Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do 8k


Pilot353

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę nie ma sensu wymiana Magnatów Vector 207 na np Minas Anor Studia 16 hz?

 

Ogólnie jest sens i oczywiście, że będą brzmiały lepiej. Chodzi o to, że przy takich ograniczeniach w ustawieniu będziesz miał problem z uzyskaniem satysfakcjonującej sceny, lokalizacji źródeł i równowagi tonalnej. Zarówno na Twoich kolumnach jak i takich za 20 kzł.

 

Wiadomo, że pewnych rzeczy nie przeskoczyć z ustawieniem. Warto pomyśleć o ustrojach akustycznych, które mogłyby pomóc w takiej sytuacji.

 

Jeśli chodzi o Minasy to mają BR z przodu i uważam je za kolumny przyjazne w ustawieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wszelkie propozycje i sugestie. Wpierw odsłuchy, potem dobre przemyślenie tematu i zdecydowanie się na coś. Wątku nie zamykam, choć chwilowo uważam go za zakończony. Teraz czytać, czytać i samemu sprawdzać na ucho i oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wiedzieć czego się szuka najpierw trzeba dobrze wiedzieć co się obecnie ma. A przy tym ustawieniu sam nawet nie wiesz jak to poprawnie gra. Najpierw poznaj potencjał swojego sprzętu, bo może się okazać, że nie wielkie zmiany w systemie doprowadzą do dźwięku, który będzie dla Ciebie zadowalający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xq40 Kef cena jednej szt 5995.

 

Tutaj masz :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę zrobić. Szafkę z TV dosunąć bliżej do ściany, do szafki z TV podsunąć szafkę z gramiakiem, lewa kolumna będzie wtedy stała blisko okna przy grzejniku, i ją mogę wysunąć do przodu, od tamtej strony nikt jej nie przewróci, drugą kolumnę przesunąć na słupek, gdzie teraz stoi lampka ( będzie za blisko słupka) albo tak jak stoi lekko ją wysunąć do przodu tak żeby między kolumnami była wolna przestrzeń.

 

Ciezko konkretnie doradzić mając tylko widoczny wycinek pomieszcenia ze zdjęcia. Jeśli mogłbyś zamiescic jakiś schematyczny plan całego pokoju chociażby z Painta to na pewno bylibyśmy w stanie coś sensownego wykombinować z ustawieniem.

 

 

Aby wiedzieć czego się szuka najpierw trzeba dobrze wiedzieć co się obecnie ma. A przy tym ustawieniu sam nawet nie wiesz jak to poprawnie gra. Najpierw poznaj potencjał swojego sprzętu, bo może się okazać, że nie wielkie zmiany w systemie doprowadzą do dźwięku, który będzie dla Ciebie zadowalający.

 

To chyba najlepsza rada jaka padła w tym wątku. Im szybciej zrozumiesz, ze ustawienie kolumn w pomieszczeniu to dla dźwięku kluczowa sprawa bez względu na cenę komponentów tym mniej stracisz pieniędzy na wymiany elektroniki i zbędne akcesoria. Sprzętowe panaceum na źle ustawione kolumny nie istnieje. Tego nie skoryguje żaden wzmacniacz, DAC ani kabel. Coś może pomóc adaptacja akustyczna, ale to też tylko na zasadzie, ze dzięki niej będzie trochę mniej źle, ale nadal nie tak jak powinno/mogłoby być.

Na dobra sprawę wcale nie musiałbym tego wszystkiego pisać, bo do takich wniosków i tak prędzej czy później doszedłbyś sam. Może za 3 miesiące, a moze za 2 albo 5 kolejnych systemów, ale bys w końcu doszedł. Tyle tylko ze stracone po drodze finanse, nerwy i czas będą już nie do odzyskania. Za to zdobyte w trakcie doświadczenie - bezcenne. Pytanie brzmi: na czyich błędach wolisz się uczyć - swoich czy naszych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam na razie temat bo jeszcze chwilka i się okaże ża Vectory 207 są marzeniem każdego melomana.

 

Zeby wiedzieć co się ma trzeba też poznać brzmienia innych sprzętów, opieranie się tylko i wyłącznie na tym jednym co się ma powoduje że tak naprawdę nie wie się co się ma. Brak osłuchania innych kolumn. I nad tym zamierzam popracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności wybór padł na Studio 16 hertz Minas Anor. Powyższe sugestie oczywiście biorę do siebie ale będę je dopiero rozpracowywał z nowymi kolumnami, sprawę ustawień i polepszenia akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwutygodniowej przerwie ze słuchaniem muzy w domu, ot grał tylko tuner żeby wypełnić czymś mieszkanie oraz TV, dziś usiedliśmy z moją lubą do odsłuchu naszego zestawu. Mieliśmy w pamięci na świeżo odsłuchy innych sprzętów. I jakie wnioski. Na talerzu oczywiście wylądował Cohen. No, jest różnica, nie da się ukryć. Pierwszy plan jest ok, vocal ładnie brzmi, jest bas, dźwięki z pierwszego planu ładnie słychać, wypełniają pokój. Wczoraj na odsłuchach wsłuchiwałem się w drugi plan, w instrumenty, które miejscami podgrywały wypełniając całość. U mnie ten drugi plan zanika, coś słychać lecz niknie w całości brzmienia.Na odsłuchach mogłem te dźwięki śledzić, wsłuchiwać się w nie. Kolumny przestawiłem u siebie szerzej, odsunąłem od ściany, przed kolumnami, ze względu na brak dywanu (na razie) rozłożyłem przykrywę z łóżka, żeby zakryć gołe panele podłogowe.

