Skocz do zawartości
IGNORED

Lowther - DIY


Gość Synthax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Witajcie,

Przez pewien czas miałem Rehdeko RK115, od tamtego czasu bardzo lubię brzmienie szerokopasmowców. Jednak Rehdeko miały pewne wady i teraz chcę zbudować coś samemu co zagra lepiej i zamruczy basem kiedy trzeba. Najlepiej w oparciu o memebrany Lowthera lub Fostexa. Mam dobrego stolarza. Więc szukam po prostu projektu. Mój budżet na same membrany to ok 1500pln, chętnie wydam mniej, bo stolarskie prace to pewnie coś ok 1000pln. Co polecacie najlepszego w tym przedziale cenowym. Słucham głównie kameralistyki i jazzu.

 

Dodam jeszcze że zależy mi na wyjściu tuby/bas refleksu do przodu.

 

Dziękuję Wam za okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Sonido!

Lowther strasznie drogi i bardzo nierówne pasmo.

Fostex gorszy od Sonido o 2 klasy. Porównywałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miałem u siebie chyba wszystkie wariacje na temat Lowthera. Fidelio, Hedlund Horn, Audiovector i coś z BR. Ten głosnik ma coś w sobie. To coś to, pomimo bardzo nierównego pasma, to niskie THD. Jak byłem z nim w laboratorium w jeszcze wówczas istniejącym TONSILU to wywołał on po pomiarach spore poruszenie. Usłyszałem nawet coś o najniższych zniekształceniach jakie tam mierzono. Ale niestety z lowthera pełnopasmowego dźwięku nijak uzyskać się nie da. Spięcie go z jakimś adekwatnym jakościowo wysokotonowcem jest tródne. Doklejenie równie szybkiego basu graniczy z cudem. Ze swojego doświadczenia najlepiej wspominam chyba hedlund horn, wygooglujesz sobie. Audiovektor był najbardziej nieabsorbujący (głośnik promieniuje do góry, szeroki sweetspot). Fidelio najmniej wyjątkowe. BR najgorszy. Dość fajnie wypada Lowther w OB ale tu już koniecznie wyłącznie jako średniowysokotonowy.

 

Fostex faktycznie o dwie klasy niżej, ot zwykły szerokopasmowiec. Sonido ne znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Pytanie czy warto robić obudowę samemu i skąd wziąć projekt? czy są może jakieś fajne szerokopasmowce które warto kupić gotowe albo jako kit? Takie czarne konie, ale za rozsądne pieniądze :)

 

O rety, Hedlund Horn wygląda prawie jak HUM Audio, któ®ego słuchałem i bardzo mi się podobał

 

http://www.hum-audio.com/start.html

 

Tylko za duży do mojego pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to HUM jest właśnie Hedlund Hornem - ładnie wykonanym, co do robienia samemu, masz warunki, znasz się na stolarce rób, zawsze kilka zł w kieszeni, ja sam robiłem kilka skrzynek, ale po czasie doszedłem do wniosku że, buty niech mi szyje szewc, bułki piecze piekarz a skrzynki robi stolarz. Tak mam więcej czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Tak jak skrzynki oddałbym do stolarza. W przypadku Hedlunda to i tak kawał mebla i wydatek spory. A czy możesz zaproonować coś mniejszego gabarytowo? I czy mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie są jakieś bazy dokumentacji / szablonów. I które membrany warto kupić.

 

Jest jeszcze pytanie czy odgrody to też podobne granie?

 

Chciałbym zająć się projektem DIY, wiem że może nie będzie to od razu ideał, ale chcę zrobić kolejny krok po Rehdeko.

 

Czy Bodnar Audio najmniejsze to coś sensownego? Albo AkuHorn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie słyszałem ani aku ani bondara, to znaczy coś tam na wystawach słyszałem, zdaje się że na stronach lowther klub polska i na stronie sonido są projekty, a co wybrać ?? hmm ... ciężko tak doradzić, napis zmoże jak i gdzie to ma grać, czy będziesz siedział i się wsłuchiwał jak prawdziwy audiofil ;) czy może ma grać przez cały czas jak jesteś w domu, czy w pokoju do muzyki czy w salonie, jest wiele zmiennych, jakie są Twoje oczekiwania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Pokój ok 32m', od słuchacza do głośników jednak około tylko 2,50m. Za słuchaczem może 50cm do ściany. Rozstaw głośników ok 2,30m. Tranzystorowa stereo końcówka mocy Crimson 620C, 70W. Pre to albo Crimson 610C albo lampowe Espressivo od Feliks Audio. CD Pioneer PD9700. Słucham głównie muzyki akustycznej, rocka prawie wcale. Sporo muzyki filmowej. Nie jestem fanem wysokich częstotliwości :) Lubię jak są perliste ale nie kują. Ale lubię kontrolowany precyzyjny bass.

 

*kłują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Sonido są projekty z dokładnymi wymiarami. pod 3 różnej wielkości głośniki.

