeff Rowland model 501, wykorzystujący te same moduły B&O ICEpower 1000ASP co BelCanto i właśnie ten klocek chciałbym skopiować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Czyli obudowa frezowana z bloku aluminium, układ filtracyjny na zasilaniu oraz transformator wejściowy Lundahl. Pierwsze kroki już poczyniłem: zakupiłem dwa moduły 1000ASP (z Filipin) oraz komplet okablowania (z Chin), nie było to łatwe zadanie, myślę, że dalej to już tylko z górki ;p I teraz do rzeczy: poszukuję osób, które znają i w praktyce wykorzystywały kiedykolwiek technologię wzmacniaczy w klasie D, aby to poskładać do kupy. Odezwę się później, rzucę parę pomysłów na elementy składowe mojej zabawki żebyście mogli to zweryfikować. Oto moduły: .zdjecie+2.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę znawców o podpowiedź czy możliwym jest do zdobycia schemat tego prostego układu o który wzbogacono wersję Ref w BelCanto, taki układ wydaje się sensownym posunięciem, jednak nie chciałbym czegoś spaprać ;p A może jest tu jakiś właściciel BelCanto i dałby zajrzeć mu pod koszulkę?309mitr.bel2.jpg

 

Napisz lepiej, gdzie dokładnie kupiłeś te moduły i ile Cię to sumarycznie kosztowało.

Znalazłem na filipińskim portalu aukcyjnym, sprzedawcą był szwajcar, który się tam przeprowadził niedawno i wyprzedawał swoje sprzęty- wiem trochę to nieprawdopodobne, ale jak się okazało gość był bardzo w porządku, komunikacja na piątkę. Ryzykowałem bardzo dużo, ale opłaciło się- no risk, no fun:) wyszło mnie 24000PHP (wyszło ok.1850zł)+przesyłka lotnicza 670zł+ podatek 260zł, czyli w sumie 2800 złociszy no i kable ok.100zł, mam nadzieję zamknąć się z całym projektem w 5tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prawej, to układ redukcji składowej stałej z napięcia sieciowego pop. DC blocker.

jak ma się to do modułu OPS zastosowanego w JR501?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma się to do modułu OPS zastosowanego w JR501?

 

Nie bardzo mogę się doszukać o czym piszesz. Możesz podać jakiś link?

Nie wiem też, dlaczego nie we wszystkich BelCanto siedzi ta płytka po prawej. Nie widzę osobiście sensu stosowania DC-Blockera z przetwornicą, może pop prostu prostują napięcie sieciowe przed modułem i zasilają go stałym. Pomoce tutaj byłyby wartości tych elektrolitów z modułu po prawej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mogę się doszukać o czym piszesz. Możesz podać jakiś link?

Nie wiem też, dlaczego nie we wszystkich BelCanto siedzi ta płytka po prawej. Nie widzę osobiście sensu stosowania DC-Blockera z przetwornicą, może pop prostu prostują napięcie sieciowe przed modułem i zasilają go stałym. Pomoce tutaj byłyby wartości tych elektrolitów z modułu po prawej.

Już podaję, świetny zresztą wątek, wart lektury:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to element OPS 500-U-100-385C Power factor correction front-end power supply- znalazłem w Australii bodajże na ebay'u, chcą za używkę 99$, musiałbym zakupić dwie sztuki+cło i podatek, nie wiem, czy warto? W BelCanto jak sadzę moduł po prawej spełnia podobne zadanie, a można go wykonać taniej.

A dlaczego w niektórych modelach go widzisz, a w niektórych nie- moduł ten dodano w późniejszej wersji MKII i podobno ta wersja końcówki gra o klasę lepiej niż poprzednia bez tego modułu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowałem bardzo dużo, ale opłaciło się- no risk, no fun:) wyszło mnie 24000PHP (wyszło ok.1850zł)+przesyłka lotnicza 670zł+ podatek 260zł, czyli w sumie 2800 złociszy no i kable ok.100zł, mam nadzieję zamknąć się z całym projektem w 5tys.

 

No tak chciałbyś zamknąć się w 5kzł i nie wiesz jak to się brzmieniowo zakończy. Bardzo ryzykowne tym bardziej że w okolicach 5tys (trochę powyżej 5tyś najwyższy model) kupujesz Audiomatusa którego możesz sprawdzić jak brzmi i jest to gotowy produkt ktory akceptujesz albo nie trzy modele do wyboru.

No ale tak jak wcześniej napisałeś No risk no fun .