 

Na odsłuchach były pliki flac, w domu słuchamy z winyla. gramiak AF wzmak Nad C352 i pre Nad ppi2, wkładka AT440Mla, igła nowa, pierwsze minuty grania. Córka zaciekawiła się budową wkładki gramofonowej i paluszkiem wygięła igłę. W ten oto sposób musiałem ledwo wygrzaną igłę wymienić na nową ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że odpowiedzią na brak drugiego planu jest akustyka i ustawienie kolumn. Jak stoją w jakiej odległości od ściany, etc.? Najlepiej, jak wrzuciłbyś zdjęcie, bo to najwięcej powie.

Przypuszczam, że wielokrone odbicia zaburzają scenę i powodują bałagan odpowiedzialny za maskowanie/zaburzenie drugiego i dalszych planów. Ale to wróżenie z fusów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, jak wrzuciłbyś zdjęcie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

już tydzień temu wrzucił ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zeszłego tygodnia zaszła mała zmiana. Szafka z gramiakiem jest przy TV, całość cofnięta do ściany a kolumny przesunięte do przodu. Niestety, lewa kolumna jest oddalona od tylnej ściany za to stoi obok bocznej ściany z oknem.Zamiast firan i zasłon powieszone są makarony na całej długości ściany. Przed kolumny muszę zakupić dywan 3x2m. Jakbym nie ustawił kolumn to BR i tak zawsze będzie za blisko ścian, jednak najlepszym wyjściem będzie przedni BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak uważacie że nie ma sensu wymiana kolumn, tylko popracować nad ustawieniem i poprawą akustyki w pokoju? W końcu magnat to nie byle co. Komu się nie chce pisać to niech chociaż plusika walnie żebym wiedział że więcej osób tak myśli. Plusiki mam oczywiście gdzieś, potraktuję je jako podgląd tego co z tym fantem zrobić. Kasę wydać łatwo. Dziś zakupiłem gruby dywan 3x2m, będzie leżał bezpośrednio przed kolumnami, czyli podłogę już będę miał z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot,

Popracuj nad akustyką i ustawieniami (co już zacząłeś), a zmiany będą duże.

Potem oswój się z nimi, masz przed sobą jesień, zimę. Zadumaj się, ostygnij, pomyśl, co w dźwięku Magnatów Cię drażni, co chciałbyś zmienić.

W międzyczasie pojeździj trochę po salonach (może AS?), odwiedź kolegów, słuchaj różnych marek, znajdź rodzaj prezentacji, który polubisz.

Potem na spokojnie szukaj używek, albo zaatakuj sklep o dobrą cenę.

Rozważ, że nowe kolumny często będę oznaczały poszukiwania odpowiedniego dla nich wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak uważacie że nie ma sensu wymiana kolumn, tylko popracować nad ustawieniem i poprawą akustyki w pokoju? W końcu magnat to nie byle co. Komu się nie chce pisać to niech chociaż plusika walnie żebym wiedział że więcej osób tak myśli. Plusiki mam oczywiście gdzieś, potraktuję je jako podgląd tego co z tym fantem zrobić. Kasę wydać łatwo. Dziś zakupiłem gruby dywan 3x2m, będzie leżał bezpośrednio przed kolumnami, czyli podłogę już będę miał z głowy.

I to jest bardzo rozsądne podejście. Praca nad ustawieniem i akustyką to działanie również perspektywicznie, bo te wysiłki nie tylko zaowocują natychmiastową poprawą brzmienia obecnego zestawu, ale będą procentować także w przyszłości. Przy każdej kolejnej ewolucji systemu będziesz miał świadomość, że wykorzystujesz pełen potencjał nowo zakupionych urządzeń, a nie słuchasz grania na pól gwizdka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot, mi b. dużo pomógł ten poradnik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może Ci się przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Wszystko oczywiście czytam i rozważam. Gdybym miał tylko swobodę przesuwu kolumn to był bym w siódmym niebie. Niestety ale pokój gościnno - sypialno - odsłuchowy ma swoje ograniczenia. Muszę zrobić jakiś szkic pokoju z umieszczonym umeblowaniem i założyć wątek o treści akustycznej. W zakupowym nie ma co dalej ciągnąć tego tematu. Wiem jedno, z zakupem kolumn na razie się wstrzymuję. Wpierw muszę na maxa wyciągnąć z tych, które posiadam co się da a wtedy można pomyśleć nad ewentualną wymianą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.