 

Środkowy model Bodnar Audio jest wart uwagi i dodatkowo powiem, że w największym dla mnie nie było za mało basu. Ma grać na tegorocznym AS, więc można posłuchać. W głośniku Sonido o oznaczeniu "SFR-200" sama membrana ma 13,5 cm średnicy. Na fali popularności Bodnar podniósł niemożebnie ceny, dlatego warto skorzystać z projektu na stronie internetowej Sonido.

 

Zastanawiam się tylko, jak eksperymentować z ilością materiału tłumiacego w komorze głośnika przed tubą, jeśli połączymy ze sobą całość. Według mnie własciwe dobranie tłumienia ma duże znaczenie dla końcowego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Szkoda że projekty z SONIDO te mniejsze mają wszystkie bass reflex na tył.

 

Na stronie Sonido są projekty z dokładnymi wymiarami. pod 3 różnej wielkości głośniki.

 

Środkowy model Bodnar Audio jest wart uwagi i dodatkowo powiem, że w największym dla mnie nie było za mało basu. Ma grać na tegorocznym AS, więc można posłuchać. W głośniku Sonido o oznaczeniu "SFR-200" sama membrana ma 13,5 cm średnicy. Na fali popularności Bodnar podniósł niemożebnie ceny, dlatego warto skorzystać z projektu na stronie internetowej Sonido.

 

Zastanawiam się tylko, jak eksperymentować z ilością materiału tłumiacego w komorze głośnika przed tubą, jeśli połączymy ze sobą całość. Według mnie własciwe dobranie tłumienia ma duże znaczenie dla końcowego efektu.

 

 

Na AS wybieram się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniku Sonido o oznaczeniu "SFR-200" sama membrana ma 13,5 cm średnicy. Na fali popularności Bodnar podniósł niemożebnie ceny, dlatego warto skorzystać z projektu na stronie internetowej Sonido.

 

Z tą średnicą to nie do końca tak jest, bo mozna pomyśleć że to jakieś maleństwo. Sd zbliżone jest do 8 calowych głośników. Na marginesie , nie tylko producent ma wpływ na cene.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że projekty z SONIDO te mniejsze mają wszystkie bass reflex na tył.

 

Z tyłu jest ujście tuby (back loaded horn), a nie bas-reflexu.

 

Co do średnicy... zmierzyłem osobiście 13,5 cm samej membrany, a piszę, bo nazwa sugeruje 20 cm. SFR-175 ma około 11 cm średnicy - zupełne maleństwo. Najwiekszy głośnik nie jest więc olbrzymem i jeśli mowa o basie, to jego najlepiej kupić. Jest względnie tani. A jak to przekłada się na parametry, to tego nie analizowałem. Fakt, że SFR-200 ma wielką ochotę do grania i daje czadu.

 

Wiadomo, że w tego rodzaju konstrukcji (BLH) ciśnienie tylnej strony membrany w bas przemienia strojona na określoną częstotliwość wewnetrzna tuba. Kluczem więc do pełnopasmowości jest jakość pracy stolarskiej. I wypełnienie materiałem tłumiącym komory sprzęgającej (compression chamber), o czym mi nie udało si znaleźć w sieci bliższych informacji poza tą, że tam trzeba czegoś odpowiednio napchać. W końcu z tej małej objętości bierze się ten wyjątkowy wokal, o którym mówi się, że jest: "to die for".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ok 32m', od słuchacza do głośników jednak około tylko 2,50m. Za słuchaczem może 50cm do ściany. Rozstaw głośników ok 2,30m. Tranzystorowa stereo końcówka mocy Crimson 620C, 70W. Pre to albo Crimson 610C albo lampowe Espressivo od Feliks Audio. CD Pioneer PD9700. Słucham głównie muzyki akustycznej, rocka prawie wcale. Sporo muzyki filmowej. Nie jestem fanem wysokich częstotliwości :) Lubię jak są perliste ale nie kują. Ale lubię kontrolowany precyzyjny bass.

 

*kłują.

 

zatem zdecydowanie odradzam lowthera, basu z niego co kot napłakał, wysokie wymagają swobody w ustawieniu, głośnik pod żadnym pozorem nie może być w osi odsłuchu, każdy lowther w osi ma olbrzymi pik w okolicach 10k, nieumiejętnie zastosowany, podpięty pod tranzystor potrafi zakłuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miałem u siebie chyba wszystkie wariacje na temat Lowthera. Fidelio, Hedlund Horn, Audiovector i coś z BR. Ten głosnik ma coś w sobie. To coś to, pomimo bardzo nierównego pasma, to niskie THD. Jak byłem z nim w laboratorium w jeszcze wówczas istniejącym TONSILU to wywołał on po pomiarach spore poruszenie. Usłyszałem nawet coś o najniższych zniekształceniach jakie tam mierzono. Ale niestety z lowthera pełnopasmowego dźwięku nijak uzyskać się nie da. Spięcie go z jakimś adekwatnym jakościowo wysokotonowcem jest tródne. Doklejenie równie szybkiego basu graniczy z cudem. Ze swojego doświadczenia najlepiej wspominam chyba hedlund horn, wygooglujesz sobie. Audiovektor był najbardziej nieabsorbujący (głośnik promieniuje do góry, szeroki sweetspot). Fidelio najmniej wyjątkowe. BR najgorszy. Dość fajnie wypada Lowther w OB ale tu już koniecznie wyłącznie jako średniowysokotonowy.

