Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do 8k


Pilot353

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas wymiany Magnatów Vector 207 na inne, lepiej brzmiące kolumny. Budżet max 8 tys.

Słucham muzyki spokojnej, chociaż czasem coś mocniejszego wyląduje na talerzu, ale są to sporadyczne wypadki. Najczęściej Cohen, Beatlesi coś z klasyki. Mam trzy opcje. Pokój 30 m kw, umeblowany choć gołych ścian trochę się znajdzie.

Kolumny stały by w pokoju gościnnym, na rarytas odsłuchowego nie mogę sobie pozwolić, ot mieszkanie w bloku.

 

Mój sprzęt na dzień dzisiejszy to poza Magnatami i Nadem Gramofon AF od AA z wkładką AT440 Mla połaczony z pre Nad pp2i. Pre również przeznaczone do wymiany, ale w następnej kolejności i z osobnym funduszem. Tunera podawał nie będę.

 

1/ Wymiana samych kolumn w kwocie do 8k, lecz musiały by być podłączone do Nada C352

2/ Wymiana kolumn i wzmaka kwota razem ta sama

3/ Zakup tańszych, dobrze brzmiących kolumn

 

Pod pierwszy punkt jak na razie załapują się Avance K3, Sonus Faber Toy Tower oraz Studio 16 hz Minas Anor. Z tej trójki słuchałem tylko Avance w sklepie, Minasy myślę w przyszłą sobotę odsłuchać a nad Toyami jeszcze pomyślę. O Minasach trochę poczytałem w wątku klubowym, kolumny ładnie zgrywające się z różnymi wzmakami, również z Nadem. Brałem również pod uwagę Ariesy lecz te stawiają juz większe wymagania wzmacniaczowi a naprawdę, nie szybko będę mógł przeznaczyć większą gotówkę na wzmacniacz.

 

Pod dwójeczkę jak na razie załapuje się zestaw Rega RS3 lub RS5 plus wzmacniacz Regi Brio R. RS3 miałem okazję posłuchać w sobotę i przyznam się że zrobiły miłe wrażenie odsłuchowo, wzrokowo takie jakieś maleństwa. Tu miałbym pytanie, czy do kolumn Regi najlepiej nadaje się wzmak Regi czy np Nad również sobie z nimi nieźle poradzi dźwiękowo?

 

Trójeczka muszę się przyznać że trochę mnie kusi, są to kolumny Pylon Topaz 20, które tu posiadacze strasznie zachwalają. Jechałem specjalnie w sobotę do Gdańska żeby ich posłuchać i lipa. Na stronie internetowej sklepu były a na sklepie nie bo sprzedane kilka dni wcześniej, gostek zaczął coś kręcić że do 30 m kw się nie nadają,

 

Wszelkie sugestie czy propozycje porozważam. Kieruję się raczej w stronę nowych kilumn dostępnych w 3 city. W/w są dostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklanialbym sie ku pierwszej opcji.

Wyglad....dyskusyjny, choc na zywca nie jest zle, jakkolwiek w tej cenie dzwiek wybitny:

 

1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te glosniki daja wieksza radosc sluchania, niz czesto 2 razy drozsze. Warto ich posluchac dla samego punktu odniesienia. W tej cenie produkt amerykanski a nie chinski i z takim brzmieniem to rzadkosc. Nie wiem, czy do posluchania w 3City.

 

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Osobiscie bardzo lubie brzmienie Dali, cene tych mozna ladnie stargowac, podobnie zreszta jak Vandersteenow. Brzmienie moze nie jest super miesiste, natomiast jak dla mnie swietna srednica i gora pasma. Nie polecam do nich jednak ostrego wzmaka, Nada nie znam.

 

3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu nieco bardziej cieplo i muzykalnie jak to w Audio Physicach, ale nie tak detalicznie jak w Dali.

 

W mojej ocenie wszystkie sa na swoj sposob atrakcyjne, pomimo ze od siebie rozne. Jesli o wspolczynnik jakosc/cena chodzi, bralbym Vandersteeny, pod warunkiem, ze przelkniesz ich wyglad. Mnie sie osobiscie podobaja, choc nie jest to typowa skrzynka.

