Skocz do zawartości
IGNORED

problem z podłączeniem kina domowego


gordon555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu mam kino domowe i lekko je modyfukuję. Problem w tym, że

Cześć sprzętu nie jest najnowsza i nie jest w pełni kompatybilna z resztą. Np. amplituner Radmora, wymieniłem

swego czasu na Technicsa lecz wówczas nie było standardu HDMI. Także jakoś nie działa mi połączenie

HDD/dvd z TV przez HDMI, nie mówiąc o optycznym ;-/

Do tej pory wszystko mam oparte na czinczach i Euro...

Czy gdybym przesłałm zdjęcia tylnych paneli lub opisał wszytskie wejścia i wyjscia ktoś byłby

stanie mi napisać co z czym popodłączać?

 

Generalnie zestaw to: nagrywrka/odtwarzacz DVD z dyskiem twardym, amplituner, tv i mediabox od UPC.

Jest jeszcze gramofon i magnetofon ale te mam podłączone i grają ;-)

 

pozdrawiam

 

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Podaję skład:

TV Philips 42PFL7404H/12

dvd/hdd Samsung HR 773

amplituner Technics AV control stereo receive SA DX 940

 

Do tego 5 x głośnik Tannoy M1 Mercury Shadow oraz subwoofer Jamo SW 410E

 

 

Do tego gramofon i magnetofon mają ze 30 lat ale mam podłączone i działają bez zarzutu więc nie zawracam nimi głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach i dekoder UPC Mediabox standardowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chciałbym zmienić na dniach na taki co daje sygnał w HD. Więc miałbym jakiś UPC HD (mają HDMI) i chyba z nagrywrką, bo choć niby mam swoją to teraz od nowości ani ja ani nikt inny nie był w stanie tak tregho skonfigurować aby syganł z tv się nagrywał na samsungu a nie na upc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu wyjśc i po przestudiowaniu połączeń na tylnych ściankach powinno działac Ci połączenie Odtwarzacz HDD ->TV przez połączenie kablem hdmi , nie wiem czemu nie działa , może w ustawieniach w odtwarzaczu nie poustawiałeś żeby włąśnie przez to wyjście wychodził i obraz i dźwięk , jeśli mimo wszystko nie działa co jest co najmniej dziwne to dźwiek wypuszczaj cyfrowym albo coaxialem albo optycznym ( spróbuj ustawic w ustawieniach PCM) a obraz componentem ( czincz czerwony , zielony , niebieski) bo widac , ze tv ma takie złącze i to będzie najlepsze połączenie odtwarzacz->TV jeśli chodzi o obraz gdy nie działa hdmi , i to już powinno zadziałac beż żadnego ale , a ja na Twoim miejscu jeśli nie chcesz na razie pozbywac się tego Technicsa lub nie masz na razie środków zakupiłbym odtwarzacz blu-ray z wyjściem wielokanałowym 5 lub 7.1 bo widziałem , że ampli ma wejście 5.1 analogowe więc spokojnie mógłby robic za wzmak wielokanałowy ( ja jeszcze niedawno właśnie tak miałem połączony odtwarzacz z ampli Technicsa ale SA-AX530 i hulało) , a odtwarzacz np.Panasonic BDT500 ( cena około 1,2 tys), chyba , że byłbyś zdecydowany jakąś używkę na allegro bo nie wiem czy znajdziesz coś nowego tańszego z wyjściem analog 5.lub jak w przypadku tego Panasonica 7.1 , wtedy analogiem z odtwarzacza 5.1 z analogiem amplitunera a wyjściem hdmi z tv "poszedłby" obraz i już .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.