Skocz do zawartości
IGNORED

Denon pma-520ae + Canton


Maciek_51706

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę sprawić sobie na święta prezent i kupić jakiś fajny zestaw audio.

Maksymalnie mogę wydać 3400 zł i w tej cenie złożyłem sobie zestaw Denon pma-520ae + Canton Chrono 507 DC BIAŁE lub Canton Gle 490 BIAŁE.

Co sądzicie o tym zestawie ? ( sprzęt musi być nowy)

 

Dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz tragedia. Zastanawiam się po co Denon coś takiego w ogóle wypuścił na rynek. Co do kolumn to Canton 490 grają przyzwoicie pod odpowiednim wzmacniaczem. Niestety w cenie ok 800 zł takowego jako nowy nie dostaniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę sprawić sobie na święta prezent i kupić jakiś fajny zestaw audio.

Maksymalnie mogę wydać 3400 zł i w tej cenie złożyłem sobie zestaw Denon pma-520ae + Canton Chrono 507 DC BIAŁE lub Canton Gle 490 BIAŁE.

Co sądzicie o tym zestawie ? ( sprzęt musi być nowy)

 

Dziękuję za pomoc

520 denona odpada zdecydowanie za słaby.

Do jednych i drugich kolumn musiałbyś wydać ponad 3tyś żeby je wykorzystać. Np. denon 1510, albo nad 356.

Jak nie masz olbrzymiego pomieszczenia a muszą być cantony. Pomyśl o gle 470.2 plus ewentualnie denon 720, harman 980, marantz 6004, to może być sensowne połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz absolutnie nie. Głośniki przyzwoite, mowie o wersji Chrono

Jako wzmacniacz Nad 316.

 

Myslę że to i tak będzie za słaby wzmacniacz na nie. jak mówi Stachus, nie poczujesz tego co kolumny mogą. GLE są nieco dudniącymi modelami. Chrono bardzo przywoite. Jeśli lubisz ten dźwięk sprawdź sobie Heco lub Magnaty będa tansze a ciekawsze. Mozna wtedy wziąść lepszy wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym, hk 980 i canton gle to dobry tandem, sam długo na takim grałem, teraz pozostały mi do sprzedania właśnie białe gle 490, ale jak chcesz nowe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecę Ci ofertę salonu ze Świdnicy. Może minimalnie ponad budżet ale warto dodać kilka złotych. Słuchałem i montowałem taki zestaw klientowi. Zestaw ten zastąpił system składający się z kolumn Klipsch RF62 i wzmacniacz NAD 352.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W tym systemie gra wzmacniacz, który miałem okazję ostatnio porównywać z CAMBRIDGE AUDIO AZUR 351A. Stawiam te dwa wzmacniacze na równym poziomie. Reszta jest zależna od kolumn.

Porównując tego System Fidelity do HK 980, to HK gra w innej lidze.

 

W tym systemie nie będziesz miał szału z mocą ale za to system ukaże Ci świetne brzmienie, dynamikę, scenę, oraz równość pasm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Cantonami gle, im nowsze tym były lepsze 490.2 był lepsze od 490, to tak mały szczegół, ale istotny. Generalnie jednak są to kolumny które muszą mieć wydajny wzmacniacz z lekko ciepłą charakterystyką. Własnie dlatego sprawdzi się tutaj haraman, chociaż nieźle zagrały także z nadem.

Tak jak pisałem dużo łatwiej jest z 470.2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydajny wzmacniacz

 

Szkoda tylko, że ta wydajność jest w parametrach a nie w jakości. Przy dolnych rejestrach ten wzmacniacz totalnie sobie nie radzi. A przecież właśnie wydajny wzmacniacz powinien sobie rewelacyjnie radzić z pasmem dolnym i trzymać bas w ryzach. Wzmacniacz powinien kontrolować kolumny. A przy HK miałem wrażenie jak by wzmacniacz grał swoje a kolumny swoje. Wszystko zależy od tego jak kto spostrzega "wydajność".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli wzmacniacz w przedziale o który pytał autor tj. ok. 1,5tyś. Dla wielu w tym przedziale nie można mówić o wydajnym wzm w ogóle. Wie możemy używać sformułowania wydajniejszy.

Tak więc hk980 według mnie w tej kategorii bije denona 520, ca am10, marantza 5004, o "dwie długości".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denona 520 bije, bo chyba ciężko by było znaleźć coś bardziej nędznego, ale nie jest wstanie pokazać dobrego brzmienia kolumn rozmywając i nie kontrolując ich dolnego pasma. W systemie, który zaproponowałem kontrola basu jest nie porównywalnie lepsza od kontroli tego HK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to hk jest mocniejszy i gra bardziej pod 'długie słuchanie', dźwięk ocieplony lekko. Trzeba posłuchać obu i spasować z kolumnami, w przeciwnym razie klęska raczej pewna ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byście mieli porównać HK980 z pma 720 .

 

Obydwa te wzmacniacze są średniej jak nie mizernej jakości. Denon na dodatek nie podaje ważniejszych parametrów technicznych. Przy obydwu tych wzmacniaczach kontrola basu będzie na mizernym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to hk jest mocniejszy i gra bardziej pod 'długie słuchanie', dźwięk ocieplony lekko. Trzeba posłuchać obu i spasować z kolumnami, w przeciwnym razie klęska raczej pewna ;)

Zgodził bym się z tą opinią. Dodał bym jeszcze rodzaje muzyki. Harman lepiej wypada na wolnej, spokojnej muzyce, natomiast denon trochę lepiej sprawdzi się w szybszym repertuarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kupi dwa takie wzmacniacze. Będzie na bogato wyglądało w pokoju. Będzie miał wtedy dwa wypasione zestawy. Jeden do wolnej muzyki a drugi do szybkiej. Gorzej będzie z mieszanymi płytami bo się chłopak trochę nabiega przełączając kable.

 

Podpowiecie jaki wzmacniacz zastosować gdy część piosenki jest wolna a reszta nabiera bardzo szybkiego tępa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720 gra słabo będzie z Cantonami dudnić. Z kolei 980i jej cyfrowe sterowanie.... spotkałem się z jego uszkodzeniem, gra wtedy śmiesznie. Wolał bym Yamahe AS 500, Marantza 6004 made in Japan (trzeba patrzeć z tyłu), Nad'a 326

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.