 

PS. Opcja druga tez jest dobra, zwazywszy, ze Rega ma normalne ceny, a wiele z ich urzadzen to naprawde fajnie brzmiace produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vandersteeny są w Gdyni w Albatrosie, z tym że na zamówienie. Będę musiał się dowiedzieć czy na odsłuch je do salonu wezmą czy tylko dla zdecydowanych zakupem klientów je sprowadzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawialem nad nimi i nad AP Tempo6, w koncu wzialem te drugie, jednak dzwiek tych pierwszych bardzo mi sie podobal. W zasadzie rozne kolumny w sklepie przewalalismy w ten dzien, sluchajac roznej muzyki. No ale wlasnie na tych mielismy z kumplem najwiekszego banana. Bardzo komunikatywne glosniki, takie radosne granie z maniera grania na zywo. Tym kolumnom chce sie grac, nie potrzebuja elektrowni i nie marudza na elektronike. Muzykalny, przestrzenny, prawdziwy dzwiek, bez jakichs udziwnien, tak jak powinno byc. W sumie sam bym je sobie kupil jako drugie kolumny. Moze w oko Ci nie wpadna, ale nie warto ignorowac tego dzwieku. Wiele glosnikow przy nich w tej i wyzszej cenie, to ladne podstawki pod doniczki.

 

Chyba nigdy bardziej moje odczucia nie pokrywaly sie z ta recenzja, jakkolwiek czytanie recenzji nie zawsze jest dobrym doradca, tak tutaj czuc entuzjazm, ktory wlasnie ja czulem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Miałbym prośbę do osób czytających. Nie wysyłajcie do mnie PW z propozycjami swoich używanych kolumn. Jedyne PW jakie mogę rozważyć, to propozycja wymiany za dopłatą swoich Magnatów Vectorów 207 na kolumny z wyższej półki. ;)

Magnaty dziś wystawię na Alle i nowe kolumny dopiero kupię jak je sprzedam, czyli w każdej chwili lub dopiero w Grudniu pod choinkę jak Magnaty nie zejdą. Teraz się rozglądam, rozważam i odsłuchuję w salonach składane propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz zostawić trochę miejsca za kolumnami i po bokach to posłuchałbym audio physic tempo 3. Kupisz je za mniej niż 5k a resztę można przeznaczyć na wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Miałbym prośbę do osób czytających. Nie wysyłajcie do mnie PW z propozycjami swoich używanych kolumn. Jedyne PW jakie mogę rozważyć, to propozycja wymiany za dopłatą swoich Magnatów Vectorów 207 na kolumny z wyższej półki. ;)

Magnaty dziś wystawię na Alle i nowe kolumny dopiero kupię jak je sprzedam, czyli w każdej chwili lub dopiero w Grudniu pod choinkę jak Magnaty nie zejdą. Teraz się rozglądam, rozważam i odsłuchuję w salonach składane propozycje.

 

Xq40 Kefa

Swego czasu po kolkanaście tysięcy a teraz za około 8000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejscem mam trochę krucho, dlatego i Rega mnie zastanawia z tymi bocznymi głośnikami. Wprawdzie szafkę z Fontesem mogę cofnąć bliżej ściany i wtedy trochę miejsca jest. Kolumny oczywiście mogę rozsunąć jeszcze trochę, lampka widoczna z tyłu stoi na słupku z prawej strony.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie pozytywnie zaskoczyły Amphiony, do posłuchania w Premium Sound - ul. Słowackiego w Gdańsku. Jak masz trochę czasu, wpadnij tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, w Sobotę będę w Premium Sound na odsłuchu Minas Anor, więc pewnie i innych posłucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu Ci te kolumny poleci ale nie wielu o nich pamięta... Xq40 Kef

Już w zasadzie nie oferowane bo mają swoich nastepców.

Na Alle można coś jeszcze znaleźć.

 

Oraz tak jak wyżej Tempo 6 - troche trudniejsze do ustawienia niż inne pozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xq40 Kef cena jednej szt 5995.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gielda HiFi polecam

Na Alle jeszCze dzis rano widziałem 2 pary wystawione przez nautilus.