 

Fostex faktycznie o dwie klasy niżej, ot zwykły szerokopasmowiec. Sonido ne znam.

 

Witam,

zna ktos moze ceny tych SONIDO np.SFR 145??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szerokopasmowiec, to nie hi-end? Voxativ za to stwierdzenie by się na pewno obraził.

Odwiedź pokój 507, bo tam będzie dźwięk zaliczany rok i dwa temu do najlepszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie mówię, ale nie wymieniam nazwy firmy, bo wygląda na to, że każda wzmianka o nich powoduje ruch ceny za kolumny o tysiąc złotych w górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Chyba znalazłem swojego faworyta... ARDENTO. Grają obłędnie. Takiej barwy szukałem. Ale niestety mocno za drogie.

 

Natomiast Bodnar audio, taki środkowy model - trochę rozczarowanie. Za mało w nich życia i bezpośredniości. Nie znikają przy zamkniętych oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt może być ciekawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głośniki można na Ebay/u kupić już poniżej 100 Euro za sztukę jak się zapoluje.

Zejście ma poniżej 50 Hz. Może coś dla ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt może być ciekawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głośniki można na Ebay/u kupić już poniżej 100 Euro za sztukę jak się zapoluje.

Zejście ma poniżej 50 Hz. Może coś dla ciebie.

 

Też mam porównanie do Sonido, no i.... ,jednak Sonido lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Ja w tym momencie skłaniałbym się do projektu opartego na Sonido 200/175. Teraz pytanie jakie skrzynie. Zależy mi na basie. I w sumie najchętniej jakaś hybryda brzmieniowa pomiędzy Ardento a Hedlund Horn ale aby pudła nie były za wielkie : ) Bo mogę je odsunąć mad ok 50 cm od ściany i do słuchacza wówczas ok 2,5m i na takie mam akcept od domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz firmowe projekty. Jeśli są za duże to pomyśl o SFR175.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Wybór jest spory, czy znacie takie modele które sa po prostu uznane. Tak jak mamy kilka obiegowych typów monitorków czy podłogówek.. Bo chciałbym zawęzić jakoś poszukiwania. Choć wybrałbym ostatecznie membrany Sonido.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są do wzięcia gotowe kolumny na Sonido 145 według fabrycznego projektu. Ze sklejki, fornirowane, okablowane Nordostem w cenie przetworników, oraz kompletna do złożenia wycięta na cnc "buda " do Lowthera wg. projektu "All fun for horn". Tu basu nie zbraknie. Na p.w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, raczej długo nie odzywałem się na Forum. Zastanawiam się jednak nad wymianą kolumn. Rozważam zrobienie czegoś w oparciu o głośniki Lowthera. Obecnie gram kolumnami QBA Mex, przy czym nie są "normalne" Mexy: mają nieco większą i sztywniejszą obudowę oraz wypasioną zwrotnicę (kondy Duelund, Vcap, Clarity Cap, rezystory Duelund i PathAudio itp).

 

Wydawało mi się, że mam szybką średnicę. Jednak podczas niedawnej wizyty u Bazodruta posłuchałem wysoko-efektywnych kolumn. Były to Electro Voice Influence jakiś wysoki model (chyba Delta) oraz LOTH-X ION AURA. No i dało do myślenia, że dźwięk może być jeszcze szybszy - wysoko efektywne kolumny z lampą grają inaczej niż Mexy, które efektywność mają 85 dB.

 

Oczywiście Electro Voice grają kompletnie inaczej niż Lotx-x. Podobał mi się dźwięk z Electro Voice - ale czy długo z nim bym wytrzymał - nie wiem. Przejrzystość i bas raczej przypomina z nich nagłośnienie na koncercie - np. tak jak wczoraj na Solidarity of Arts.

 

Pytanie brzmi, czy ktoś w Trójmieście bądź okolicy gra Lowtherami - ale dobrze zrobionymi i w porządnym systemie. Tydzień temu podjechałem w Gdańsku posłuchać Lowtherów u Audiofila, który sprzedaje głośniki DX3 - ze srebrnymi cewkami. Jednak odsłuch wypadł tragicznie. Kolumny Hedlun Horn stały w rogach pokoju, okablowanie słabe, wzmak na EL34, itp. Krótko mówiąc - dla mnie dźwięk nie do przyjęcia. Przyklejony do głośników, bez przestrzeni, nie słyszałem mnóstwa detali w średnicy, które są w muzyce.

 

U mnie pokój koło 45 m kw - nietypowy - ze skosami. Z tego co czytałem - kolumny szerokopasmowe to lubią. Słucham muzyki jazzowej i klasyki w małych składach. Rodzina się ze mnie śmieje, że słucham muzyki, gdzie jest "mało muzyki".

 

Zatem chętnie posłuchałby innego systemu z Lowtherami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.