W każdym razie powodzenia.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak chciałbyś zamknąć się w 5kzł i nie wiesz jak to się brzmieniowo zakończy. Bardzo ryzykowne tym bardziej że w okolicach 5tys (trochę powyżej 5tyś najwyższy model) kupujesz Audiomatusa którego możesz sprawdzić jak brzmi i jest to gotowy produkt ktory akceptujesz albo nie trzy modele do wyboru.

No ale tak jak wcześniej napisałeś No risk no fun .

W każdym razie powodzenia.

Pozdrawiam,

Paweł

 

Nie wiem, czy wiesz, ale Audiomatus robi to na modułach 125ASX2, a taką końcówkę już mam:) 1000ASP to już inna półka cenowa, jeśli chodzi o gotowe wyroby.

 

Dankam:

 

myślę o czymś takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

miał ktoś jakieś doświadczenia z Lundahlem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiesz, ale Audiomatus robi to na modułach 125ASX2, a taką końcówkę już mam:) 1000ASP to już inna półka cenowa, jeśli chodzi o gotowe wyroby.

 

 

Nie traktuj mojego wpisu jako uszczypliwość, nie jestem zorientowany w tego typu rozwiązaniach, to była tyko sugestia. Tylko te 5kzł wydało mi się sporo w stosunku do gotowego produktu Audiomatusa. Tak więc trzymam kciuki i dopinguję za powodzenia projektu.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiesz, ale Audiomatus robi to na modułach 125ASX2, a taką końcówkę już mam:) 1000ASP to już inna półka cenowa, jeśli chodzi o gotowe wyroby.

 

Dankam:

 

myślę o czymś takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

miał ktoś jakieś doświadczenia z Lundahlem?

 

Wzmacniacze AS500 zrobione są na modułach 500ASP-:).

Kupowałem transformatory Lundahl'a. Drogie, ale bardzo wysokiej jakości. Firma podaje prawdziwe parametry i nie wciska kitu jak niektórzy wytwórcy transformatorów z USA.

 

Pozdrawiam,

Andrzej Matusiak

Audiomatus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze AS500 zrobione są na modułach 500ASP-:).

Kupowałem transformatory Lundahl'a. Drogie, ale bardzo wysokiej jakości. Firma podaje prawdziwe parametry i nie wciska kitu jak niektórzy wytwórcy transformatorów z USA.

 

Pozdrawiam,

Andrzej Matusiak

Audiomatus.

Witam,

 

Dziękuję za odpowiedź. A czy powie Pan słówko na temat PowerFactorCorrection, czy warto inwestować w tą puszczeczkę? Przeprowadzał Pan próby na swoim sprzęcie?

 

Pozdrawiam,

 

Nie traktuj mojego wpisu jako uszczypliwość, nie jestem zorientowany w tego typu rozwiązaniach, to była tyko sugestia. Tylko te 5kzł wydało mi się sporo w stosunku do gotowego produktu Audiomatusa. Tak więc trzymam kciuki i dopinguję za powodzenia projektu.

Pozdrawiam,

Paweł

absolutnie się nie obrażam:) poprostu chcę zastosować wysokiej jakości komponenty, a obudowa frezowana z pełnego bloku aluminium dopełni moją radość z projektu:)

Nowe końcówki oparte na 1000ASP zaczynają się od 1000$ za kanał, do tego należy doliczyć cło i podatek, a JR501 jest wogóle poza zasięgiem.

przykład jeden z tańszych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak JR rzeczywiście drogi, dla mnie bardzo drogi. Żeby samemu coś takiego posklejać nie mam wiedzy. Tym bardziej dopinguję.

Bo bardzo interesuje mnie tego typu rozwiązane. Może p. Matusiak na tegorocznym AS?

Od pewnego czasu zastanawiam się czy Manleya nie zamienić właśnie na coś w tym deseniu.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak JR rzeczywiście drogi, dla mnie bardzo drogi. Żeby samemu coś takiego posklejać nie mam wiedzy. Tym bardziej dopinguję. Bo bardzo interesuje mnie tego typu rozwiązane. Może p. Matusiak na tegorocznym AS? Od pewnego czasu zastanawiam się czy Manleya nie zamienić właśnie na coś w tym deseniu. Pozdrawiam, Paweł

 

Liczę na wszelkie odpowiedzi i sugestie co do projektu, ażeby efekt był więcej niz zadowalający, jestem pełen wiary w sukces:)

Racjonalnie przyjmując różne opcje do wyboru jeśli chodzi o kształtowanie dźwięku mojego przyszłego urządzenia, to jest to łatwiejsze niż w GC ;p Z chęcią porównam gotowca z Twoim Manleyem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie każdy wie, jedno z najlepszych miejsc opisu ICEpower

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odswiezam watek. Przylecialy wlasnie moduly OPS:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.