Wszystko w okolicach 7800 - 8600 Za Pare :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzieki Mario, z komorki cieżko pisać wklejać itp. Wiec sorki za niedoskonalosci ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzalem na alle xq40 i nie znalazło nic. Widocznie nie taką kolejność w nazwie wybrałem. Ale to i tak się robi już bliżej 9k i brak możliwości odsluchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejscem mam trochę krucho

 

Przy takim ustawieniu jak na zdjęciu nic nie ma prawa prawidłowo zagrać. Czy to będą kolumny za tysiaka, czy za osiem i tak będzie lipa. Proponował bym doradzić na początek koledze jak się powinno ustawić sprzęt a potem doradzać modele kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP 2.0 mniej detaliczne od Dali? Wybacz. Owszem zgodzę się że góra w DALI jest mocna i jak ktoś lubi wysokie na ostro podane to jak najbardziej. AP 2.0 to wyjtkowe kolumny i równać ich do Tempo nie ma co. Całkiem inna kultura grania, mocniejsze uderzenie basem oraz delikatne wysokie i doskonała średnica. To czym najbardziej się wyróżniają to rozdzielczość i detaliczność. Jak ktoś lub kiedy każdy instrument jest świetnie wyselekcjonowany to AP 2.0 w tym budżecie świetnie zagrają. Piszę to z własnego doświadczenie bo mam je w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat ustawienia chętnie poznam uwagi. To na zdjęciu nie jest ostatecznym ustawieniem, sprzęt stoi nie podłączony, wzmaka tam brak. Tylko zaznaczam że ze względu na dzieci kolumn do przodu nie wystawie, za często by leżały. Mogę je jedynie odsunąć dalej od tv ewentualnie gramofon przesunąć bliżej tv a kolumnę dać bliżej okna. Wszystko oparte na jakimś kompromisie. Coś kosztem czegoś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat ustawienia chętnie poznam uwagi. To na zdjęciu nie jest ostatecznym ustawieniem, sprzęt stoi nie podłączony, wzmaka tam brak. Tylko zaznaczam że ze względu na dzieci kolumn do przodu nie wystawie, za często by leżały. Mogę je jedynie odsunąć dalej od tv ewentualnie gramofon przesunąć bliżej tv a kolumnę dać bliżej okna. Wszystko oparte na jakimś kompromisie. Coś kosztem czegoś.

Nie aspiruję do roli doradcy ( mam skromne doświadczenia z audio ), ale spróbuj przestawić szafkę na sprzęt do środka, a lewą kolumnę na jej miejsce. Na 30 m tak wąsko rozstawione kolumny nie mogą zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym. Ale to dopiero przy nowych, dobrych kolumnach. Wtedy wpadnę w tematy o akustyce i nad tym trochę popracuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes z trojmaista to w hifi ja i ty widze, ze maja APS Aeon sa to kolumny aktywne z duza 22cm membrana. Cena 6000 zl, byc moze uda sie jeszcze jakis upust dostac. Sprzedasz nad i swoje stare kolumny i dokupujac DACa z regulacja glosnosci i pilotem i masz zestaw jak ta lala.Nie sa to podlogowki ale sprobbuj, odsluch nie kosztuje, a byc moze bedzie to strzal w tzw. dyche.

DAC to juz zaleznie od budzetu jaki pozostanie po sprzedaniu wszystkich gratow. Moze to byc Audiolab M-dac, Matrix Mini IR etc.

Bedzie przepasc w porownaniu do tego co masz teraz.

Oczywiscie zapomnialem o standach - tutaj mozna poszukac w uzywkach na alledrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem wpisy i myślę że na tym wystarczy. Za dużo też nie jest dobrze.

 

Z możliwością odsłuchania:

 

Avance K3 7800

Sonus Faber Toy Tower 7890

Minas Anor 6500

Rega RS3 lub RS5 3500/4500

Pylon Topaz 20 2300

 

Bez możliwości odsłuchu, tu już na słowo polecających (najmniej realne zainteresowania)

 

Vandersteen 1Ci + Base ( odbiór w Gdyni na zamówienie, nie wiem jak z odsłuchem przed zakupem ) 7150

Dali Ikon 7Mk2 4399 za szt

XQ40 Kefa najtaniej 7900

 

Ceny podałem sklepowe, wiadomo, coś zawsze można utargować.

