Jump to content
IGNORED

problem z podłączeniem kina domowego

gordon555

Recommended Posts

Witam,

Od dłuższego czasu mam kino domowe i lekko je modyfukuję. Problem w tym, że

Cześć sprzętu nie jest najnowsza i nie jest w pełni kompatybilna z resztą. Np. amplituner Radmora, wymieniłem

swego czasu na Technicsa lecz wówczas nie było standardu HDMI. Także jakoś nie działa mi połączenie

HDD/dvd z TV przez HDMI, nie mówiąc o optycznym ;-/

Do tej pory wszystko mam oparte na czinczach i Euro...

Czy gdybym przesłałm zdjęcia tylnych paneli lub opisał wszytskie wejścia i wyjscia ktoś byłby

stanie mi napisać co z czym popodłączać?

Generalnie zestaw to: nagrywrka/odtwarzacz DVD z dyskiem twardym, amplituner, tv i mediabox od UPC.

Jest jeszcze gramofon i magnetofon ale te mam podłączone i grają ;-)

pozdrawiam

Piotr

Dziękuję za zainteresowanie. Podaję skład:

TV Philips 42PFL7404H/12

dvd/hdd Samsung HR 773

amplituner Technics AV control stereo receive SA DX 940

Do tego 5 x głośnik Tannoy M1 Mercury Shadow oraz subwoofer Jamo SW 410E

Do tego gramofon i magnetofon mają ze 30 lat ale mam podłączone i działają bez zarzutu więc nie zawracam nimi głowy.

ach i dekoder UPC Mediabox standardowy

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chciałbym zmienić na dniach na taki co daje sygnał w HD. Więc miałbym jakiś UPC HD (mają HDMI) i chyba z nagrywrką, bo choć niby mam swoją to teraz od nowości ani ja ani nikt inny nie był w stanie tak tregho skonfigurować aby syganł z tv się nagrywał na samsungu a nie na upc.

Wg opisu wyjśc i po przestudiowaniu połączeń na tylnych ściankach powinno działac Ci połączenie Odtwarzacz HDD ->TV przez połączenie kablem hdmi , nie wiem czemu nie działa , może w ustawieniach w odtwarzaczu nie poustawiałeś żeby włąśnie przez to wyjście wychodził i obraz i dźwięk , jeśli mimo wszystko nie działa co jest co najmniej dziwne to dźwiek wypuszczaj cyfrowym albo coaxialem albo optycznym ( spróbuj ustawic w ustawieniach PCM) a obraz componentem ( czincz czerwony , zielony , niebieski) bo widac , ze tv ma takie złącze i to będzie najlepsze połączenie odtwarzacz->TV jeśli chodzi o obraz gdy nie działa hdmi , i to już powinno zadziałac beż żadnego ale , a ja na Twoim miejscu jeśli nie chcesz na razie pozbywac się tego Technicsa lub nie masz na razie środków zakupiłbym odtwarzacz blu-ray z wyjściem wielokanałowym 5 lub 7.1 bo widziałem , że ampli ma wejście 5.1 analogowe więc spokojnie mógłby robic za wzmak wielokanałowy ( ja jeszcze niedawno właśnie tak miałem połączony odtwarzacz z ampli Technicsa ale SA-AX530 i hulało) , a odtwarzacz np.Panasonic BDT500 ( cena około 1,2 tys), chyba , że byłbyś zdecydowany jakąś używkę na allegro bo nie wiem czy znajdziesz coś nowego tańszego z wyjściem analog 5.lub jak w przypadku tego Panasonica 7.1 , wtedy analogiem z odtwarzacza 5.1 z analogiem amplitunera a wyjściem hdmi z tv "poszedłby" obraz i już .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.