Może dziś zamiast podawać nowe propozycje kolumn, napisze ktoś, które wykreślić definitywnie z planów odsłuchowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego napisać co Ci przy teraźniejszej konfiguracji nie odpowiada? Co chcesz uzyskać? Jakie brzmienie sobie wyobraziłeś? Na co w systemie stawiasz największy nacisk? Zacznijmy od tego a nie od wstawiania to nowych propozycji kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie kupować nowych kolumn "na wzrost" tylko sprzedać tego Nada, troszkę dołożyć i kupić bardziej rasowy wzmacniacz z drugiej ręki i takowe głośniki i będzie szansa, że ten analog w 30 metrach zacznie grać zupełnie inną muzykę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje nic nie kupować i nic nie sprzedawać, tylko najpierw porządnie ustawić to co jest. Bo równie dobrze może się okazać, że jak już prawidłowo rozstawisz kolumny, to nagle stwierdzisz, że żadne zmiany sprzętu nie są tak naprawdę potrzebne. Tak jak kolega Markus zauważył wcześniej - z szafką i telewizorem wewnątrz bazy stereo nie zagrają ani te kolumny, które masz ani te za 8tyś, które chcesz kupić.

Propozycja jest taka, żeby na próbę wysunąć bazę do przodu na tyle, by w obszarze pomiędzy kolumnami było tylko powietrze, bo szafka z TV w obrębie bazy to w tej chwili najprawdopodobniej główny sprawca problemów akustycznych w tym systemie. Przy okazji wysuniecie kolumn oddali je od tylnej i bocznych powierzchni odbijających, co z kolei zmniejszy wpływ efektu sbir, który przy obecnym ustawieniu na pewno również daje się we znaki (jeśli masz podbity bas, lub wręcz przeciwnie - mocno odchudzony w miejscu odsłuchu to to są właśnie efekty działalności pana zbir'a ;)) Trzecią korzyścia wysuniecia będzie możliwość szerszego rozstawienia bazy, bo nie będzie cie ograniczać szafka z gramofonem po lewej i wnęka po prawej, co z kolei wpłynie bezpośrednio na jakość sceny.

Ja rozumiem, że ze względu na dzieci takie ustawienie może być na dłuższą metę problematyczne, ale gorąco namawiam do zrobienia chociażby weekendowej próby w celach poznawczych. Aby na własne uszy przekonać się, że samym tylko dobrym ustawieniem kolumn możesz podnieść brzmienie swojego systemu o klasę do góry i to bez wydania ani jednej złotówki. Analogicznie kupienie nowych kolumn i postawienie ich tak samo jak teraz stoją Magnaty nie poprawi brzmienia - owszem będzie ono inne (co w pierwszej chwili może uznasz nawet za poprawę), ale po kilku dniach osłuchania z nowym stwierdzisz, że nadal jest nie tak jak być powinno i zaczniesz dalej kombinować ze wzmacniaczem, źródłem, kablami itd. podczas, gdy właściwe rozwiązanie jest w zasięgu ręki i nic nie kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę zrobić. Szafkę z TV dosunąć bliżej do ściany, do szafki z TV podsunąć szafkę z gramiakiem, lewa kolumna będzie wtedy stała blisko okna przy grzejniku, i ją mogę wysunąć do przodu, od tamtej strony nikt jej nie przewróci, drugą kolumnę przesunąć na słupek, gdzie teraz stoi lampka ( będzie za blisko słupka) albo tak jak stoi lekko ją wysunąć do przodu tak żeby między kolumnami była wolna przestrzeń. Możliwości są zawsze jakieś. Nie ukrywam, że wpierw chciałem wymienić kolumny na lepsze. 8k to jest max granica, nie mam nic przeciwko wydaniu tylko 3 czy 4k ;) Dziwi mnie tylko że kolumny które posiadam mogą grać tak samo dobrze jak lepszych firm. Naprawdę nie ma sensu wymiana Magnatów Vector 207 na np Minas Anor Studia 16 hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.